nowy porządek

Forum serwisu Always - Bon Jovi Portal - http://www.bonjovi.pl

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Moje wypowiedzi w tym temacie dobiegają końca. Nie lubię, jak mnie ktoś zaczyna obwiniać za cudze błędy. Mam nadzieję, że to się jakoś rozwiąże...
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 882
Rejestracja: 22 września 2005, o 11:34
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Post autor: jovi »

bajzel jest ale u gory u modow .... wladza bije po bezpiecznikach i sie wyladowuja na uzytkownikach bo ktos ma inne zdanie.

Sobol nie lizalem nikomu dupy, bo nauczono mnie trzymać wlasnego zdania i nie bede lizal bo mam wlasne zdanie.

A jeśli chca dzieciaki sprowadzic to forum na psy to niech to forum osiągnie dno :)
?atwiej jak to Panna Agata zauazyła nie odzywać sie bo przecież jeśli na forumnie pisze to znaczy rownież że nie czytam.
Po prostu nie mam ochoty się wypowiadać się w tematach gdzie stronniczość bierze gore.

FORUM JEST DLA FANÓW A NIE dla MODÓW.
C'mon
Scrooge

Post autor: Scrooge »

ja tylko dodam, że w zawiązku z tym co się tu dzisiaj stało szykuję małą niespodziankę, która myślę, że pewne osoby ucieszy :)

Nic złośliwego to nie będzie...
Pippo
Moderator
Moderator
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 318
Rejestracja: 7 września 2005, o 20:31
Lokalizacja: Milano

Post autor: Pippo »

Tez mam nadzieje, ze jakos to sie rozwiaze, dlatego zachecam do przedstawiania swoich propozycji. Oczywiscie, jesli chcecie w tym uczestniczyc. jezeli nie, darujcie sobie jakiekolwiek wpisy tutaj...
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

A wiecie co? Mam to wszystko w dupie. Albo razem tworzymy coś na kształt fanów BJ, albo jesteśmy kretynami. Ja sobie odpalam ostatni Giant - dzięki Rattie - i piwko i spać - a przepychanki to dla młodszej rzeszy forum zostawmy, bo zaczyna robić się śmiesznie...
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Scrooge

Post autor: Scrooge »

Ja również mówię dobranoc.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Mamy temat do dyskusji. Myślę, że jest potrzebna bez względu na to kto ma jakie poglądy i do kogo ma żale.

To co pisałem w usuniętym poście było moją sugestia do ogarnięcia tego forum. Z drobnego błędu dostało się to ogólnego obiegu. Napisze w skrócie te 2 postulaty jakie tam wysnułem.

1.Większa dyscyplina odnośnie wątku i tematów w nim potocznych.
W skrócie: Jeśłi jest temat o Grammy to wszelkie dyskusje o np Super Bowl itp, czy o czymś co jest zupełnie nie na temat usuwamy, albo przenosimy.

2.Karanie osobistych wycieczek, zaczepek nie związanych z tematem.
Przykład
A mówi: Livin świetnie brzmi z Nettles
B mówi: Bez sensu / Brak mi słów / Poj****o Cię / Ten znowu zaczuna itp

Wszelkie takie zaczepki w mojej opinii powinny być usuwane.

To są moje sugestie, bo patrząc na częste kłótnie w których nie wszędzie biorę udział, a które momentami przekraczają granice dobrego smaku uważam, ze powinniśmy coś z tym zrobić. To jest moja sugestia którą pisze nie przeciwko komuś tylko aby coś na forum zmienić. Ja nie będę sam decydował co i jak. Co więcej w tych sprzeczkach nikt ode mnie ostrzeżenia nie dostał. Kondzik pisał, ze usunąłem mu post za co przepraszam. Nie chcąco zrobiłem to też drugiemu użytkownikowi. Trudno mi ocenić czy faktycznie bez podstawie to zrobiłem, ale uznaje że tak i, że to była moja pomyłka. Temat stworzony po to, aby powiedzieć swoe wszystkie zastrzeżenia i pomysły na poprawę jakości forum.

