Najbardziej oczekiwane albumy roku - 2014

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Najbardziej oczekiwane albumy roku - 2014

Post autor: Ricky Skywalker »

Ponieważ rok 2014 zbliża się ogromnymi krokami, a Adrian, jak się zdaje, nie opatentował wątków związanych z albumami, na które czekamy, pozwolę sobie założyć wątek na rok 2014.

Jeśli o mnie chodzi, to po dobrym (ale głównie muzycznie właśnie... - więcej m.in. w temacie o płytach roku), mój apetyt na kolejny rok jest niemały i mam nadzieję, że 2014 będzie godnym następcą roku mijającego. Na razie wprawdzie płyt, na które oczekuję, nie jest zbyt wiele, ale wymienić należałoby:

- High Hopes Bruce'a Springsteena, której premiera już 13 stycznia;
- Let It Ride zespołu Dark Horse, czyli nowej formacji Paula Laine'a (dawniej wokalisty Danger Danger) - premiera, wedle uzyskanej prywatnie informacji, na przełomie stycznia i lutego;
- zapowiedziane póki co mniej lub bardziej oficjalnie i niezatytułowane na razie nowe albumy Keitha Richardsa (ponoć w trakcie nagrywania), Orianthi (NA PEWNO w trakcie nagrywania, pierwsze fragmenty ze studia w sieci od kilku dni), Ricky'ego Martina (póki co, świadectwem jedynie luźna wypowiedź samego artysty), Sabatonu (liczne wypowiedzi wszystkich członków zespołu...), Gottharda (oficjalne wypowiedzi + filmiki ze studia...) no i... Richiego Sambory (sami wiecie, jak z nim jest... :P).

Poza tym, nie do końca jasne jest co będzie z Europe - czy kolejna płyta pojawi się już w tym roku, czy też w związku z zaangażowaniem się Johna Noruma i Mica Michaeli w nowy projekt (Nordic Beast) Europe zrobi sobie przerwę, a w tym roku właśnie nowa formacja się będzie udzielać... tak czy inaczej, płyty każdej z tych kapel również oczekuję ;)

Tyle póki co - z czasem będzie tego więcej... ;) A Wy na co wyczekujecie? :)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

Gotthard (!) i Europe na pewno, po cichu liczę na nowy Def Leppard. Sambora - wiadomo:-).
Mam nadzieję, że King Diamond powstanie z grobu - ewentualnie Jego Mercyful Fate hehe.
Nie wiem jakie plany mają Van Halen, no i Chickenfoot z Hagarem.
A u nas? Czekam na jakąś bombę Maleńczuka.
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy roku - 2014

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Ricky Skywalker pisze:Na razie wprawdzie płyt, na które oczekuję, nie jest zbyt wiele, ale wymienić należałoby:

- High Hopes Bruce'a Springsteena, której premiera już 13 stycznia;
Orianthi (NA PEWNO w trakcie nagrywania, pierwsze fragmenty ze studia w sieci od kilku dni)
Oho, Ricky widzę, że miałem dobre przeczucia, sugerując, żebyś założył ten temat :)

Też czekam na High Hopes Bruce'a Springsteen'a. Środek stycznia zapowiada się ciekawie :)
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=rOPDhoZH91g
nadzieje są duże ;) "high hopes"

1. High Hopes (Tim Scott McConnell) - featuring Tom Morello
2. Harry's Place - featuring Tom Morello
3. American Skin (41 Shots) - featuring Tom Morello
4. Just Like Fire Would (Chris J. Bailey) - featuring Tom Morello
5. Down In The Hole
6. Heaven's Wall - featuring Tom Morello
7. Frankie Fell In Love
8. This Is Your Sword
9. Hunter Of Invisible Game - featuring Tom Morello
10. The Ghost of Tom Joad - duet with Tom Morello
11.The Wall
12. Dream Baby Dream (Martin Rev and Alan Vega) - featuring Tom Morello

###

Drugą płytą, na który czekam z wielkim zainteresowaniem to także wymieniony przez Ciebie album Orianthi. Mam nadzieję, że będzie to jedna z ciekawszych pozycji muzycznych 2014... Ostatnia wrzutka w necie rzeczywiście zaostrzyła apetyt :)

###

trzecia płyta to trochę ostrzejszy klimat - Axel Rudi Pell - Into The Storm
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=Z6BEJYi5VQk
próbka

01. The Inquisitorial Procedure
02. Tower Of Lies
03. Long Way To Go
04. Burning Chains
05. When Truth Hurts
06. Changing Times
07. Touching Heaven
08. High Above
09. Hey Hey My My
10. Into The Storm
11. White Cats (Opus #6 Scivolare)
12. Way To Mandalay

