Harem Scarem

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Harem Scarem

Post autor: Smolek »

Jak na pierwszy odsłuch i tak niezłe oceny piosenek, których wcześniej nie słyszałeś, przynajmniej w porównaniu ze mną. U mnie szczerze pierwszy odsłuch od "No Regrets" do końca (wyjątkiem był "Bite The Bullet"), miałem mieszane uczucia, i byłem nawet rozczarowany, ale z każdym kolejnym odsłuchem wyglądało to dużo lepiej, a obecnie ubóstwiam album. Więc jestem ciekaw jak będziesz oceniał po 5-10 odsłuchu. Czy przewidywalny, właśnie druga połowa płyty dla mnie nieprzewidywalna, jakby trochę inna niż zazwyczaj. Ale może to tylko moje odczucia.
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Harem Scarem

Post autor: EVENo »

To od razu Ci powiem, że dla mnie druga połowa jest tak przewidywalna i powtarzalna, że z każdym następnym odsłuchem oceny będą raczej tylko spadać ;)
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Harem Scarem

Post autor: Smolek »

Czyli całkowicie inna sytuacja niż u mnie. :P U mnie tak jest, że pierwsza połowa wciąż na tym stałym wysokim poziomie od początku. A druga połowa to jest skok jakby od disco (lub jakiejś gwiazdki pop) do rocka, chyba będzie to najlepsze porównanie. :D Czyli skok poziomu o lata świetlne od pierwszego odsłuchu do dzisiejszego dnia.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Harem Scarem

Post autor: prezes1 »

Cóż, u mnie podobnie jak u Eveno... :)
Pierwsza połowa płyty mi się podoba i końcówka(11 i 12 utwór).
Za mało ballad lub piosenek oryginalnych i wybijających się ponad standard i rutynę.
Może to się zmieni ale nie sądzę. ;)
Ogólnie oczywiście na plus! :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Harem Scarem

Post autor: Smolek »

Ważne, że się podoba, i oceniacie album dobrze. :) U mnie zachwyt albumem nie przemija. Kapitalna robota, Harem Scarem! A recenzje na portalach muzycznych i opinie fanów (i nie tylko fanów) tak jak były rewelacyjne, tak są dalej. "Thirteen" też miał świetne oceny, ale nie aż takie jak "United". Niektórzy nawet uważają płytę za najlepszą w dorobku Harem Scarem. Sercucho mi się raduje, gdy czytam tyle świetnych opinii o albumie. Chciałoby się, gdyby BJ miało taką dobra prasę. Ale teraz nie łatwe zadanie, żeby przebić "United". Ale wierzę w nich. Jak potrafili nagrać lepszy album niż "Thirteen", to mogą nagrać nawet lepszy od "United".
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Harem Scarem

Post autor: Smolek »

Obrazek

Dziś rano przyszła paczka z Japonii, w której oczywiście było "United" (wersja CD + DVD). Zamówiłem 10 maja, więc w miarę szybko paczka dotarła. Tak jak wspominałem wcześniej, kupiłem z wersją DVD ze względu na dokument "Making of United". I nie zawiodłem się. Fajnie pokazany proces tworzenia piosenek. Harry w kilku piosenkach na fortepianie, Pete grający riffy i solówki, Harry i Pete podczas mixu albumu, Stan na bassie, itd. Zgadza się też to, co wspominał Harry w niedawnym wywiadzie, że nagrywają w większości oddzielnie. Wysyłają sobie pliki, rozmawiają przez Skype'a, itd. Taki styl nagrywania im pasuje. Kiedy potrzeba spotykają się, i nagrywają. Hess i Lesperance znają się bez słów, więc nie muszą być ze sobą w studiu nagraniowym przez cały czas. Fajnie też mieć teledyski do "Sinking Ship" i "Here Today, Gone Tomorrow" na DVD w świetnej jakości.

Co do samego albumu, wciąż się nie nudzi, wciąż uwielbiam, wciąż numer 4 w albumach studyjnych zespołu. Z pewnością, mój album roku. Fani i recenzenci jak chwalili to chwalą "United". Bardzo mnie to cieszy. Wygląda, że tym razem szykuje się większa trasa niż podczas "Thirteen Tour". Zagrają dużo więcej koncertów w Europie, podczas "Thirteen Tour" zagrali tylko w Hiszpanii i Włoszech. Ale w sumie mogło mieć to związek z kontuzją Pete'a Lesperance'a wtedy. Co do ocen poszczególnych piosenek, mało co się zmieniło, tylko "Heaven And Earth" z 9/10 na 10/10 i "No Regrets" z 8/10 na 9/10.

