Euro 2008

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
Frankie
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 939
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 16:48
Lokalizacja: Łódź

Euro 2008

Post autor: Frankie »

Witam, napewno część z Was zdążyła zauważyć, że wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej z historycznym - bo pierwszym udziałem Naszej reprezentacji. Osobiście nie mogę się już doczekać ceremonii otwarcia. Piszcie swoje przemyślenia związane z imprezą, kogo uważacie za swoich faworytów do zwycięstwa w imprezie, jak oceniacie kadrę Polski, czy będziecie oglądać zmagania Naszych, jak oceniacie "aktywność" TVP w kwestii (nie)pokazywania mistrzostw. To tyle, Wasze opinie w temacie będą mile widziane.
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

Post autor: AxeL »

Osobscie czekam na ten turniej juz od paru miesięcy . Sadze ze ME wygraja Włochy , badz Niemcy (pff:| ) , lub Portugalia . Oczywiscie najgorzej zycze Niemcom , przez ich pewność i reklamy ktore podniosły w Polakach cisnienie.
Co do Polski to mam mieszane uczucia. Leo to wielki + , atmosfera takze + ale czy przed jakimis mistrzostawmi gracze chodza przestaszeni? Pokazuja sie tak mediom? Gdyby Leo powołał Jelenia , Brozka , badz Sikore , Glowackiego to bylbym spokojniejszy nawet przez pryzmat rezerw . Wywalenie Majewskiego oraz Bronowckiego to wg mnie blad. Majewski to wiekszy talent niz Pazdan wg mnie i wolabym aby ten 1 sie ogrywal na ME .
Co do TVP to nie mam słow. NIe wiem na co oni zbieraja abonament. Chyba zeby kochany P. Korzeniowski lekkaatletyke puszczal co oglada 2 % telewidzów.
W sumie Polsat ma 100 razy lepszych komentatorow , a dodajac ze ME beda na otwartym Polsacie ja nie narzekam , a wrecz przeciwnie nawet mnie to raduje. Moze pobawie sie w wrozke i postrzelam wyniki polakow:D
Polska - Niemcy 1-2
Polska - Austria 3-0
Polska - Chorwacja 2-1 bo wroci Blaszczykowski !
Bedzie Cwiercfinal:D
"These days - there ain't a ladder on these streets" - BJ These Days
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

na szczęście nie obejrzę żadnego meczu Polaków, Bogu niech będą dzięki za to ;]
piniool
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 49
Rejestracja: 11 listopada 2007, o 19:46
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: piniool »

Moim faworytem są Holendrzy. Cała reszta mnie nie interesuje. Co do szans Polaków to nie wróżę im dobrze choć bardzo bym chciał aby utarli nosa Niemcom /przynajmniej/ :D
I nikt nie ocaleje poza nami
Edyta
It's My Life
It's My Life
Posty: 171
Rejestracja: 10 lipca 2007, o 00:33
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Edyta »

Ja od wielu lat kibicuję Holandii, pamiętam jak Marco van Basten, mój ulubieniec zresztą :D zdobywał mistrzostwo Europy - ech co to była za drużyna !!! Mam nadzieję, że Marco powtórzy ten sukces, tym razem jako trener :)) Co do Polski, to przede wszystkim pokonać Niemców i wyjść z grupy, a potem to już wiele zależy od szczęścia. Chciałabym, żeby osiągnęli jak najwięcej na złość tym wszystkim, którym nie podoba się Leo jako trener :D . I to tyle moich marzeń :D. A tak w ogóle to umieram już ze strachu na myśl o niedzielnym meczu !!!!
Pippo
Moderator
Moderator
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 318
Rejestracja: 7 września 2005, o 20:31
Lokalizacja: Milano

Post autor: Pippo »

AxeL pisze:Gdyby Leo powołał Jelenia , Brozka , badz Sikore , Glowackiego to bylbym spokojniejszy nawet przez pryzmat rezerw . Wywalenie Majewskiego oraz Bronowckiego to wg mnie blad. Majewski to wiekszy talent niz Pazdan wg mnie i wolabym aby ten 1 sie ogrywal na ME .
To jest jeden z przykladow na to, iz mamy w kraju 38 mln selekcjonerów :P

Ale co tam, tez postawie jakis zarzut. W kadrze brakuje mi klasycznego srodkowego napastnika z prawdziwego zdarzenia, ktory gralby tylem do bramki przeciwnika, odegralby pilke, a to noge dolozyl, i mialby technike na zadowalającym poziomie. Takim zawodnikiem mogl byc Matusiak, ale juz nim nie jest...

