Harem Scarem

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZB
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 424
Rejestracja: 18 lipca 2007, o 15:26
Lokalizacja: };]

Post autor: ZB »

Smolek pisze:ZB, do ciebie pytanie, bo w grudniu pisałeś, że może zapoznasz się z druga płytą Harem Scarem - "Mood Swings". I jak odsłuchałeś? Powiem, że Mood Swings zajmuje 5 miejsce w moich ulubionych płytach (Po NJ, SWW, KTF i TD).
Przesluchalem! I wracam do niej czesto. Kompletnie mnie zaskoczyla ta zmiana stylistyki w porownaniu do pierwszego albumu! Bardzo odjechany gitarowo album, ciezszy, ale kurde, jednoczesnie ani troche chlopaki nie tracili na melodyjnosci, sa chorki, jest swietnie. Naprawde zajebiscie slucha sie, jak Lesperance bawi sie gitara. Jest porzadnie. W sumie ten singiel najmniej mi sie podoba, ale to nie znaczy, ze jest zly, tylko ze reszta kawalkow jest swietniejsza i album regularnie przewija sie przez moja playliste. 'Sentimental Blvd.', 'Jealousy', 'Saviors Never Cry', choc naprawde album biore jako calosc! Bez zlego kawalka. 'Mandy' jest przyjemna wisienka na torcie, podobnie jak 'Just Like I Planned'.
Ciezszymi gitarami album przypominal mi na poczatku 'Sin-Decade' Pretty Maids, ale coz.. Przebil go na wylot :D
LET IT ROCK!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

ZB pisze:
Smolek pisze:ZB, do ciebie pytanie, bo w grudniu pisałeś, że może zapoznasz się z druga płytą Harem Scarem - "Mood Swings". I jak odsłuchałeś? Powiem, że Mood Swings zajmuje 5 miejsce w moich ulubionych płytach (Po NJ, SWW, KTF i TD).
Przesluchalem! I wracam do niej czesto. Kompletnie mnie zaskoczyla ta zmiana stylistyki w porownaniu do pierwszego albumu! Bardzo odjechany gitarowo album, ciezszy, ale kurde, jednoczesnie ani troche chlopaki nie tracili na melodyjnosci, sa chorki, jest swietnie. Naprawde zajebiscie slucha sie, jak Lesperance bawi sie gitara. Jest porzadnie. W sumie ten singiel najmniej mi sie podoba, ale to nie znaczy, ze jest zly, tylko ze reszta kawalkow jest swietniejsza i album regularnie przewija sie przez moja playliste. 'Sentimental Blvd.', 'Jealousy', 'Saviors Never Cry', choc naprawde album biore jako calosc! Bez zlego kawalka. 'Mandy' jest przyjemna wisienka na torcie, podobnie jak 'Just Like I Planned'.
Ciezszymi gitarami album mi na poczatku 'Sin-Decade' Pretty Maids, ale coz.. Przebil go na wylot :D
Mood Swings, to dla mnie to coś więcej niż płyta. Coś kapitalnego. ;) Gdy słuchałem sobie debiut, płyta mnie zachwyciła, wszystkiego piosenki mi się spodobały, ale brakowało mi tylko właśnie kilku mocniejszych kompozycji.. Ale cały czas bardzo, bardzo lubię ten album, nagrany w stylu AOR, ale dla mnie najwyższa klasa tego stylu. ;) A Mood Swings, to było jedno wielkie WOW !! Zachodziłem w głowę, czy to jest ten samy zespół? ;) Ten album gitarowo, wokalnie, to było coś niesamowitego. Nie mogłem się nadziwić, to brzmi mocno, kapitalnie, melodyjnie, riffy i solówki Pete'a superowe. Moją ulubioną piosenką z albumu jest chyba Saviors Never Cry, ale wszystkie uwielbiam. ;) Sentimental BLVD na wokalu perkusista Darren Smith, świetnie to wszyło. Nie mogę nie wspomnieć o Mandy, o przepięknej, łapiącej za serducho balladzie, to popis gitarowy Pete Lesperance'a. Żałuję, że Sambora na żadnym z albumów BJ nie nagrał żadnej instrumentalnej piosenki..

