Najbardziej oczekiwane albumy roku - 2013

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Najbardziej oczekiwane albumy roku - 2013

Post autor: Adrian »

Jak w temacie jakie jest wasze Top 10 najbardziej oczekiwanych albumów roku?
Poprzedni rok przyniósł kilka ciekawych albumów, ale ich poziom dla mnie był dosyć średni a czasami bardzo słaby. Żaden album z kilkunastu przesłuchanych nie potrafił u mnie przebić oceny 9/10. a bywały lata gdzie kilka albumów mogłoby uzyskać spokojnie ocenę 10/10.

TOP 10 (kolejność przypadkowa):
01.BON JOVI
02.MY CHEMICAL ROMANCE
03.BLOODHOUND GANG
04.COMA
05.GOOD CHARLOTTE
06.MANIC STREET PREACHERS
07.ONE REPUBLIC
08.PLACEBO
09.TRAVIS
10.VIDEO
Mam nadzieje, ze chociaż 60% tych albumów wyjdzie bo pewnych wyjścia na 100% póki co jest 4 albumy. W album BG mało wierze, ale czemu nie?

A poniżej lista artystów których albumy też są w kręgu mojego przynajmniej 1krotnego przesłuchania:
ALICE IN THE CHAINS / ARCTIC MONKEYS / ATOMS FOR PEACE / AVRIL LAVIGNE/ ACKSTREET BOYS / BADY EYE / BEYONCE / BLACK SABBATH / BULLET FOR MY VALENTINE / DAWID BOWIE / DEPECHE MODE / DIDO / EMINEM / FALL OUT BOYS / FEEL / FOSTER THE PEOPLE / FRANZ FERDINAND / HIM / HURTS / IRON MAIDEN / JIMMY EAT WORLD / KATY PERRY / KID CUDI / KINGS OF LEON / LADY GAGA / M.I.A / NICK CAVE AND THE BAD SEEDS / OLLY MURS / PARAMORE / PHOENIX / QUEENS OF THE STONE AGE / SHMASHING PUMPKINS / SIA FURLER / SOUND CITY / STEREOPHONICS / STRACHY NA LACHY / SUEDE / U2 / YEAH YEAH YEAHS

Wychodzi ok jeden album na tydzień w roku. Liczę na coś pozytywnego.
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2013, o 21:28 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
KondZik

Post autor: KondZik »

10. VIDEO ? Co to za zespół ?

STEREOPHONICS podoba mi się nowy singiel
KINGS OF LEON wydają teraz płyte?
ONE REPUBLIC nowy singiel dla mnie totalny dramat, bardzo lubie ten zespół, a szczególnie to jak tworzy Ryan bo to bardzo zdolny muzyk
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

KondZik pisze:10. VIDEO ? Co to za zespół ?
http://www.youtube.com/watch?v=FBhwK89YTSs
KondZik pisze:KINGS OF LEON wydają teraz płyte?
Z tego co przeczytałem tak. Podejrzewam, ze jakaś cześć może nie wyjść, bo są w planach itp. What About Now BJ miało wstępnie wyjść już w Grudniu 2012.
KondZik

Post autor: KondZik »

Adrian pisze:
KondZik pisze:10. VIDEO ? Co to za zespół ?
http://www.youtube.com/watch?v=FBhwK89YTSs
KondZik pisze:KINGS OF LEON wydają teraz płyte?
Z tego co przeczytałem tak. Podejrzewam, ze jakaś cześć może nie wyjść, bo są w planach itp. What About Now BJ miało wstępnie wyjść już w Grudniu 2012.
Co do Video to obawiałem się, że to to. Z szacunku do Ciebie nie skomentuje :)

A OR nowy singiel podoba Ci się? Feel again dla mnie nawet ok, słyszałem to w tamtym roku jak agrali na Iheart bodajże ale to nowe If i lose myself to nieporozumienie, jakaś męska Rihanna im wyszła. Zawsze lubiłem ich melodyjność, popowość, teksty itd ale tym razem to pojechali :P Po tym singlu już nie czekam na płyte.