Podczas towarzyskiego meczu z Dania komentator powiedzial ciekawa rzecz. Gdy Polska przegrywala pierwszy mecz w turnieju, nie wychodzila z grupy. Gdy remisowala lub wygrywala, bylo juz inaczej. Ciekawe, czy to potwierdzi sie takze podczas ME.

Polska - Niemcy? Stawiam na sensacyjny wynik. Bezbramkowy remis :] Marzenie scietej glowy, ale przed meczem z Portugalia tez skreslano naszych pod kątem awansu do ME, wtedy dokonali cudu. Tym razem tez bede liczyl na jakis.

Nawet jesli przegramy ten pierwszy mecz, mam nadzieje ze Nasi obudza sie juz podczas tego drugiego, a nie dopiero ostatniego, gdzie grali o pietruszke.

W pierwszej kolejnosci bede kibicowal repr. Polski, pozniej reprezentacji Włoch. Szkoda tylko, ze nie ma w kadrze Włochów Pippo :P Inzaghiego. Jest zas niejaki Cassano, ktory juz robi 'swoje'. Kloci sie z jednym, a to wykonuje 'brzydki' faul na drugim... zenada.

pzdr
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Polske (przy odrobinie szczęścia) widze w finale na euro. Mówię serio. Jeśli tylko Leo nie przeholuje z wciskaniem Macka, ?obodzinskiego i Zahorskiego na silę do 11stki to mamy bardzo dobrą ekipę.

A tak na prawdę realnie to wyjdziemy z grupy na 2gim miejscu za Chorwatami. Z Niemcami przynajmniej zremisujemy (jeśli Kuba zagra cały mecz to wygramy), z Austrią wygramy i z Chorwacją dostaniemy w tyłek. A potem to już będzie loteria :)

Kto dla mnie faworytem ? Czechy, Szwecj. ?ycze im aby przegrali wszystkie mecze. Szkoda mi ich będzie zawodników, ale nie będzie mi szkoda tego ich idioty trenera. Nienawidzę ludzi, którzy robią świństwa swoim zawodnikom. Tak samo było z Frankowskim i Janasem tak jest teraz z Inzaghim i Donadonim.
Włosi już sporo wygrali wiec przyda im się lekcja pokory. Beenhaker też przesadził z powołaniami (Wichniarek, Brożek, Jeleń, Zieńczuk -> Zahorski, Matusiak itp), ale mio wszystko zabrał na Euro zawodników którzy mu wywalczyli awans (w przeciwienstwie do Donadoniego).
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Adrian pisze:Polske (przy odrobinie szczęścia) widze w finale na euro. Mówię serio


Adrian pisze:A tak na prawdę realnie to wyjdziemy z grupy na 2gim miejscu za Chorwatami


Adrian pisze:Z Niemcami przynajmniej zremisujemy (jeśli Kuba zagra cały mecz to wygramy)


oto cała kwintesencja adriana :D piękny jest ten twój życiowy optymizm :D
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

Cóż, oczywiście naszej reprezentacji będę kibicował - jakby inaczej. Co do szans, jeśli przegramy pierwszy mecz z Niemcami to może to być koniec zabawy, jeśli uda się choćby osiągnąć remis - może zdarzyć się wszystko łącznie z finałem :).

Jak zawsze moi faworyci to Włosi, niezawodny Del Piero znów w reprezentacji - finał Polska - Włochy byłby dla mnie niezłą próbą charakteru hehe. Pippo pewnie będzie miał podobne rozterki :).

To, że TVP nie ma Euro to dla mnie katastrofa - nie mam Polsatu... Niestety na Cyfra + nie ma nieszczęsnego kanału ze słoneczkiem...

Co do powołań: na wielki plus Roger w kadrze, odstawienie Matusiaka i Bronowickiego (po kontuzji), minusem jest dla mnie brak Wichniarka, jedynego strzelającego napastnika w silnej europejskiej lidze.

Do dziś wracam myślami do meczu Polska - Belgia, który przypieczętował nasz awans. Zmarzłem w cholerę wtedy, ale nie żałuję wyjazdu do Chorzowa. Oby to był początek marszu w górę naszej wielkiej kadry narodowej ;].
Do zobaczenia w finale. A jeśli nie - cóż, Włosi osłodzą mi mam nadzieję resztę mistrzostw...
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Awatar użytkownika
KM
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 680
Rejestracja: 11 marca 2006, o 22:48
Lokalizacja: Toruń

Post autor: KM »

No no no! Widzę że Włosi mają poza mną innych kibiców :). Co do gry Polaków... hmm... bardziej niż wygranej oczekuję od nich, że w końcu pokażą jakąś składną grę bez podawania na ślepo, prób pseudo-akcji indywidualnych i zmęczonych wyrzutów na out pod koniec meczu. Może będziemy mieć szczęście i przy remisie z Niemcami nie doliczą 3 min...
20.05.2008 - Leipzig
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa!!!
KondZik

