nowy porządek

Forum serwisu Always - Bon Jovi Portal - http://www.bonjovi.pl

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

dario_esik pisze:a może spisać jakieś wstępne zasady dyskutowania na forum. Umawiamy się na ogólnie przyjęte zasady. nieprzestrzeganie któreś z zasad jak przedmówcy pisali karalibyśmy ostrzeżeniem drugi wybryk wydaleniem. Zrobimy osobny temat i tam admin zamieści regulamin dyskusji.
Dario, pomysł super. Ale taki regulamin jest na forum od samego początku jego istnienia :D A dokładnie tutaj ;)
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
dario_esik
It's My Life
It's My Life
Posty: 189
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 20:39
Lokalizacja: Kaszczor/ Leszno

Post autor: dario_esik »

Wiem Aga.. przy przystępowaniu do Fan klubu musiałem go przeczytać... po prostu chodzi mi o obszerniejszy bardziej związany z dyskusją, tam są tylko porady ogólne :P tu przyda się rzetelny kodeks. Chodzi mi o szczegółowe zasady np. przy ostrzejszej dyskusji
Awatar użytkownika
PePe
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 738
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 20:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: PePe »

Np oko za oko, ząb za ząb? Taki kodeks Hammurabiego w wersji dario?
Awatar użytkownika
M.Ssed
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 534
Rejestracja: 18 marca 2007, o 21:30
Lokalizacja: Oława/Wrocław
Kontakt:

Post autor: M.Ssed »

jeżeli TO nie są ogólne zasady panujące na forum, to proszę cię o napisanie kilku swoich.
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Nie ma potrzeby tworzenia kolejnego regulaminu czy FAQ :) Tak myślę.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
Justysia
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 527
Rejestracja: 5 marca 2009, o 16:09
Lokalizacja: Bielawa/Wrocław

Post autor: Justysia »

Stworzenie kolejnego regulaminu nic nie da. Tym bardziej, że jak widać część użytkowników nie zwraca uwagi nawet na ten istniejący. Lepiej byłoby chyba zapoznać z nim kilka osób.
A poza tym dario co rozumiesz przez "rzetelny" ? Może powinno być Twoim zdaniem wypisane od kropeczek jakich słów nie wolno używać, a do jakich można się posunąć jeśli dyskusja dojdzie do pewnego szczebla chamstwa i drobnomieszczaństwa ?
One light burning ...
Scrooge

Post autor: Scrooge »

Pewnie częściowo się powtórzę, ale moim zdaniem wystarczyłoby kilka prostych zasad:

- zakaz używania wulgaryzmów, kasowanie takich postów.

- co do jakiegoś drastycznego offtopu to proponowałbym karanie upomnieniami, ale mimo wszystko BEZ KASOWANIA postów, bo kasowanie do niczego nie doprowadzi, no może poza kolejna awanturą...

- karanie upomnieniami bezsensowych postów składających się z 2 słów (przykłady były już podawane)...

Myślę, że jeżeli te 3 zasady wszyscy sobie wpoimy do głowy to będzie naprawdę OK na tym forum.
Awatar użytkownika
Justysia
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 527
Rejestracja: 5 marca 2009, o 16:09
Lokalizacja: Bielawa/Wrocław

Post autor: Justysia »

Z tym kasowaniem offtopów to Scrooge ma rację. Bo czasem najciekawsza rozmowa prowadzona jest właśnie w ten sposób, a po usunięciu postów temat traci zainteresowanie. Więc wystarczyłoby przenosić takie offtopy do HydeParku, przy czym posypie się może czasem sporo upomnień, ale za to temat pozostanie i nie będzie awantury.
One light burning ...
Awatar użytkownika
rockdk
It's My Life
It's My Life
Posty: 238
Rejestracja: 3 czerwca 2006, o 11:15
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Post autor: rockdk »

Nie wypowiadałem się w tym temacie jeszcze, ale chyba wszystko już zostało powiedziane... po prostu wcielmy w życie to co napisał wyżej Scrooge i zobaczymy jak będzie ;) myśle że powinno być git, bo zasady są jasne przejrzyste i zrozumiałe dla wszystkich, a mogą zlikwidować większość problemów jakie się tu pojawiają ;) takie jest moje zdanie w tej sprawie
For those about to rock - we salute you ;)
dario_esik
It's My Life
It's My Life
Posty: 189
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 20:39
Lokalizacja: Kaszczor/ Leszno

Post autor: dario_esik »

PePe pisze:Np oko za oko, ząb za ząb? Taki kodeks Hammurabiego w wersji dario?
nie ale proste zasady ale już mnie wyręczył scrooge
Scrooge

Post autor: Scrooge »

Mamy nowego szeryfa :D

Podziękowania dla Frankiego za wykasowanie z grubsza jakiś 10 moich postów w dniu dzisiejszym... widzę, że po chwili spokoju znowu się zaczyna, co najśmieszniejsze dopiero co ustaliliśmy tutaj, że delikatny off top nie zawierający wulgaryzmów nie powinien być kasowany a jak już to karany warnami...