Z tych które wymieniłeś czekam na:
ALICE IN THE CHAINS / ARCTIC MONKEYS / BLACK SABBATH / DAWID BOWIE / DEPECHE MODE / DIDO / HIM / HURTS / IRON MAIDEN / KINGS OF LEON / QUEENS OF THE STONE AGE / STEREOPHONICS / U2
Z PL IRA i Bracia, o ile wyjdą
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

01. BON JOVI
02. PRINCE
03. PORTISHEAD
Ostatnio zmieniony 28 czerwca 2013, o 19:05 przez Damned, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

KondZik pisze:
Adrian pisze:
KondZik pisze:10. VIDEO ? Co to za zespół ?
http://www.youtube.com/watch?v=FBhwK89YTSs
KondZik pisze:KINGS OF LEON wydają teraz płyte?
Z tego co przeczytałem tak. Podejrzewam, ze jakaś cześć może nie wyjść, bo są w planach itp. What About Now BJ miało wstępnie wyjść już w Grudniu 2012.
Co do Video to obawiałem się, że to to. Z szacunku do Ciebie nie skomentuje :)
Co kto lubi. Ja do nich przekonałem się dopiero w tym roku, a kiedyś kumpla wyzywałem za to że był na ich koncercie ;) Teraz chyba powinienem przeprosić za swoją arogancję. Z tego co widzę u mnie na FBooku często pojawia się ten zespół , bo piosenki na swoich stronach FB umieszczają je nawet znani tutaj na forum popularni rockerzy.
Dzisiaj uważam, że jest to jeden z najlepszych PL zespołów. Grają Pop-Rocka i robią to z duża dawką humoru. Kiedyś Big Cyc potrafił grać na takim luzie a dzisiaj mam Video.
I swoją drogą kiedyś patrzyłem krytycznie jak ktoś pisał, ze słucha Robbiego Williamsa, Britney Spears, Kiss, My Chemical Romance, 30 Second To Mars, Dode, Cinderelle czy wspomniane Video. Dziś mi to zwisa. Każdy ma prawo słuchać co mu się podoba, a wiele z zespołów które wydawąły mi się słabe okazały się, że grają bardzo fajna muzę.

KondZik pisze: A OR nowy singiel podoba Ci się? Feel again dla mnie nawet ok, słyszałem to w tamtym roku jak agrali na Iheart bodajże ale to nowe If i lose myself to nieporozumienie, jakaś męska Rihanna im wyszła. Zawsze lubiłem ich melodyjność, popowość, teksty itd ale tym razem to pojechali :P Po tym singlu już nie czekam na płyte.
Jeśli mam być szczery to jeszcze się dobrze z nimi nie zaznajomiłem. Nie rzuciły mnie na kolana od pierwszego przesłuchania, ale poprzednie 1 single też mnie nie rzucały. Dopiero drugie single (Secrets i Stop & Stare). do mnie trafiały od razu.
Feel Again - ok. Jest ciekawe, ale trochę za lekkie. Trochę czuje w tym Coldplay i teledysk tak samo mi ich ostatnią twórczość przypomina.
If I Lose Myself - Mi tutaj pachnie ostatnią płyta Coldplay (początek) + odrobina Killersów (po refrenie) a refren brzmi mocno Rihannowato (I Found Love). Ten numer chyba mi bardziej jednak przypada do gustu.

Wiesz co zważywszy na to, że ostatni Coldplay mnie tak irytuje brzmieniem, ze nie przesłuchałem go ani razu w całości to trochę mnie irytuje, ze słyszę podobne elementy w tych 2ch piosenkach.
Damned pisze: 08. JIMI HENDRIX
Dałby sobie chłop z nagrywaniem. Chociaz po śmierci by sobie odpoczął ;/ Co ta kasa robi z ludźmi nawet nie żywymi ;)
EVENo

Post autor: EVENo »

Coma wydaje płytę po angielsku czy ich z kimś pomyliłem? Bo jak tak, to nie spodziewam się niczego dobrego :P Przynajmniej nie dla mnie.