ZB, słuchałeś jeszcze jakieś inne płyty oprócz debiutu i MS? ;) Jak nie, to polecam Ci zapoznać się z kilkoma płytami, bo są na pewno warte uwagi. ;) Na początek Voice Of Reason, czyli trzecia płyta zespołu. Po pierwszych dwóch całkowicie innych albumach przyszedł trzeci całkowicie inny. ;) Można powiedzieć, w stylu alternatywnego rocka, nie słucham za bardzo takiej muzyki, ale płyta do mnie trafiła. Ale tak szczerze, to krytycy chwalili tą płytę, a fani albo ją kochali, albo kompletnie do nich nie trafiła. Voice Of Reason.. Mamy tutaj dziwną płytę, mroczniejszą tekstowo, klimatem, i piosenkami. Piosenki i gitary czasami trochę dziwnie brzmiały. Ja szczerze uważam ten album jako takie These Days od Harem Scarem. Na pewno z tym albumem warto się zapoznać. Potem wydali Karmę Cleasing (w Japonii jako Believe), i znowu inny styl, Tutaj modern rock, i znowu płyta bardzo mi się spodobała. Nie zabrakło świetnych riffów, solówek, i głos Hessa świetny jak zawsze. :)

Harem Scarem, jest tym zespołem, który również po 2000 roku zaliczył świetne płyty !! Weight Of The World. To znowu wielkie WOW. Coś podobno co przeżyłem przy Mood Swings. Fani i krytycy byli płytą zachwyceni, tak samo jak ja. Wielki powrót starego Harem Sacrem. Można powiedzieć, że to takie Mood Swings 00's (nie tylko ja tak uważam :P), ale oczywiście z nutą nowoczesności. ;) Jak dla mnie idealne połączenie pomiędzy starym, a nowym Harem Scarem. ;) Świetne gitary, zawaliste solówki, niesamowicie melodyjne piosenki, czyli znak rozpoznawczy zespołu. Świetny wokal Hessa. Płyta jest niesamowita, jako, że została wydana po 2000 roku (dokładniej 2002), to naprawdę wielki szacun. ;) Polecam także Overload, który niektórzy nazywają jako heavy (nie mylcie z heavy metalem), przez niesamowicie wysoki wokal Hessa i gitary Pete'a. Super album, kolejny. ;) A także polecam Ci się zapoznać z ostatnim albumem zespołu, Hope (z roku 2008), który był zwieńczeniem niesamowitej kariery Kanadyjczyków. Mroczny klimatem, i gitary Pete'a bardzo dobre. ;) I melodyjnie jak zawsze. ;) Był to ostatni w dorobku album zespołu, i zakończyli w wielkim, stylu. ;). Zapowiedzieli, że na tym kończą swoją działalność jako Harem Scarem. Jednak ja wierzyłem w powrót (chyba sami nie wykluczali, że kiedyś powrócą, ale nie było to nic pewnego). Harem Scarem wydali 11 albumów (tylko Rubber Ci nie polecam). Ale Big Bang Theory, Higher i Human Nature są to też udane płyty. ;)

W grudniu 2012 jednak gruchnęła informacja, że w roku 2013 powrócą. Potem się to potwierdziło, że powrócą. Dokładnie rzecz biorąc na 20 rocznicę albumu Mood Swings zaplanowali re-recording Mood Swings, ponieważ płyty, które nagrali z Warner, nie mają praw do tych piosenek. Hess wyjaśnił, że jedynym sposobem aby mieć własność i kontrolę nad tymi piosenkami, to ponowne ich nagranie. Do tego nagrają 3 nowe piosenki, na które najbardziej czekam, bo jestem ciekawy w jakim stylu je zaprezentują. Do tego będzie trasa, już jest ogłoszonych trochę koncertów, i będą na nich grali w większości lub nawet w całości piosenki z Mood Swings. ;) Do tego do zespołu powróci Darren Smith. Miał grać jednak na basie. Teraz już nie wiem, bo Creighton Doane, nie będzie mógł uczestniczyć w koncertach, bo za dużo dat koncertów przychodzi cały czas, i nie wyrobi się czasowo, i zastąpi go Darren Smith, tylko nie wiem czy Darren go też zastąpi na albumie na perkusji, czy tylko na koncertach, a sam na albumie zagra na basie. Okaże się. ;) Re-recording raczej źle nie wyjdzie, bo Hess ma wciąż bardzo dobry głos, a Pete to Pete. ;) A do tego podobno jest planowana zupełnie nowa płyta w 2014 roku, i to na nią najbardziej z tego wszystkiego o czekam. I jestem podekscytowany powrotem Harem Scarem, bo uwielbiam ten zespół. ;)