Post autor: KondZik »

Tylko nie Włosi :PPP
Od dziecka interesuje sie piłka nożna i nie przepadam za Włochami.
Ale szacunek dla nich :))
Ja jak zwykle bede kibicowal Francji no i poraz pierwszy podczas EURO naszym.
Wiele zalezy od pierwszego meczu z Niemcami.
Z Austria trzeba bedzie wygrac a z Chorwacja sadze ze na remis nas stac ale czy wiecej to zobaczymy ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Frankie
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 939
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 16:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Frankie »

Niestety potwierdziło się najgorsze. Jeszcze wczoraj pojawiały sie głosy, że to wybieg Leo, ale dziś juz jestem pewien, że nie. Oficjalna strona Euro 2008 podała bowiem, że Kuba Błaszczykowski z powodu kontuzji nie zagra na Euro i w jego miejsce został powołany Piszczek. Swoja drogą troche to dziwne, że kontuzja odnowiła mu sie na porannym treningu, a ogłosili to dopiero w okolicach godziny 20:00. :(
Everybody lies...but not about June 19th 2013, PGE Arena Gdansk and July 12th 2019, PGE Narodowy, Warsaw!!!
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Frankie pisze:Swoja drogą troche to dziwne, że kontuzja odnowiła mu sie na porannym treningu, a ogłosili to dopiero w okolicach godziny 20:00. :(
no a co w tym dziwnego? z rana nie byli pewni co to jest i mieli zapewne nadzieję, że to może nie będzie aż tak groźne, choć pewnie przypuszczali, że to coś gorszego, trzeba było wykonać szereg badań itp, upewnić się na 100% więc normalną rzeczą jest późne podanie informacji. Szkoda go, no ale jeśli podczas meczu po 5 minutach miałaby mu sie odnowić kontuzja to szkoda by było miejsca, a tak pojedzie Piszczek który może grać na prawej pomocy jak i w ataku.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

No i biednemu zawsze wiatr w oczy. Razem z Kubą odeszło około 50% wartości naszej reprezentacji....

Jedynie Roger z obecnych zawodników jest w stanie zrobić dobrą akcje z każdym przeciwnikiem (+ Jacek któremu jak się zechce kopnąc z 50 metrów to może wpaść). Sam swietny Smolarek bez podań nic nie zdziała a takowych nie widze od Wojtka (mimo iż go lubie) w meczach z Niemcami.

Dlatego koryguje moje opinie na temat tego co zrobimy na Euro:
Pol - Niemcy 0-1 (ew przy farcie Roger poda dobrze do Smolarka i będzie 1-1)
Pol - Austria 2-1
Pol - Chorw 1-1 (bedziemy sie cały mecz bronić i może nam sie uda zdobyc remis).

Jest źle. Nie mamy zawodników do ataku. Znowu zamiast widzieć naszych w akcjach w ataku będziemy sie tylko bronić. Szkoda.

A miałem postawić niezłą sumke w sobote na wygraną Polski i wieksza na remis+wygrana, ale dobrze że się wstrzymałem, bo remis to będzie fuks jak zdobędziemy.

ps
Jeśłi przegramy z Niemcami to się pakujemy. Jeśli bedzie remis to odpadamy najwyżej w drugiej rundie (wyjscie z grupy + wygrany jeden mecz i nastepny przegrany).

To są moje typy. Szkoda, ze musiałem je zmienić ;/
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Adrian pisze:Razem z Kubą odeszło około 50% wartości naszej reprezentacji....
nie zgadzam sie, sam błaszczykowski po kontuzji nic nie zrobi
Adrian pisze:edynie Roger z obecnych zawodników jest w stanie zrobić dobrą akcje z każdym przeciwnikiem
akurat on jest słaby i nie powinien sie znalesc w kadrze
Adrian pisze:Sam swietny Smolarek bez podań nic nie zdziała a takowych
jezeli sam nic nie zdziała to juz znaczy ze nie jest świetny, smolarek ma poprostu zawsze fuksa, to sie pilka odbije i on dobije albo jakiś zawodnik z przeciwnej druzyny mu poda
Adrian pisze:To są moje typy. Szkoda, ze musiałem je zmienić ;/
ty nie rozumiesz chyba że piłka nozna jest sportem zespołowym, wszyscy atakują, wszyscy bronią tylko tak można wygrać, kuba ebi i roger nawet we 3 nie strzelili by gola, no chyba ze po jakims tandetnym bledzie rywali na co tu raczej ciezko liczyc, w 3 nie zrobiliby składnej akcji sami ;]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”