Piwo :D

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Ja uwielbiam piwo i choćby z tego względu nie cierpie polskich koncerniaków jak Lech, Tyskie czy Warka. To są prawdziwe siki, kiedyś jeszcze sie trzymały ale teraz to jakaś żenada. Przynajmniej tak można odczuwać gdy spróbuje sie piwek z tych mniejszych browarów Kormoran, Czarnków, Ciechan czy mój ulubiony Amber. Z konkretnych piwek to najczęściej kupuje Trybunał trójsłodowy, Złote Lwy, każdy rodzaj Ciechana.
Z piw szeroko dostępnych dają rade jeszcze jako tako Perła ( zwłaszcza niepasteryzowana ) i Łomże.
Uwielbiam też piwka Czeskie i Słowackie. Głównie Budwaiser, Primator oraz Zlaty Bazant. Podchodzą mi te nieskoprocentowa ( zazwyczaj około 4%) gorzkie piwa z tego regionu Europy.
Obrazek
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

prezes1 pisze: Dobrze że żona tutaj nie wchodzi i nie czyta tych postów...Jakby się dowiedziała o piwie z 18-kami to dopiero miałbym... ;)

Bartek, mam prośbę w takim razie: kup mi EB, przelej do butelki i wyślij pocztą...Chciałbym spróbować jak smakuje teraz...Dasz radę to zrobić?
:D nie idźcie na łatwiznę! Wlać do koperty! :D

P.S. Prezes, najpierw złamałeś forumowiczkom serca, a teraz jeszcze je dobijasz tym, że masz żonę... ;)
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Tomker, masz taką fajną kopertę? Gdzie można kupić? :D
Co do forumowiczek Tobie zostawiłem pole do popisu, zresztą nie wyglądam jak Aragorn a ty tak! ;) Konkurencję możesz mieć z Dobkiem...
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

no bez przesady, masz znajomości z celebrytami, kobiety lubią takich obrotnych Prezesów ;) A ja obok Aragorna nawet nie stałem :D Może jak wrzucę zdjęcie z Keithem... Ale masz rację to przecież Jeffa nie przebije :D

Co do kupna koperty, to nie miało być łatwiej tylko trudniej :D
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Post autor: teken020 »

nie czytałem żadnego poste z tego wątku. ale czy przypadkiem nie chodzi o to żeby namówić parę dziewczynek z forum, upić je i tak dalej? :lol:
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Post autor: ROCKSTAR »

Ja mam Zone i jestem Jej wierny :) (nie wiem jak inni- nie wnikam, nie oceniam, nie osadzam :P )

Ja tylko pije piwka wysokoprocentowe od czasu, do czasu ;)

... od czasu, do czasu... :lol: To mi sie udalo :P
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

ROCKSTAR pisze:Ja tylko pije piwka wysokoprocentowe od czasu, do czasu
od czasu do czasu czyli - zwykle nie pije no chyba,że jestem sam lub w towarzystwie :D
Obrazek
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Dand pisze: zwykle nie pije no chyba,że jestem sam lub w towarzystwie :D
hehe praktyczna postawa.

Ja jestem abstynentem. Ale niepraktykującym :D
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Post autor: ROCKSTAR »

Dand pisze:od czasu do czasu czyli - zwykle nie pije no chyba,że jestem sam lub w towarzystwie
Cos w tym rodzaju :D Mam ochote napisac, ze przesladuje mnie "Sambora Syndrom", ale z racji tego, ze szanuje siebie (i Ryska)- nie uczynie tego :P
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

ROCKSTAR pisze: Mam ochote napisac, ze przesladuje mnie "Sambora Syndrom"
hahahaha fan pełną gębą :D
Obrazek
Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Miracle-BJ »

A ja uwielbiam sobie od czasu do czasu walnąć piwko, ale z dodatkiem odrobiny soku malinowego. Uwielbiam ten smak. W lecie przy grillu, na imprezie plenerowej, na działeczce z moim tatkiem pijemy piwko w upalne dni i jest wesoło. Nie znam się dobrze na rodzajach i smakach, ale lubię Żywiec, Tyskie, czasem piwko karmelowe, cytrynowe. Raz na Słowacji piłam piwo, które było bardzo, bardzo długo nalewane, a efekt był „dwukolorowy” tzn. ciemne – jasne – ciemne-jasne i było bardzo dobre. Piwko jest dobre na nerki. Mój szwagier ma piasek w nerkach i lekarz mu polecił, aby strzelił sobie od czasu do czasu piwko, a później trochę pobiegał nawet po schodach. Wtedy jakoś szybciej ten piasek schodzi i nie jest to takie bolesne. Powiem wam, że chyba to działa, bo przyznał, że lepiej się czuje. Ale nie wolno pić duuuuuuuuużo piwka bo bandzioch murowany! ;)
BJ - It's my life - Always !
Awatar użytkownika
Gloria
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 963
Rejestracja: 4 listopada 2012, o 22:17
Lokalizacja: brać kasę na koncerty?

