Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: M »

Polska z 11 zakażonymi zajmuje 56 miejsce na 110 krajów, ale pod względem zakażeń na milion mieszkańców, jest na samym końcu stawki. Na czele:

Chiny 80,7 tys. zakażonych,
Włochy 7,4 tys.
Korea Płd . – 7,3 tys.
Iran – 6,6 tys.
Dalej grupa zamożnych państw Zachodu: Francja – 1126, Niemcy – 1040, Hiszpania – 673, USA – 521, Japonia – 6501, Szwajcaria – 337, Wielka Brytania – 273, Holandia – 265, Belgia – 200. Kraje Europy Wschodniej chorują znacznie rzadziej (najczęściej Czechy – 32). Nie jest wykluczone, że systemy opieki zdrowotnej zamożniejszych krajów lepiej wychwytuje przypadki zakażenia, poza tym kraje zamożniejsze cechuje znacznie większa mobilność ludzi, w tym podróży zagranicznych, co może sprzyjać zakażeniom.
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: M »

A wracając do tematu:

Niedługo wychodzi nowy Testament "Titans of Creation". Drugi zwiastun zdecydowanie rozbudził mój apetyt...
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: EVENo »

Nowy Gotthard naprawdę solidny, tylko ten cover Abby mogli sobie odpuścić :P Płyta równiejsza od poprzedniej, gdzie killery mieszały się ze słabeuszami. Trzynastka prezentuje równy poziom od początku do końca. I to całkiem dobry poziom. Kurde, tylko ta Abba psuje efekt :P
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: EVENo »

Byłem przekonany, że Infinite będzie ostatnim, ale... 12 czerwca premiera nowego albumu Deep Purple! :D


A ze świata "nieco" młodszych zespołów - swój trzeci krążek zapowiedzieli Nothing But Thieves.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: M »

Ciekawie zapowiadają się albumy "Obsidian" Brytyjczyków z Paradise Lost oraz "City Burials" szwedzkiej Katatonii. W sieci można już znaleźć zwiastuny obu muzycznych przedsięwzięć.
"Fall From Grace" jest cholernie mocny, masywny i ciężki, a przy tym klarowny jak diabli i selektywny w brzmieniu. Z kolei "Behind The Blood" ma w sobie coś co sprawia, że trudno oderwać się od tego kawałka.

Pozycja obowiązkowa to również "Titans of Creation" Testamentu... Myślę że Panowie po raz kolejny pokażą jak grać soczysty, rozpędzony i brutalny heavy metal.

Czy jakakolwiek z tych propozycji przebije niemal perfekcyjny album Sepultury?Czekam z niecierpliwością... Póki co "Quadra" rullez?
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: M »

?
Ostatnio zmieniony 29 marca 2020, o 07:04 przez M, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: Ricky Skywalker »

EVENo pisze:Nowy Gotthard naprawdę solidny, tylko ten cover Abby mogli sobie odpuścić :P Płyta równiejsza od poprzedniej, gdzie killery mieszały się ze słabeuszami. Trzynastka prezentuje równy poziom od początku do końca. I to całkiem dobry poziom. Kurde, tylko ta Abba psuje efekt :P
A mi się ta ABBA właśnie podoba - wyszło naprawdę fajnie!

Moją recenzję całej płyty można przeczytać tutaj: http://wyspa.fm/albumy/180089/13
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: EVENo »

Eh, już byłem gotów do zachwytów, do pisania, że najlepsza płyta od lat, że bardzo równa i dająca wiele powodów do wracania do niej jako całość... ale wtedy wydarzyły się cztery ostatnie utwory, które nijak nie trzymają poziomu ośmiu poprzednich. Jest to tym większe rozczarowanie, że to mnie właśnie najbardziej bolało na Lightning Bolt, gdzie cztery ostatnie piosenki są tak nudne, że żałuję straconego na nie czasu. Tu jest lepiej, ale wciąż szkoda. Na pewno będę unikał szerokim łukiem Buckle Up, najsłabszy punkt albumu. A poprzedzający go Take The Long Way chyba najlepszy. Gigatona najprawdopodobniej będę słuchał tak, że po ósmym utworze od razu będę przerzucał na ostatni, wtedy materiał brzmi naprawdę super.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: M »

Uciekło mi jakimś cudem...Tymczasem po 10 latach Normalsi wracają.