PS. Wypada też wspomnieć o solowych dokonaniach członków zespołu. Bo aż 4/6 członków, którzy są/byli w zespole nagrali płyty solowe. Dwie wokalista, Harry Hess. Dwie, gitarzysta, Pete Lesperance. Jedną, pierwszy perkusista, Darren Smith. Trzy, drugi perkusista, Creighton Doane. Druga płyta Hessa, której premiera była w 2012 roku mnie zachwyciła, i tylko Richie z nią wygrał w tamtym roku. ;) Darren nagrał świetną rockową płytę, w 2005 roku, głos ma do tego idealny. ;) Pete nagrał dwie niezłe płyty, wolę tą z 2004 bardziej niż z 2012, ale obie są ok. ;) Płyt Creightona Doane nie słyszałem, bo ciężko złapać w sieci. ;) Członkowie zespołu są naprawdę niesamowicie utalentowani. ;) A taki Darren Smith może na wszystkim grac, na perkusji, basie, gitarze, i oczywiście wokal. ;) W ogóle 9 z 11 albumów Harem Scarem wyprodukowali sami Hess&Lesperance. I to mi się podoba, bo przynajmniej taki "Shanks" im nie popsuł albumów. ;)
Awatar użytkownika
medicineman90
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 425
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, o 11:36
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Post autor: medicineman90 »

Smolek, skoro pokierowałeś mnie już na temat o Harem Scarem, to mam jeszcze pytanie o oryginalnego basistę zespołu, bo liczyłem, że skoro na trasie pojawi się Smith, to może zobaczymy jeszcze Mike'a Gionet'a.
Czy wiesz co się z nim dzieje? Udziela się gdzieś obecnie?

Koleś miał niesamowity backing vocal, a także fenomenalny styl grania na basie.
Prosty, aczkolwiek potężny bas wypełniający szczelnie luki spowodowane tylko 1 gitarą w HS :)

http://www.youtube.com/watch?v=KOsieESH_DU

Druga gitara nie była potrzebna :)

Co do samego Harem Scarem... To czyżby czekał nas powrót do korzeni?
Jak myślicie, jaki materiał zaserwują nam panowie w 2014 ?
Harlem rain coming down,
Another shattered soul, in the lost and found.
One more night, on the street of pain,
Getting washed away by the Harlem rain.
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Gionet odszedł z Harem Scarem po nagraniu płyty Voice Of Reason (czyli w 95'). W teledysku do piosenki "Blue" pojawił się już Barry Donaghy, a także na trasie. Szczerze chyba wolę Barry'ego za jego energię na koncertach, a także za backing vocals, ale Gioneta też lubiłem, tylko niestety krótko był w HS.. Chciałbym też żeby Darren na stałe powrócił do HS na perkusję, ale nie wiadomo jak będzie z czasem, bo ostatnio pojawiła się informacja, że dołączył do LEE'S RED DRAGON CARTEL, i nagra z nimi płytę, na której będzie wokalistą. Szczerze zdecydowanie wolę Darrena niż Creightona (który też nawet jest spoko). Ale Darren to Darren. :D