1. United 8/10
2. Here Today, Gone Tomorrow 10/10
3. Gravity 9/10
4. Sinking Ship 10/10
5. One Of Life's Mysteries 10/10
6. No Regrets 9/10 +1
7. Bite The Bullet 10/10
8. Things I Know 10/10
9. The Sky is Falling 9/10
10. Heaven & Earth 10/10 +1
11. Indestructible 9/10
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Harem Scarem

Post autor: Smolek »

Breaking news! Harry Hess ujawnił, że obecnie z Petem pracują nad nowym albumem studyjnym Harem Scarem, który powinien być ukończony przez końcem roku! Premiera albumu na koniec 2019 roku lub w 2020 roku. Oczywiście będzie też trasa w 2020 roku. Ich ostatni album "United" był rewelacyjny, trzeci mój ulubiony od HS, nawet przebił "Weight of the World", które nie myślałem, że kiedykolwiek spadnie z "pudła". Tak więc niesamowicie czekam! Z tego co słyszałem, nowy krążek ma być mieszanką "United" i ich mroczniejszych rzeczy, takich jak "Thirteen".

A co działo się u Harem Scarem od wydania "United"? Oczywiście była trasa. Potem dosyć długo cisza, zmieniło to w marcu tego roku, gdy wydali bosxet z 14 albumami (12 studyjnymi, płytami "The Early Years" i "Bonus Tracks & Rarities", plus kilka albumów studyjnych na vinylach). Ogólnie to bardziej ciekawostka i podsumowanie działalności zespołu, bo na boxsecie nie pojawiła się żadna nowa piosenka. Z kolei, 17 maja zostanie wydany trzeci studyjny album zespołu First Signal, pt. "Line of Fire", pobocznego projektu wokalisty Harry'ego Hessa (tam też jest wokalistą). Dwie bodajże piosenki zostały już opublikowane, w tym "Born To Be a Rebel", które co ciekawe jest demem piosenki z ery Mood Swings. Ogólnie wolę wersję tej piosenki od Harem Scarem niż First Signal.
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Harem Scarem

Post autor: Smolek »

Obrazek

Dzisiaj Frontiers ogłosiło, że 6 marca zostanie wydany nowy album studyjny Harem Scarem, zatytułowany "Change The World". To nie koniec, 23 stycznia będzie premiera pierwszego singla - "The Death Of Me". Poznaliśmy też tracklistę, znowu będzie wydanie DVD i bonus w japońskiej wersji (premiera 4 marca), a więc to wersję kupię. Z tego co słyszałem, album jest trochę lepszy od "United" (a znam to od wiarygodnej osoby), i 5 piosenek na albumie mają być trochę mocniejsze niż na ostatnim albumie. Stylem będzie podobna do "United", choć z tego co pamiętam Hess rok temu opisywał album jak połączenie United i ich mroczniejszych krążków. "United" jest wielbiona przez fanów, była rewelacyjna, będzie ciężko przebić, ale kto jak nie Harem Scarem może tego dokonać. Jaranko jest niesamowite. Nie mogę się doczekać.

Tracklista:

1.CHANGE THE WORLD
2.AFTERSHOCK
3.SEARCHING FOR MEANING
4.THE DEATH OF ME
5.MOTHER OF INVENTION
6.NO MAN'S LAND
7.IN THE UNKNOWN
8.RIOT IN MY HEAD
9.NO ME WITHOUT YOU
10.FIRE & GASOLINE
11.SWALLOWED BY THE MACHINE
12.NO MAN'S LAND (acoustic version) *Bonus track Japan
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Harem Scarem

Post autor: Paulska »

Chętnie posłucham jak się pojawi, ostatnio wróciłem do "United" i nadal się podoba. Co ciekawe Spotify wyliczył mi ostatnio, że 5 kawałków z tej płyty jest na liście moich ulubionych utworów z 2017 r.
A przy okazji - bardzo ciekawa okładka albumu (zresztą podobnie jak na "United").
Pozdrawiam
Paulska
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Harem Scarem

Post autor: Smolek »

Oto nowe Harem Scarem! Oto pierwszy singiel "The Death Of Me" z nadchodzącego albumu "Change The World" (premiera 6 marca). Jest świetnie, ale czy to jakieś zaskoczenie? Choć przyznam, że musiałem kilka razy posłuchać, żeby do mnie dotarł, tak, żebym go oceniał jak teraz oceniam. Widać, że głosy, iż 5 piosenek będzie trochę mocniejszych niż na "United" nie kłamały, bo już widać to w tej piosence, po gitarach Pete'a, czy wokalu Hessa. Także zgadza się to, co mówił Hess, że album będzie połączeniem "United" i ich mroczniejszych albumów. Wygląda to dla mnie na połączenie "United" z "Hope". Wczoraj pojawiły się 90-sekundowe snippety każdej piosenki z albumu na iTunes, i chyba nie wytrzymam i wysłucham ich. :D Jest też jedna zmiana w składzie zespołu, Michale Vassos zastąpił Stana Miczka, który był w zespole od 2013 roku. Nie mogę się już doczekać premiery albumu!

Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Harem Scarem

Post autor: EVENo »

Muszę przyznać, że singiel kozacki. Mam tylko nadzieję, że te 5 mocniejszych utworów nie oznacza, że cała reszta będzie jak United. Ta piosenka pokazuje, że potrafią do tej swojej powtarzalności dołożyć coś innego i niewielkim nakładem sił stworzyć coś, co owszem brzmi schematycznie, ale nie trywialnie. W tym przypadku wolę, żeby płyta NIE trzymała poziomu United, bo paradoksalnie jakiś nudniejszy kawałek byłby oddechem świeżości. Singiel na plus i zapowiada ciekawy album, ale to co piszesz o podobieństwach do poprzedniego albumu sprawia, że będę słuchał tej płyty z żółtą kartką gotową do wyjęcia. No, ale o to, że znajdzie się tam kilka tytułów wartych uwagi raczej się nie martwię.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Harem Scarem

Post autor: Smolek »

Oto "Change The World" - tytułowa piosenka z nadchodzącego albumu Harem Scarem, który zostanie wydany 6 marca. Kolejny świetny numer. Całkiem odmienny od "The Death Of Me". Co podoba mi się to kilka różnych zmian podczas piosenki. Najpierw mamy refren w wolniejszym stylu, następnie kolejny refren jest trochę w szybszym tempie, a po solówce mamy to i to i do tego gościnnie w tle słyszymy byłego wokalistę TNT, Tony Harnella, na czym utwór zyskuje. Dwa pierwsze single + snippety reszty piosenek, które słyszałem 3 tygodni temu wskazują na naprawdę świetny album, to czy lepszy od "United" to się jeszcze okaże. Harem Scarem to dla mnie fenomen. W 2021 roku będzie 30. rocznica wydania pierwszego albumu, a oni wciąż są w topowej formie, i wydaje się, że będą jeszcze przez lata zachwycać.

Ciekawostka: Na "United" pierwszy singiel - "Sinking Ship" był piosenką nr. 4 na albumie. Tak samo "The Death Of Me". Drugim singlem na "United" był tytułowy utwór, który otwierał album, tak samo jest z piosenką "Change The World". Idąc tym tokiem kolejnym singlem pewnie będzie "Mother Of Invention", który jest piosenką nr. 5 i balladą, tak samo jak "One Of Life's Mysteries" na "United".

Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Harem Scarem

Post autor: Paulska »

Po tym co usłyszałem może to być płyta która na dłużej zagości w moich ulubionych ;)
Pozdrawiam
Paulska
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Harem Scarem

Post autor: michael »

"The Death Of Me" ... rewwelka! Brawo! Reszty koniecznie posłucham.
Let's get rocked!
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Harem Scarem

Post autor: EVENo »

Change The World zrobiło na mnie lepsze pierwsze wrażenie, niż poprzedni singiel, ale czułem w kościach, że podobnie jak The Death Of Me dosyć szybko wyblaknie i straci świeżość, stając się zwykłym średniakiem. Teraz mogę jednak powiedzieć, że jest to utwór lepszy i, co zaskakujące, największą robotę robi w nim to prymitywne, acz ukochane wśród fanów Bon Jovi "ooooo-ooooo-ooo" na samym końcu. W przeciwieństwie do Smolka nie uważam, aby to wejście Harnella było na plus, wydaje się być tam doklejony na siłę i niewiele wnoszący, natomiast gdy chórki wchodzą na pełne obroty, słucha się tego nadspodziewanie dobrze.

Na minus na pewno niewyróżniająca się gitara. Gitarzysta Harem Scarem, pomimo stylistyki w jakiej utrzymuje się zespół, potrafił niejednokrotnie udowodnić, że wiosłować to on potrafi. Tu niestety nie słychać tego tak dobrze, jak w pierwszym singlu. Liczę więc na jego popis w innych numerach. Pod względem przebojowości natomiast, obawiam się, że nic lepszego na płycie nie będzie. Co najwyżej na tym samym poziomie. Ciekawi mnie też, czy będzie jakiś koszmarek pokroju Gravity, ale skoro mają grać nieco mocniej, to może odpuścili sobie takie kompozycje. Oby!
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”