Polskie strony o Bon Jovi

Forum serwisu Always - Bon Jovi Portal - http://www.bonjovi.pl

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

prezes1 pisze:Oczywiście masz prawo do swojej subiektywnej oceny i wspomnień. TAK BYŁO dla Ciebie i wielu innych osób. A dla innych tak nie było. Tak już ten świat złożony jest... :)
Dokładnie tak ;) Ani razu temu nie przeczyłam.
prezes1 pisze:I mam też swoje wspomnienia odnośnie tego forum ale przemilczę... ;)
A szkoda :) Nigdzie nie jest idealnie, nasze forum miało baaaaaaardzo słabe momenty, również jeśli chodzi o zachowanie ludzi. Nikt temu również nie przeczy :D Uważam, że warto wspominać. Czy to lepsze czy gorsze czasy - nie ma znaczenia.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

prezes1 pisze:Nie wiem czy sens jest teraz demonizować i robić z ludzi fofire 'potworów'...Natomiast było tak jak pisze Dand, jak ktoś był przygotowany do dyskusji dyskutował. Musicie pamiętać że wtedy ludzi wiedzących cokolwiek o zespole była garstka. I ciekawie było obserwować nastolatków którzy słuchali zespołu od paru miesięcy a mądrzyli się jak starzy znawcy...To że Crash jest w wieku większości z Was to fakt. I w sumie mogłoby to się odnosić także do niego ale się nie odnosi bo on miał starszego brata który go katował BJ od początku podstawówki. Stąd jego przewaga bo na starcie wiedział o zespole wszystko... :)
I był moment że wokół siebie miał najlepszych ludzi(w tym M.Datę).
Dlatego ten temat jest OK do wspominania a nie do demonizowania. Taka moja prośba...
Jeśli chodzi o różne fofire - był taki czas że mogło być 2 lub nawet 3 adresy ale to była wciąż jedna i ta sama strona. Po prostu jak się trafiła lepsza domena i serwer to chłopaki zmieniali(topnet też była nasza).
Podział jovitalk/backstage - tak, można tak powiedzieć. Ale ten bezkrytycyzm chyba pozostał niektórym do dziś, prawda? ;)
To były piękne czasy bo tworzyło się coś z niczego. Od zera, od podstaw. I tego tym pierwszym twórcom nikt nie zabierze. A wszystko ma swój koniec i wątpię aby ktoś żałował że fofire już nie istnieje. Życie ucieka a tyle rzeczy do zrobienia... :)
Ok. Ja również nie chciałem demonizować FOF, bo właśnie tam poznałem Rickiego, Sdms, Collen, Rebel, Days, Lordiego, cRasHa, Rokitke, Kidda, czy CR@SHA.
Fakt dyskusje zmuszały mnie do wyciągania gazet, książek i udowadniania racji poprzez przytaczanie cytatów.
Aczkolwiek było również dużo dyskusji po prostu bez uwzględnienia merytorycznego. Ja pamiętam jak zostałem pojechany bo uznałem Bounce za lepsze od All You Can't LB U2 ;) Argumenty nie pomogły.

No ale tak jak mówisz prezes wiedza i merytoryka była więc pewnie dlatego tam siedziałem bo były również mocno ciekawe dyskusje i różne punkty widzenia.

Czyli było jednak 1 FOF. Dobrze sobie to poukładać ;)
Oj myślę, że ten bezkrytycyzm mocno uleciał. Kiedyś tutaj było przesłodzone wszystko (na początku), a teraz potrafi się oberwać każdemu - Jonowi za wokal a Richiemu za zachowanie w szczególności.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Martaa
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 20
Rejestracja: 28 grudnia 2014, o 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Martaa »

