IRA

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Mrsadler1997
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 6 maja 2012, o 16:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mrsadler1997 »

Zespół mojego dzieciństwa <3, moi rodzice ich słuchają no i mnie też zarazili :).
IRA to band jakich mało :D
KondZik

Post autor: KondZik »

Słyszał ktoś nowy singiel Szczęśliwa?
http://www.tvp.pl/rozrywka/festiwale-i- ... tart_rec=8

brak mi słów
Awatar użytkownika
Talia
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 692
Rejestracja: 5 grudnia 2010, o 13:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Talia »

"Szczęśliwa" nie jest wybitna, jest zwyczajna, nie dorasta do pięt "Nie daj mi odejść" czy utworowi "Wiara", brakuje w niej silnych akcentów, linia melodyczna jest nijaka. Mi się nie spodobała, ale i tak czekam z niecierpliwością na nową płytę, bo poprzedni singiel "Taki sam" daje nadzieję na coś mocniejszego.
I ain't quittin' - I'm just splittin' for awhile
Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

To dopiero prawdziwa szmIRA!!!
KondZik

Post autor: KondZik »

Taki Sam też nie powala, ale umówmy się, że chociaż nie zawstydza a ten drugi singiel to jakaś masakra wg mnie. Bardzo lubie ten zespół, głownie za stare kompozycje, byłem na koncercie, z nowych mam nawet płyte "9" ale teraz jest mi niedobrze po takim czymś...
Porównując powiedzmy do Bracii i ich nowego singla "Nad przepaścią", gdzie udziela się Bartosiewicz to są skrajnie różne pioseneczki.
EVENo

Post autor: EVENo »

"Szczęśliwa" jest beznadziejna, "Taki Sam" to, jak wskazuje tytuł, utwór brzmiący tak samo, jak piosenka The Rasmus "Guilty". Albo kilka innych utworów tej grupy, zupełnie jakby to ten fiński zespół go skomponował.
TheRock
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 735
Rejestracja: 21 września 2006, o 14:59
Lokalizacja: Belfast

Post autor: TheRock »

Bardzo lubię i szanuje IRA-ę. Jestem z tych co uważali ten zespół za "polish Bon Jovi", ale ten utwór "nie-Szczęśliwa" jest fatalny, bez wyrazu, nijaki, totalnie nierockowy, piosenka pisana przez 9-latka. Gadowski zdziadział i je chyba za dwóch - wygląda jak bomba wypełniona spulchniaczami, ogólna porażka. Mam tylko nadzieję, że Bon Jovi z nową płytą nie zniżą się ich poziomu.
Chyba muszę wywalić IRA-ę z mojego facebooka - trochę obciach ją teraz posiadać w takim wydaniu. Poza tym ta nazwa się źle kojarzy w Irlandii Płn.
...and just only rock...
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Poza tym ta nazwa się źle kojarzy w Irlandii Płn.
W rzeczywistości IRA po łacinie znaczy gniew i stąd wywodzi się nazwa tego zespołu. Wiecie o tym że ich debiutancki album na Allegro osiąga bardzo wysokie ceny (zbliżone do tysiąca złotych) i chodzi tu tylko o kompakty. Kasety kosztują znacznie mniej (mniej niż 20 złotych).
TheRock
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 735
Rejestracja: 21 września 2006, o 14:59
Lokalizacja: Belfast

Post autor: TheRock »

Geminiman019 pisze:
Poza tym ta nazwa się źle kojarzy w Irlandii Płn.
W rzeczywistości IRA po łacinie znaczy gniew i stąd wywodzi się nazwa tego zespołu.
nie sprawdzałem tego :) tak tylko żartowałem, bo nie sądziłem też, że nawiązuje do armii republikańskiej
...and just only rock...
Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