http://www.youtube.com/watch?v=0uOtNMDuK4g

Jestem ciekawy też płyty w 2014, ale to przecież Harem Scarem. Nagrali po 2000 roku świetne płyty. Weight Of The World, to dla kapitalna płyta, Moje Top 3 Harem Scarem, i jedna z najlepszych w ogóle płyt po 2000 roku. Overload i Hope też b. dobre. Human Nature też daje radę, Higher najmniej lubię, ale też w miarę dobra. Na pewno będzie z rockowym pazurem. Nie mam do tego wątpliwości. Po 2000 roku udowodnili, że można nagrywać świetne rockowe płyty. Na razie czekam na trzy nwoe piosenki z Mood Swings II, a także jakieś filmiki z trasy na YT. Nie wiem czy wiesz będzie DVD dołączone do MS II, na której będzie "Re-Making Of Mood Swings" documentary". W ogóle mam nadzieję, że wydadzą jakieś DVD z koncertem z trasy.
Awatar użytkownika
medicineman90
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 425
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, o 11:36
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Post autor: medicineman90 »

Kurcze, odkąd dowiedziałem się, że wznowią działalność albumem MSII, czekam jak na szpilkach :)

Ja jakoś nie mogę przekonać się do płyt po Mood Swings...
Może wynika to z tego, że przesłuchiwałem je "po łebkach" i z każdej jestem w stanie wymienić kilka piosenek, które zapadły mi w pamięć :)

Ponadto kawałki z Early Days takie jak demo "honestly" , "out of love", czy "stayin' away" to dla mnie lekarstwo na wszystko :) Żałuje, że ten zespół jest tak niedoceniany, bo powinni grać na wielkich arenach.

Ah.. no i jeszcze "Acoustic Sessions" ... coś wspaniałego.
Harlem rain coming down,
Another shattered soul, in the lost and found.
One more night, on the street of pain,
Getting washed away by the Harlem rain.
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

medicineman90 pisze:Kurcze, odkąd dowiedziałem się, że wznowią działalność albumem MSII, czekam jak na szpilkach :)
Ja też. ;) Już od wielu miesięcy, gdy się o tym dowiedziałem, a wczoraj po samplach jeszcze bardziej nabrałem apetytu na MS II. ;)
Ja jakoś nie mogę przekonać się do płyt po Mood Swings...
Może wynika to z tego, że przesłuchiwałem je "po łebkach" i z każdej jestem w stanie wymienić kilka piosenek, które zapadły mi w pamięć :)
A ja mam właśnie odwrotnie, bo po 2000 roku albumy bardzo mi się podobają. I to dziwne, bo są zespoły, które były świetne w latach 80/90, a po 2000 roku ich albumy kompletnie do mnie nie trafiają, jak np. Firehouse.. Voice Of Reason z 95' to dla mnie takie Harem-owe "These Days". Jednak album ma rożny odbiór. Ja lubię album za ten mroczniejszy klimat, za te długie solówki Pete'a, za niektóre te różnie dziwne dźwięki, a także oczywiście jak zawsze za melodyjnośc piosenek.. Takie piosenki Blue, Voice Of Reason, Let It Go, Candle, Paint This czy Necessary Evil bardzo lubię. Potem był album "Karma Cleasing", który też do mnie trafił, taki modern rock, ale to wciąż HS, z rockowym pazurem, świetnym wokalem i solówkami Pete'a. Potem była "Big Bag Theory" trochę mniej udana, ale nie jest zła, moze byc. Następnie mieliśmy historię z nieszczęsnym Rubberem, którym chciałbym zapomnieć.. I przed przesłuchaniem płyty "Weight Of The World" miałem niesamowite obawy, czy nie bedzie to już jakiś pop, a także wiedząc, że płyty wielu zespołów po 2000 roku do mnie nie trafiały. Ale jakie zaskoczenie było, gdy posłuchałem tą płytę, coś nie do opisania. ;) Pierwszy dźwięki Weight Of The World" przypominało mi początek Change Comes Around, ale na tej płycie jest wiele świetnych piosenek - kapitalna ballada This Ain't Over, świetny instrumentalny popis Pete'a - See Saw, świetne Killing Me, Outside Window, Voice Inside, itd. To taki powrót do korzeń, recenzje same świetne, ja ejstem zachwycony do tej pory. "Higher" jest spoko płytka, ale mogłaby byc trochę mocniejsza. "Overload" uwielbiam ze względu na bardzo mocny głos Hessa, i świetną gitarę Pete'a. "Human Nature" też fajna płytka, ale gorsza od Weight, Overload, i ostatniej Hope. No właśnie "Hope", to świetna płyta, taka mroczna, świetne gitary Pete'a, melodyjne jak zawsze piosenki, była to świetna płyta na zakończenie. I teraz czekam na 2014, bo ponoć ma powstac nowa płyta. Ale najpierw będzie MS II. Przyszłośc z Harem Scarem zapowiada się świetnie. ;) Są jednak młodsi od BJ, Hess kilka dni temu skończył 46 lat, Pete też niedługo skonczy 46 lat, więc liczę jeszcze na kilka płyt Harem Scarem. ;)
Ponadto kawałki z Early Days takie jak demo "honestly" , "out of love", czy "stayin' away" to dla mnie lekarstwo na wszystko :) Żałuje, że ten zespół jest tak niedoceniany, bo powinni grać na wielkich arenach.
Oj Tak. ;) Say Goodbye uwielbiam, to jest genialna piosenka, jedna z moich ulubionych w ogóle Harem Scarem. Ta piosenka w ogóle podobno jest z czasów do Mood Swings. Bardzo lubię też I Can Hear Them Now, When The Morning Comes, Staying Away, i jeszcze kilka. Powiem Ci, że jakiś czas temu dorwałem demówki z Mood Swings, tylko z trzy-cztery piosenki z Early Years się powtarzają, reszty w ogóle nie znałem (były kiedyś na jakimś forum, ale były usuniete, i nie miałem okazji ich posłuchać, z czego mocno ubolewałem, ale ktoś ostatnio na szczęscie wrzucił). Polecam Ci piosenkę "Corner Of My Mind".. cudo. ;) Nie jest to rewelacyjna jakośc, ale to przecież dema, i naprawdę warto posłuchac. ;) Nie jest to oficjalny album jak "Early Years". Jak chcesz posłuchać tych dem, mogę Ci podac linka na PW. ;)
Ah.. no i jeszcze "Acoustic Sessions" ... coś wspaniałego.
Zdecydowanie się z tobą zgadzam. ;)
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