Kiedyś problemem były ilości postów, gry i zabawy itp. Zrobiliśmy porządek i nikt się o to nie kłóci. Teraz też można zrobić coą aby poprawić atmosfere na forum.
Napisalem ze tutaj robi sie wspolne lizanie dupy i nic wiecej a jesli ktos ma inne zdaine to od razu sie goscia piętnuje.
Trzymając się Twojej konwencji to już od dawna lizałeś tyłek nie jednej osobie która ma podobne poglądy do Twoich i nawzajem, ale jeśli masz zamiar w tej formie prowadzić dyskusje, to ona do niczego nie prowadzi. Albo nie obrażamy się na cały świat i próbujemy wspólnie wyjść z impasu, albo robimy burdel w którym osoby bez silniejszej psychiki stracą resztki zainteresowania stroną i forum.
Awatar użytkownika
jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 882
Rejestracja: 22 września 2005, o 11:34
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Post autor: jovi »

Adrian zacznij od postowania a nie wypracowan - zrezygnuj z moda i zacznij byc uzytkownikiem ktory dopuszcza do siebie zdanie innych ... tyle mi trzeba i potrafie to wyrazic w 3ch linijkach
C'mon
ekoper
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 272
Rejestracja: 11 marca 2006, o 00:09
Lokalizacja: Stockton-On-Tees/Wawa
Kontakt:

Post autor: ekoper »

jovi ma rację i swoje zdanie też wyrażę, bo i mnie swego czasu usunięto kilka postów - moim zdaniem niesłusznie. Nie widzę się ani w grupie największych spamerów tego forum, ani wśród "fanek fryzury jasia", co zawsze ludziom zarzucacie usuwając ich posty. ot, takie widzimisie danego moda -widać nie pasowało to do jego światopoglądu czy wyobrażenia tegoż forum.
Co do propozycji:
Przede wszystkim - bardzo źle jest, że nie ma możliwości sprawdzenia, który z modów usunąl danego posta - wtedy po problemie, załatwiałoby się takie rzeczy na pw. Swego czasu padła propozycja podpisywania się modów pod usuniętym postem z krótkim wyjaśnieniem - czy to zostało już zapomniane?
Poza tym, na moda wybiera sie osoby odpowiedzialne, obiektywne i posiadające pewną kulturę osobistą. Porównajcie posty Agaty, czy też Frankiego, a Bartka, którego posty często sa poniżej wszelkich norm zachowania. Adrian za to bierze wszystko do siebie i "nadinterpretuje", co często jest przyczyną kłótni.
Forum jest od dyskutowania i przedstawiania swoich poglądów, a tu najczęściej każdy stara się przeforsować swoje zdanie. To prawda, że istnieje pewna grupa, która lubi się popierać, ale jeśli tylko pozwolicie innym wypowiadać ich krytyczne uwagi to równowaga powinna zostać zachowana.
Co do spamu -jeśli temat przeradza się w dyskusje o d*pie maryni i trwa już którąś tam stronę, albo kolejną kłótnie, może warto zamiast kasowania, przenieść go do HydeParku? bo niefajnie czyta się w 5tym z kolei temacie po kilka pierwszych ciekawych postów, a potem same prawie wyzwiska - ot, w pewnym momencie odcinasz, i zakładasz temat w HParku np. pt. "Kłótnia Tatara z kimśtam" i niech się tam bawią. Ale jeśli ktoś po prostu wtrącił jakieś swoje 3grosze nawet niekoniecznie na temat, to darujcie sobie, niech on tam zostanie - takie sztywne trzymanie się ram zabija swobodę wypowiedzi, jak i całe forum.
I niech Hyde Park zostanie miejscem wolnym od moderacji - kto będzie miał ochotę to będzie czytał.
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Miałam się już nie wypowiadać w tym temacie, ale przeczytałam posta Ekoper i uważam, że każdy z nas powinien wziąć sobie go do serca.
Chciałabym nie być szufladkowana w sposób taki, że jestem moderatorem więc na pewno jestem "ta zła", która usuwa posty bez przyczyny i się pod nimi nie podpisuje. Wiedzcie, że podzielam zdaniem wielu z userów, którzy nie są modami i chcę na forum podobnych zmian co wy. Podzielam w całości np. zdanie Ekoper.
No a jeśli chodzi o podpisywanie się pod usuniętymi postami to mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że odkąd zostało to zaproponowane - zawsze podpisuję się pod postem, który usuwam. Mówię jednak tylko za siebie. Tak jak pisałam...nie szufladkujmy mnie ani nikogo innego za plakietkę "moda" czy "usera". I dopuszczajmy do siebie też opinie innych...niektórzy tutaj tego nie potrafią.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

