Harem Scarem

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Harem Scarem

Post autor: prezes1 »

Bardzo dobra piosenka, typowe Harem Scarem(w zasadzie jak tylko refren wchodzi to słychać kto śpiewa, zresztą sam refren do łba od razu wszedł :) )
Jak cała płyta będzie na tym poziomie to super(oczywiście jakieś ballady albo pojedyncze eksperymenty by się przydały żeby album nie był nijaki - a to miało już miejsce kilka razy).
Riff super, bridge i solo też. Chórki a la Def Leppard. Nie ma się czego czepić. Wręcz przeciwnie! :)
Ja zapoznałem się z całą twórczością dzięki Smolkowi. Najlepsze płyty to chyba Mood Swings i Weight of the World. 13 też jest ok. A mi się jeszcze podobał Human Nature bo jeśli się nie mylę tam trochę poeksperymentowali i wyszło im oryginalnie.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Harem Scarem

Post autor: Smolek »

Paulska pisze:A tutaj po przesłuchaniu pierwszego kawałka jest zachęcająco. Fajny riff, ciekawy bridge przed solówką, bardzo melodyjny refren.
Wokal może rzeczywiście bez szału, ale za to słychać gitary !! I w tej kwestii podpisuje się obiema rękami pod zdaniem Tomkera o BJ ;)
A wracając do HS - tę płytę przesłucham na pewno i liczę, że zagości w odtwarzaczu na dłużej ;)

Jak podoba Ci się "Sinking Ship", to koniecznie przesłuchaj dwa pierwsze albumy studyjne "Harem Scarem" i "Mood Swings" (nie pomyl z Mood Swings II, bo to jeszcze raz nagrany album w 2013 roku, żeby odzyskać prawa do tych piosenek), bo to są dwa najlepsze albumy w dorobku Harem Scarem, i jestem ciekaw twojej opinii. :D A chodzą słuchy, że "United" ma być w stylu dwóch pierwszych albumów. Choć w sumie znalazłem ciekawy wpis, że w "Sinking Ship" mamy zawarte coś z 6 pierwszych albumów. "Harem Scarem" (refren) + "Mood Swings" (główny riff + zwrotka) + "Voice of Reason" (końcówka głównego riffu + część solówki) + "Karma Cleansing" (zwrotka) + "Big Bang Theory" (bridge).
prezes1 pisze:Jak cała płyta będzie na tym poziomie to super(oczywiście jakieś ballady albo pojedyncze eksperymenty by się przydały żeby album nie był nijaki - a to miało już miejsce kilka razy).
Na pewno jedna lub dwie ballady znajdą się na albumie, bo na każdym albumie stydyjnym je mieliśmy. Poza tym, HS akurat umieją nagrywać świetne ballady. Więc na bank będzie przynajmniej jedna.
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Harem Scarem

Post autor: Paulska »

Przesłucham i zdam relację ;)
Pozdrawiam
Paulska
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Harem Scarem

Post autor: Smolek »

Paulska pisze:Przesłucham i zdam relację ;)
Fajnie. Im więcej ludzi słuchających Harem Scarem w PL, tym lepiej dla mnie. :P "Sinking Ship" wciąż katowany, i wciąż jestem zachwycony. Nie mogę się doczekać kolejnych piosenek, które będzie mi dane posłuchać najpóźniej za miesiąc.
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Harem Scarem

Post autor: Smolek »

Dziwna sytuacja. Przypadkowo znalazłem na YT, teledysk do piosenki "Here Today Gone Tomorrow" z nowego albumu "United". Wpisałem w google tytuł tej piosenki, bo zobaczyłem, że 2 dni temu puszczano ją w jakimś japońskim radiu, i tak to znalazłem. Ten teledysk jest chyba niewidoczny. Jest tylko 7 wyświetleń i jest tam taki znaczek, gdy na niego się wchodzi, to jest napisane, że ten film jest niepubliczny i mogą go obejrzeć użytkownicy, którzy mają do niego link. Jeszcze jedna ciekawa rzecz, teledysk został wrzucony już 1 marca, czyli prawie 3 tygodnie przed przed tym jak wydano "Sinking Ship" (a nawet przed oficjalnym newsem odnośnie tracklisty, daty, składu zespołu). Możecie go obejrzeć? W ogóle coś 10 kwietnia ma się pojawić związanego z albumem, może oficjalne wydanie tej piosenki i teledysku?

