Ray Wilson

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Ray Wilson

Post autor: Agata BJ »

Czy ktokolwiek wsłuchiwał się w tego artystę?
Przedwczoraj miałam ogromną przyjemność bycia na jego koncercie pod szyldem Genesis Classic. Muszę zaznaczyć, że bardzo lubię Genesis, ale akurat w samego Raya nigdy się szczególnie nie wsłuchiwałam. Owszem, to co puszczali w radio ze względu na premierę jego ostatniej płyty dotarło do mnie w jakiś sposób. Ale nie przywiązywałam do tego większej wagi bo i czemu miałabym ;)
Na koncert wyciągnął mnie mój stały towarzysz koncertowy - Tata męża, tzw. Teść :D
I jestem mu za to niesamowicie wdzięczna! Ray Wilson to niepodważalny talent, cudowna energia na scenie, przepiękny wokal (w którym czuję z lekka nutkę Petera Gabriela bo i taka już maniera Genesis ;) ).
Tak więc obecnie przeżywam fazę na tegoż artystę i polecam każdemu posłuchać chociażby ostatniej jego płyty - Chasing Rainbows lub, jak ktoś woli, jego wykonań legendarnych hitów Genesis. Facet jest po prostu geniuszem! A jeśli przyjedzie do Waszego miasta to się nie wahajcie! Kupcie bilety koniecznie i zobaczcie na własne oczy Raya w akompaniamencie fortepianu i skrzypek. Cała oprawa koncertu jest nieco klasyczna, stąd taki dobór instrumentów. Absolutnie warte zobaczenia.
Dodam, że Ray często jeździ po polskich miastach i koncertuje, ponieważ sam mieszka w Poznaniu. Dla przykładu 30 marca zagra w Kutnie ;)

A tu możecie zobaczyć jeden z utworów, "Mama" zapewne znana Wam wszystkim ;): http://www.youtube.com/watch?v=HWnGjSa6UzE

Ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z tym panem? :D
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
misiek_93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 763
Rejestracja: 24 września 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misiek_93 »

Agata BJ pisze:Kupcie bilety koniecznie i zobaczcie na własne oczy Raya w akompaniamencie fortepianu i skrzypek.
U nas w Koszalinie takie rzeczy za darmo :D
Byłem na jego koncercie w koszalińskim amfiteatrze, który był zorganizowany przez koszalińską kablówkę w ramach promocji i był całkowicie za darmo :PPP Tylko nie wiem czy to przez tą darmowość był ograniczony skład muzyków, bo w Koszalinie były tylko 4 skrzypaczki i chyba ktoś grał na fortepianie, no ale spodziewałem się co najmniej takiej ekipy klasycznych muzyków jaką miał David Gilmour w Gdańsku ( http://www.youtube.com/watch?v=uY8EwM3vah8 )
Ale wiadomo... darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda :D
Niemniej koncert mi się bardzo podobał!
Ja sam strasznym fanem Genesis nie jestem, po prostu ich lubię, ale fani na pewno będą zachwyceni, chociaż sam Ray grał w Genesis ze dwa lata? A.. Niech fani Genesis oceniają.
Ale jak ktoś ma okazję się wybrać i się waha to niech idzie, nie zawiedzie się ;)

Chciałbym też wspomnieć o człowieku, który gra (chyba nadal) na gitarze w zespole Raya - nazywa się Ali Ferguson i kiedyś już pisałem o nim na forum. W Koszalinie Ali występował też solowo jako support i naprawdę zrobił na mnie ogromne wrażenie i polecam jego album The Windmills And The Stars, z którym można się zapoznać o tutaj:
http://aliferguson.bandcamp.com/album/t ... -the-stars
Jak dla mnie czerpie dużo z twórczości Davida Gilmoura i Pink Floyd, szczególnie piosenka In Morning Sky mi nasuwa na myśl ballady z albumu Atom Heart Mother (czerpie w pozytywnym tego słowa znaczeniu)
J.J.
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 18
Rejestracja: 16 listopada 2012, o 20:25
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: J.J. »

Ja na koncertach Genesis Classic byłam 3 razy, pierwszy raz w 2012 r i w zeszłym roku 2 razy, zawsze byłam pod wielkim wrażeniem, Ray ma niesamowity głos, a aranżacja utworów jest świetna.
Genesis zaczęłam słuchać właśnie od momentu kiedy Ray dołączył do Genesis, to był chyba 1999 rok, do dziś uwielbiam Congo. Wcześniej oczywiście znałam Genesis, ale było to tylko kilka utworów znanych min. z radia, jeszcze za czasów Collinsa.
Dopiero niedawno przez przypadek odkryłam że Ray koncertuje po Polsce z nowym zespołem i tak na nowo po latach zainteresowałam się jego muzyką.
Sam Ray jest bardzo sympatycznym człowiekiem, po koncertach chętnie wychodzi do ludzi, rozmawia.
Mi samej udało się zdobyć autograf i wspólne zdjęcie:)
Dodam że to mój drugi ulubiony wykonawca, bo na 1 miejscu zawsze będzie Bon Jovi:)
Uwielbiam utwór Constantly reminded, z jego solowej płyty,
http://youtu.be/06zeOJtzuBg
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kikusia28 »

W niedzielę miałam okazję usłyszeć go na żywo. To że ja jestem pod wielkim wrażeniem to jeszcze nic, ale moja 67-letnia mama po koncercie stwierdziła, że czuje się 20 lat młodsza :D

Kocham takie głosy!!! On nawet jak mówi brzmi obłędnie :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=nTjnd9MjGpw

Na takie koncerty mogłabym chodzić co weekend.

p.s Jak się okazało pan brat oraz Ali Ferguson również całkiem dobrze śpiewają (nawet utwór U2 można było usłyszeć w niezłej wersji :)) )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”