ekoper pisze:oza tym, na moda wybiera sie osoby odpowiedzialne, obiektywne i posiadające pewną kulturę osobistą. Porównajcie posty Agaty, czy też Frankiego, a Bartka, którego posty często sa poniżej wszelkich norm zachowania. Adrian za to bierze wszystko do siebie i "nadinterpretuje", co często jest przyczyną kłótni.
Sory, ale wara ode mnie, jakbyś nie zauważyła to nie jestem modem od dawna, nie piszę na forum, ale nie dam na siebie zrzucać całej winy, poza tym, co ma piernik do wiatraka? Sugerowanie, że jestem nieodpowiedzialny, niekulturalny i nieobiektywny są mocno żałosne, nie znasz mnie więc nie masz najmniejszego prawa tak napisać, modowanie to jedno, a pisanie na forum to trugie, myślisz, że mi nie cięto postów i nie dawano warnów? Jesteś więc w błędzie. Mogę nie być ciepłą kluchą jak bez obrazy Agata i Frankie, ale być dobrym modem za to.. co to za podejście w ogóle że muszę się zachowywać jak oni żeby być OK modem..... Ratt był tutaj często za przeproszeniem Ch%^em wg wielu, ale ze spraw modowania wywiązywał się dobrze! Jasne, nie pisze przez to, że ja byłem dobrym modem, a oni złymi, chodzi mi o samo podejście do sprawy.. Twoje jest śmieszne w tym momencie. Aha... i jeszcze jedno.. jestem taki zły i w ogóle, ale mam nadzieję, że fajnie się oglądało Saturday Night Live z udziałem Jona ;] mam nadzieję także, że miło czyta się newsy, nie każdy jest super napisany, ale przynajmniej są ;] ( wiem, że akurat ty sobie sama wynajdujesz znakomicie wszelkie informacje, więc proszę bez odpowiedzi w tym stylu)_ no... ale lepiej napisać, że Bartek jest zły i to jego wina ( oczywiście znowu pewnie ktoś powie, że naditerpretuję ok. :P )

Co do pracy modów... to mi się szczerze nie podoba, a nie bd się wypowiadał szerzej w tej kwestii, bo ktoś zaraz napisze jaki to ja nie byłem, może i byłem jaki byłem, ale modem juz nie jestem i nie życzę sobie wyciągania czegoś co było spory czas temu.

?egnam i życzę miłego postowania postaram się już więcej nic tu nie napisać, no chyba, że znowu będą do mnie jakieś osobiste wycieczki, choć to też postaram się zignorować o ile dam radę ;]
Scrooge

Post autor: Scrooge »

To, że ktoś krytykuje czyjeś poglądy nie oznacza, że nie potrafi przyjąć tego, iż ktoś ma odmienne zdanie. Z Adrianem sobie już myślę wszystko wyjaśniłem na gg, ale jeszcze raz podkreślę dlaczego w swoim usuniętym niestety poście rozpocząłem dyskusję.
Po pierwsze Agato wbrew temu co piszesz Adrian w dość niefortunny sposób napisał, że to WY admini powinniście tu PANOWAć, a tym samym dokonał podziału na tych lepszych i gorszych, co mnie osobiście zbulwersowało.
Po drugie proponowany całkowity zakaz krytykowania poglądów sprowadziłby to forum do poziomu grona wzajemnej adoracji.
Po trzecie przyznaję Wam rację, że część osób na tym forum, w tym również ja bywa przesadnie złośliwa i faktycznie powinniśmy odrobinę przyhamować.

Wracając do tematu zmian osobiście uważam, że jako moderatorzy nie wiele możecie poradzić. Dlaczego?
- wielu z nas tak samo jak i ja wypowiada się zapewne również na innych forach, przyznaję, że jest tu wyjątkowo gorąca atmosfera i mimo, że wszędzie zdarzają się zaczepki, kłótnie i przepychanki to na tym forum jest ich faktycznie odrobinę ponad średnią statystyczną. Zastanawialiście się dlaczego? Osobiście uważam, że przyczyną tego jest fakt, że dla każdego ten zespół to coś bardzo osobistego, a tym samym emocje są zdecydowanie większe.

