Koszmar roku

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Koszmar roku

Post autor: EVENo »

Jest Halloween, a do końca roku pozostały już zaledwie dwa miesiące. Myślę, że to dobry czas abyśmy porozmawiali o najstraszniejszych rzeczach, jakie spotkały nas ostatnio w muzyce. Piosenkach tak złych, że aż koszmarnych. Zbiegiem okoliczności powstał dziś temat na temat zespołu, który takie koszmary serwuje non stop, ale myślę, że każdy z nas ma w zanadrzu wiele straszniejszych propozycji.

Dobra wiadomość - w tym roku w moim plebiscycie na Koszmar Roku zabraknie Bon Jovi. Zawsze jakiś progres.

Zacznę z grubej rury: Galantis - No Money
https://www.youtube.com/watch?v=xUVz4nRmxn4

Trudno opisać słowami to, co ten utwór ze mną robi, ale lepiej przy mnie nie stać, gdy No Money leci w radiu. Jestem w stanie zabić wszystkich wokół, a potem samego siebie, wcześniej niszcząc wszystko, co da się stłuc, potargać lub złamać w pół.

Justin Bieber - Love Yourself
Nie tyle sama piosenka jest koszmarem, a to, co za sobą poniosła. A prostym ruchem sprowadzono Justina Biebera do pozycji szanowanego artysty. Jechanie po nim jest już nietaktowne, teraz już wszyscy go lubią, bo przecież śpiewa takie ładne piosenki. Wkład Eda Sheerana słychać z daleka, szczególnie gdy twórczości rudego nie lubimy nawet bardziej, niż twórczości Biebera. A ja tak mam.
Tak czy siak - od 2016 roku Justin nie jest już kiczowaty. Teraz to jeden z najbardziej szanowanych artystów w tym biznesie.

Calvin Harris feat. Rihanna - This Is What You Came For
Bez komentarza.

David Guetta feat. Zara Larsson - This One's For You
Tego też mieliście dość, prawda? To prawdopodobnie najgorszy oficjalny hymn mistrzostw, jaki powstał. A szkoda, bo Guetta ma na koncie utwory, które słucha się przyjemnie. Dlaczego nie zrobił takiego na Euro? Już po premierze bałem się, że najbardziej irytujący fragment piosenki będzie oficjalnym jinglem imprezy i... tak się właśnie stało. Jedno z najbardziej nieznośnych wspomnień tego roku.

To co robi ze sobą Beata Kozidrak
Pani Beata jest po prostu żałosna, na każdym kroku. Po rozwodzie chyba stara się coś udowodnić i robi to tak, że aż chce mi się śmiać. Najpierw teledysk, w którym robi z siebie hot milf, którą nie jest, a teraz jeszcze piosenka "Niebiesko-zielone", wydana specjalnie dla masochistów. Do tego dochodzi cała reszta newsów, wypowiedzi w radiu oraz zachowań, które z jakiegoś powodu mnie nie ominęły. Pani Beata jest po prostu żałosna, na każdym kroku.

Alvaro Soler - Agosto
Na czym on tam gra? Na słoiku?

Cleo - Zabiorę nas
Szczyt komerchy osiągnięty. Pierwotna wersja utworu nie była zła. Wręcz przeciwnie, całkiem solidny pop. Później jednak powstała wersja zrobiona na potrzeby reklamy T-Mobile i na moje nieszczęście RMF uznał, że będzie puszczał obie wersje na przemian. Remix piosenki jest tak k**wa wiejski, że Ona Tańczy Dla Mnie wydaje się być mniej kiczowaty.
PS. Bardzo bym się ucieszył, gdyby Cleo wydała kiedyś piosenkę, w której będę rozumiał o czym ona śpiewa. Wychwycenie tekstu ze słuchu jest umposibol.

Fisz Emade Tworzywo - Biegnij Dalej Sam
Pierwszy singiel z nowej płyty Fisza był całkiem fajny, nie licząc tego, że to dokładna kopia innej piosenki. Z jakiegoś jednak powodu to ten przeładowany auto-tunem shit podbija Listę Przebojów Trójki. Kolejna piosenka dla masochistów.

Nowa płyta Heya
No i dotarliśmy do największego Koszmaru Roku. Już okładka płyty Błysk jest wybitnie słaba, ale to co się dzieje w głośnikach przekracza ludzkie pojęcie. Zdecydowanie nie jestem w stanie przez to przebrnąć.
[nfo]UWAGA! Wszystkie moje osobiste odczucia są moimi osobistymi odczuciami![/nfo]

A jak u Was z Koszmarami w tym roku? Macie swoich faworytów?
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Koszmar roku

Post autor: Fromasz1899 »

z tych co wypisałeś, dłużej słyszałem tylko Justina B.. i fakt dla mnie też ta piosenka jest koszmarna..

