Top 10 artystów

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Top 10 artystów

Post autor: prezes1 »

Moje Top 10:

1.Lady Pank/Janek Bo
2.Bon Jovi/JBJ
3.Richie Sambora
4.T.Love
5.Poison/Bret Michaels
6.Aerosmith
7.Queen
8.Bruce Springsteen
9.Bryan Adams
10.Noel Gallagher/Oasis

a dalej: Europe, Skid Row, Whitesnake, Def Leppard, The Rolling Stones, U2, Pearl Jam, AC/DC, Kiss, Perfect, Oddział Zamknięty, Dżem, Cree, Budka Suflera, The Doors, Dire Straits, Gunsi, Red Hoci, Van Halen...
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
REHABILEJKO

Re: Top 10 artystów

Post autor: REHABILEJKO »

1. Bon Jovi - i niech już tak zostanie
2. Wilki - patrz wyżej
3. Alice In Chains - może powinni być na 1
-----------------------------------------------------
dalej kolejność dowolna:
4. Red Hot Chili Peppers
5. Pantera
6. Metallica
7. Nirvana
8. Aerosmith
9. Slayer
10. Pearl jam
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Top 10 artystów

Post autor: EVENo »

Nie minęło aż tak dużo czasu odkąd założyłem ten temat, a ja znowu nie mam miejsca na dysku... Cóż, chyba będę musiał robić takie porządki co rok :D

Jak tak patrzę na swój ostatni rank to dzisiaj chyba jednak umieściłbym Oasis przed Pearl Jamem. To dość istotne, bo to walka o tytuł ulubionej zagranicznej kapeli, choć można to rozłożyć na ulubioną brytyjską i amerykańską :) Zdecydowany awans do pierwszej "10" zaliczył też Soundgarden, ale poza tym w mojej dyszce bez zmian.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
REHABILEJKO

Re: Top 10 artystów

Post autor: REHABILEJKO »

REHABILEJKO pisze:1. Bon Jovi - i niech już tak zostanie
2. Wilki - patrz wyżej
3. Alice In Chains - może powinni być na 1
-----------------------------------------------------
dalej kolejność dowolna:
4. Red Hot Chili Peppers
5. Pantera
6. Metallica
7. Nirvana
8. Aerosmith
9. Slayer
10. Pearl Jam
Tak sobie myśle, druga dycha?

Kolejność raczej przypadkowa ;)

11. Avenged Sevenfold
12. AC/DC
13. Guns N'Roses
14. Megadeth
15. Stone Temple Pilots
16. Queensryche
17. Bryan Adams - za stare czasy
18. Screming Trees
-----------------------------
19. HIM - za stare czasy
20. Def Leppard - dzięki Andrzej ;)
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Top 10 artystów

Post autor: Smolek »

Moje TOP 10 na dzisiaj. Jeżeli ktoś by powiedział w październiku 2019 roku, że pół roku później będę miał w TOP10 aż 4 metalowe zespoły, to bym takie osoby wyśmiał. Pól roku temu nawet jednej kapeli nie miałem w moim topie. Tak więc to duża zmiana. Ale poznanie Beyond The Black wszystko zmieniło. Potem do mojego topu dołączyło Amaranthe, w marcu Elysion, a w ostatnich tygodniach The Murder Of My Sweet. Ale zainteresowały mnie tylko zespoły, których wokalistką jest kobieta. Ale nie mylcie gatunków metalu, bo to nie metal, gdy mamy dużo darcia, jedynie tego uświadczyć można w Amaranthe, bo jeden z trójki wokalistów ma harsh vocal, i kilku piosenkach Beyond The Black (gitarzysta zespołu). Beyond The Black to symfoniczny metal (na trzecim albumie już bardziej melodic metal), Elysion to gothic metal, Amaranthe to takie połączenie metalu, rocku, i elektroniki, i mamy trzech wokalistów, a The Murder Of My Sweet to cinematic metal.

