Koronawirus

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Koronawirus

Post autor: EVENo »

Założyłem taki temat na innym forum, ale zrobię to też tutaj, bo jestem ciekaw Waszej opinii... a i nie zanosi się na to, aby przez najbliższe tygodnie były jakieś inne tematy do poruszenia. Cały świat żyje tylko tym i będzie żył (znaczy, taki jest plan, żeby to przeżyć), a i ja mam już kilka przemyśleń na ten temat.

Póki co mamy odwołane koncerty i wydarzenia sportowe. Te najbliższe, a co z tymi dalej? Jest za wcześnie żeby o tym mówić. Cały świat się zmobilizował i może uda się opanować sytuację szybciej, niż się wydaje. A jeśli nie, to czekają nas historyczne wydarzenia, pierwsze odwołania wielkich imprez pokroju IO, Wimbledonu, czy Tour de France od czasów II Wojny Światowej!

I właśnie dlatego wydaje mi się, że to co się teraz dzieje może mieć ogromny wpływ na wiele elementów naszego życia. Powiedzmy sobie wprost - świat zapier***a. A my razem z nim. A tu nagle pojawia się wirus, który zmusza nas do tego, żeby zwolnić. I ludzie reagują na to różnie. Jedni w panice wykupują żywność, inni oburzają się, że odwołano jakiś koncert. Ci mający nieco więcej oleju w głowie dostosowują się do warunków, ale im też nie jest z tym łatwo.

Sprawa jest na tyle skomplikowana, że dotyczy całego globu i wszystkich elementów naszego życia. Pracy i rozrywki, przemysłu i kultury, edukacji i... no jeżu, po prostu wszystkiego. A pomimo sielankowej atmosfery, myślę że w każdym z nas jest pewien element strachu.

Powiem więcej, koronawirus tak namieszał w społeczeństwie, że nasz obecny rząd u mnie zapunktował... drugi dzień z rzędu! Nasz Prezydent chyba po raz pierwszy zrobił orędzie dla narodu, a nie dla swoich wyborców. Premier zareagował na handel pseudoproduktami w internecie. Wow, co się dzieje! PiS zrobił coś, za co można go pochwalić! Oby tak dalej, bo w dużej mierze to od nich teraz zależy co dalej, jakie będą kolejne decyzje i jak wpłyną one na zachowanie ludzi. Trzymać należy kciuki, że stać ich na tak hardcorowy manewr, jak odwołanie Mszy Świętych. W Czechach już to zrobili.

Wracając jednak do tematu ogólnoświatowego - rok 2020 może okazać się nowym 11 września. Wydarzeniem, które będzie wpływało na nasze życie jeszcze długo po zakończeniu pandemii. Pod względem popkultury, postrzegania świata, polityki. I właśnie dlatego zakładam ten temat, bo jestem ciekaw, co Wy na ten temat sądzicie. Czy koronawirus zmieni świat na zawsze, czy to tylko chwilowa sytuacja?
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Koronawirus

Post autor: michael »

Bardzo ważny temat. Bardzo dobrze że również tutaj założony ponieważ mnóstwo osób czyta forum. Sytuacja jest dużo bardziej poważna niż podaje to telewizja. W mojej ocenie to niestety początek. Z wszystkim co napisałeś Eveno nie sposób się nie zgodzić. Rodacy róbcie zakupu ale zachowajcie zdrowy rozsądek. Jak najwięcej czasu przebywajcie w domu. Wszystkim życzę zdrowia i wytrwałości. Szczęść Boże Rodacy.
P.S
Z tych przyziemnych i prozaicznych rzeczy to odwołane koncerty spowodują, że muzycy więcej czasu poświęcą na pisanie nowej muzyki. Chyba.
Let's get rocked!
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Koronawirus

Post autor: Dand »

Tak btw to JBJ fatalnie trafil z nowym singlem bo jednak okazuje się,że nasze życie nie jest Limitless.
Temat poważny i to będzie wielki test dla naszego społeczeństwa bo miliony ludzi muszą okazać solidarność i współczucie dla osób starszych, osłabionych bądź schorowanych. Łatwo jest powiedzieć "mam wywalone bo jestem młody,zdrowy a nikt młody nie umiera" więc z ciekawością obserwuję nasze społeczeństwo, jak do tego podejdzie. Mam nadzieje,że staniemy na wysokości zadania.