Co do Pani Beaty to się przestaję odzywać bo tyle o ile jej wcześniejsze utwory były dla mnie znośne.. to co robi teraz nie podoba mi się wcale, i jej sceniczna kariera mnie odstrasza..

a Cleo.. nawet w reklamie sieci komórkowej jest tragiczna.. wybiła się na jednym utworze (i to nei swoim) i tak ciągnie xd
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Koszmar roku

Post autor: misstwisted »

C-BooL - Never Go Away, samemu Schopenhauerowi zabrakłoby słów, żeby obrać nadać odpowiednie przybranie bezsensowi istnienia tego utworu.
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Koszmar roku

Post autor: EVENo »

misstwisted pisze:C-BooL - Never Go Away, samemu Schopenhauerowi zabrakłoby słów, żeby obrać nadać odpowiednie przybranie bezsensowi istnienia tego utworu.
Ej ej ej, to jest akurat całkiem fajne :P Oczywiście jak eremef tym naparza jak z kałacha to inna historia, ale to nie wina piosenki :P
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
alniac
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1260
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, o 10:50

Re: Koszmar roku

Post autor: alniac »

Myślę, że mam już kandydata na mój koszmar roku.

Jadę Uberem do pracy, pan o wschodnim pochodzeniu robi (niestety) za DJ-a. Włączył VOX FM, na której to stacji kiedyś roiło się od kawałków sprzed 30, 40 lat. No ale to było kiedyś. Teraz rządzi tam disco polo. No i jako że dane mi było usłyszeć piosenkę na melodię z Livin', to można mi już składać kondolencje.
19.06.2013 – Gdańsk, Polska
12.07.2019 – Warszawa, Polska
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Koszmar roku

Post autor: EVENo »

alniac pisze:Myślę, że mam już kandydata na mój koszmar roku.

Jadę Uberem do pracy, pan o wschodnim pochodzeniu robi (niestety) za DJ-a. Włączył VOX FM, na której to stacji kiedyś roiło się od kawałków sprzed 30, 40 lat. No ale to było kiedyś. Teraz rządzi tam disco polo. No i jako że dane mi było usłyszeć piosenkę na melodię z Livin', to można mi już składać kondolencje.
Słyszałem to już w liceum, gratuluję zgrabnych uników.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
alniac
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1260
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, o 10:50

Re: Koszmar roku

Post autor: alniac »

EVENo pisze:
alniac pisze:Myślę, że mam już kandydata na mój koszmar roku.

Jadę Uberem do pracy, pan o wschodnim pochodzeniu robi (niestety) za DJ-a. Włączył VOX FM, na której to stacji kiedyś roiło się od kawałków sprzed 30, 40 lat. No ale to było kiedyś. Teraz rządzi tam disco polo. No i jako że dane mi było usłyszeć piosenkę na melodię z Livin', to można mi już składać kondolencje.
Słyszałem to już w liceum, gratuluję zgrabnych uników.
Dziękuję. W unikaniu rzeczy wszelakich jestem mistrzem.
19.06.2013 – Gdańsk, Polska
12.07.2019 – Warszawa, Polska
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Koszmar roku

Post autor: EVENo »

Kolejne Halloween, kolejny plebiscyt na Koszmar Roku. Ty razem nie mogło być inaczej, zwyciężyło Tamagotchi. Szczerze mówiąc jestem z siebie dumny, bo na 2018 rok przygotowałem zaledwie Top 10 strasznych piosenek. Unikałem RMF-u, więc posiliłem się głównie koszmarami z Trójki i płytami, które zawiodły... zgadnijcie które mam na myśli :P

01. Taconafide - TAMAGOTCHI
02. Coma - LAJKI
03. Nosowska - JA PAS!
04. Artur Rojek - CUCURRUCUCU PALOMA
05. Pablopavo i Ludziki - KARWOSKI
06. Justin Timberlake - FILTHY
07. Dawid Podsiadło - NIE MA FAL
08. Sidney Polak - SPORT
09. RSO - WE ARE MAGIC
10. Maroon 5 - GIRLS LIKE YOU

Nagroda specjalna: Margaret - WHAT YOU DO
Nagrodę specjalną ufundował właściciel marki Play, jedynej sieci w Polsce o tak zniechęcającej kampanii reklamowej.

PS. Żeby nie było - Podsiadło znalazł się tu tylko ze względu na refren, wyjątkowo irytujący!
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
99-in-the-shade
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 346
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 19:04
Ulubiona płyta: NJ - KTF - TD
Lokalizacja: Chorzów

Re: Koszmar roku

Post autor: 99-in-the-shade »

Wybaczcie wykopaliska, ale muszę gdzieś się tym podzielić...