Ogólnie mam wątpliwości czy to w ogóle był offtop wszakże dyskusja toczyła się wokół tego, że na obecnej trasie (a taki był temat wątku) BJ grają w kółko to samo, dyskusja może była ostra, ale kulturalna... Zatem pytam się po co to wszystko było, skoro przyjdzie taki Frankie, który nie raczył się tu chyba nawet raz odezwać, żeby z nami podyskutować i po raz kolejny wszystko zje**e...
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Przyszedłem zobaczyłem i zastanawiałem się czy nie pozapominaliście regulaminu który ostatnio ustaliliśmy ;D Nie miałem dzisiaj czasu na interwencje, ale wydaje mi się, ze Frankie zrobił słusznie. Trzeba było założyć osobny temat o Brucie i Jonie a nie naparzać się w ogólnym. I Scrooge nie do końca się zgodzę, ze rozmowa była zgodna z regulaminem, bo ewidentnie nie była.
Musze wam jednak oddać, ze poprawiliście mi dzisiaj humor i to bardzo. Twój tekst (riposta) o pierwszych z brzegu setlistach (maj / listopad) powalił mnie i to dosłownie.
Ja tu jednak stoję murem za Frankiem mimo iż miałem dzięki wam kupę zabawy ;D
Scrooge

Post autor: Scrooge »

To może niech ktoś napisze ten regulaminu tu ;p bo z tego co pamiętam to ustaliliśmy, że nie ruszacie delikatnego offtopu chyba, że będą wulgaryzmy... ;p

[ Dodano: 2010-03-14, 23:31 ]
Pewnie częściowo się powtórzę, ale moim zdaniem wystarczyłoby kilka prostych zasad:

- zakaz używania wulgaryzmów, kasowanie takich postów.

- co do jakiegoś drastycznego offtopu to proponowałbym karanie upomnieniami, ale mimo wszystko BEZ KASOWANIA postów, bo kasowanie do niczego nie doprowadzi, no może poza kolejna awanturą...

- karanie upomnieniami bezsensowych postów składających się z 2 słów (przykłady były już podawane)...

Myślę, że jeżeli te 3 zasady wszyscy sobie wpoimy do głowy to będzie naprawdę OK na tym forum.
to chyba ustaliliśmy, i gdyby dziś Frankie się zastosował to by nie było tematu...
studentmibm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 582
Rejestracja: 14 maja 2006, o 16:38
Lokalizacja: Bytom

Post autor: studentmibm »

Adrian pisze:Przyszedłem zobaczyłem i zastanawiałem się czy nie pozapominaliście regulaminu który ostatnio ustaliliśmy ;D Nie miałem dzisiaj czasu na interwencje, ale wydaje mi się, ze Frankie zrobił słusznie. Trzeba było założyć osobny temat o Brucie i Jonie a nie naparzać się w ogólnym. I Scrooge nie do końca się zgodzę, ze rozmowa była zgodna z regulaminem, bo ewidentnie nie była.
Musze wam jednak oddać, ze poprawiliście mi dzisiaj humor i to bardzo.
Tego tak nie zostawie i teraz na powaznie. SCIEMNIASZ tu jak malo kto!! Nie miales czasu na interwencje?????!!!!!! A czas na przeczytanie calej dyskusji sie znalazł!!!!!????.. i na odpisanie posta w ktorym straszyles dzieci mikołajem, o zablokowaniu mnie i Scrooge za nie przestrzeganie regulaminu (po czym sam zabrales glos w dyskusji) tez znalazłes czas ???????????? ZENADA!!!! Kto cie zrobil Moderatorem??????????
Adrian pisze:Twój tekst (riposta) o pierwszych z brzegu setlistach (maj / listopad) powalił mnie i to dosłownie.
Powalił cie? no co ty nie powiesz. A mnie powala to jak nie umiesz czytac ze zrozumieniem, co mi tu kilka osob zarzucalo!!
Jeden jedyny raz sie tu wytlumacze. Dokladnie pamietam ten post. I to do Ciebie Scrooge takze bo tez niedokonca wszystko przeczytales. Wiec:
napisałem tam "pierwszAAAAAAA z brzegu" i podałem link do setlisty z maja z tego co pamietam i zatwierdzilem wiadomosc. Z ciekawosci zaczalem potem ogladac inne, z innych miesiecy i zobaczylem ze bodaj w listopadzie bylalista z praktycznie 90% zupelnie innych piossenek, po czym ja dodałem takze. I przy tej setliscie automatycznie pojawil sie standartowo dopisek " dodadno cos tam i data, godzina".
Wiec jakbyscie tak dobrze wszystko przeczytali to byscie zauwazyli
- "A" w wyrazie "pierwszA"...nie pierwszE
- i ten dopisek "dodano...."


I błagam, odbierzcie adrianowi prawo moderowania bo sie nie nadaje do tego.
Scrooge

Post autor: Scrooge »

student pierdolisz :D przyznaj w końcu, ze nieslusznie pojechales po BJ ze graja co koncert to samo... Brucio robi tak samo, udowodniłem Ci to i wrzuc już na luz, mniejsza z set listami... chyba ze chcesz się przypierdalać dla sportu to możemy to ciągnąć do wakacji :PPP
Zablokowany

Wróć do „Always - Bon Jovi Portal”