PS
kto robi zakłady,że Jon napisze następną piosenkę o koronawirusie ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Koronawirus

Post autor: Bon Jovi »

Świat trochę zaczyna być szalony, chcę normalne zakupy zrobić drobne, ale nie można bo wszystko wykupione, ceny rosną. Ludzie w panice wykupują wszystko. Ehhh. Mogło być przecież normalnie, bez paniki... Mi tam nie przezkadza że zamknięto kina (chodziłem po kilka razy w tygodniu), teatry, muzea, szkoły. Bezpieczeństwo ważniejsze. Pisałem dwa dni temu do Episkopatu aby nie zachęcali starszych ludzi do mszy niedzielnych. Całe szczęście że poszli po rozum do głowy. Szkoda mi tej Kobiety która zmarła i wszystkich którzy się zarazili tym wirusemn. Szczerze im współczuję. Ja sam jak miałem podejrzenie raka, cały świat mi się wywrócił do góry noga, naszczęście okazało się że to narośl na płucu i zaczęła się zmniejszać. Eveno, w wielu miejscach się nie zgadzamy ze sobą, ale tutaj masz u mnie +. Pamiętajmy o tym że ten wirus nie patrzy na to jaka jest nasza pozycja społeczna. Każdy może paść jego ofiarą, dlatego należy przestrzegać wskazań i zaleceń służb sanitarnych oraz tych decyzji jakie są podejmowane. Nie dajmy się temu koronawirusowi. Zrozumiałe dla mnie było że koncerty zostaną odwołane lub przełożone na inne terminy. Na kiedy nie wiadomo, bo to dopiero początek działania tego wirusa. Jak byłem w pracy to widziałem matki z małymi dziećmi na spacerze. Takie narażanie małych dzieci, jest dla mnie szokiem. Zobaczymy co będzie. Miejmy nadzieje że jednak uchronimy się od tego co mogłoby być najgorsze.
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Koronawirus

Post autor: EVENo »

Dand pisze: kto robi zakłady,że Jon napisze następną piosenkę o koronawirusie ?
Podbijam! Na szybko skleją teledysk o pandemii i wkleją go bez ładu i składu do jakieś piosenki z nowej płyty :P

A wracając do tematu sytuacji w naszym kraju... Ja wiem, że korelacja to nie przyczynowość, ale mam wrażenie, że za pustki w sklepach odpowiedzialny jest elektorat PiSu :P Bo tak samo jak nie znam nikogo, kto by ich popierał, a znam setki ludzi, którzy na nich psioczą... tak nie znam też nikogo, kto robiłby zapasy jedzenia, a znam setki ludzi, którzy na to psioczą. Przypadek? ;) Tutaj pochwała dla mediów, że starają się uspokajać sytuację. Na Złotych Przebojach był nawet apel dziennikarzy, którzy prosili słuchaczy, aby ci uwierzyli w ich rzetelność, kiedy mówią, że jedzenia nie zabraknie. No nieźle.

Oczywiście w naszym kraju mamy ten dziwny typ katolika, który nie słucha papieża, tylko Radia Maryja, więc u nas rozwiązanie dotyczące Mszy Świętych jest przekomiczne, no ale lepszy Rydz, niż... a nie, czekaj xD
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
usunięty użytkownik 4858

Re: Koronawirus

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

ogólnie nie mam teraz wiele czasu na wchodzenie tu; projektuję od tygodni osłony zabezpieczające dla sprzedawcow, aptek, urzędów, stanowisk informacyjnych, itp... Ale do jasnej cholery, znowu musicie wpierdalać tu swoje preferencje polityczne? Nawet tu nie mozna odpocząć od politycznego (czy religijnego) hejtu? Zagrożenie jest dla wszystkich, a wy wplatacie znowu swoje sympatie czy antypatie? Po co?

Ja mam znajomych od lewa do prawa, i to, ze ktoś siedzi wygodnie tylko "wśród swoich" wg mnie zbyt mocno ogranicza jego postrzeganie świata.