1. BON JOVI - na zawsze mój nr. 1, nie ważne jak słabe albumy wydadzą w przyszłości, dzięki nimi zainteresowałem się muzyka rockową
2. HAREM SCAREM - zespół, który po powrocie w 2013 roku przeżywa drugą młodość, tak chciałbym aby brzmiało obecne BJ, giganci melodic rocka
3. BEYOND THE BLACK - po ponad 10 latach wyrzucili Bryana z TOP3, zakochałem się w głosie Jennifer i ich muzyką, od lat nie czułem takiej ekscytacji nowym zespołem
4. ELYSION - poznałem zespół tuż po poznaniu BTB, ale jakoś w marcu zachwycili mnie aż tak, że są już na 4. miejscu, właśnie kończą nagrywać trzeci album
5. BRYAN ADAMS - był moim nr. 1 przed poznaniem Bon Jovi, w ostatnich latach może nie słucham go tak często, ale wciąż go uwielbiam
6. DARE - poznałem ich kilka lat po Harem Scarem, i zakochałem się w ich muzyce dzięki celtycznym motywom, choć pierwsze dwie płyty też lubię
7. BELINDA CARLISLE - moja ulubiona solistka praktycznie od zawsze, wiele hitów, świetne płyty, i wizualnie była boginią w latach 80 i 90 :D
8. THE MURDER OF MY SWEET - trochę inna muzyka niż reszty metalowych zespołów co słucham, ale uwielbiam ten cinematic metal w ich wykonaniu
9. AMARANTHE - poznałem zespół, gdy pierwszy raz zainteresowałem się tego typu muzyką w 2017 roku, ale dopiero po poznaniu BtB doceniłem ich tak naprawdę
10. ALIAS - poznałem ich jeszcze przed Harem Scarem, kariera krótkotrwała, dwie świetne płyty, szkoda, że przez grunge zrezygnowali z dalszego nagrywania.
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Top 10 artystów

Post autor: EVENo »

Agencja Reutersa potwierdza, że w Top 3 Smolka nie ma już Bryana Adamsa. Z ostatniej chwili: Bloomberg donosi, że nie ma go również w Top 4.

Swoją drogą ciekawe, że uważasz, że to Beyond The Black go zrzucił z podium, a nie, że zrobił to on sam. Ja bym w życiu nie pomyślał, że Bon Jovi nie jest już moim numerem jeden z powodu innych zespołów. On po prostu... nie jest już moim numerem jeden :P
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Top 10 artystów

Post autor: M »

EVENo pisze:Agencja Reutersa potwierdza, że w Top 3 Smolka nie ma już Bryana Adamsa. Z ostatniej chwili: Bloomberg donosi, że nie ma go również w Top 4.

Swoją drogą ciekawe, że uważasz, że to Beyond The Black go zrzucił z podium, a nie, że zrobił to on sam. Ja bym w życiu nie pomyślał, że Bon Jovi nie jest już moim numerem jeden z powodu innych zespołów. On po prostu... nie jest już moim numerem jeden :P
Mi top Smolka się podoba, ponieważ nie jest oczywisty... Jest po prostu aktualny. Pal licho, że na dobrą sprawę znam tylko Bon Jovi i Adamsa z tej listy...
Szczere to. Aktualne. Być może czasem warto zrobić research ile tych dawnych bohaterów zostało...

Jak patrzę na swój "top' to widzę bandę zblazowanych "dziadków" siedzących tam od lat za zasługi ??

P.S. jakimi kategoriami się kierowałeś Smolik? Tym czego najczęściej słuchasz, etc?
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Top 10 artystów

Post autor: M »

EVENo pisze:Swoją drogą ciekawe, że uważasz, że to Beyond The Black go zrzucił z podium, a nie, że zrobił to on sam. Ja bym w życiu nie pomyślał, że Bon Jovi nie jest już moim numerem jeden z powodu innych zespołów. On po prostu... nie jest już moim numerem jeden :P
To akurat bardzo trafne co napisałeś. Nasz gust to nie jest "Lista przebojów". Po prostu się zmieniamy, dochodzi coś nowego, coś starego się deaktualizuje, czasami wraca. Czasami przywiązanie jest za duże, czasami po prostu płyniemy...
Awatar użytkownika
KM
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 680
Rejestracja: 11 marca 2006, o 22:48
Lokalizacja: Toruń

Re: Top 10 artystów

Post autor: KM »

To może też sobie napiszę swoje obecne top - od kiedy korzystam ze spotify, to widzę, że niekoniecznie słucham tego, co "normalny" fan BJ (tj. tego, co polecają mi do playlisty). Ciekawe co na to powiecie:

1. Bon Jovi (+solowe JBJ i RS)
2. Matchbox 20 (+solowe Rob Thomas)
te dwa mogą śpiewać cokolwiek, a pewnie polubię, bo to moje 2 ulubione głosy.