###

Czwartym albumem, na który czekam z niecierpliwością (do 10 stycznia) jest propozycja zespołu Crimson Lake, w którym świetnym, klimatycznym wokalem błyszczy Benny König
Obrazek
Pisywałem już wielokrotnie o Bennym, podając przykłady jego charakterystycznego, bardzo emocjonalnego wokalu. Czym zaskoczy mnie w 2014 roku? Poniżej próbka:
https://itunes.apple.com/pl/album/holy- ... d787140921
Mi przypadły do gustu szczególnie:
Nothing, Springtime i Crash of Hearts :)

###

P.S. Europe podobno ma nowy materiał wydać dopiero w 2015, natomiast także mam nadzieję na Sabaton i Gotthard :)
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

Ja mam jeszcze nadzieję, że w końcu po śmierci Petera Steela może wreszcie zbiorą się Type O Negative.
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Awatar użytkownika
imp
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1900
Rejestracja: 7 stycznia 2011, o 13:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: imp »

Sambora! mam nadzieję, że naprawdę robił coś więcej niż szycie i wożenie córeczki ;) i że to była JEGO muzyka;

Bon Jovi - rocznicowy zbiór rarytasów? jakiś zapomniany koncert na dvd?
nadzieja matką :P

i Ori, czekam coraz bardziej

a u nas ? olśnień się raczej nie spodziewam ( a może jednak?)
lokalny patriotyzm sprawia, że czekam jaki nowy eksperyment wymyśli Glaca ale całego krążka z tego nie będzie.

& Rockstar z ekipą :)
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy roku - 2014

Post autor: Ricky Skywalker »

Tomker pisze: Drugą płytą, na który czekam z wielkim zainteresowaniem to także wymieniony przez Ciebie album Orianthi. Mam nadzieję, że będzie to jedna z ciekawszych pozycji muzycznych 2014... Ostatnia wrzutka w necie rzeczywiście zaostrzyła apetyt :)
"Heaven In This Hell" rozumiem że już odsłuchane? ;)
Tomker pisze:Europe podobno ma nowy materiał wydać dopiero w 2015
Czyli to by sugerowało, że w 2014 będziemy mieć płytkę Nordic Beast ;) Dla przypomnienia - to nowy twór, w którego skład wchodzą Norum i Michaeli, oraz Mikkey Dee (Motorhead), Hal Patino (King Diamond) i Age Stig Nielsen (Wig Wam) ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

imp pisze: & Rockstar z ekipą :)
Dokładnie! Codziennie sprawdzam info czy EPka z nowym wokalistą już nie wyszła :)

Natomiast "promo" przyszłej płyty brzmi jak najbardziej zachęcająco! :)
THE ANDRZEJ CITOWICZ EXPERIENCE: Short Promo Of Upcoming Album Revealed:
http://metalshockfinland.com/2013/12/27 ... -revealed/
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

2013 był świetny jeżeli chodzi o ilośc wydanych płyt przez znakomitych artystów. 2014 nie zapowiada się tak okazale, ale nie o wszystkim jeszcze wiemy ;)

Na Pewno Przesłucham:
Box-Set Bon Jovi - chciałbym aby wyszedł i aby znalazły się na niej takie utwory jak "This Ain't Love, This Is Life", "Revenge", "Sex Sells", Someday I'll Ride White Horse", "Crying", "Nothing" czy "Good Ain't Good Enough".
Jest masa niewydanego materiału i warto go pokazać fanom.
Manic Street Preachers
Video
U2
Behemoth
Foo Fighters
Linkin Park
Foster The People
Coldplay
Adele
Lily Alen
Bat For Lashes
Modest Mouse
Taylor Swift
Richie Sambora
Andrzej Citowicz

Może Przesłucham:
Kasabian
Rihanna
Lana Del Rey
Bruce Springsteen



Swoją droga album Bruce S już jest dostępny do ściągnięcia ;)
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Z albumem Springsteena wiążę przede wszystkim nadzieje na jego koncert w Polsce, bo Bruce to ten typ artysty, który pełnię swoich możliwości pokazuje na żywo, a nie w studio nagraniowym. Swoją drogą ciekawe czy Boss jest w stanie wyprzedać u nas stadion... prawdopodobnie wkrótce się o tym przekonamy. Czekam niecierpliwie na The Black Keys, których koncert w Gdyni (muzyczne wydarzenie 2014) wiąże się (wg prognoz organizatora) z nowym wydawnictwem! Oprócz tego albumy mają wydać takie firmy jak AC/DC i U2, na które zawsze zwracam uwagę. Jakiś czas temu czytałem też o nowym krążku jaki szykuje dziadek Jeff Beck, a tutaj wiecznie jest ciekawie, a przy okazji prawdopodobnie można liczyć na listę ciekawych gości na tym krążku. Z mocniejszych brzmień, Tool pracują od zeszłego roku nad albumem, ale w tym przypadku oprócz muzyki czekam na ich charakterystyczne teledyski!