Generalnie nie widzę zbyt wielu ciekawych propozycji na ten rok, Bon Jovi, Beady Eye, może OneRepublic i bardzo ewentualnie Strachy. Jeśli będzie IRA to oczywiście również. A może U2 mnie pozytywnie zaskoczy?

Skoro już poruszono tematy różnych kapel: polecacie Kings Of Leon? Dużo ludzi słucha, dużo ludzi chwali, ale ich największy hit Use Somebody trafia w moje gusta tak jak pijany biathlonista w pozycji stojąc. Jak brzmi ich mniej znana twórczość?
KondZik

Post autor: KondZik »

EVENO ja poznałem ten zespół z FIFY i utworem Red Morning Light(s). Jest kilka niezłych kawałków w ich dyskografii.
Ale to wiadomo kwestia gustu :)
Tak jak ja wole właśnie ich granie bo chwilami zbliżali się do rockowego grania sprzed lat a nie grania indie pop rocka czego teraz jest pełno.
Wolfmother mi się przypomnia, również grali coś pod lata 70, nawet ktoś pisał o nich, że inspiracje Zeppelinami słychać.

A co do Video to naprawde dla mnie totalna porażka, półka najniższa z najniższych z "mocniejszego" grania u nas. Pectus, Feel i Video. JAK DLA MNIE OCZYWIŚCIE. Zdecydowanie wole już tą Luxtorpede lub 96Project (mało znany, wydali 1 płyta, polecam posłuchać, bo jak widze, że promuje się granie jak ta 3 którą wymieniłem to szkoda takich młodych zespołów, którzy tworzą muzyke o czymś i chyba porządną jak na nasz rynek).
http://www.myspace.com/96project
Ostatnio zmieniony 9 lutego 2013, o 18:26 przez KondZik, łącznie zmieniany 1 raz.
EVENo

Post autor: EVENo »

Skoro już tak się tego Video czepiamy to jeszcze dodam coś od siebie w tej kwestii :P Bo pomysły na dobre, wpadające w ucho melodie mają, ale jeśli chodzi o wykonanie to co innego. Teksty też mało ambitne (Chciałbym coś Ci dać, ale nie wiem co <3 ) Ale mogliby się podobać nawet z takimi kwestiami, gdyby do dobrego pomysłu dołożyli też trochę starania. Bez tego są dla mnie twórcami piosenek, które się słucha przez jakiś czas, a nie płyt, do których się wraca.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

EVENo pisze:Coma wydaje płytę po angielsku czy ich z kimś pomyliłem? Bo jak tak, to nie spodziewam się niczego dobrego :P Przynajmniej nie dla mnie.

Generalnie nie widzę zbyt wielu ciekawych propozycji na ten rok, Bon Jovi, Beady Eye, może OneRepublic i bardzo ewentualnie Strachy. Jeśli będzie IRA to oczywiście również. A może U2 mnie pozytywnie zaskoczy?

Skoro już poruszono tematy różnych kapel: polecacie Kings Of Leon? Dużo ludzi słucha, dużo ludzi chwali, ale ich największy hit Use Somebody trafia w moje gusta tak jak pijany biathlonista w pozycji stojąc. Jak brzmi ich mniej znana twórczość?
Coma wydaje po ANG. Przerobione kawałki + coś nowego.

Ja Kings znam z tego numeru:
http://www.youtube.com/watch?v=UkEZxfJwo-k
Ale pewnie go znasz bo spory hit swego czasu. Use Somebody też mnie nie rzuciło na kolana, ale teraz mi się w miarę. Jest to jedna z kapel, które dopiero mam zamiar poznać bliżej.
A co do Video to naprawde dla mnie totalna porażka, półka najniższa z najniższych z "mocniejszego" grania u nas. Pectus, Feel i Video. JAK DLA MNIE OCZYWIŚCIE. Zdecydowanie wole już tą Luxtorpede lub 96Project (mało znany, wydali 1 płyta, polecam posłuchać, bo jak widze, że promuje się granie jak ta 3 którą wymieniłem to szkoda takich młodych zespołów, którzy tworzą muzyke o czymś i chyba porządną jak na nasz rynek).
Jak dla mnie Video i Luxtorpeda to ten sam wysoki poziom tylko inne gatunki muzyczne. Feel to poprzeczka niżej a Pectus to gdzieś tam na dnie którego ja nie widzę.