Róbcie co do was należy - taką drogę życiową wybieracie z wolnej woli - ale dajcie też żyć innym, teraz nie może być glupich podziałów tylko kompromis w najistotniejszych kwestiach i merytoryczna rozmowa, a nie pierdlenie kto z jakiej partii, albo jakiego jest (nie)wyznania. Kropka
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Koronawirus

Post autor: Bon Jovi »

Tomker ma racje, podziały i serwowanie poglądów politycznych tutaj lepiej nie pisać zresztą już dość tych podziałów. Ja pisząc o kościele i biskupach do których pisałem nie wytykałem im przynależności do kościoła tylko by zwrócili uwagę aby uchronić przed zarażeniem osoby starsze. Niech każdy będzie sobą i się słuchajmy wytycznych to wszystkim nam będzie bezpieczniej.
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Ewelina_78
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 20
Rejestracja: 21 marca 2019, o 13:27
Ulubiona płyta: New Jersey

Re: Koronawirus

Post autor: Ewelina_78 »

Ja dostałam ostatnio bardzo dobry tekst:

Świat musiał się zatrzymać, by nie upaść.

Szkoły musiały się zamknąć, by matki i ojcowie znów stali się opiekunami swoich dzieci i przemyśleć, czy 14 godzinny dzień pracy jest celem życia, czy może sztucznie narzuconą normą konsumpcji? Liczysz się wtedy, kiedy masz lepszy ciuch, but, zegarek czy samochód? A co z wnętrzem?

Ile jest warte życie? Czas spędzony z rodziną? Jest mniej wart niż przedmioty, które gromadzimy? A nasze zdrowie?

Konsumpcyjny świat doprowadził do kryzysu ekologicznego i ekonomicznego, do tego, że cały świat tonie w długach i w śmieciach, każdy każdemu jest coś winien, a ludziom ciągle jest mało i mało.

Ten reset, to że wszystko nagle się zatrzymuje, to dla ludzkości bardzo droga lekcja. Może i lepiej, bo zwykle docenia się to, za co się słono płaci - jeśli coś jest za darmo, zwykle dla ludzi nie ma żadnej wartości.

Czyż nie jest to prawdziwy i dobry tekst na ten moment?
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Koronawirus

Post autor: EVENo »

Oczywiście, że jest, tylko wynika z niego ten cholernie kontrowersyjny wniosek, że w sumie dobrze się stało, że wirus opanował cały świat. No, ale nic nie jest czarne albo białe i we wszystkim można znaleźć jakiś pozytywny skutek uboczny. Podobno w Chinach tak poprawiła się jakość powietrza, że naukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Niestety, ludziom od dobrobytu tak się w głowach poprzewracało, że w UK chyba nadal nie potrafią się od tego dobrobytu uwolnić. Pomysł na przeprowadzenie wyborów we Francji też był strasznie chybiony, bo to, co jest teraz potrzebne, to stabilizacja. A tam zamiast działań będzie teraz rozdawanie stołków.

Jedyne, o co się martwię u nas to szpitale. To tam się teraz wszystko rozgrywa i to tam wszystko musi działać na tip-top. A my możemy tylko trzymać kciuki, że się uda.

A te moje niby wplątywanie sympatii politycznych... Błagam, ja tylko dzielę się pewnym spostrzeżeniem i próbuję dojść do tego, czy ten ciemny lud i tamten ciemny lud to ten sam ciemny lud ;) A krytyka owego ciemnego ludu jak najbardziej jest teraz potrzebna, bo to właśnie ludzie niespełna rozumu są teraz największym zagrożeniem. Jak ten typo, co zatajał fakt, że miał kontakt z osobą, która wróciła z Włoch. Po co on to robił? Co chciał osiągnąć? Musimy trzymać się z daleka od takich szajbusów. Z resztą, coś podobnego miałem dzisiaj - byłem w Biedronce pierwszy raz od tygodnia, bo zakupy robię raz na tydzień. Kolejka do kasy - na kilometr. Samoobsługowe - puste. Paranoja z dotykaniem warzyw - maksymalna. Ale jak trzeba wejść do bloku to ciągną za klamkę nawet się nie zastanawiając ile osób zrobiło to wcześniej xD Ludzie mówią, że boją się koronawirusa, a tak naprawdę boją się głodu. To oni chyba sami nie wiedzą czego się boją. A akcji z papierem toaletowym to już kompletnie nie jestem w stanie zrozumieć. Co to jest, strach przed myciem tyłka w wodzie? No, chyba, że wody zabraknie, ale wtedy papier raczej nam życia nie uratuje.

