TOP10 znakomitych zapomnianych albumów (nie tylko) rockowych

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

TOP10 znakomitych zapomnianych albumów (nie tylko) rockowych

Post autor: M »

Macie jakieś pomysły, propozycje?
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: TOP10 znakomitych zapomnianych albumów (nie tylko) rocko

Post autor: prezes1 »

M pisze:Macie jakieś pomysły, propozycje?
Co Ty masz z tym top10 w każdym temacie? Zainfekował cię 'Adrianowirus'? ;)
Od razu mi podchodzą 2 takie albumy:

LADY PANK - LP3: album 'wyklęty', 'przeklęty', 'zapomniany' - takimi epitetami określany aż do dzisiaj. Zapomniany oczywiście przez Janka, bo fani uważają go za wspaniałą płytę. Niestety Janek kojarzy album z 'przygodą wrocławską' na Dzień Dziecka i pewnie tu leży problem. :) Moje osobiste perełki: Babilon Disco Najt, Nigdy Nie Za Wiele Rock and Rolla, Całe Życie, Osobno. Żadna piosenka nie została zagrana z tego albumu live w ostatnich 30 latach. Warto wspomnieć że po przygodzie wrocławskiej współpracę z Lady zakończył ich nadworny tekściarz Andrzej Mogielnicki( i ten stan trwał aż do 2002 roku).

POISON - CRACK A SMILE": wspaniała płyta, rewelacyjny hard-blues-rock. 'Lost Album' - tak nazywany przez fanów. Pierwotnie miał być wydany w 1994 ale wytwórnia wycofała go. Album jakoś się wydostał i zaczął krążyć, ludzie zaczęli kopiować i podawać dalej. Druga płyta bez C.C. De Ville'a ale z rewelacyjnym Bluesem Saraceno na wiośle. Oficjalnie wydana przez wytwórnię w 2000 roku z bonusami. Ciekawostka: album wyprodukowali pod pseudonimami Alice Cooper i Ozzy Osbourne. Dla mnie jest to najlepsza płyta Poison. Perełki: 'Best Thing You Ever Had', 'Sexual Thing', 'Lay Your Body Down', 'Baby Gets Around a Bit', 'Shut Up Make Love' i słynny cover 'Cover of the Rolling Stone'.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: TOP10 znakomitych zapomnianych albumów (nie tylko) rocko

Post autor: M »

prezes1 pisze:
M pisze:Macie jakieś pomysły, propozycje?
Co Ty masz z tym top10 w każdym temacie? Zainfekował cię 'Adrianowirus'? ;)
Od razu mi podchodzą 2 takie albumy:

LADY PANK - LP3: album 'wyklęty', 'przeklęty', 'zapomniany' - takimi epitetami określany aż do dzisiaj. Zapomniany oczywiście przez Janka, bo fani uważają go za wspaniałą płytę. Niestety Janek kojarzy album z 'przygodą wrocławską' na Dzień Dziecka i pewnie tu leży problem. :) Moje osobiste perełki: Babilon Disco Najt, Nigdy Nie Za Wiele Rock and Rolla, Całe Życie, Osobno. Żadna piosenka nie została zagrana z tego albumu live w ostatnich 30 latach. Warto wspomnieć że po przygodzie wrocławskiej współpracę z Lady zakończył ich nadworny tekściarz Andrzej Mogielnicki( i ten stan trwał aż do 2002 roku).

POISON - CRACK A SMILE": wspaniała płyta, rewelacyjny hard-blues-rock. 'Lost Album' - tak nazywany przez fanów. Pierwotnie miał być wydany w 1994 ale wytwórnia wycofała go. Album jakoś się wydostał i zaczął krążyć, ludzie zaczęli kopiować i podawać dalej. Druga płyta bez C.C. De Ville'a ale z rewelacyjnym Bluesem Saraceno na wiośle. Oficjalnie wydana przez wytwórnię w 2000 roku z bonusami. Ciekawostka: album wyprodukowali pod pseudonimami Alice Cooper i Ozzy Osbourne. Dla mnie jest to najlepsza płyta Poison. Perełki: 'Best Thing You Ever Had', 'Sexual Thing', 'Lay Your Body Down', 'Baby Gets Around a Bit', 'Shut Up Make Love' i słynny cover 'Cover of the Rolling Stone'.
Po prostu jakoś trzeba nazwać każdy temat... Nie mam z tym problemu. Fakt, że w tym temacie gra słów TOP i zapomnianych to wręcz kuriozum.

Albumów możesz podawać natomiast ile tylko chcesz?

Adrianowirus... To Ci się udało Brachu
usunięty użytkownik 4858

Re: TOP10 znakomitych zapomnianych albumów (nie tylko) rocko

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Szkoda, że coraz bardziej (?) zapominani są tacy giganci jak Jeff Healey, Gary Moore czy choćby Warrant, Cinderella, Gun...
Z niszowych, ale mających kiedyś swoje 5 minut od razu przychodzi mi na myśl grupa
The Four Horsemen z albumem "Nobody said it was easy"...
próbki przypomnienia jak grali:
Tired Wings
https://youtu.be/gaIvoi6Esks
Hot Head
https://youtu.be/1tfp9YQfu9M
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: TOP10 znakomitych zapomnianych albumów (nie tylko) rocko

Post autor: M »

Queensryche "Promisedland" z 1994... Świetny krążek. Może nie tak dobry jak ikoniczne "Operation:Mindcrime" i moje ulubione "Empire", ale niezwykle równy, solidny i brzmiący bardzo klasycznie. Ileż dla tego bandu znaczył DeGarmo!

https://youtu.be/RTe72zB4hh8
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: TOP10 znakomitych zapomnianych albumów (nie tylko) rocko

Post autor: prezes1 »

M pisze:Adrianowirus... To Ci się udało Brachu
Chyba zmienimy nazwę na Evenowirus. Ta bestia jest groźniejsza w namnażaniu wszelakiego rodzaju topek.. ;) :D
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: TOP10 znakomitych zapomnianych albumów (nie tylko) rocko

Post autor: EVENo »

prezes1 pisze:
M pisze:Adrianowirus... To Ci się udało Brachu
Chyba zmienimy nazwę na Evenowirus. Ta bestia jest groźniejsza w namnażaniu wszelakiego rodzaju topek.. ;) :D
No właśnie nie za bardzo rozumiem czemu Adriana w to wplątałeś :P

A co do tematu, to ciężko mi szukać "zapomnianych" albumów, bo po pierwsze, jak zdefiniować czy któryś album jest zapomniany, czy nie, a po drugie, na myśl przychodzą mi raczej zapomniane kapele, których wszystkie albumy, siłą rzeczy, są zapomniane :P

No, ale spróbujmy. Mój pierwszy kandydat: Proletaryat - Czarne szeregi. Próbka poniżej.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
derstly001
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2020, o 09:20
Lokalizacja: Białystok

Re: TOP10 znakomitych zapomnianych albumów (nie tylko) rocko

Post autor: derstly001 »

To i ja dodam coś od siebie:
https://www.youtube.com/watch?v=sOGEtax4Bvw
Odwaga jest to wiedza o tym, czego się bać, a czego nie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”