Co do samej piosenki, co prawda jest gorsza od "Sinking Ship", ale ma też to coś w sobie. Podoba mi się. Jest dobrze. I z każdym odsłuchaniem jest coraz lepiej.

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=Jubbl_S_AgY[/BBvideo]

PS. Przesłuchałem "Here Today Gone Tomorrow" już ponad 10 razy. I kolejny naprawdę udany utwór na albumie. Bardzo mi się podoba. Fajnie jakby w poniedziałek wypuścili nowy utwór, a nie "Here Today Gone Tomorrow", bo chcę usłyszeć kolejny utwór z "United".
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Harem Scarem

Post autor: EVENo »

Na wstępie riff podobny do tego w Sinking Ship, refren bardziej balladowy - podoba się od pierwszego odsłuchu!
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
usunięty użytkownik 4858

Re: Harem Scarem

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

'teledysk" po poprzednim już tak nie szokuje "nijakością", no i zrezygnowanie z pełnego koloru zdecydowanie na plus.
Za to audio zdecydowanie gorsze od Sinking Ship. Sinking nastawiło mnie hurraoptymistycznie, ale Here Today Gone Tomorrow niestety nie chwyta.
SS 9/10
HTGT 5/10
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Harem Scarem

Post autor: Smolek »

Jutro premiera kolejnego utworu. Tym razem będzie to tytułowa piosenka "United". Oficjalnie będzie to druga wydana piosenka z albumu. Bo "Here Today Gone Tomorrow" na razie nie zostało oficjalnie wydane. Nie wiem jak cudem się znalazło na profilu Frontiers na YT, może jakiś błąd, albo planowali ją jako pierwszą wydać, ale w jakiś sposób całkowicie jej nie usunęli. Jak się wpisze w YT, to nie można jej znaleźć, ale przez BJ.pl działa normalnie (ja znalazłem ją gdzieś na 4 stronie google, gdy wpisałem tytuł utworu). Być może później ją wydadzą, jak już został nagrany teledysk.
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Harem Scarem

Post autor: Paulska »

Przyjemnie się słucha "Here Today Gone Tomorrow".
Ale nawiązań do "Sinking Ship" jest kilka ;)
Początkowy riff, również początek solo.
Ogólnie całkiem nieźle, ale dobrze by było żeby te kawałki na płycie nie były za blisko siebie.
Czekam na więcej.

A co do mojego zapoznawania się z wcześniejszymi dokonaniami HS - miałem zdać relację.
Przesłuchałem dwie pierwsze płyty (HS i MS) i powiem tak - rewelacja. :))
Muzyka jest żywa, zmienna, przebojowa i dobrze brzmi nawet po tylu latach. I co fajne - chłopaki nie bali się ciekawych rozwiązań aranżacyjnych, zmian tempa (np. w No Justice).
A kiedy pierwszy raz słuchałem "Stranger Than Love" to pomyślałem, że chyba włączył mi się jakiś kawałek Def Leppard ;) Nawet refren i wokal na podobną manierę jak u Joe Elliot'a. No i w STL jest kapitalne solo.

Na obu płytach mam swoich faworytów.
Na HS:
Hard To Love, Distant Memory, With A Little Love, Slowly Slipping Away, All Over Again
Na MS:
Saviors Never Cry, No Justice, Stranger Than Love, Change Comes Around, Mandy.

Generalnie - obie płyty to w ostatnim czasie ulubione pozycje w odtwarzaczu.

No i po tych dwóch pierwszych płytach przesłuchałem znów "Thirteen" i powiem tak - oceniam ją teraz znacznie lepiej niż za pierwszym razem - chyba wczułem się w klimat. ;)
Słuchałem też MS II.

Przymierzam się powoli do Voice of Reason.
Pozdrawiam
Paulska
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Harem Scarem

Post autor: Smolek »

Za nami oficjalna premiera drugiego utworu z "United". Tytułowy utwór ma kapitalne intro, świetne gitary i solo. Zwrotki są bardzo dobre, w sumie w całym utworze najgorzej wypada refren. Nie jest on tragiczny, bo jest dobry, ale jest jakiś dziwny, że tak powiem. :D Można było z niego wyciągnąć więcej. Na pewno Sinking Ship refrenem mocno wygrywa, reszta jest na podobnym poziomie. Znamy już trzy utwory na 11 z "United", na razie wygląda to obiecująco (a jeżeli sprawdzi się info, że około 4-5 utworów jest lepszych od "Sinking Ship", to album powinien być naprawdę kapitalny, zdecydowanie jeden z najlepszych w dorobku zespołu). Za 16 dni premiera w Japonii, więc już niedługo będzie można posłuchać całego albumu.