monjovi zajrzałem na twój profil na last.fm, i widzę, że trochę poznałaś muzykę Harem Scarem. ;) I jak Ci się podoba ten zespół? Jakie ulubione płyty/piosenki?

prezes kiedyś tam wspominałeś, że też masz zapoznać się z muzyką HS. I co udało Ci się to zrobić? ;)
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

No nie udało mi ze wszystkimi płytami. Mam tylko dwie. Human Nature i Mood Swings 2.
Wiem od jakich płyt powinienem zacząć ale nie znalazłem wtedy a szukałem dość długo. No a potem zapomniałem zupełnie.
Te 2 płyty mi się podobają. HN nawet bardziej, nie wiem dlaczego. :)
Dzięki za przypomnienie. Poszperam znowu.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

HN dobra płyta, choć po 2000 roku to dla mnie nr.4, po Weight Of The World, Overload i Hope. Co do MS szkoda, że najpierw nie wysłuchałeś oryginalnej płyty z 1993 roku. Z MS II trzy ostatnie songi to nowe piosenki jakbyś nie wiedział. ;) MS z 93' to moja ulubiona płyta poza BJ.
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Post autor: monjovi »

Smolek pisze:monjovi zajrzałem na twój profil na last.fm, i widzę, że trochę poznałaś muzykę Harem Scarem. I jak Ci się podoba ten zespół? Jakie ulubione płyty/piosenki?
Może być Monika :) Tak Harem Scarem przypadło mi zdecydowanie do gustu, chyba najbardziej: Jealousy, Just Like I Planned, Honestly, Sentimental Blv., This Ain't Over, Outside Your Window, Shooting Star. Chyba wole te bardziej 'spokojne' melodyjne kawałki. Płyt jeszcze nie zweryfikowałam do końca. Ale ogólnie ujmując bardzo dobry zespół ! :) Dzieki, że mi poleciłeś :)
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

