Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: M »

Ricky Skywalker pisze:
M pisze:Odbiór danej kapeli czy muzyki zależy tylko od gustu, albo...od przekory ? Zastanawiam się po cholerę przekonywać miłośników czegoś co mi się nie podoba, że to guano ? Niepoważne, nieprawdaż?

Ricky, czy słuchasz czegokolwiek poza melodic rockiem, albo radiowym pop-rockiem?

Pozdrawiam
LOL, co to za pytanie, szyderę wyczuwam lub jakąś tanią prowokację ;) Ale odpowiem: od Behemotha po Eminema, od Shakiry po Amon Amarth, od Johna Williamsa po Robbiego Williamsa. Gusta mam szerokie, a umysł otwarty, ale jednak są artyści, którzy mi z różnych powodów po prostu nie siedli, nawet jeśli należą do szeroko pojętego nurtu rockowego. Jednym z nich jest Muniek, choć wcale nie on jest na szczycie listy nielubianych ;)

Zresztą - czy ja tu kogoś chcę do czegoś przekonywać? Wyrażam swoje zdanie wiedząc, że Wasze jest inne, tak jak Ty do spółki z EVENo w innych miejscach pisaliście że H.E.A.T to nie Wasza bajka, wytrzymaliście kilkadziesiąt sekund i nara. Więc nie wiem, o co robisz wielkie halo :P
Nie, nie szydera. Za stary na to jestem, a licytowanie na gusta jest idiotyczne. Chciałem poszukać punktu zaczepienia rozwinięcia tego, że "na brak materiału porównawczego" nie narzekasz. Nic mi do tego czy lubisz Immortal, Sabaton czy Davida Hasselhoffa. To tylko gusta...

Chciałbym Cię poprosić byś napisał recenzje najnowszej Sepultury o ile byłoby to możliwe. Panowie nagrali najlepszy album od dekady, kipiący od masywnego groove'a, połamanych temp, screamingu, growlingu, death metalowych naleciałości, blastów, potężnych shreddów.

Jest też dużo elementów progresywnych. Miło było by przeczytać rzeczową recenzję na portalu promującym m.in. gitarowe granie.

Stąd też moje pytanie. Po prostu nie każdy musi lubić taki ładunek hałasu.
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: M »

Smolek pisze:Właśnie to jest piękne w muzyce, że każdy ma inny gust. Wystarczy mój przykład. W moim TOP5 ever znajdują się takie zespoły jak Harem Scarem (nr. 2), Beyond The Black (nr. 3), czy Dare (nr. 5). 99% użytkowników bj.pl nie ma ich nawet w TOP50. Ba, większość pewnie nie zna tych zespołów. Dla mnie są bezcenni, i bez nich straciłbym pewną cząstkę siebie. Jeden lubi metal, drugi hard rock, inny melodic rock, kolejny pop rock, i można wymieniać. To czy ktoś jest lepszy, a gorszy to opinia subiektywna. Ważne, żeby czerpać radość z muzyki, ekscytować się nią.

PS. W następny czwartek premiera nowego albumu Harem Scarem - "Change The World". Nie mogę się doczekać i jaram się jak Jon jara się Shanksem. :D
Z tym Shanksem... Tak na spokojnie... Gdy emocje już opadly, a skarpety sflaczały...

Jon nie ma łatwego zadania. W latach 80 grał łatwo przyswajalną komerche, którą być może się zmęczył w latach 90. Inna sprawa że lata 90 były w tym temacie wyjątkowe, ponieważ wówczas chyba jedyny raz w historii modne było ciężkie brutalne granie.

Obecnie - w dużym uproszczeniu - BJ grają dla takiego samego "sortu" słuchaczy jak w latach 80.

Być może ten przeklęty Shanks jest tym, który trzyma tego zdychającego konia przy życiu?
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: EVENo »

Janek Pęczak (tak, ten z T.Love xD) wydał singiel promujący jego nadchodzący solowy album i... Eh...
https://www.youtube.com/watch?v=FgkOzaFiguQ

Prawdę mówiąc jestem rozczarowany. Przez 4 minuty to samo, refren niczym się nie różni od zwrotek, a już po pierwszej ma się tytułowego wersu serdecznie dość. No, ale Polacy pokochali piosenkę, w której Kaśka Sochacka przez 4 minuty tęskni, więc może pokochają też piosenkę, w której Janek przez 4 minuty szedł...
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: Ricky Skywalker »

M pisze:Nie, nie szydera. Za stary na to jestem, a licytowanie na gusta jest idiotyczne. Chciałem poszukać punktu zaczepienia rozwinięcia tego, że "na brak materiału porównawczego" nie narzekasz. Nic mi do tego czy lubisz Immortal, Sabaton czy Davida Hasselhoffa. To tylko gusta...