- system kasowania, cenzurowania oraz dawania ostrzeżeń moim zdaniem doprowadzi jedynie do tego, że co chwilę będą wybuchały nowe wojny user vs mod, polecą w końcu bany, ludzie zaczną się obrażać, unosić honorem i odchodzić, a biorąc pod uwagę, że 90% najaktywniejszych to osoby, które lubią wymianę poglądów to obawiam się, że to forum szybko zacznie świecić pustkami, albo też cofnie się do czasów rozmów o ząbkach jona bo osoby, które obecnie boją się przeprowadzać tego typu konwersacje znowu wyjdą z cienia ;)

- rozumiem, że chcecie podnieść kulturalny poziom tego forum, ale zauważcie, że nie piszą tu małe dzieci... na wychowywanie ludzi jest już zbyt późno. To, że jest jak jest to nie kwestia regulaminu, ale ludzi jacy tu przebywają, dlatego dopóki wszyscy na tym forum nie dojdą do jakiegoś porozumienia i kompromisu, będzie jak jest.

I teraz najważniejsze:
Takie kary jak kasowanie postów i ostrzeżenia są skuteczne do zwalczania pojedynczych trolli internetowych... u nas problem dotyczy większości osób, nie da się go rozwiązać w ten sposób. Zrobiłem wątek w Hyde Parku wszystko zostało pokasowane i czy coś to dało? Poza tym, że pewne osoby jeszcze bardziej się wkurzyły zapewne NIE.

Ja mam tylko kilka propozycji:
- warny oraz kasowanie postów zawierających wulgarne słowa,
- skoro już tak bardzo musicie to kasujcie posty maksymalnie odbiegające od tematu, ale za to zostawcie chociaż nam ten Hyde Park bo jeżeli już nawet tam zapanowała cenzura to kolorystyka strony zaczyna powoli bardziej nawiązywać do Chińskiej Republiki Ludowej niż BJ

A generalnie powtórzę po raz kolejny - to ludzie tworzą to forum, atmosferę i wszystko co z nim związane, dlatego dopóki ludzie się nie zmienią to wszelkie działania modów będą walką z wiatrakami... chyba, że polecą bany i zapanuje cisza.
Pippo
Moderator
Moderator
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 318
Rejestracja: 7 września 2005, o 20:31
Lokalizacja: Milano

Post autor: Pippo »

Scrooge pisze:Ja mam tylko kilka propozycji:
- warny oraz kasowanie postów zawierających wulgarne słowa,
- skoro już tak bardzo musicie to kasujcie posty maksymalnie odbiegające od tematu, ale za to zostawcie chociaż nam ten Hyde Park bo jeżeli już nawet tam zapanowała cenzura to kolorystyka strony zaczyna powoli bardziej nawiązywać do Chińskiej Republiki Ludowej niż BJ
I na to czekałem. Na tego typu propozycje, ktore moga zapodac wszyscy.

Chodzi mi tez o to, zeby kazdy mod postepowal mniej wiecej tak samo. Poki co sa pewne rozbieznosci. Jeden zostawi pare postow, po czym iles dni pozniej drugi to zobaczy i skasuje. Mi zalezy na tym, zeby byl no ten 1 wzor (nie zeby byl jakis mocno sztywny), po czym mod oceni dana sytuacje i zrobi to co trzeba, niz zeby kilka dni potem 2gi popatrzy i ocenil inaczej to wszystko.

ekoper pisze:Co do spamu -jeśli temat przeradza się w dyskusje o d*pie maryni i trwa już którąś tam stronę, albo kolejną kłótnie, może warto zamiast kasowania, przenieść go do HydeParku? bo niefajnie czyta się w 5tym z kolei temacie po kilka pierwszych ciekawych postów, a potem same prawie wyzwiska - ot, w pewnym momencie odcinasz, i zakładasz temat w HParku np. pt. "Kłótnia Tatara z kimśtam" i niech się tam bawią.
Bawia do jakich granic? Bo predzej czy pozniej ktos bedzie zglaszal nam te posty, lub zadawal na forum pytanie: gdzie sa moderatorzy? :) Nie mowie takiemu rozwiazaniu NIE, ale wydaje mi sie ze w ktoryms momencie bedziecie oczekiwac od nas jakiejs interwencji

