Piwo :D

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
AgaBonJovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 183
Rejestracja: 16 września 2005, o 21:07
Lokalizacja: Hrubieszów/Kraków
Kontakt:

Post autor: AgaBonJovi »

SD witaj Chłopie, kopę lat! :)

co do piwa, to czasem mam wrażenie, że u nas w chałupie to piwo jest częstszym napojem niż woda, moi współlokatorzy sami warzą piwo i nie mogę powiedzieć inaczej niż tak, że jest najlepsze na świecie :) dziś też po domu rozchodzą się zapachy słodu, a jutro butelkowanie tego co tydzień temu warzone :)

Jestem z Hrubieszowa i Perła bije w moim sercu, ile razy uśmiechęła mi się buzia w markecie, gdy na półce stała właśnie moja Perełka :)
najlepiej zaś wspominam smak Perły Mocnej - to było coś, ale smakowało najlepiej w czasach, gdy pić mi jej jeszcze nie wolno było :)... czyli jakieś 10 lat temu :) no i okoliczności, też robią swoje, tworzą magię trunku :)

Ubiegłego lata zakochałam sie w Radlerze i Wareczka chłodziła w wyjątkowo gorące dni, a miłość do smakowego piwa przypieczętowała wycieczka do Budapesztu, cóż za cudowny kraj, a jakie wspaniałe mają tam piwa, no polecam każdemu! Co ciekawe na Węgrzech (chyba) wolno spożywać piwko na ulicy, bo od samego rana do późnego wieczora widziałam wielu przechodniów z butelką lub puszką w dłoni, bez zażenowania konsumowali do woli. W przeciwieństwie do Polski, gdzie teoretyznie pić na ulicy nie wolno, a to u nas chodzą pijani w sztok... Tam inna kultura picia, wyższa :)


Dla smakoszy polecam bardzo ciekawy blog o piwie: http://malepiwko.wordpress.com/ niestety wyższość małych piw nad koncernami jest faktem:)

A dla odważnych lody o smaku piwa w Krakowie na Sławkowskiej, już wkrótce na pewno kochani Sycylijczycy wznowią produkcję! Polecam :) inne smaki również, pewnie nawet bardziej heh :)
Have a Nice Fuckin' Day
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Nie no Bartek z tą pocztą to żartowałem...
To już byłoby przegięcie...
Kurczę 100zł też nie będę płacił za 3 butelki, następne przegięcie...
Ale jak gdzieś dostaniesz to kup, wręczysz mi w Gdańsku i obalimy od ręki... ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Piwo :D

Post autor: prezes1 »

Odświeżam temat bo po 7 latach mam dostęp w swoim miejscu zamieszkania do wielu lokalnych browarów z całej Polski. :)
Stąd prośba do wszystkich o rekomendacje Waszych ulubionych piw(szczególnie jasnych lagerów).
Pamiętam jak Dand reklamował browar Amber lata temu, wreszcie mam u siebie i należy do moich ulubionych.
Obecnie piję głównie: Johannes, Złote Lwy, Złote Książęce(zwłaszcza Pszeniczne i Red Lager), Miłosław(niefiltrowane), Bud(amerykański Budweiser dostępny w Biedronce! :) ), ze swoich terenów polecam(poza Perłą) browar Jagiełło i Zwierzyniec. Poza tym popijam Braniewo, Namysłów, Żywiec, Tyskie, Kasztelan.
Czy ktoś pił Grimbergen? Jaki werdykt? :)
Jest taka masa piw mi nieznanych, że wolałbym dostać rekomendacje od innych ekspertów. ;) Co pijecie? Co polecacie?
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Piwo :D

Post autor: EVENo »

Ja miałem chwilową przygodę z próbowaniem różnych piw, ale ostatecznie zrezygnowałem. Rzadko kiedy byłem zadowolony ze smaku bądź co bądź drogiego piwa. Natomiast browar Amber to bardzo dobra opcja w kwestii cena-jakość. Mają różnorodną ofertę i każdy ich produkt jest warty uwagi. Jak się jednak nie ma Kauflandu "pod ręką" to niestety zostaje tylko Książęce, no i jeszcze Żateckie. Ostatnio z braku laku spróbowałem Lecha - jeżu, jakie to jest słodkie! Ma tyle wspólnego z piwem, co Desperados :P

Na pierwszym miejscu jednak, niezmiennie - Złoty Bażant. Uwielbiam! Ale przez to sięgam po niego raczej sporadycznie, żeby mi nie obrzydł ;)

Odradzam natomiast sklepowe Kozły! I ciemny i jasny nie mają nic wspólnego z beczkowymi. Może miałem pecha, ale te co kupiłem raz w markecie były totalnie bez smaku.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piwo :D