A KOLeon mi zajeżdża właśnie takim dobrym Indie Rockiem ;) Szczególnie Sex Is On Fire
Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

Adrian pisze: Jak dla mnie Video i Luxtorpeda to ten sam wysoki poziom tylko inne gatunki muzyczne. Feel to poprzeczka niżej a Pectus to gdzieś tam na dnie którego ja nie widzę.
Adrian, widzę że wróciłeś do słuchania heavy metalu :P

Wybacz ten lekki żart.

Żadnych 'Topów' nie mam. Czekam na MAIDEN-ów, nową ALICJĘ, Gillana i spółkę, BLACK SABBATH, na pewno na BON JOVI.
Gdzieś napotkałem wzmiankę o możliwym nowym wydawnictwie PEARL JAM'u. Nie ukrywam, że po kapitalnym, najlepszym od czasów "Vs" "Backspacer-ze" panowie rozbudzili mój apetyt na dobrego rocka.
Fajnie byłoby dostać coś nowego od grupy SLAYER ale... chyba nie w tym roku. Ciekaw jestem tez QOTSA. Może przebiją genialny "Lullabies to Paralyze"? Szanse są bo wraca do składu Dave Grohl i będzie też Marc Lanegan. Josh Homme cały czas jest...
Wieki nie słuchałem "metali" z HIM-a. Ostanim albumem Finów, który wpadł mi w ręce był chyba "Dark Light" ale na tyle mnie zniechęcił, że nowego dzieła HIM posłucham byc może jedynie z sentymentu do "Deep Shadows and Brilliant Highlights".
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

1. Bon Jovi 8 marca
2. Whitesnake Made In Japan (live) 19 kwietnia
------------------------
poza podium:
4. De Press Product 2013
5. Thin Lizzy ?.?.2013
6. Lech Makowiecki Ballady cz.4 ?.?.?
7. Scorpions ?.?.2013
8. Skid Row - United World Rebellion Chapter 1 ?.?
99. Avantasia The Mystery of Time
100. Krzak - Krzak Experience (2013) 12 marca
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2013, o 22:59 przez usunięty użytkownik 4858, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
99-in-the-shade
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 346
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 19:04
Ulubiona płyta: NJ - KTF - TD
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: 99-in-the-shade »

Topów też nie robię, ale poza BJ czekam na Davida Bowie (marzec - i oj, bardzo czekam) i Toma Keifera (kwiecień).

I Tomker, Skorpiony się serio na ten rok z tą płytą mają wyrobić? Chyba bardzo wypadłam z obiegu... xD
'A drifter I was meant to be with noone there for company.'
Awatar użytkownika
Gloria
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 963
Rejestracja: 4 listopada 2012, o 22:17
Lokalizacja: brać kasę na koncerty?

Post autor: Gloria »

99-in-the-shade pisze: I Tomker, Skorpiony się serio na ten rok z tą płytą mają wyrobić? Chyba bardzo wypadłam z obiegu... xD
A oni nie mieli kończyć kariery...? :cfaniak:
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »


German hard rock veterans SCORPIONS spent the first three months of this year in the studio with producers Mikael "Nord" Andersson and Martin Hansen resurrecting a dozen unfinished songs from what some people believe was the band's best and most creative period — leftovers from the albums "Blackout" (1982), "Love At First Sting" (1984), "Savage Amusement" (1988) and "Crazy World" (1990) — for an album that is tentatively scheduled for release in 2013.
Ostatnio zmieniony 8 grudnia 2013, o 14:01 przez usunięty użytkownik 4858, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”