Zażalenia

Forum serwisu Always - Bon Jovi Portal - http://www.bonjovi.pl

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Zażalenia

Post autor: jovizna »

Na tym forum jest jedno wielkie cięcie... naturalną rzeczą jest fakt, że w pewnym momencie temat zostaje wyczerpany i dyskusja może chwilami schodzić na inny tor, by po czasie wrócić do głównego wątku. Moim zdaniem co niektórzy moderatorzy myślą, że pracują w jakimś archiwum w którym musi być alfabetyczny porządek treści ;/ swoim bezmyślnym "cięciem" zabijacie dyskusję a tym samym zabijacie to i tak już ledwo żyjące forum. Wszystkie wypowiedzi poza tymi łamiącymi przyjęte zasady dobrego zachowania powinny być PRZENOSZONE, a nie bezmyślnie usuwane (tak wiem, że wymagałoby to od Was trochę myślenia i wykonania czegoś więcej niż kliknięcie "usuń"). Inna sprawa, że na dobrze zorganizowanych forach zazwyczaj panuje taka zasada, iż po usunięciu czyjegoś postu, osoba otrzymuje informację, który z modów go usunął, aby była możliwość uzyskania informacji WHY (o tym abyście to Wy, moderatorzy sami takie wyjaśnienie pisali nawet nie śmiem myśleć)
Jestem tu już sporo ładnych lat i przeczytałam, jak również i brałam udział w dyskusjach, kłótniach, off topach, które przerabiane były po setki razy i na sto rożnych sposobów, dlatego też wiem, czym zakończyłoby się takie niekontrolowane off topowanie w danym temacie. Posypałyby sie albo ostrzeżenia albo zamknęliby cały topic. Może ktoś wskrzesiłby go po jakimś czasie, ale zapewne na chwile, bo gdybym to ja chciała odpowiedzieć w danym wątku i miałabym przedzierać się przez 5 stron pierdologi nie na temat to dawno bym zrezygnowała.


Zapewniam Cie, że dziesiątki postów zostało przeniesionych w ostatnim czasie (przeze mnie ) do właściwych im tematów, bądz utworzyłam nowe w bardziej odpowiednim dziale. NIE USUWA?AM, chociaż niektóre powinnam.
Najdziwniejsze jest to, że gdy 20 postów zupełnie nie na temat przeniesie się z tematu A do właściwego tematu B, to nagle wasza dyskusja traci smak i umiera. Nikt już nie ma z niczym ani nikim problemu.

Trudno wam wszystkim dogodzić.

Niech każdy mod podpisuje się pod usuniętym postem.
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Jak by nie było to zawsze będą jakieś żale. Nigdy się nie dogodzi wszystkim na raz...
Jeśli chodzi o podpisywanie się pod usuwanymi postami to jestem za. Nie trzeba robić tajemnicy z tego, kto usuwa czyje posty. Ale też weźcie pod uwagę, że to nie my (moderatorzy) konstruowaliśmy to forum i to nie nasza "wina", że usuwanie postów wygląda w taki a nie inny sposób. Trochę zrozumienia...
Na naszym forum, w porównaniu do innych, panuje dość spory luz. Czasem więc nie rozumiem skąd biorą się pretensje, że przesadzamy z usuwaniem/cięciem/ostrzeżeniami itd.
Dobrze, że powstał ten temat. Ale nie rozumiem, czemu to Jovizna musiała go założyć. Przecież to nie ona ma wieczne pretensje... nikomu innemu nie chciało się tego zrobić? :P
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Scrooge

Post autor: Scrooge »

Jako, że zostałem zacytowany sam zgłaszam się do tablicy... Może wyraziłem się nie do końca jasno dlatego opiszę swój punkt widzenia raz jeszcze.

1. Generalnie nie jestem zwolennikiem przenoszenia, a już na pewno kasowania czyiś postów (oczywiście za wyjątkiem wulgarnych wypowiedzi naruszających ogólnie przyjęte zasady dyskusji).