3. Garbage
4. Skunk anansies
5. No doubt

a potem jeszcze: The ofspring, Roxette, Iron Maiden, Bryan Adams, Aerosmith, U2, Hey, ale też Garou, Lady Gaga czy Shakira.
tu kolejność bywa zmienna.
20.05.2008 - Leipzig
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa!!!
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 627
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Top 10 artystów

Post autor: Bon Jovi »

Moje TOP 10, mimo że wolał bym TOP 3 :-)

1. Bon Jovi (+ Jon Bon Jovi, Richie Sambora i RSO - oczywiście :-), David Bryan - bardzo uwielbiam fortepianowe jego kompozycje)
2. Lady Pank (+ Jan Bo, Borysewicz & Kukiz, Janusz Panasewicz, Kielich, Edmund Stasiak z zespołem Emigranci)
3. Vixen
---------------------------------
4. Europe (+ Joey Tempest, John Norum, Kee Marcello)
5. Scorpions
6. Tom Petty
7. Guns N’ Roses
8. Iron Maiden
9. Aerosmith
10. Accept
dalej jest jeszcze wielu...

P.S. dodałem do Richiego przecież jakże ciekawy duet RSO, o czym zapomniałem wcześniej, ehh.
Ostatnio zmieniony 8 października 2020, o 11:50 przez Bon Jovi, łącznie zmieniany 2 razy.
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
usunięty użytkownik 4858

Re: Top 10 artystów

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Bon Jovi pisze: 3. Vixen
---------------------------------
4. Europe (+ Joey Tempest, John Norum, Kee Marcello)
łuuu, nie myślałem, że ktoś jeszcze pamięta o dziewczynach z Vixen! (Bo strzelam, że tu o nie chodzi, a nie np. o naszego rodzimego Vixena, z którego dobrze kojarzę tylko całkiem udane "Dwie siły"; reszty jego gadania nie lubię;) ).
Bardzo wysokie miejsce na Twojej liście, ale kiedyś rzeczywiście miały niemałe dni swojej chwały. Oczywiście było minęło, bo stanęły w miejscu. Szkoda i smutno, że Jan nie ma już z nami, i trochę szkoda ze Jannet wybrała łatwiejszą dla niej współpracę z mężem. A Ty co sądzisz o Gardner solo? Pierwszy album jeszcze dawał nadzieję (Candle, Hippycryte, Rat hole...), ale kolejne piosenki jakoś nie zapadają mi w pamięć (no może żywiołowa Talk to myself z początków br.) , brakuje ducha zespołowości i tych pięknie subtelnych kobiecych gitar jak było w Vixen. Nie mówiąc o lepszej perce Roxy i typowych chórkach.
Nie mogę zaskoczyć też z Kee Marcello solo, a przecież to świetny gitarzysta. Latwiej miałem z Joeyem, pomimo tego że poszedł w taki pop, niesamowite jak to hardrockowe zwierzę to ogarnęło, wg mnie typowy nastrój chwili, chyba dzisiaj już by tego nie powtórzył ;) Ale też lubię wrócić do tych piosenek od czasu do czasu :)
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Top 10 artystów

Post autor: prezes1 »

Można lekko odświeżyć na ten rok i przy okazji się wycwanić trochę: ;)


Top10 international:
1.Bon Jovi/JBJ
2.Richie Sambora/RSO
3.Poison/Bret Michaels
4.Aerosmith
5.Tom Petty/+The Heartbreakers
6.Bruce Springsteen
7.Bryan Adams
8.Guns N'Roses
9.Kiss
10.Oasis/Noel Gallagher

Polish top10:
1.Lady Pank/Janek Bo
2.T.Love/Muniek
3.Kasia Kowalska
4.Perfect
5.Hey
6.Cree
7.Dżem
8.Budka Suflera
9.Wilki
10.Oddział Zamknięty
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 627
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Top 10 artystów