A co do usunietego wczesniej postu Scrooge'a - nie zrobilem Ci tego na zlosc. Po prostu z Adrianem ustalilismy zeby napisal to na forum modow i to mialo posluzyc za przyklady do dyskusji, jak ta nasza gtw ma zachowywac sie w danych sytuacjach. I to nie mialo sluzyc dla ogolu, tylko do dyskusji miedzy nami. Temat zostal stamtad usuniety i przeniesiony na forum modow.
Scrooge

Post autor: Scrooge »

No właśnie:

wypowiedzi typu: ty debilu, jesteś idiotą - myślę, że każdy się zgodzi są nie na miejscu, ALE

np. Adrian usunąłby także wypowiedzi typu: piszesz bez sensu, brak mi słów... a dla mnie to jest wyrażenie swojej opinii na temat czyiś poglądów w sposób może niezbyt miły i bardzo dosadny, ale jednak niewykraczający poza ogólnie przyjęte normy...

I tu właśnie pojawia się rozbieżność, ja jestem za kasowaniem jedynie wulgarnych wypowiedzi, myślę, że złośliwości pozbawione epitetów mimo wszystko są zgodne z zasadą wolności słowa i poglądów. Jeżeli ktoś decyduje się publicznie wygłaszać swoje poglądy musi w wolnym społeczeństwie liczyć się z możliwością krytyki - na tym w końcu to polega - każda ze stron ma prawo się wypowiedzieć.
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Scrooge pisze:Po pierwsze Agato wbrew temu co piszesz Adrian w dość niefortunny sposób napisał, że to WY admini powinniście tu PANOWAć, a tym samym dokonał podziału na tych lepszych i gorszych, co mnie osobiście zbulwersowało.
Ja na prawdę nie chcę brać odpowiedzialności za to co pisze Adrian czy ktokolwiek inny. Nie wiem co miał na myśli, nie wiem jak chciał by jego słowa były zinterpretowane. Biorę odpowiedzialność jedynie za własne słowa i z nich mogę się ewentualnie tłumaczyć, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Według MNIE nie może być tu podziałów lepszy/gorszy bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Poza tym nie jesteśmy tu po to, aby się wzajemnie oceniać kto jest tym lepszym, a kto gorszym. Moderatorzy i admini są po to by panował tu jakiś porządek, a nie po to by pokazać jaką to mają wielką władzę. Ja przynajmniej tak pojmuję te stanowiska i moim zdaniem tak powinny funkcjonować.
Scrooge pisze:Po drugie proponowany całkowity zakaz krytykowania poglądów sprowadziłby to forum do poziomu grona wzajemnej adoracji.
Po trzecie przyznaję Wam rację, że część osób na tym forum, w tym również ja bywa przesadnie złośliwa i faktycznie powinniśmy odrobinę przyhamować.
Zgadzam się z każdym słowem.

Z tym, że jako moderatorzy niewiele możemy zrobić też częściowo się zgadzam. Natomiast na pewno można sprawić by panował tu nieco większy porządek. Każdy mógłby przestrzegać tej części regulaminu, która mówi o tym, że trzeba traktować każdego z pewnym szacunkiem. Wtedy wszystkim nam żyłoby się tu lepiej. I wcale nie mówię, że (jak ktoś to nazwał) mamy sobie włazić w tyłki, ale po prostu nie robić sobie wzajemnie osobistych wywodów i nie ubliżać nikomu. Tyle na prawdę wystarczy.
Scrooge pisze:Ja mam tylko kilka propozycji:
- warny oraz kasowanie postów zawierających wulgarne słowa,
- skoro już tak bardzo musicie to kasujcie posty maksymalnie odbiegające od tematu, ale za to zostawcie chociaż nam ten Hyde Park bo jeżeli już nawet tam zapanowała cenzura to kolorystyka strony zaczyna powoli bardziej nawiązywać do Chińskiej Republiki Ludowej niż BJ
Cieszę się, że w końcu padły jakieś propozycje :) I z nimi też się zgadzam.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Zablokowany

Wróć do „Always - Bon Jovi Portal”