Gdzieś już chyba pisałem (może w temacie z zespołem IRA), iż względnie słucham jedynie albumu 1993rok... Od niego zaczynałem swoją przygodę z GADziem i s-ką i na tym skończyłem. Zdarzały sie co prawda epizody w postaci takich nieporozumień jak "Teraz i tu" jakieś 10 lat temu czy nieparzący "Ogień". IRY mi szkoda bo swego czasu (1990-94) był to ciekawy zespół. Zawsze jednak gdzieś trącał TĄ wioską. Jak gitarowo było obiecująco (Szatan, Sen, Mój dom) to po całości leżały teksty. Jak teksty były obiecujące to kawałki im dłużej trwały stawały się wręcz infantylne. Sporo kawałków na jedno kopyto. Z przekroju czy w przekroju całej kariery grupa jest groteskowa i niestety totalnie lajtowa z nieznośną wręcz manierą króla Artura. Liryka leży i power również... Rozumiem jednak, że dla sporej rzeszy słuchaczy jest to muzyka oryginalna, gitarowa, ...hm, ciężka...
Malkolit
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 401
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:56
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Malkolit »

KondZik pisze:Słyszał ktoś nowy singiel Szczęśliwa?
http://www.tvp.pl/rozrywka/festiwale-i- ... tart_rec=8

brak mi słów
Co za badziew! Nie no, takiej tandety dawno już nie słyszałem (tu muszę zaznaczyć, że nie słucham RMF-ów, Zet-ów itp.)
irishka
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 24
Rejestracja: 16 września 2012, o 11:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: irishka »

TheRock pisze: Gadowski zdziadział i je chyba za dwóch - wygląda jak bomba wypełniona spulchniaczami, ogólna porażka.
Nastęnym razem, zanim wylejesz na kogoś tyle pomyj, to zastanów się 100- razy!

Mam nadzieję, że nie będziesz musiał codziennie brac hormonów dla ratowania zdrowia i życia, jak to musi robic Gadziu, a dzięki temu będziesz wiecznie piękny, szczupły i młody!

[ Dodano: 2012-11-02, 11:10 ]
TheRock pisze:Bardzo lubię i szanuje IRA-ę.
Chyba muszę wywalić IRA-ę z mojego facebooka - trochę obciach ją teraz posiadać w takim wydaniu. Poza tym ta nazwa się źle kojarzy w Irlandii Płn.
Naprawdę widac, jak bardzo 'lubisz i szanujesz IRĘ'...

KAŻDY, kto ten zespół lubi i szanuje wie, że nazwa zespołu pochodzi od łacińskiego słowa 'gniew'...
EVENo

Post autor: EVENo »

irishka pisze:KAŻDY, kto ten zespół lubi i szanuje wie, że nazwa zespołu pochodzi od łacińskiego słowa 'gniew'...
Ale to nie znaczy, że Irlandczycy wiedzą. Nie szukaj pretekstów do kłótni tam, gdzie ich nie ma.
irishka
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 24
Rejestracja: 16 września 2012, o 11:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: irishka »

EVENo pisze:
irishka pisze:KAŻDY, kto ten zespół lubi i szanuje wie, że nazwa zespołu pochodzi od łacińskiego słowa 'gniew'...
Ale to nie znaczy, że Irlandczycy wiedzą. Nie szukaj pretekstów do kłótni tam, gdzie ich nie ma.
Nie szukam, tylko wkurzają mnie ludzie, którzy bez zastanowienia mieszają z błotem innych...

Każdy, kto choc trochę zna IRĘ wie, że przez tę nazwę mają zamknięty wjazd na Wyspy i ja, jako osoba bardzo z Wyspami związana, nie dziwię się Brytyjczykom.
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

http://www.youtube.com/watch?v=r5N7HdYs5A8
Tu macie link do pierwsze oficjalnego teledysku IRY, piosenki Wszystko Mogę Mieć. Początkowo IRA grała hair-metal, lecz słowiańskie korzenie muzyków sprawiły że brzmienie trochę odbiegało od tego co było w USA. Ta muzyka brzmi znajomo, dlatego proszę o podanie podobnych brzmieniowo hair-metalowych utworów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”