Koncerty 2019

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Koncerty 2019

Post autor: kikusia28 »

Do Wrocławia mimo, że mam blisko nigdy mnie nie ciągnęło. Nie lubię tego miasta ;) Przez te wszystkie lata tylko raz byłam tam na koncercie.

Bilety do Gdańska kupione! Myślami będę z tymi na Wembley :))
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Koncerty 2019

Post autor: Paulska »

We Wrocławiu poza tym ceny z kosmosu. "Płyta" droższa niż w GD... :(
Pozdrawiam
Paulska
kondzik
I Believe
I Believe
Posty: 73
Rejestracja: 23 września 2017, o 02:26

Re: Koncerty 2019

Post autor: kondzik »

Dorzucę swoje 3 grosze.

W tamtym roku byłem na Adamsie w Torwarze i w tym roku chyba również się wybiorę.
Poza tym Knopfler w Gdańsku bardzo mnie kusi.
Scorpions zamierzam "zaliczyć".
No i rzecz jasna będę na Narodowym, chociaż bardziej z sentymentu, nie mam jakiś wielkich oczekiwań od zespołu. Na spokojnie się wybiorę :)

Ale chciałbym po raz któryś napisać o RIVAL SONS.
Słyszę wiele opinii o Greta van fleet i o tym jaka to nadzieja dla młodego rocka. Powiem tak - byłem podekscytowany ich epką i tym jak potrafili nawiązać do LZ ale po wydaniu płyty dla mnie to jednak dość monotematyczny i ograniczony kreatywnością zespół. Brzmi to jakby chcieli być 50latkami i grać LZ nuta w nutę. Do tego wokal brzmi ciągle tak samo co w niektórych kompozycjach aż męczy.
Może wybiorę się na Openera bo chyba są w tym roku na scenie o ile dobrze pamiętam.
A co do Rival Sons - dla mnie to obecnie najlepszy zespół z tych "młodych". Kolejna bardzo dobra płyta (w moim odczuciu niewiele acz gorsza od poprzedniej) no i przede wszystkim koncertowo... MIAZGA. Byłem w Stodole w tym roku, chyba nie słyszałem tak dobrego wokalisty na żywo. Ma dar po prostu, rejestry niesamowite.
Polecam przyjrzeć się zespołowi bo wszędzie reklamuje się Gretę a Rival w mojej ocenie biją ich na głowę.

Co do koncertów jeszcze myślę nad koncertem Charlotte OC w Berlinie. Trochę inna muzyka ale polecam.
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Koncerty 2019

Post autor: EVENo »

Może mi ktoś wyjaśnić skąd u fanów Rival Sons wzięły się nagle te porównania do Grety? Na każdym kroku tylko "Dlaczego Greta taka popularna, a Rival Sons nie?", czy to na YouTube, czy to na Last.fm, a teraz nawet tu xD Serio, skąd się to nagle wzięło? I czy naprawdę odpowiedź na pytanie czemu GVF jest popularniejsza nie nasuwa się samo? Może faktycznie RS zasługuje na nieco więcej uwagi (nawet na Trójce nie mają takiej siły przebicia, a szkoda, bo Too Bad to dla mnie póki co singiel roku), ale to skupianie się na Grecie i porównywanie jej do Rival Sons przerodziło się w jakąś epidemię. Przecież to nawet nie jest taka podobna muzyka.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
kondzik
I Believe
I Believe
Posty: 73
Rejestracja: 23 września 2017, o 02:26

Re: Koncerty 2019

Post autor: kondzik »

Oba zespoły inspirują się mocno LZ. Co prawda RIval brzmi bardziej nowocześnie i tak jak mówisz nie jest to podobna muzyka. Ale... chodzi o głosy "rock żyje, patrzcie na Gretę" No cóż...
A nawiązując do Twojego pytania:
https://www.terazmuzyka.pl/aktualnosci/ ... u-nas.html

Podsumowując chodzi mi o promocję, co wiadomo często ma się nijak do poziomu.
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Koncerty 2019

Post autor: EVENo »

Okej, czyli powodów było więcej, teraz rozumiem. Faktycznie po debiucie Grety wszyscy zaczęli mówić "Rock is not dead" dokładnie tak, jak podpisywali piosenki Rival Sons, więc może fani tych drugich chcieli powiedzieć "Ej, byliśmy pierwsi, którzy zauważyli, że rock wciąż żyje" :D Paradoksalnie popularność Kiszków może pomóc w rozgłosie Synów... w sumie chyba już pomogła, bo na Last.fm to pierwszy zespół, który wyświetla się w "Podobnych/Polecanych". Tylko to nie działa w drugą stronę, co potwierdza, że Rival Sons ma swój charakter. Podobne do Grety są wyliczane na podstawie popularności (są tam m.in. Slash i Led Zeppelin), a podobne do Rival Sons wyliczane są na podstawie muzyki (są tam same blues rockowe kapele, o których nikt nie słyszał).
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Wojtek
I Believe
I Believe
Posty: 65
Rejestracja: 8 marca 2008, o 15:27
Lokalizacja: Wawa