Re: Piwo :D

Post autor: Gloria »

sdms pisze:Wyszukiwarka na forum znajduje mniej niż 40 wyników z tym słowem, więc trzeba poprawić statystykę :D

Piwosze łączmy się :D
Popieram, bardzo dobry temat! :cfaniak:
sdms pisze:Jakie piwa lubicie, jakie polecacie, a jakie odradzacie ;)
Gdybyś zapytał mnie o to jeszcze kilka tygodni temu, powiedziałabym, że moje ulubione są zasadniczo piwa smakowe z Gingersem, Desperadosem i Reddsem malinowym na czele. Ale mamy dzień dzisiejszy i z jakiegoś powodu wszystkie te piwa mi się "przesłodziły" lub jak kto woli "przepiły" i w pierwszej kolejności wybiorę takie wynalazki jak Warka Strong i Dębowe mocne (najlepszy dowód, że smak może się zmienić). Jako że lubię to i te polecam, jeśli z jakiegoś powodu nie ma ich w sklepie nie pogardzę Tyskim czy Żywcem (jak się nie ma co się lubi to wiadomo :D ). Co odradzam? Na pewno wszystkie nieznane/słabo znane piwa o dziwnych nazwach, które można kupić np. w Lidlu. Są tanie ale.. no nie.
sdms pisze:Co dobrego jest w piwie i dlaczego warto je pić?
Zasadniczo to % i jest to chyba odpowiedź na obie części pytania :cfaniak:
sdms pisze:Czym dla was jest piwo?
Trunkiem, który można spokojnie pić ze znajomymi przez całą noc, o ile tylko toaleta jest w pobliżu (i działa).
sdms pisze:I czy według was facet bez piwa jest jak żołnierz bez karabinu? :D
W sumie nie oceniam w ten sposób gustu ani smaku bo zapewne są faceci nie lubiący piwa ale dotąd chyba takiego nie spotkałam... albo mi się do tego nie przyznał :D
prezes1 pisze: Czy pamięta ktoś z Was takie marki jak EB czy 10,5? To były czasy... ;)
Młoda wtedy byłam ale pamiętam EB. I jeszcze coś takiego jak Browar Dojlidy (on chyba obecnie jest Żubrem, ale nie jestem pewna.
sdms
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 196
Rejestracja: 27 kwietnia 2006, o 21:40
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: sdms »

Kasaid pisze:Powiedzcie mi, bardziej doświadczeni ludzie, czy piwo da się polubić?
Da się :) kiedyś nie lubiłem z czasem polubiłem. Smak i gusta się zmieniają :)
Tomker pisze:sdms, jak tam po wczorajszej pomroczności jasnej? Albo ciemnej , bo z podpisu widzę, że jesteś miłośnikiem ciemnego grodziskiego...?
Po wtarganiu pralki na pierwsze piętro czuję się jak neonatus :)
Dumny ciemnogrodzianin :)
Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

No proszę... Fajny temacik.

Ktoś napisał o polskich koncerniakach... Niestety fakt. To takie "rasowe" sikacze. Z koncerniaków podchodzi mi jedynie Warka. Nie wiem, może "sentyment" z czasów Poznania.

We Wrocławiu Piast...

Jakimś wyrafinowanym piwoszem raczej nie jestem. Osobiście podchodzą mi takie marki jak Łomża (chyba bardziej ta niefiltrowana), Brok, Perła (i nawet Summer nie jest najgorsza), Noteckie ciemne, Celtyckie, Czeski Kozel...
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Tomker pisze:prezes1 napisał/a:

Dobrze że żona tutaj nie wchodzi i nie czyta tych postów...Jakby się dowiedziała o piwie z 18-kami to dopiero miałbym... ;)

Bartek, mam prośbę w takim razie: kup mi EB, przelej do butelki i wyślij pocztą...Chciałbym spróbować jak smakuje teraz...Dasz radę to zrobić?


:D nie idźcie na łatwiznę! Wlać do koperty! :D

P.S. Prezes, najpierw złamałeś forumowiczkom serca, a teraz jeszcze je dobijasz tym, że masz żonę... ;)
Tomker pisze:Co do kupna koperty, to nie miało być łatwiej tylko trudniej :D

Koperta bąbelkowa w środku i się nie wyleje :D

Prezes jak gdzie mi się rzuci w oczy można coś pomyśleć, ale jakbyś chciał bardzo to po prostu

http://www.ebay.pl/itm/20-Flaschen-EB-P ... 27be2bbbb1

Swoją drogą, przez ten temat poczytałem trochę o EB i dowiedziałem się, że jest nadal produkowane przez Żywca na ten niewielki eksport, ale również iż jest produkowane przez kogoś innego pod nazwą 'Czas na EB' i jest dostępne głównie w UK.


Obrazek
Piwo z wykopu jest warzone w Polsce, w Połczynie Zdrój, gdzie najprawdopodobniej wykupili licencję na znak. Stamtąd eksportowane jest tylko do Wielkiej Brytanii. Piwo z Elbląga można kupić między innymi w Niemczech

Kod: Zaznacz cały

Uściślając. To jest Polskie piwo, warzone w Elblągu i eksportowane między innymi do Anglii. W smaku mało to ma wspólnego ze starym EB.

Kod: Zaznacz cały

Otóż prywatna firma (nazwy nie znam) odkupiła znak towarowy EB, tudzież motto "Czas na EB", oryginalna recepturę a nawet zatrudniła pierwszego piwowara, który warzył je na samym poczatku w Elblagu. W ekipie reaktywujaca EB w UK jest też pierwszy dyrektor, ktory stworzył potege marki EB.
Samo piwo nie jest warzone w Elblagu lecz podobno w Połczynie Zdrój i jest dostępne w Londynie za £0.99 w sieci "Mleczko". 
Wychodzi więc na to, że są 2 piwa EB :P Ale i tak śmiem wątpić, że to smakuje tak jak kiedyś, a czy i kiedyś było to takie dobre to tego osobiście nie wiem, popularne to na pewno :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”