Niestety, nie mogę wypowiedzieć się na temat żadnej z wyżej wymienionych stron, ponieważ w czasach ich istnienia dopiero uczyłam się alfabetu :P. Czy ktoś z Was mógłby napisać co nieco o Starych Wyjadaczach, m. in. dobrze znanej tutaj Joviznie lub Tatarze, Rattie'm, Twisted Sister (nie wiem, kto z fanów jest najdłużej postującym, wymieniam niektórych użytkowników, których pamiętam). Taka moja prośba, skoro przyszedł czas na wspominki ;).
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Martaa pisze:Czy ktoś z Was mógłby napisać co nieco o Starych Wyjadaczach, m. in. dobrze znanej tutaj Joviznie lub Tatarze, Rattie'm, Twisted Sister (nie wiem, kto z fanów jest najdłużej postującym, wymieniam niektórych użytkowników, których pamiętam). Taka moja prośba, skoro przyszedł czas na wspominki ;).
Osoby, które wymieniłaś to te, które bardzo dużo udzielały się tu od momentu powstania Always przez kilka następnych lat :) Wszystkie były bardzo aktywne, niektóre wciąż do nas zaglądają, ale już nie piszą tyle, co kiedyś. Jovizna i Twisted wciąż nas czytają (pozdrawiam Was, dziewczyny! ;) ), nie wiem jak Rattie i Tatar (może ktoś inny ma z nimi jeszcze jakiś kontakt). W tamtych czasach był też z nami jovi, CRUSHynka, LoRdi, Cr@sH, Kasiunia czy AgaBonJovi. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w życiu forum :) To były bardzo miłe czasy, lubię je wspominać, forum tętniło mocno życiem (co nie znaczy, że teraz jest gorzej - proszę tego tak nie rozumieć!).
Z tej starszej ekipy jest z nami wciąż Adrian, sobol, Ricky, ROCKSTAR, Rokitka, ja.. no i pewnie jeszcze kilka innych osób, które z góry przepraszam za pominięcie :D

Należy jednak pamiętać, że to dzięki osobom, które dołączyły do nas bliżej lat 2010-2012 wciąż jesteśmy bardzo prężnie działającym i licznym fanklubem :) Większość starszych fanów zwyczajnie już do nas nie zagląda.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Martaa
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 20
Rejestracja: 28 grudnia 2014, o 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Martaa »

Dziękuję bardzo za odpowiedź :D. Nie wiedziałam, że Twisted Sister i Jovizna ciągle tu zaglądają, to bardzo fajnie, że fani Bon Jovi z długim stażem nadal interesują się zespołem.
Czas chyba skończyć ten offtop, przepraszam :x .
Awatar użytkownika
FraterMajor
Patron www.bonjovi.pl
Patron www.bonjovi.pl
It's My Life
It's My Life
Posty: 108
Rejestracja: 3 września 2007, o 20:28
Ulubiona płyta: Bootlegi pro
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polskie strony o Bon Jovi

Post autor: FraterMajor »

Słuchajcie, a czy jest jeszcze gdzieś dostępne forum z czasów Fields of Fire albo ktoś zrobił dumpa bazy? Toż to byłaby niesamowita sprawa :) jakiś webarchive może to wciąż trzyma?
2019-07-12 - Warszawa, Polska
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Polskie strony o Bon Jovi

Post autor: Adrian »

FraterMajor pisze:Słuchajcie, a czy jest jeszcze gdzieś dostępne forum z czasów Fields of Fire albo ktoś zrobił dumpa bazy? Toż to byłaby niesamowita sprawa :) jakiś webarchive może to wciąż trzyma?
Wayback machine ;)
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
FraterMajor
Patron www.bonjovi.pl
Patron www.bonjovi.pl
It's My Life
It's My Life
Posty: 108
Rejestracja: 3 września 2007, o 20:28
Ulubiona płyta: Bootlegi pro
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polskie strony o Bon Jovi

Post autor: FraterMajor »

Adrian, ale tam nie ma forum. A mnie właśnie forum interesuje :)
2019-07-12 - Warszawa, Polska
Awatar użytkownika
FraterMajor
Patron www.bonjovi.pl
Patron www.bonjovi.pl
It's My Life
It's My Life
Posty: 108
Rejestracja: 3 września 2007, o 20:28
Ulubiona płyta: Bootlegi pro
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polskie strony o Bon Jovi

Post autor: FraterMajor »

Początek polskich stron internetowych o Bon Jovi to temat, który jest dla mnie najlepszym dowodem na to, jak ludzka pamięć jest zawodna. Cały okres od czasu singla It's My Life do czasów nowej szaty graficznej bonjovi.pl to w zasadzie u mnie czarna dziura. Jest tylko kilka punktów, które z jakiegoś powodu zapadły mi w pamięć:
- dołączenie do ekipy komnaty Flipsa, który miał wtedy bodaj 14 lat
- kilka wymian płyt drogą pocztową
- ogromna zazdrość wobec jakiegoś gostka z Podkarpacia, który robił pieniądze na handlu bootlegami i łamał tym zasadę, że tego się nie sprzedaje ;)
- nieudane spotkanie z Niepsantem, który akurat wyjechał na wakacje, jak poszedłem go odwiedzić
- forum komnaty, na którym były jakieś naparzanki (których już w ogóle nie pamiętam) oraz próby samobójcze jakiejś fanki, do której dzwoniłem (wtedy jeszcze ze stacjonarnego telefonu), co by dziewuchę odwieść od tego pomysłu.