monjovi pisze:
Może być Monika :) Tak Harem Scarem przypadło mi zdecydowanie do gustu, chyba najbardziej: Jealousy, Just Like I Planned, Honestly, Sentimental Blv., This Ain't Over, Outside Your Window, Shooting Star. Chyba wole te bardziej 'spokojne' melodyjne kawałki. Płyt jeszcze nie zweryfikowałam do końca. Ale ogólnie ujmując bardzo dobry zespół ! :) Dzieki, że mi poleciłeś :)
Bardzo mnie cieszy, że Ci się spodobało. :) Ja lubię i mocniejsze piosenki i ballady. This Ain't Over, ta piosenka jest prześwietna, jedna z moich ulubionych songów HS. Nagrana po 2000 roku, ale jak! Powiem Ci, że widziałem dużo filmików z trasy promującej Mood Swings II, i chłopaki naprawdę świetnie brzmią. Teraz czekam na nowy album, na razie nie potwierdzono tego oficjalnie, ale wszystko wskazuje na to, ze w 2014 zobaczymy nowy album, już całościowo z nowymi piosenkami. W ogóle w tym zespole podoba mi się to, że nagrali naprawdę świetne albumy po 2000 roku, a zespołom, które nagrywały świetne albumy w 80's i 90's nie zawsze to wychodziło.. Na szczęście HS, to się udało. :) A tak na marginesie w teledysku "Honestly" pojawił się Billy z "Gliniarza z Beverly Hills." :D
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Post autor: monjovi »

Mood Swings II - dobra płytka, fajnie odświeżone kawałki :) Póki co całej dyskografii nie przesłuchałam bo miałam problem niestety z jej znalezieniem ;/ A tu masz racje, zespół naprawdę trzyma poziom, mimo upływających lat. Komercji i na pewno zarzucić nie można. Musze się przyjrzeć bliżej ich występom live, skoro mówisz, że fajna sprawa :) To jak info o nowym albumie zostanie potwierdzone to daj znać z chęcią przesłucham :)
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Na pewno dam znać. :) Akurat członkowie zespołu mają profile na facebooku, niektórzy rzadziej się udzielają, inni częściej, więc jak coś będzie na rzeczy, to na pewno napiszą o tym. Co do znalezienia albumów w sieci, to gdy w styczniu 2011 zacząłem przygodę z zespołem, to bez problemu znalazłem płyty, ale już trochę minęło czasu, więc pewnie wygasły linki, choć próbujcie, na pewno gdzieś się uda znaleźć. ;) Co do występów live, to na pewno warto obejrzeć.
MarkSteel
I Believe
I Believe
Posty: 55
Rejestracja: 18 grudnia 2013, o 13:35
Lokalizacja: Szkocja / Irlandia / Czechy / PL

Post autor: MarkSteel »

Zupełnie nie znam tego zespołu, ale widzę, że oceny są pozytywne ;)
Z chęcią zapoznam się z ich płytami i coś na ten temat napiszę.
Widziałem, że mają jakąś nową płytę
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

MarkSteel pisze:Zupełnie nie znam tego zespołu, ale widzę, że oceny są pozytywne ;)
Z chęcią zapoznam się z ich płytami i coś na ten temat napiszę.
Widziałem, że mają jakąś nową płytę
Nagrali w 2013 roku "Mood Swings II", choć jest to album nagrany po raz drugi. Oryginalny album został nagrany i wydany w 1993 roku. Ten nowy MS z 2013 ma także 3 nowe bonusowe piosenki. Ale proponowałbym tobie najpierw zapoznać się oryginalnym albumem, a potem dopiero z MS II. Nagrali go z kilku powodów powrotu zespołu, 20-lecia albumu, i była dzięki temu trasa, a także dlatego, ponieważ płyty, które nagrali z Warner, nie mają praw do tych piosenek. Hess wyjaśnił, że jedynym sposobem aby mieć własność i kontrolę nad tymi piosenkami, to ponowne ich nagranie.

W ogóle, gdy po raz pierwszy usłyszałem pierwszą płytę zespołu "Harem "Scarem", a potem drugą "Mood Swings", to był szok dla mnie, bo zmienili kompletnie styl, z AOR na Hard Rock, ale obie płyty uwielbiam. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”