2. Tak jak wspomniałem uważam, że nie powinno się usuwać tzw. offtopu, szczególnie, gdy wychodzi on z "właściwej" dyskusji, dlaczego?

- po pierwsze zabija to dyskusję (jak sami zauważyliście, po przeniesieniu dyskusja umiera - jednym nie chce się skakać po kilku tematach, inni najzwyczajniej w świecie nie zawsze załapią, że posty zostały przeniesione, a myślą, że zostały usunięte etc.)

- po drugie naturalną rzeczą jest fakt, że w pewnym momencie dany temat zostaje wyczerpany, dyskusja schodzi na temat inny najczęściej mający swój zalążek we właściwym... i co najważniejsze z własnego doświadczenia wyniesionego z innych for wiem, że gdy zaczyna się coś dziać w temacie właściwym dyskusja samoistnie ożywa i wraca na główny tor...

- nie widzę sensu tworzeniu na silę nowych tematów i przenoszenia do nich offtopu, ludzie przecież to nie jest archiwum państwowe tylko forum fanów BJ, nic się nie stanie jeżeli chwilami dyskusja będzie odbiegała od tego co jest wpisane w temacie... nikt nie będzie tego po latach wertował w poszukiwaniu jakiś informacji, i może się powtarzam, ale serio takie kasowanie, przenoszenie zabija atmosferę, zabija dyskusje dla której każdy z nas tu wchodzi...

- uważam, że kasowanie powinno się ograniczać do tematów typu wszelakie gry o ściśle określonych zasadach gdzie faktycznie offtop przeszkadza, giełda, głosowania itp.

3. Jeżeli moja cytowana wypowiedź uraziła któregoś z moderatorów to szczerze przepraszam, najzwyczajniej w świecie jestem uczulony na wszelaką cenzurę, usuwanie czy ingerowanie w treści moich wypowiedzi, żyjemy w wolnym kraju, w którym podobno obowiązuje wolność słowa... nie wprowadzajcie komuny ;) nie dla takich for Lechu przez płot skakał ;)

4. Oficjalnie przepraszam Bartka za nazwanie go dzieciakiem, co prawda moim zamiarem było nie tyle obrażenie go co dopieczenie mu, ale przepraszam ;]

5. Uważam, że jest na tym forum więcej osób o poglądach bardziej czy mniej zbliżonych do moich... myślę, że warto dyskutować o tym jak ma to wszystko działać, w końcu forum jest dla nas wszystkich po to żeby rozmawiać i się integrować a nie wzajemnie obrażać i zabijać :PPP

Mam nadzieję, że nie wybuchnie tu zaraz kolejna awantura ;)
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