Post autor: Dand »

prezes1 pisze: Jest taka masa piw mi nieznanych, że wolałbym dostać rekomendacje od innych ekspertów. ;) Co pijecie? Co polecacie?
Wspomniane przez ciebie Johannes i Złote Lwy to wciąż jedne z moich ulubieńców, często sięgam i wiem,że zawsze trzymają poziom.
Idąc troche wyżej cenowo polecam piwa z browarów Pinta,Nepomucen i Raduga. Mają masę różnych piw, co chwila rozlewają cos nowego więc ciężko polecić konkretny rodzaj ale robią świetne IPY, APY no i dobre na każdą porę Pilsy :) Piwka z tych browarów można dostać (oprócz sklepów specjalistycznych) w Lidlu a szczególnie polecam się zaopatrzyć wtedy gdy robią (raz, dwa razy w miesiącu) promkę w stylu kup 8 piw a 4 bedą gratis, przy użyciu kuponu z aplikacji. Wtedy piwka normalnie kosztujące 7-8 zł można wyłapać po już rozsądniejszych cenach, połowę taniej :)
Z takich normalniejszych cenowo, tak bez żadnej aplikacji, to polecam piwka Pomorskie z Browaru Staropolskiego, konkretnie Pomorskie Chmielowe oraz Świadomie Lekkie, dostępne np. w Auchan.
EVENo pisze: Odradzam natomiast sklepowe Kozły! I ciemny i jasny nie mają nic wspólnego z beczkowymi. Może miałem pecha, ale te co kupiłem raz w markecie były totalnie bez smaku.
Pewnie dlatego,że są oszukane tzn. prawdziwy Kozel jest z Czech a te nasze są rozlewane w Polsce, niby pod nadzorem czeskich piwowarów ale to ściema. Tak więc masz racje - to są wyjątkowe ścieki.
Obrazek
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Piwo :D

Post autor: M »

Gambrinus Forever?
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Piwo :D

Post autor: prezes1 »

Dzięki!
Zapiszę sobie nazwy nowości. :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Piwo :D

Post autor: Paulska »

Oj, dla mnie temat rzeka, możnaby gadać i pisać godzinami.
Ja najbardziej lubię klasyczne lagery, pilsy oraz IPY.
Z ostatnich moich odkryć: Kozel Mistruv (dla porównania z tym Kozelopodobnym rozlewanym w PL), Zlaty Bazant '73 (edycja w butelce z epoki i historyczną etykietą, a smak... ech, od rana nie powinno się o tym myśleć ;) oraz czeski Primator.
Z browarów polskich lubię Kormorana (szczególnie Warmińskie Rewolucje), całą serię Komes (choć te piwa są ciężkie, mocne i o dużej kwasowości, może poza Barley Wine, ale to już i mocą i smakiem ma z piwem mniej wspólnego).
Bardzo fajne piwa ma Browar Racibórz (Rżnięte, Twierdzowe, Raciborskie), Zwierzyniec, Pinta (to już dosyć wysoka półka cenowa).
Fajny od lat jest Ciechan Wyborne i Lagerowe, Lwówek Książęcy i Lwówek Jankes (chyba jedno z najtańszych klasycznych piw IPA doskonałe w smaku).
Z nietypowych i nie wszędzie dostępnych (czasami tylko w browarze lub kilku lokalnych sklepach w okolicy) - Browar WARKOT, Browar Roch, Browar Kaszubska Korona i wiele innych...
Pozdrawiam
Paulska
szocikniebieski
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 3
Rejestracja: 26 stycznia 2021, o 18:42
Ulubiona płyta: brak

Re: Piwo :D

Post autor: szocikniebieski »

dla mnie harnaś w puszce to największe zło, nie wiem czy ktoś podzieli moje zdanie
__________
https://netpol.eu
Awatar użytkownika
jaedencormier
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 4
Rejestracja: 10 sierpnia 2021, o 12:18
Ulubiona płyta: ff
Lokalizacja: Starachowice

Re: Piwo :D

Post autor: jaedencormier »

Rzadko piję piwo, ale czasami mi się zdarzy :D
Awatar użytkownika
deron96
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 2
Rejestracja: 14 sierpnia 2021, o 09:18
Ulubiona płyta: ssss
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Piwo :D

Post autor: deron96 »

Zimne piwo jest idealne na obecne upały ;)
Awatar użytkownika
bbosco
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 3
Rejestracja: 18 sierpnia 2021, o 20:15
Ulubiona płyta: fdfdfbf ffddf
Lokalizacja: Racibórz

Re: Piwo :D

Post autor: bbosco »

Uwielbiam piwo, ale wiem, że nie powinno się go spożywać zbyt często.
Awatar użytkownika
vernon60
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 3
Rejestracja: 31 sierpnia 2021, o 13:16
Ulubiona płyta: ajjhdhn kakakaka

Re: Piwo :D

Post autor: vernon60 »

Bardzo lubię pić piwo po pracy, jednak raz na jakiś czas preferuję inne trunki. Ostatnio byłem na weselu znajomego, gdzie była stanislav wódka. Nigdy wcześniej nie piłem wódki z górnej półki i muszę przyznać, że było to świetne doświadczenie. W dodatku na drugi dzień nie odczuwałem skutków spożywania alkoholu. Chyba zakupię ten trunek na moje nadchodzące urodziny.
Awatar użytkownika
bogisichchristop
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 4
Rejestracja: 1 września 2021, o 17:27
Ulubiona płyta: djkdx ssksks shbc

Re: Piwo :D

Post autor: bogisichchristop »

Bardzo lubię piwo, ale niestety nie mogę go zbyt często pić.
Awatar użytkownika
lorenzo40
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 4
Rejestracja: 2 września 2021, o 16:41
Ulubiona płyta: shbssn sssjjkkz
Lokalizacja: Końskie

Re: Piwo :D

Post autor: lorenzo40 »

Niestety nie mogę pić piwa, a szkoda bo bardzo lubię perłę i harnasie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”