Chciałbym Cię poprosić byś napisał recenzje najnowszej Sepultury o ile byłoby to możliwe. Panowie nagrali najlepszy album od dekady, kipiący od masywnego groove'a, połamanych temp, screamingu, growlingu, death metalowych naleciałości, blastów, potężnych shreddów.

Jest też dużo elementów progresywnych. Miło było by przeczytać rzeczową recenzję na portalu promującym m.in. gitarowe granie.

Stąd też moje pytanie. Po prostu nie każdy musi lubić taki ładunek hałasu.
OK, rozumiem ;) Sepultury do recenzji póki co nie dostaliśmy (zasada prosta - z małymi wyjątkami piszemy o tych płytach, które przyjdą w wersji fizycznej), ale spróbuję o nią zagadać do wytwórni ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: M »

Ricky Skywalker pisze:
M pisze:Nie, nie szydera. Za stary na to jestem, a licytowanie na gusta jest idiotyczne. Chciałem poszukać punktu zaczepienia rozwinięcia tego, że "na brak materiału porównawczego" nie narzekasz. Nic mi do tego czy lubisz Immortal, Sabaton czy Davida Hasselhoffa. To tylko gusta...

Chciałbym Cię poprosić byś napisał recenzje najnowszej Sepultury o ile byłoby to możliwe. Panowie nagrali najlepszy album od dekady, kipiący od masywnego groove'a, połamanych temp, screamingu, growlingu, death metalowych naleciałości, blastów, potężnych shreddów.

Jest też dużo elementów progresywnych. Miło było by przeczytać rzeczową recenzję na portalu promującym m.in. gitarowe granie.

Stąd też moje pytanie. Po prostu nie każdy musi lubić taki ładunek hałasu.
OK, rozumiem ;) Sepultury do recenzji póki co nie dostaliśmy (zasada prosta - z małymi wyjątkami piszemy o tych płytach, które przyjdą w wersji fizycznej), ale spróbuję o nią zagadać do wytwórni ;)

A co robicie z "niechcianymi" płytami?
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: Smolek »

Dzisiaj ważny dzień dla fanów Beyond The Black. Dzisiaj został wydany pierwszy singiel, pt. "Misery", któremu towarzyszy teledysk, z nadchodzącego albumu "Horizons". Ujawniono, że premiera albumu będzie 19 czerwca, Poza tym ujawniono tracklistę, będzie, m.in. duet z Elize Ryd, wokalistką zespołu Amaranthe, z którym Beyond The Black wyruszy na trasę, i odwiedzą Warszawę w grudniu. Niestety "Misery" za bardzo brzmi popowo, ale nie przejmuję się tym raczej, bo podobnie było z poprzednim krążkiem i piosenką "Million Lightyears", a reszta była zdecydowanie bardziej w innym stylu, mocniejsza, gitarowa, itd. Zresztą "Misery" znam od kilku miesięcy, bo grali ją już trochę na poprzedniej trasie. Tak więc myślę, że będzie lepiej.

usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Joe Bonamassa unveils new project The Sleep Eazys:
https://youtu.be/bB9rVtjo-5A
:))
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

"Bret Michaels says that he "would love to" release a new POISON song in time for the band's summer tour with Def Leppard and Motley Crue" :)
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

PINK CREAM 69 is working on new material and is getting ready to perform at festivals like the Czech Republic's Masters Of Rock :lol:

i jeszcze wioślarz Halestorm wspomniał o nowym materiale. Wreszcie coś świeżego, a nie nudna epka z coverami
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: EVENo »

No nie powiem, ten Beyond The Black nie zrobił na mnie dobrego pierwszego wrażenia :P Stylówa na metal, a przecież to zwykłe Paramore :P
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: Smolek »