Jubileuszowe wydawnictwo Bon Jovi i nowy album Sambory, to oczywiście niezmiennie nr1 na liście oczekiwań:)
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy roku - 2014

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Ricky Skywalker pisze: "Heaven In This Hell" rozumiem że już odsłuchane? ;)
wiadomcio ;) Taka kobieta i taka gitara... Połączenie idealne ;)
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Jest pewnie masa plyt jakie przesłucham w 2014 ale tych najbardziej oczekiwanych to mam zaledwie kilka.

Na pewno nowy krążek Foo Fighters zapowiadany jako "niekonwencjonalny", zarówno w sposobie nagrywania jak i zawartości muzycznej.

Richie...kurde SUPER jeśli coś wyda, wtedy to będzie dla mnie absolutny numer jeden ale nie chce sie napalać bo tak naprawdę informację mamy skromne i w sumie nie wiadomo czy coś nagra. Boje sie mocno nakręcać by się nie rozczarować.

Andrzej, no czekam mocno, nie ukrywam,że na wersje instrumentalną, mam nadzieje,że będą obie wersje - z wokalem i bez.

Z pozostałych na pewno Boss, Box Set od Bon Jovi, U2 no i tak promujecie tą Orianthi, że aż sie zaciekawiłem :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Na początek albumy, które nie zostały potwierdzone, ale najbardziej chciałbym, żeby one powstały, i najbardziej bym na nie czekał w 2014 roku.

Bon Jovi (Boxset) - Liczę na boxset od BJ, nagrali tyle świetnych dem, pewnie niektórych z nich nie było nam dane nigdzie usłyszeć. Chciałbym na pewno usłyszeć jakieś dema z NJ w lepszej jakości. Jednak najważniejsze, żeby wydali boxset, bo bardzo chciałbym usłyszeć różne dema od BJ.

Richie Sambora - Byłem zachwycony ostatnim albumem Ryśka, i chciałbym oczywiście kolejnego krążka. Ale tak jak Dand nie podpalam się, jak pojawi się oficjalne info, wtedy zacznę się jarać. :D

Harem Scarem - W 2013 roku był wielce oczekiwany przeze mnie comeback zespołu po 5 latach od zakończenia działalności. Na 20-lecie nagrali ponownie album Mood Swings + 3 nowe piosenki. Album zaskoczył pozytywnie, świetne recenzje, wciąż dobry głos Hessa, stare piosenki nagrane ponownie wyszły bardzo dobrze, Lesperance świetnie gitarowo + 3 nowe piosenki dały radę, a World Gone To Pieces wyszło kapitalnie. Do tego widziałem dużo filmików z trasy (powrót Darrena!), i naprawdę świetnie brzmią. Mówi się o nowej płycie (już całościowo z nowymi songami) w 2014 roku. Hess nawet przed startem trasy wspominał, że może zdecydują się nagrać album w 2014 roku, ale to nic pewnego. Mam nadzieję, że jednak nagrają nowy album. :)

Teraz płyty, które są ogłoszone:

The Andrzej Citowicz Experience - pierwsza płyta z wokalistą, jestem bardzo ciekawy tego albumu. Liczę na świetną płytę.

Red Dragon Cartel - nowy zespół Jake'a E Lee, który w przeszłości grał m.in. z Ozzym Osbournem. Ale to nie dzięki niemu zainteresowałem się tym krążkiem, a dlatego, że wokalistą zespołu został Darren Smith (perkusista Harem Scarem), i jego głos mi się bardzo podoba. Już w Harem Scarem wykazał się w kilku utworach, potem w 2005 wydał solowy album (udany), a album zespołu Heavens Fire pod tym samym tytułem (2013), w którym na wokalu był oczywiście Darren mnie mocno zachwycił, więc czekam teraz na krążek Red Dragon Cartel. Premiera pod koniec stycznia.

Przesłucham też na pewno album Bruce'a Springsteena. Kilka dni temu pojawił się news o nowym albumie Bryana Adamsa, ale podobno niestety okazał się nieprawdziwy..
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2013, o 23:20 przez Smolek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Ricky Skywalker »

Ja właśnie słucham Bruce'a... :P jak Adrian mówił, już krąży... :) super, klimatyczny! :)

Dand - masz PW ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Obrazek

Nowy album Bossa od dzisiaj do odsłuchania w całości i legalnie pod poniższym linkiem:
http://www.rollingstone.com/music/news/ ... s-20140106

EDIT: Zablokowali dostęp z Polski ;/
Awatar użytkownika
lydia
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 635
Rejestracja: 17 lipca 2013, o 06:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lydia »

Damned pisze:Obrazek

Nowy album Bossa od dzisiaj do odsłuchania w całości i legalnie pod poniższym linkiem:
http://www.rollingstone.com/music/news/ ... s-20140106

EDIT: Zablokowali dostęp z Polski ;/
Dziś link już działa... ale chyba tylko z jednym numerem...
BON JOVI- Because Life's Too Short To Listen To Bad Music...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”