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=Li7mOYvRo-4[/BBvideo]
Paulska pisze:Przymierzam się powoli do Voice of Reason.
Jestem bardzo ciekaw twojej opinii odnośnie tego albumu. Bo to jest album, który albo pokochasz albo znienawidzisz. Krytycy ją docenili i chwalili, a fani byli podzieleni właśnie na dwa obozy. Harem Scarem poszło tutaj bardziej w kierunku alternatywnego rocka, ale najważniejsze i charakterystyczne rzeczy z jakich jest znany zespół pozostały. Dla mnie to jeden z najlepszych albumów Kanadyjczyków w dorobku, od razu spodobał mi się. Szczerze to dla mnie to takie "Haremowe" These Days. Na pewno najbardziej ambity, najlepszy tekstowo, mroczniejszy, z bardzo długimi solówkami, i eksperymentami z dziwnymi brzmieniami.

Później jak będziesz słuchał dwóch kolejnych albumów, to tylko wspomnę, że albumy Japonii a w Europie różnią się kilkoma utworami. Karma Cleasing (europejska wersja) a Believe (japońska wersja) dwoma utworami. A album Big Bang Theory z 1998 roku aż 4 utworami.
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Harem Scarem

Post autor: EVENo »

Do tytułowego United najciężej mi się jest przekonać, nie będzie moim faworytem.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Harem Scarem

Post autor: Smolek »

Dzisiaj zadebiutowała trzecia piosenka Harem Scarem z nadchodzącego albumu "United" (to już czwarta piosenka, którą dane było nam usłyszeć, jak dodamy jeszcze "Here Today Gone Tomorrow", ale jeszcze nie została oficjalnie wydana). Tym razem, zespół zdecydował się opublikować pierwszą balladę z albumu (nie wiemy ile ich będzie, ale myślę, że będzie jeszcze jedna), pt. "One Of Life's Mysteries". Na razie mam odsłuchaną ją kilkakrotnie. I co tu dużo mówić, Harem Scarem od zawsze potrafili nagrywać świetne ballady, i tak samo jest w przypadku "One of Life Mysteries". Świetny refren, z emocjami i sercem, i do tego świetna solówka, i rewelacyjna ostatnia minuta utworu, gdy słyszymy tylko refren. Co prawda, jeśli chodzi o ballady po 2000 roku, utwór nie pobił takich fenomenalnych ballad, jak "This Ain't Over", "Higher", czy "Hanging On", ale jest lepszy np. od "Whatever It Takes" z "Thirteen", czy ballad z "Overload".

Znamy już 4 z 11 piosenek z albumu "United". I co ciekawe te 4 utwory mieszczą się w pierwszej piątce z traklisty, nie słyszeliśmy tylko utworu nr. 3 - "Gravity". "One of Life Mysteries" to ostatnia nowa piosenka, którą słuchałem przed premierą albumu. W środę premiera albumu w Japonii, czyli w środę lub czwartek będę mógł posłuchać już wszystkich utworów, a coś czuję, że druga połowa albumu będzie rewelacyjna, już tytuły na to wskazują, a także pewne inne rzeczy. ;)

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=isIRDrgwNX8[/BBvideo]
usunięty użytkownik 4858

Re: Harem Scarem

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Podoba mi się. Dwie poprzednie piosenki do mnie nie trafiały. "Mystery" sprawia, że wróciło moje mocne zainteresowanie nadchodzącym albumem. Obstawiam, że nic na albumie nie przebije Sinking Ship i One of Life's Mysteries, ale jeśli będzie coś co spodoba mi się bardziej to tym lepiej. SS i OoLM 9/10. Z wielką chęcią kupiłbym "starodawny" singiel lub maxi z tą dwójką
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Harem Scarem

Post autor: Paulska »

Podoba się. I chyba przesądziła o tym, że chcę mieć tę płytę. ;)
Pozdrawiam
Paulska
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Harem Scarem

Post autor: Smolek »

Paulska pisze:Podoba się. I chyba przesądziła o tym, że chcę mieć tę płytę. ;)
A tak z ciekawości się zapytam. Przesłuchałeś jakieś inne albumy poza "Harem Scarem", "Mood Swings", "Mood Swings II", i Thirteen?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”