EVENo pisze:No nie powiem, ten Beyond The Black nie zrobił na mnie dobrego pierwszego wrażenia :P Stylówa na metal, a przecież to zwykłe Paramore :P
Wcale się nie dziwię, bo ja jako fan mam podobne wrażenia. Poszli w tej piosence za bardzo w pop. Mamy ścianę dźwięku jakby produkował to Shanks. :D Ale normalnie inaczej zespół brzmi, i pozostała część albumu na pewno będzie brzmiała tak jak powinna. Podobnie było z poprzednim albumem i piosenką "Million Lightyears". Jak już chcesz posłuchać to polecam wcześniejsze albumy, zwłaszcza debiutancki - "Songs Of Love And Death".
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: prezes1 »

Tomker pisze:"Bret Michaels says that he "would love to" release a new POISON song in time for the band's summer tour with Def Leppard and Motley Crue" :)
Trzymajmy kciuki hehe.Byłaby to pierwsza premierowa piosenka(nie licząc coverów) od, chwileczkę, 18 lat! :D

Co do Beyond The Black chętnie się zapoznam, o Halestorm też słyszałem i zamierzam posłuchać. :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: Smolek »

prezes1 pisze:Co do Beyond The Black chętnie się zapoznam, o Halestorm też słyszałem i zamierzam posłuchać. :)
Bardzo polecam. Ale nie gwarantuję, że Ci się spodoba, bo nie wiem czy lubisz zespoły z wokalistką, i tego typu muzykę. Jennifer Haben ma rewelacyjny głos. Zespół wyrzucił z mojego TOP3 Bryana Adamsa po ponad 10 latach. I to już mówi wiele. Pierwsza płyta "Songs Of Love And Death" znajduje się już w moim TOP10 ulubionych albumów ever, a może nawet w TOP5. Nie wiem czy byłeś na Aerosmith w Krakowie, ale wtedy właśnie to Beyond The Black ich supportowali.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: prezes1 »

Smolek pisze:
prezes1 pisze:Co do Beyond The Black chętnie się zapoznam, o Halestorm też słyszałem i zamierzam posłuchać. :)
Bardzo polecam. Ale nie gwarantuję, że Ci się spodoba, bo nie wiem czy lubisz zespoły z wokalistką, i tego typu muzykę. Jennifer Haben ma rewelacyjny głos. Zespół wyrzucił z mojego TOP3 Bryana Adamsa po ponad 10 latach. I to już mówi wiele. Pierwsza płyta "Songs Of Love And Death" znajduje się już w moim TOP10 ulubionych albumów ever, a może nawet w TOP5. Nie wiem czy byłeś na Aerosmith w Krakowie, ale wtedy właśnie to Beyond The Black ich supportowali.
Nie mogłem być w Krakowie, byłem wcześniej w Łodzi. Teraz się wybieram jak wirusy pozwolą... ;)
Bardzo lubię kobiece wokale i to nie tylko rockowe, słucham i bywam/bywałem na koncertach min. Garbage, Kowalskiej, Hey, Maanam, Markowskiej, Wyszkoni.
A właśnie, które miejsce obecnie zajmuje w twoim top10 Belinda? ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: M »

prezes1 pisze: Nie mogłem być w Krakowie, byłem wcześniej w Łodzi. Teraz się wybieram jak wirusy pozwolą... ;)
https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/be ... de/6xkjrzv

Ja bym tego przeklętego wirusa nie bagatelizował. I to nie z powodu tego artykułu nawet...

Rozmawiałem wczoraj ze znajomymi mieszkającymi w Saronno (teren Lombardii, która jak wiadomo została odcięta).
Informacja o kwarantannie Lombardii wyciekła dzień przed planowanym odcięciem i w rezultacie ludzie masowo uciekali. Wirus rozprzestrzenia się.

Pozamykane są miejsca które nie gwarantują min. 1m odległości pomiędzy ludźmi (sklepy, markety).

W tamtejszych mediach również informują, że mnóstwo młodych osób podłączonych jest do respiratorów. Jest źle.

Teraz nowe ogniska w Niemczech i we Francji. U nas już 11 przypadków potwierdzonych...

O sytuację w Polsce martwię się bardziej z racji niewydolności naszego systemu zdrowia, który w zasadzie nie gwarantuje Ci NIC poza darmowym pobytem w szpitalu (o ile nie zabraknie miejsc) o ile oczywiście odprowadzasz składki. A patrzę na to od strony pracownika służby zdrowia - nie pacjenta.

Tak więc, Piotrze Drogi... średnio to widzę, skoro szacuje się - podesle Ci link później - że może zarazić się ponad 60% populacji światowej, a czas trwania tego procederu może wynieść nawet 2 lata.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”