Re: Koncerty 2019

Post autor: Wojtek »

Podczas właśnie rozpoczetej trasy koncertowej nowej płyty Marka Knopflera, artysta niespodziewanie żegna się z fanami. :(
Lipcowe koncerty być może będą więc ostatnią szansą by usłyszeć go na żywo. Być może, bo wiadomo jak to z emeryturami gwiazd bywa, ale kto się jeszcze nie zdecydował na zakup biletu, może to go przekona? ;)
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Koncerty 2019

Post autor: prezes1 »

No cóż, wczoraj miałem wyjątkowy dzień, coś jak spełnienie marzeń: po raz pierwszy w życiu i po wielu, wielu latach czekania byłem na koncercie Jana Bo w Radiu Lublin. :) Może kogoś to interesuje(bo są tu fani Jana lub Lady) więc dam setkę:

JAN BO - RADIO LUBLIN, 18.06.2019

1. Mała Lady Sara
2. Przekorna Dusza
3. Lubię Te Noce
4. 100 Rzek
5. Moja Wolność
6. Buntownik
7. Wciąż Bardziej Obcy
8. Kawa i Dym
9. Zabierz Mnie
10.Nie Wierz Nigdy Kobiecie
11.Mała Wojna(instrumental)
12.Bez Satysfakcji

13.Przekorna Dusza, 100 Rzek, Buntownik(z laureatami - gośćmi z Akademii Jana Borysewicza)

Mocarne riffy, piękne solówki a na koniec bardzo zdolna młodzież na scenie z profesorem. :)
Na widowni Zeliszewski i Jurecki z Budki. Janek w formie fenomenalnej i w dobrym humorze(nawet wyszedł dawać autografy potem). :)
Tak więc po koncercie Richiego Sambory w 2014 spełniłem kolejne marzenie! :)) I już nic nie muszę... ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Koncerty 2019

Post autor: Adrian »

prezes1 pisze:No cóż, wczoraj miałem wyjątkowy dzień, coś jak spełnienie marzeń: po raz pierwszy w życiu i po wielu, wielu latach czekania byłem na koncercie Jana Bo w Radiu Lublin. :) Może kogoś to interesuje(bo są tu fani Jana lub Lady) więc dam setkę:

JAN BO - RADIO LUBLIN, 18.06.2019

1. Mała Lady Sara
2. Przekorna Dusza
3. Lubię Te Noce
4. 100 Rzek
5. Moja Wolność
6. Buntownik
7. Wciąż Bardziej Obcy
8. Kawa i Dym
9. Zabierz Mnie
10.Nie Wierz Nigdy Kobiecie
11.Mała Wojna(instrumental)
12.Bez Satysfakcji

13.Przekorna Dusza, 100 Rzek, Buntownik(z laureatami - gośćmi z Akademii Jana Borysewicza)

Mocarne riffy, piękne solówki a na koniec bardzo zdolna młodzież na scenie z profesorem. :)
Na widowni Zeliszewski i Jurecki z Budki. Janek w formie fenomenalnej i w dobrym humorze(nawet wyszedł dawać autografy potem). :)
Tak więc po koncercie Richiego Sambory w 2014 spełniłem kolejne marzenie! :)) I już nic nie muszę... ;)
Brawo Ty. Ja osobiście marzyłbym sobie jeszcze Myslovitz z Rojkiem, Varius Manx z Lipnicką, MSPreachers, The Kooks, Rolling Stones Sia, Jessie J, Reamonn, Placebo i wtedy mógłbym powiedzieć, że jestem spełniony ;]
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
alniac
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1260
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, o 10:50

Re: Koncerty 2019

Post autor: alniac »

Spotkam kogoś na Scorpionsach w Gliwicach w niedzielę? ;)
19.06.2013 – Gdańsk, Polska
12.07.2019 – Warszawa, Polska
Awatar użytkownika
99-in-the-shade
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 346
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 19:04
Ulubiona płyta: NJ - KTF - TD
Lokalizacja: Chorzów

Re: Koncerty 2019

Post autor: 99-in-the-shade »

alniac pisze:Spotkam kogoś na Scorpionsach w Gliwicach w niedzielę? ;)
Tak, mnie i Mirka, ale to już wiesz :lol:
'A drifter I was meant to be with noone there for company.'
Awatar użytkownika
alniac
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1260
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, o 10:50

Re: Koncerty 2019

Post autor: alniac »

99-in-the-shade pisze:
alniac pisze:Spotkam kogoś na Scorpionsach w Gliwicach w niedzielę? ;)
Tak, mnie i Mirka, ale to już wiesz :lol:
Was to już się nie mogę doczekać ;)
19.06.2013 – Gdańsk, Polska
12.07.2019 – Warszawa, Polska
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Koncerty 2019

Post autor: Damned »

Czy ktoś z Was będzie jutro na koncercie Little Stevena w Stodole?

Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Koncerty 2019

Post autor: Ricky Skywalker »

Damned pisze:Czy ktoś z Was będzie jutro na koncercie Little Stevena w Stodole?

Najprawdopodobniej ja ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”