Coś na słodko

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
99-in-the-shade
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 346
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 19:04
Ulubiona płyta: NJ - KTF - TD
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: 99-in-the-shade »

Jakby ktoś cierpiał na bezsenność, opcjonalnie chciałby się pobabrać dłuższą chwilę ze śniadaniem, to polecam lekkie pancakes. ;) Jestem fanką wszelkiego rodzaju naleśników, pancakes'ów i innych tego typu, więc każdy taki przepis przygarniam z chęcią, natomiast nie mam jakiejś specjalnej fazy na dania 'fit' i 0%, toteż cukier u mnie był nie brzozowy a brązowy, serek też nie 0% a 'standardowy'. Tylko naprawdę szybko się przypiekają, więc trzeba pilnować patelni! ;)
'A drifter I was meant to be with noone there for company.'
Awatar użytkownika
koala555
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 310
Rejestracja: 3 czerwca 2013, o 07:01
Lokalizacja: Poznań

Post autor: koala555 »

Też jestem wielką fanką naleśników :) u mnie w Poznaniu jest najlepsza na świecie naleśnikarnia Manekin i zawsze jak mam trochę gotówki, a na nic nie oszczędzam to odwiedzam to miejsce :)
A te naleśniki co pokazałaś 99 wyglądają przepysznie :)
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

koala555 pisze:Też jestem wielką fanką naleśników :) u mnie w Poznaniu jest najlepsza na świecie naleśnikarnia Manekin i zawsze jak mam trochę gotówki, a na nic nie oszczędzam to odwiedzam to miejsce :)
A te naleśniki co pokazałaś 99 wyglądają przepysznie :)
W Lublinie jest za to Zadora. Nie dość, że znakomite i różnorodne naleśniki to jeszcze świetny, subtelny wystrój :) Polecam, jeśli kiedyś odwiedzicie moje miasto ;)
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
koala555
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 310
Rejestracja: 3 czerwca 2013, o 07:01
Lokalizacja: Poznań

Post autor: koala555 »

Agata BJ dzięki, że mówisz :) kiedyś na pewno wpadnę do Lublina do mich znajomych to przy okazji odwiedzę to miejsce ;)
Awatar użytkownika
99-in-the-shade
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 346
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 19:04
Ulubiona płyta: NJ - KTF - TD
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: 99-in-the-shade »

koala555 pisze:Też jestem wielką fanką naleśników :) u mnie w Poznaniu jest najlepsza na świecie naleśnikarnia Manekin i zawsze jak mam trochę gotówki, a na nic nie oszczędzam to odwiedzam to miejsce :)
A te naleśniki co pokazałaś 99 wyglądają przepysznie :)
W Manekinie byłam też w Bydgoszczy - i serio, naleśniki przepyszne, duże, choć trochę przyciężkie xD
'A drifter I was meant to be with noone there for company.'
Awatar użytkownika
Fantaghiro7
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 524
Rejestracja: 14 czerwca 2013, o 13:30
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Fantaghiro7 »

Ojej, ale mi narobiłyście smaka. :D Ja to lubię sobie zrobić naleśniki z musem czekoladowym. :cfaniak:
W Gdańsku też jest Manekin, nigdy nie byłam. Chyba muszę się wybrać. :))
19.06.2013r. - Gdańsk
Awatar użytkownika
Kama97
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 570
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kama97 »

Oj, ja tez lubię wszelakie naleśniki, placki, racuchy itp. szczególnie mojej mamusi xD
Super są też włoskie ( ale chyba nie tylko ) crepes - ja próbowałam z górą nutelli i cukrem pudrem. Moja mama do naleśników robi też najczęściej nadzienie serowe - zmielony twarożek ( 200 g ) miesza z i opakowaniem 150 g chyba Danio i cukier do smaku, czasami też z dodatkiem mascarpone - mniam xD
Ostatnio robiłam to ciasto http://www.kwestiasmaku.com/desery/cias ... zepis.html Jezu, to chyba najlepsze ciasto na świecie ... Polecam wam !
10.06.2011 - Drezno
27.07.2011 - Barcelona
19.06.2013 - GDAŃSK, moje miasto !
05.07.2013 - Londyn
Awatar użytkownika
koala555
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 310
Rejestracja: 3 czerwca 2013, o 07:01
Lokalizacja: Poznań

Post autor: koala555 »

No mają tam bardzo dobre naleśniki i nie takie drogie porównując do ich wielkości i wyposażenia :D

[ Dodano: 2013-07-23, 18:28 ]
Uwielbiam ciasta czekoladowe :) A jak ładnie wygląda :o
Melaverde
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 20
Rejestracja: 3 sierpnia 2010, o 19:17
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Melaverde »

Temat dal mnie jak nic:)
Pieczenie uwielbiam, jak widzę z postów wyżej nie tylko ja. Niedawno założyłam bloga (choć piekę juz od dłuższego czasu:) gdzie co jakiś czas umieszczam przepisy i zdjęcia:) Może ktoś z Was wpadnie i napisze co myśli:)Zapraszam i smacznego:)
www.buonissimadolce.blogsopt.com
Awatar użytkownika
AgaBonJovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 183
Rejestracja: 16 września 2005, o 21:07
Lokalizacja: Hrubieszów/Kraków
Kontakt:

Post autor: AgaBonJovi »