Scrooge pisze:1. Generalnie nie jestem zwolennikiem przenoszenia, a już na pewno kasowania czyiś postów (oczywiście za wyjątkiem wulgarnych wypowiedzi naruszających ogólnie przyjęte zasady dyskusji).
Już widzę ten burdel.
Scrooge pisze:2. Tak jak wspomniałem uważam, że nie powinno się usuwać tzw. offtopu, szczególnie, gdy wychodzi on z "właściwej" dyskusji, dlaczego?
Narzekanie na pracę moderatorów w temacie "BJ WRADIO" to też wyszło z właściwej dyskusji? Przestań.
po pierwsze zabija to dyskusję (jak sami zauważyliście, po przeniesieniu dyskusja umiera - jednym nie chce się skakać po kilku tematach, inni najzwyczajniej w świecie nie zawsze załapią, że posty zostały przeniesione, a myślą, że zostały usunięte etc.)
Jakiś lepszy argument poproszę. Jeśli użytkownik nie dostał powiadomienia o usuniętym poście, to na pewno gdzieś sobie dalej istnieje. Jeśli ma czas, by szukać tematu ktory od kilku dni zaśmieca z innymi osobami, to powinien też mieć czas, by odnaleźć swoje ostatnie posty. Nic trudnego w tym nie dostrzegam.
nie widzę sensu tworzeniu na silę nowych tematów i przenoszenia do nich offtopu, ludzie przecież to nie jest archiwum państwowe tylko forum fanów BJ, nic się nie stanie jeżeli chwilami dyskusja będzie odbiegała od tego co jest wpisane w temacie... nikt nie będzie tego po latach wertował w poszukiwaniu jakiś informacji, i może się powtarzam, ale serio takie kasowanie, przenoszenie zabija atmosferę, zabija dyskusje dla której każdy z nas tu wchodzi...
Przenoszenie nie, kasowanie nie. Chyba naprawdę nie jesteś do końca świadom tego co mówisz. Może tak jest na innych forach; nie wiem, nie uczęszczam, ale tutaj się to nie sprawdzi! Z wątku A przejdą do B... to jeszcze ok, potem nastąpi wątek C ( w między czasie pojawią się posty typu ":D" " ale fajnie" "hehehe" "tez się zgadzam" ) i temat i tak zakończy Adrian kontra osoby X Y Z które będą wykłócać się czy Have a nice day było lepsze od New Jersey.
myślę, że warto dyskutować o tym jak ma to wszystko działać, w końcu forum jest dla nas wszystkich po to żeby rozmawiać i się integrować a nie wzajemnie obrażać i zabijać :PPP
Pewnie. Szkoda tylko, że nikt w sumie nie dyskutuje o tych możliwych do przeprowadzenia zmianach.... jest albo najazd, ze na forum jest śmietnik i nikt z moderatorów tu nie zagląda, albo, że zagląda zbyt często i tworzy archiwum. ;]
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Tak jak mówiłam...zawsze coś będzie nie tak. Zawsze ktoś będzie miał o coś pretensje. Raz, że za dużo się usuwa. Raz, że się przenosi. ?adne rozwiązanie nie jest właściwe bo zawsze znajdzie się ktoś, komu się to nie spodoba.
Nie dogodzimy wszystkim userom. Pozostaje im więc pogodzić się z panującymi tu zwyczajami lub po prostu zrezygnować i przenieść się na inne, "lepsze" forum. Mogą też zaproponować jakieś inne zasady, które moglibyśmy WSPÓLNIE przedyskutować i ewentualnie wprowadzić tu w życie. Proszę bardzo, nikt nie broni podrzucania nowych pomysłów na lepsze działanie forum.
Ale niestety, nie może być tak, że każdy sobie pisze co, gdzie i jak chce. Tym się charakteryzuje forum internetowe. I właśnie dlatego istnieją moderatorzy!
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Scrooge

Post autor: Scrooge »

jovizna pisze: Z wątku A przejdą do B... to jeszcze ok, potem nastąpi wątek C ( w między czasie pojawią się posty typu ":D" " ale fajnie" "hehehe" "tez się zgadzam" ) i temat i tak zakończy Adrian kontra osoby X Y Z które będą wykłócać się czy Have a nice day było lepsze od New Jersey.
Sorry, ale chyba nie wiesz od czego jest forum... od tego, żeby rozmawiać, jeżeli ktoś ma ochotę napisać, że "też się zgadzam" to ma do tego prawo... co się stanie jeżeli w temacie o radiu przez chwilę pogadamy o czymś innym - myślę, że nic... myślę też, że lepsze zaśmiecone, ale żyjące forum niż uporządkowany sterylnie trup. Powoli robi się tu sytuacja znana z FOF, gdzie dosłownie kilka osób tak naprawdę się wypowiada... jeżeli nie widzisz tego, że kolejne osoby odchodzą, a w ich miejsce nie przychodzi zbyt wiele nowych to chyba coś jest z tobą nie tak... (nie liczę kont "widmo", które po zarejestrowaniu napisały 2-3 posty i koniec)

Ostatnio zauważyłem, że coraz częściej jest tak, że wypowiada się więcej osób z uprawnieniami moda niż zwykłych użytkowników... uważaj, żeby nie skończyło się tak, że nie zostanie nikt poza modami... i co będziecie sami siebie przywoływali do porządku? :PPP

Szczerze mówiąc jeżeli nadal moje wypowiedzi będą kasowane tylko dlatego, że nie do końca są zgodne z treścią tematu albo dlatego, że są krytyczne wobec modów to poproszę o skasowanie mojego konta bo jak bym miał ochotę na walkę z cenzurą to bym zarejestrował się na chińskim forum BJ ;/
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