Bez dwóch zdań piosenka dnia. Już nie wiem czy za eteryczne gitary, chropowaty głos Chypisa czy po prostu za fantastyczną opowieść. Poproszę o więcej...

https://youtu.be/6qGFSzfZOgs
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: M »

Po wzorcowym studium totalnej nudy zaserwowanej przez Pearl Jam przyszedł czas na nowy Testament ?

Oczywiście trzeba oddać chłopakom z Pearl Jam sprawiedliwość... Szukają. Błądzenie jest lepsze od stagnacji, ponieważ może być odbierane jako forma poszukiwania. Co jednak z tego skoro o krążku już zapomniałem...

Poziom utrzymują natomiast Panowie z Testament. Jest i ciężki groove, i growl tam gdzie trzeba, i potężne soczyste brzmienie. Najważniejsze jednak, że piosenki trzymają poziom.

Polecam fanom bardziej bezkompromisowego grania.
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

drugie potwierdzone info od bliskich znajomych Ori: ma zgrany i przemyślany material na kolejny pelny album. Oczywiście bez Ryśka.. :/
Co źle to źle, co dobrze to dobrze.. Wolę Samborę bez Ori (chociaż Radio Free America nadal czesto slucham, szczególnie w samochodzie i "pod konkretny nastrój"). Tak wiec, czekam z ciekawością na tę pozycję
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: M »

Katatonia wydała album do którego przez jakiś czas będę pewnie wracał. Teraz zobaczy co zaserwuje Paradise Lost...

A a kwestii Płyta Roku... Póki co na pozycji lidera trzyma się "Quadra" Sepultury, choc mocno podgryza ją "Titans..." Testamentu. Trójkę uzupełnia "City Burials". Fajnie wypada też nowy Ozzy.
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

nówka od L.A. Guns:
Let you down 8/10:
https://youtu.be/QB6CENzIsdw
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: M »

Jest i najbardziej niedoceniony grunge'owiec ;)

Screaming Trees co prawda dzięki albumom "Sweet Oblivion" (1992) i "Dust" (1996) mają swoje miejsce w sercach sympatyków brudnego rocka z Seattle, ale... paradoks jest taki, iż łapiąc się na grunge'owy boom nigdy nie odnieśli sukcesu choćby zblizonego do Alice im Chains czy Smashin' Pumpkins. Być może "winna" jest tutaj sama muzyka, która nie była tak chwytliwa i ciężka jak w przypadku Wielkiej Czwórki Grunge, a może wymykający się stereotypom wokal Marca Lanegana? A może po prostu byli zbyt brzydcy? ;)

W każdym razie - komercyjne niepowodzenie mimo wszystko dało Laneganowi ten przywilej, że może nagrywać taką muzykę jaką chce. Czy to solowo czy w barwach wspomnianych Krzyczących Drzew, artysta ten nigdy nie zboczył na zdradliwą ścieżkę komercji. Należy też mu oddac, że w swoim specyficzny świecie dźwięków nigdy nie nagrał słabego krążka.

Najnowsze dzieło tego muzyka wydaje się być udanym kompromisem pomiędzy jego starym akustycznym wcieleniem i elektronicznymi, psychodelicznyi ciągotami. Zdecydowanie MOCNY kandydat do pierwszej trójki moich płyt 2020 roku.

Piękny utwór
https://www.youtube.com/watch?v=ToMgSKgra38
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2020

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

To Lanegan też przesunął premierę albumu? Czy robi juz hurtowo nastepny? Trochę "przespałem" jego temat, nie jestem na bieżąco - btw: byl ktoś na jego koncercie w proximie?
Bez dwóch zdań bardzo charyzmatyczny muzyk. I jednak "komercyjny" ;) Oczywiście w fajnym tego słowa znaczeniu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”