świetny temat! ja też uwielbiam "stać przy garach" ;) a jeszcze bardziej eksperymentować z przepisami :) z muffinek to najbardziej lubię te ze szpinakiem - ale to nie na słodko :)
dziś robię dżemory z czerwonej porzeczki i z agrestu :) na zimę jak znalazł :)

do dwóch wspomnianych blogów, z których też często korzystam - dodaję jeszcze małą prywatę: http://bookmeacookie.pl/ blog mojej koleżanki ze studiów i do poczytania i do pooglądania :) polecam! :)
Have a Nice Fuckin' Day
Awatar użytkownika
karola559
It's My Life
It's My Life
Posty: 102
Rejestracja: 26 czerwca 2013, o 11:43
Lokalizacja: Katowice/częstochowa

Post autor: karola559 »

Naleśniki uwielbiam! i robię najlepsze pod słońcem :D
Co do innych placuszków wypróbujcie koniecznie ten przepis:

Śmietankowe racuszki
Szklankę śmietany 12% (kwaśnej i dość gęstej) zmiksuj z 1/2 szklanki cukru ( mozna dać o wiele mniej bo z tego wychodzą zdecydowanie za słodkie), 1 opakowanie cukru waniliowego i 2 jajka. Do masy dodaj 2 łyżeczki proszku do pieczenia i tyle mąki, by ciasto miało dość gęstą, ale wciąż lejącą konsystencję ( ok 8 łyżek). Smażyć na oleju.

Eksperymentowałam i dałam ostatnio pół na pół śmietany i jogurtu i też wyszły pyszne :)


A wczoraj pod wieczór zachciało mi się coś słodkiego do przegryzienia, a że jestem w trakcie odchudzania szukałam czegoś zdrowego i zrobiłam owsiane ciasteczka. Robiłam kiedys z innych przepisów ale one miały mąkę co mnie nie zadowala ;p Wypróbowałam ten przepis: http://www.lekkowkuchni.pl/2012/09/cias ... aki-i.html

Tylko, zamiast świeżo uprażonych jabłek użyłam takich tylko ze słoiczka, jakie zawsze robimy w sezonie, i zamiast tartych migdałów ( bo ich nie miałam) dałam wiórki kokosowe i rodzynki zamiast żurawiny :) Osobiście teraz pominęłabym olejek migdałowy, ale co kto lubi :P

Wyszły pyszne! :D
Obrazek
Rokitka
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 553
Rejestracja: 16 czerwca 2005, o 16:49
Lokalizacja: WROCLAW
Kontakt:

Post autor: Rokitka »

teken020 pisze:niech każda zrobi jakieś wypieki na przyszły zlot. faceci docenią :D
to daj mi zamówienie a ja zrobię :) ostatnio zrobił ciasto czekoladowe z wisniówka ale kurde ludzie sie spili D: butelka wisniówki w ciasto D:
Awatar użytkownika
99-in-the-shade
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 346
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 19:04
Ulubiona płyta: NJ - KTF - TD
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: 99-in-the-shade »

karola559 pisze:Naleśniki uwielbiam! i robię najlepsze pod słońcem :D
Mówisz... I miejsce zamieszkania - Katowice... wpadasz na następny zlot z naleśnikami, ocenię :D
'A drifter I was meant to be with noone there for company.'
Awatar użytkownika
Kama97
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 570
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kama97 »

Wiecie co u mnie było hitem ? tarta czekoladowa z CHILI. naprawdę. Robiłam ją ileś razy, aż w końcu nam się przejadla, pomimo ze była zawsze pyszna. Może ją znowu niedługo zrobię. Spód był z ciasteczek digestive i masła i na to mus czekoladowy ( czekolada, śmietanka 30%, jajka, trochę cukru i chili w proszku ( pieprz cayenne ) Naprawdę rewelacja, jak jesz delikatny mus czekoladowy i nagle odczuwasz ogień. Mój dziadek jak dostał kawałek ( nie wiedział że jest tam chili ) naładował sobie na łyżkę, zjadł i za chwilę zrobił sie czerwony : "tam ... jest .... chili ...." :P świetne naprawdę to ciasto jest
A teraz na weekend planuję czekoladowego drożdżowca z kruszonką i malinami/truskawkami :lol:
EDIT:Jednak nie drożdżowca :P Jaką kruchą tartę :)
Ostatnio zmieniony 24 lipca 2013, o 16:54 przez Kama97, łącznie zmieniany 2 razy.
10.06.2011 - Drezno
27.07.2011 - Barcelona
19.06.2013 - GDAŃSK, moje miasto !
05.07.2013 - Londyn
Awatar użytkownika
M.J.
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 832
Rejestracja: 2 listopada 2012, o 21:17
Ulubiona płyta: These Days

Post autor: M.J. »

Wracając do naleśników: kiedy chcę się poczuć jak w raju a nijak nie zanosi się na koncert BJ w Polsce to robię czekoladowe naleśniki z bitą śmietaną i bananami. To jest istne Niebo, mówię Wam. Wcinasz naleśnik za naleśnikiem i nie martwisz się o dodatkowe centymetry w biodrach. ;)

A dżem ostatnio robiłam truskawkowo-rabarbarowy, taki słodko-kwaśny. Pycha!
His momma said he was crazy - he said 'Momma, I've got to try'.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”