Tymczasem ja swoich nawyków nie zmieniłem prawie w ogóle. Ręce po przyjściu do domu myłem od zawsze, mama mnie nauczyła. Teraz jeszcze dodatkowo myję je przed wyjściem, ale to tak raczej z troski o innych, sam nie wiem czy to coś daje. A oprócz tego staram się cieszyć spokojem, bo ten nie potrwa długo. Jak się jedni i drudzy zorientują, że ich biznes szlag trafił przez tego wirusa, to zacznie się gospodarczy cyrk.

Cieszmy się tym czasem, w którym zdrowie, a nie pieniądz są najważniejsze, bo... nie będzie on trwał długo ;)
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Koronawirus

Post autor: EVENo »

A, i jeszcze parę rozmyśleń w kwestii sportu, bo tu też jest jakaś paranoja. Zyski z futbolu są zbyt duże, aby tak po prostu odpuścić sobie dokończenie ligi włoskiej. Język, jakim się posługują działacze sprawia, że dokończenie europejskich rozgrywek wydaje się być jakimś cholernym priorytetem... I tu kolejny przykład ciemnego ludu, tym razem w wykonaniu kibiców. FIFA stworzyła taki materiał, gdzie słynni trenerzy i piłkarze mówią jak się zachowywać w czasach pandemii, co skłania mnie do myśli, że są na świecie ludzie, którzy nie uwierzą naukowcom, gdy ci stwierdzają jakieś fakty, ale uwierzą Robertowi Lewandowskiemu, gdy ten powie, który smartfon jest najlepszy. Tak, wiem, daleko idące wnioski, ale czy naprawdę ktoś nie zacznie myć rąk, dopóki Jose Mourinho mu nie powie, żeby to robił?
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Koronawirus

Post autor: Dand »

David Bryan ma koronawirusa ale czuje się dobrze.
Obrazek
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Koronawirus

Post autor: prezes1 »

Dand pisze:David Bryan ma koronawirusa ale czuje się dobrze.
Z jednej strony poważna sprawa, z drugiej - jak się czyta jego wpis to ...ręce opadają.
Nie Dave, to nie grypa. Zajrzyj czasem do sieci i zobacz co się dzieje np. we Włoszech.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
JonetteBJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 2 października 2017, o 12:07
Ulubiona płyta: These Days

Re: Koronawirus

Post autor: JonetteBJ »

prezes1 pisze:
Dand pisze:David Bryan ma koronawirusa ale czuje się dobrze.
Z jednej strony poważna sprawa, z drugiej - jak się czyta jego wpis to ...ręce opadają.
Nie Dave, to nie grypa. Zajrzyj czasem do sieci i zobacz co się dzieje np. we Włoszech.
Dokładnie. Owszem, trzeba się cieszyć, że Dave ma szczęście i przechodzi to łagodnie, ale nie powinno się tego tak lekceważyć. A oni tam w NJ powinni szczególnie uważać, biorąc pod uwagę liczbę mieszkających tam osób włoskiego pochodzenia (i związane z tym zwyczaje dotyczące życia towarzyskiego).
...And I guess I'd rather die than fade away!
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Koronawirus

Post autor: Dand »

Pewnie trochę wściekłość przez niego przemawia bo mu odwołali Diane nad która intensywnie pracował wiele miesięcy a zarazem sam czuje,ze przechodzi to delikatnie. Tak czy inaczej najważniejsze, ze czuje się dobrze.
Obrazek
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Koronawirus

Post autor: EVENo »

Ja myślę, ze on po prostu chciał przekazać, że Covid to nie koniec świata, że nie należy się bać i od razu sporządzać testament, jeśli wynik wyjdzie pozytywny. A porównanie do grypy nie jest znowu takie nietrafione, po prostu ludzie z jakiegoś powodu zaczęli lekceważyć grypę, a przecież kwarantanna w jej przypadku powinna być dokładnie taka sama.

Z luźniejszych wątków - teraz dopiero jak widzę plakat promujący trasę mnie oświeciło, że tu jest bardzo ważne zagadnienie do rozwiązania - jak przerwa w koncertowaniu (o którą tak wielu z nas ciągle się prosiło) wpłynie na formę Jona? :D
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”