Sorry, ale chyba nie wiesz od czego jest forum... od tego, żeby rozmawiać, jeżeli ktoś ma ochotę napisać, że "też się zgadzam" to ma do tego prawo... co się stanie jeżeli w temacie o radiu przez chwilę pogadamy o czymś innym - myślę, że nic... myślę też, że lepsze zaśmiecone, ale żyjące forum niż uporządkowany sterylnie trup. [\quote]
Przesadzasz. Równie dobrze w każdym innym temacie możemy pogadać o pierogach mojej babci.Nikt nie przeprowadza tu żadnej sterylizacji. Zazwyczaj usuwane są posty, które na 100% wywołają kolejne spięcia.
Powoli robi się tu sytuacja znana z FOF, gdzie dosłownie kilka osób tak naprawdę się wypowiada... j
;]
jeżeli nie widzisz tego, że kolejne osoby odchodzą, a w ich miejsce nie przychodzi zbyt wiele nowych to chyba coś jest z tobą nie tak... (nie liczę kont "widmo", które po zarejestrowaniu napisały 2-3 posty i koniec)
Naturalna kolej rzeczy. Ludzie tu przychodzili i odchodzili z takich czy innych powodów. Na ich miejsce wskakują nowi. Póki gra BJ, to będzie istnieć też ta strona i forum. Nawet jesli odejda tutejsi weterani to wszystko dalej bedzie sie krecic...raz lepiej...raz gorzej...
Ostatnio zauważyłem, że coraz częściej jest tak, że wypowiada się więcej osób z uprawnieniami moda niż zwykłych użytkowników
Jest nas po prostu za dużo...
uważaj, żeby nie skończyło się tak, że nie zostanie nikt poza modami... i co będziecie sami siebie przywoływali do porządku?
Szczerze? W nosie to mam :)
Szczerze mówiąc jeżeli nadal moje wypowiedzi będą kasowane tylko dlatego, że nie do końca są zgodne z treścią tematu albo dlatego, że są krytyczne wobec modów to poproszę o skasowanie mojego konta bo jak bym miał ochotę na walkę z cenzurą to bym zarejestrował się na chińskim forum BJ
Facet weź w końcu powiedz o co Ci chodzi, o jaki usunięty post, bo robi się to mdłe.
Scrooge

Post autor: Scrooge »

jovizna pisze: Szczerze? W nosie to mam :)
buheheh moderator pełną gębą :D

Jeżeli kurczącą się liczbę aktywnie wypowiadających się użytkowników forum, a tym samym co tu dużo mówić jego gaśniecie uważasz za naturalną kolej rzeczy to gratuluję...
jovizna pisze: Facet weź w końcu powiedz o co Ci chodzi, o jaki usunięty post, bo robi się to mdłe.
Bym Ci zacytował ale nie mam jak bo został usunięty :))
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

buheheh moderator pełną gębą :D
Moderatorka jeśli juz :)
Jeżeli kurczącą się liczbę aktywnie wypowiadających się użytkowników forum, a tym samym co tu dużo mówić jego gaśniecie uważasz za naturalną kolej rzeczy to gratuluję...
Naturalną koleją rzeczy jest to, że jedni odchodzą inni przychodzą. Czytaj dokładniej. Myślisz, ze powinnam jutro stanąć na środku ulicy i rozdawać ulotki zachęcające do wejścia na nasze forum? Przemyślę to...
Bym Ci zacytował ale nie mam jak bo został usunięty
Widocznie był ku temu powód :)
angela
It's My Life
It's My Life
Posty: 177
Rejestracja: 11 stycznia 2008, o 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: angela »