Post autor: Bon Jovi »

Tomker pisze:
Bon Jovi pisze: 3. Vixen
---------------------------------
4. Europe (+ Joey Tempest, John Norum, Kee Marcello)
łuuu, nie myślałem, że ktoś jeszcze pamięta o dziewczynach z Vixen! (Bo strzelam, że tu o nie chodzi, a nie np. o naszego rodzimego Vixena, z którego dobrze kojarzę tylko całkiem udane "Dwie siły"; reszty jego gadania nie lubię;) ).
Bardzo wysokie miejsce na Twojej liście, ale kiedyś rzeczywiście miały niemałe dni swojej chwały. Oczywiście było minęło, bo stanęły w miejscu. Szkoda i smutno, że Jan nie ma już z nami, i trochę szkoda ze Jannet wybrała łatwiejszą dla niej współpracę z mężem. A Ty co sądzisz o Gardner solo? Pierwszy album jeszcze dawał nadzieję (Candle, Hippycryte, Rat hole...), ale kolejne piosenki jakoś nie zapadają mi w pamięć (no może żywiołowa Talk to myself z początków br.) , brakuje ducha zespołowości i tych pięknie subtelnych kobiecych gitar jak było w Vixen. Nie mówiąc o lepszej perce Roxy i typowych chórkach.
Nie mogę zaskoczyć też z Kee Marcello solo, a przecież to świetny gitarzysta. Latwiej miałem z Joeyem, pomimo tego że poszedł w taki pop, niesamowite jak to hardrockowe zwierzę to ogarnęło, wg mnie typowy nastrój chwili, chyba dzisiaj już by tego nie powtórzył ;) Ale też lubię wrócić do tych piosenek od czasu do czasu :)
Tak o ten zespół Vixen, ten utwór mnie złapał "How Much Love". Jan świetna, też mi żal że Jej nie ma :-(
Gardner wypada przyzwoicie tak jak obecne Vixen :-)
https://www.hairbandheaven.rocks/single ... or-Wounded
Czy pamiętasz kim był u nich rodzynek na klawiszach grający w "Edge of a Broken Heart"?
Joey dzięki temu że solowo poszedł w zupełnie inną stronę, brzmiał ciekawiej. John Norum i Kee Marcello to dwaj różni gitarzyści. Ucieszyła mnie w 2004 reaktywacja zespołu Europe w klasycznym składzie. Twórczość Kee Marcello mi się podoba, jest tam dużo surowości czasem zaplanowanej na siłę, ale brzmi to fajnie.
Muszę dodać o Lady Pank, że jedynie nie podchodzi mi album Borysewicz & Brzozowski, taka ciekawostka ale nic dobrego z tego nie wyszło. Z Rozbójnikiem Alibabą, Jankowi Bo wyszło ciekawiej.
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
usunięty użytkownik 4858

Re: Top 10 artystów

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Bon Jovi pisze:
Czy pamiętasz kim był u nich rodzynek na klawiszach grający w "Edge of a Broken Heart"?
Richard Marx (który był też świetnym współproducentem i współkompozytorem ich debiutanckiego singla z tej płyty) i to nie jedyna ciekawostka; Vivian Campbell zagrał na akustyku w tym samym roku do piosenki Desperate :)

Zgadzam się co do gitarzystów Europe... A byłeś na koncertach Europejczyków w PL? Może byliśmy gdzieś pod sceną obok siebie :) ?
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 627
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Top 10 artystów

Post autor: Bon Jovi »

W 2010 roku na pl. Defilad, Wianki 2010, wcześniej występował Muniek Staszczyk promując solową płytę i jeszcze jakiś zespół, którego nie pamiętam, ale nie bardzo mnie zainteresował. Europe śpiewałem z nimi wszystkie utwory. Fajny był moment jak Joey przebiegł wśród publiczności ze sceny na drugi koniec...:-) Tak wtedy marzyłem o koncercie Bon Jovi w naszym pięknym kraju, byli później w 2013 roku, ale moja Córka miała 4 miesiące i musiałem zrezygnować. A później była Warszawa 2019 :-)
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”