Miuosh - Bon Jovi:
https://www.youtube.com/watch?v=Au04ltJTBqs

Jestem pełna, ale nie wiem czego... O.o I chyba większego dziwadła nie usłyszę w tym roku, więc "Koszmar roku" pasuje doskonale O.o
'A drifter I was meant to be with noone there for company.'
Awatar użytkownika
Badmotorfinger
It's My Life
It's My Life
Posty: 212
Rejestracja: 9 października 2013, o 22:20
Lokalizacja: Paradise City

Re: Koszmar roku

Post autor: Badmotorfinger »

Kminiłem skąd ten tytuł : "Bon Jovi".
Ale linijka "Jest siódmy dzień sierpnia, czwarta piętnaście" mówi wszystko :)
Przypomniał mi przynajmniej o tym zajebistym kawałku.
"It's a bitch, but life's a roller coaster ride
The ups and downs will make you scream sometimes"
Awatar użytkownika
99-in-the-shade
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 346
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 19:04
Ulubiona płyta: NJ - KTF - TD
Lokalizacja: Chorzów

Re: Koszmar roku

Post autor: 99-in-the-shade »

Nie no, tekstowo jest kilka nawiązań, tak na pierwsze odsłuchanie wyłapałam LOAP, właśnie "August 7, 4:15", "Bed Of Roses", "Wanted..." (chociaż to takie trochę chyba naciągane), ale muzycznie to trochę what the f... did I just listen O.o
'A drifter I was meant to be with noone there for company.'
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Koszmar roku

Post autor: EVENo »

Zamieszczałem to już tutaj raz. O Miuoshu mógłbym napisać wiele akapitów, ale zwyczajnie nie jest tego wart :P Gościu pochodzi z moich stron i jest absolwentem mojego liceum... W życiu bym nie pomyślał, że osiągnie w tym kraju taki sukces. Jego fenomenu nigdy nie zrozumiem. Gościu tworzy zarówno muzykę, jak i teksty bez ładu i składu, a jego koncerty (tak, zdarzyło mi się raz na taki trafić, za darmo ma się rozumieć :P) to niekończący się festiwal żenady.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
99-in-the-shade
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 346
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 19:04
Ulubiona płyta: NJ - KTF - TD
Lokalizacja: Chorzów

Re: Koszmar roku

Post autor: 99-in-the-shade »

Taaak, był jakoś parę tygodni temu w Parku Śląskim, ale się nie skusiłam, mając cały kilometr do miejsca zbrodni xD W sensie tak trochę nie wiem, czy wątpić czy podziwiać, bo "Scenozstąpienie" z wyżej wymienionym, Jimkiem i całą plejadą innych gości wyprzedało Śląski chyba nawet szybciej od Rammsteina. Ale naprawdę nie mam pojęcia, co przyciągnęło takie masy... O.o
'A drifter I was meant to be with noone there for company.'
Awatar użytkownika
M.J.
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 832
Rejestracja: 2 listopada 2012, o 21:17
Ulubiona płyta: These Days

Re: Koszmar roku

Post autor: M.J. »

Jaki świetny temat, nie widziałam go wcześniej!
Niezwłocznie zaczynam gromadzić kandydatury, ale myślę, że pierwsze miejsce jest już u mnie zaklepane od stycznia... Nasze, polskie. "Złote".
His momma said he was crazy - he said 'Momma, I've got to try'.
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Koszmar roku

Post autor: EVENo »

M.J. pisze:Jaki świetny temat, nie widziałam go wcześniej!
Niezwłocznie zaczynam gromadzić kandydatury, ale myślę, że pierwsze miejsce jest już u mnie zaklepane od stycznia... Nasze, polskie. "Złote".
Hmmm... mam nadzieję, że coś nagromadziłaś i się podzielisz kiedy tylko tutaj zajrzysz ;) Bardzo jestem ciekaw, co to takiego te "nasze, polskie, złote".

A tymczasem...

BOOOOOOOO!!!

Eh, gdzie te czasy kiedy mój plebiscyt na Koszmar Roku był wielkim świętem przepełnionym makabrycznymi hiciorami, które stosując najgorsze tortury wrzynały się raz w uszy, raz w podświadomość. No niestety, im mniej kontaktu z mediami, tym mniej kontaktu ze strasznymi piosenkami.

Ale Halloween to Halloween i plebiscyt na Koszmar Roku trzeba odbębnić. A jest kogo wyróżnić, choć ledwie dobiłem do tych dziesięciu utworów... z czego aż 9 jest polskich! To dopiero koszmar! Pewnie kogoś pominąłem, pewnie o kimś zapomniałem. A przecież obiecałem sobie robić notatki przez cały rok. A i tak skończyło się na szybkim sprawdzaniu, czy Coma nie wydała czegoś nowego, żeby czymś zapchać zestawienie. Na Comę zawsze można liczyć.

No, ale przyznać muszę, że choć w tym roku (znowu) mam tylko 10 utworów i dolna połowa wcale nie jest aż tak straszna... to czołówka zestawienia to naprawdę upiorne propozycje. Jesteście ciekawi? Czy się boicie? :P

KOSZMAR ROKU 2019

1. donGURALesko & Matheo - CO

2. Cleo – WRRRA
3. Golec uOrkiestra & Gromee & Bedoes - GÓRĄ TY

4. Anita Lipnicka - PIOSENKA KSIĘŻYCOWA (2019)
5. Ronnie Ferrari - ONA BY TAK CHCIAŁA
6. Margaret - SERCE BAILA
7. Ed Sheeran & Justin Bieber - I DON'T CARE
8. Organek & O.S.T.R. - TO NIE MIAŁO PRAWA SIĘ STAĆ
9. Coma - FANTAZJA
10. Tede & Sir Mich - BIEŁYJE NOSY
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”