Byłem zatem ciężko zaskoczony kiedy Adrian, któremu przedstawiłem się w Warszawie w czwartkowy wieczór, odpowiedział, że mnie kojarzy. Wydawało mi się, że musiał mnie z kimś pomylić, ale nasze konwersacje na Messengerze oraz moje grzebanie na wayback machine zaowocowało niezwykłym odkryciem. Dacie wiarę, że KOMPLETNIE zapomniałem o fakcie dołączenia do redakcji Fields Of Fire?

Obrazek

Obrazek

Dzięki tym odkryciom, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wspomnienia zaczęły napływać same. Przypomniałem sobie te godziny spędzane na połączeniu modemowym, kontakty łapane nie tylko przez Gadu-Gadu (z polskimi fanami), ale również AOL lub ICQ (głównie Ci z USA). Pamiętam huby Direct Connect ++, na których ludzie zazdrośnie strzegli pro-shotów podzielonych na poszczególne piosenki... DVD jeszcze nie było wtedy popularne, więc najczęściej były to pojedyncze ścieżki VCD. One Wild Night z New Jersey 2001 było wtedy walutą, za którą można było "kupić" jedną piosenkę z VHS-ripu Wembley 95. Pewnie w taki sposób stałem się posiadaczem Blood on Blood, które ostatecznie ktoś z Was mógł 17 lat temu ściągnąć z działu Download :) Pamiętam też, że o FLACach można było tylko pomarzyć. To były czasy kiepskich mp3, bez żadnej kontroli jakości, z bardzo kiepskimi, wykluczającymi się opisami...

Adrian, dziękuję Ci za te wspomnienia. I również za to, że 11 lipca kojarzyłeś mnie lepiej niż ja sam siebie :D
2019-07-12 - Warszawa, Polska
drakkar
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 2
Rejestracja: 19 października 2020, o 20:32
Ulubiona płyta: Crossroad
Lokalizacja: Kraków

Re: Polskie strony o Bon Jovi

Post autor: drakkar »

Szkoda w sumie, że z Fields of Fire nie zostało w sumie nic. Wiele tam nie pisałem (znacznie więcej mój kuzyn -ps. trapper) , ale samo czytanie było ciekawe. Rzeczywiście, dyskusje - zwłaszcza osób najaktywniejszych na forum -capt CRaSh (mogłem pomylić które litery były wielkie, które małe ;) ), Erki, Giny, Sdmsa, Reddie, były ciekawe, ale złośliwe (swoją drogą, to ciekawe co z tymi wszystkimi ludźmi się stało)? Trapp był,z racji zawodu, był cholernie sarkastyczny - to prawda, ale inni...tak w normie, zwykli ludzie.
"Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić" Leonardo da Vinci
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 625
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Polskie strony o Bon Jovi

Post autor: Bon Jovi »

Muszę dodać że tez robiłem stronę o zespole Bon Jovi która się nazywała "Polska (nie)oficjalna strona Bon Jovi". Tło czarne napisy czerwone, była tam galeria zdjęć, info o wydanych płytach i singlach, księga gości, nowinki: cytowane najczęściej z różnych zagranicznych portali, (licznik odwiedzin, zegar cyfrowy z datą :-)). Miałem na wirtualnej stronie a link przez prv.pl. Zmieniały się tam ostro zasady publikowania strony, w końcu na stronie zaczęły się pojawiać błędy poprzez już przestarzały język html, wirtualna polska zaczęła likwidować stare serwery i znikła z Internetu. Do dziś by nie przetrwała, bo byłby prawny problem z cytowanymi informacjami oraz przez rodzaj podjętej pracy 15 lat temu zbyt mało czasu miałem na kontynuowanie oraz w rozwój. FoF i Always były dla mnie źródłem sprawdzonych informacji.
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Always - Bon Jovi Portal”