sorki, ale powoli od jakiegoś czasu mam wrażenie, że wiele niepozorumień tworzy tu sam moderator........zgadnijcie który?
No sorki, ale "mam to w nosie" to chyba ciutke nie na miejscu. Jak masz to w nosie to nie wcinaj sie w dyskusje.........
Fajnie jest dopóki ludzie sobie gadają, ale moderator świętszy od Papieża jest tu przegięciem.
Aha - i możesz sobie ten post usunąć - jak Ci sie nie spodoba.........Takie prawo moderatora........haha
W Monachium było cudownie, ale w Gdańsku.... damy czadu!
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

angela pisze: Fajnie jest dopóki ludzie sobie gadają, ale moderator świętszy od Papieża jest tu przegięciem.
Myślę, że daleko nam tu do takich porównań...
A może powiesz kogo masz konkretnie na myśli? Bo takie uogólnianie też jest trochę nie na miejscu...
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
angela
It's My Life
It's My Life
Posty: 177
Rejestracja: 11 stycznia 2008, o 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: angela »

Oczywiście, myślę, że Jovizna zrozumiała, o co mi chodzi.
Generalnie bardzo lubię tę stronę, ale ilekrośc widze jakieś spory, zawsze pojawia sie tam Jovizna. Po co? A juz tekst o tym, że robie te strone, ale wisi mi, że Was tu nie bedzie......niesmaczne. Nie musi za nami tęsknić, nie musi nas nawet lubić, ale jak coś robie, to nie oświadczam całemu światu. że mam to gdzieś.
Takie moje przemyslenia, nie po to, by komuś ubliżać, obrażać czy nawet denerwowac. Spostrzeżenia i tyle....
Forum jest po to by dyskutować i dopóki nikt nikogo nie wyzywa, nie widze potrzeby usuwania postów........
W Monachium było cudownie, ale w Gdańsku.... damy czadu!
Awatar użytkownika
BoVi
It's My Life
It's My Life
Posty: 192
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 22:45
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: BoVi »

:brawo: angela :brawo:

Zgadzam się z Tobą.
..?ycie to nie liczba oddechów, lecz liczba chwil, które zapierają dech w piersiach..
Awatar użytkownika
Frankie
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 939
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 16:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Frankie »

Ten temat został założony po to, byśmy Wszyscy mogli wymienić poglądy, podać co Nam nie odpowiada, co chcielibyśmy zmienić /tak to zrozumiałem/. Każdy ma prawo wypowiedzieć własne zdanie. Mogę zostać posądzony o nieobiektywizm z racji pełnionej funkcji, ale nie zauważyłem nic gorszącego w wypowiedzi Jovizny. Apeluję tylko o przyjazną atmosferę dyskusji. Wszyscy tutaj jesteśmy jedną wielką "rodziną",a w rodzinie wskazany jest jako taki porządek - chodzi o ten postowy porządek. Zyskujemy wtedy na przejrzystości danego tematu. Chyba ładniej to wygląda, gdy w szafie mamy względny porządek?
Postarajcie się także zrozumieć punkt widzenia moderatora. Wszyscy przecież gramy w jednej drużynie.
Everybody lies...but not about June 19th 2013, PGE Arena Gdansk and July 12th 2019, PGE Narodowy, Warsaw!!!
unavoidable
It's My Life
It's My Life
Posty: 157
Rejestracja: 20 sierpnia 2009, o 19:13
Lokalizacja: świdnica

Post autor: unavoidable »

podać swój przykład? oczywiście ja również nie zacytuję, bo został usunięty. Ktoś napisał na temat trasy koncertowej 2010, że nie wierzy, by zagrali u nas (dokładnie nie pamiętam, ale coś w tym stylu). Ja miałam/mam nadzieję, że będą u nas! I odpisałam: Livin' on a prayer. Ten tekst miał niby wywołać spięcia? Któryś moderator chyba nie zajarzył, że może by tak trzeba by było sobie przetłumaczyć. Nie chciałam pisać 'ja mam nadzieję' , 'ja wierzę...' , to napisałam ten oto tekst i tytuł, który wg mnie zgadza się z tym i zbytnio nie odbiega od tematu. No ale 'livin' on a prayer' mogło wywołać spięcia... Mój przypadek może wydawać się bez sensu, ale jest.


Angela! Jestem za.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Always - Bon Jovi Portal”