IRA

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

studentmibm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 582
Rejestracja: 14 maja 2006, o 16:38
Lokalizacja: Bytom

Post autor: studentmibm »

płyte '9' przesluchalem raz i tyle. Nie podoba mi sie. Wybija sie jedynie 'Moj Bog' i 'Nie daj mi odejsc'.
EVENo

Post autor: EVENo »

Gdyby stoczyć pojedynek na płyty i "9" Iry miałaby walczyć z "The Circle" - moim zdaniem wygrywa "Dziewiątka". Oczywiście jest to poprock, ale bardzo rytmiczny i z wyraźnym akcentem dynamicznego rytmu perkusji (troche dziwnie napisałem to zdanie, ale chyba wiadomo o co chodzi ;) )

A gdy usłyszałem "Nie daj mi odejść" to od razu skojarzyłem to sobie z Always.
Awatar użytkownika
kami
It's My Life
It's My Life
Posty: 109
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, o 13:14
Lokalizacja: chwilowo Warszawa

Post autor: kami »

Dziewiątka to dobra płyta. 'Mój Bóg' to chyba najlepsza piosenka, ale mnie się też podoba np. 'Druga miłość' uznana tutaj za najsłabszą.
We need something to believe in
Witek
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 19
Rejestracja: 6 listopada 2005, o 13:33
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Witek »

"Dziewiątka" jest dobra, tak jak wcześniej było mówione jest to poprock, ale dobrze się tego słucha, raczej lepiej niż "Londynu" więc na plus :)

Moje ulubiona piosenka z płyty to na pewno "Mój Bóg", lubię "Szczęście", "Dlaczego nic" fajnie brzmi na koncertach :) a "Nie daj mi odejśc" to wg mnie zamulacz jakich mało :P
EVENo

Post autor: EVENo »

Witek pisze: a "Nie daj mi odejść" to wg mnie zamulacz jakich mało :P
W tej chwili to moja ulubiona piosenka Iry, ale spoko :P
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

IRA będzie na dniach Głogowa w czerwcu :).
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
EVENo

Post autor: EVENo »

sobol_77 pisze:IRA będzie na dniach Głogowa w czerwcu :) .
Farciarz. Do mnie na Dni Siemianowic to zawsze zapraszają jakiejś dziwne zespoły. Największe szaleństwo chyba było jak przyjechał Golec uOrkiestra :whoeva: Marek Torzewski też się raz zjawił. Kilka lat temu był Szanowny Waćpan Szymon Wydra, ale na 15 minut przed występem było urwanie chmury :rotfl: Podobno jak przestało padać to zagrał, ale wszyscy już pouciekali do domów. Cztery lata temu natomiast było jakieś generalne nieporozumienie, czyli jakiejś zespoły grające depressive black metal (czyli przez 5 godzin non stop darcie mordy pod tytułem AAAARRRR! IIIIIIIIII! KWIIIIIIIIK! ?e he he he... Kwiiiiiiik! DAJ ?IF MIIIIIIII!).

W tym roku trochę się boję, bo na Sylwestra zaprosili Ivana Komarenko...
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

Rewelki nie ma:
|
Harmonogram Dni Głogowa 2011 -

SOBOTA
17:00 - Hemp Gru
19:00 - Vavamuffin
21:00 - Budka Suflera

NIEDZIELA
17:00 - StarGuardMuffin
19:00 - Afromental
21:00 - IRA

Chociaż Vavamuffin chętnie zobaczę.
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Post autor: ROCKSTAR »

A tak sobie cos napisze o zespole IRA rowniez...

Uwielbialem ten zespol straszliwie... Tak gdzies do plyty :"Ogrody" ;)... Potem to juz sie zestarzalem i zaczalem byc narzekajacym na wszystko tetrykiem, hehehe :)

Przejrzalem sobie Wasze wczesniejsze posty w tym temacie... Szczegolnie, czy Ira to takie polskie Bon Jovi...

Za Wikipedia:"IRA" – debiutancka płyta Radomskiego zespołu IRA, wydana w grudniu 1989 (...)Był to zbiór piosenek zdradzających fascynację komercyjną odmianą amerykańskiego heavy metalu spod znaku Bon Jovi i Mötley Crüe (wtedy właśnie muzycy fascynowali się tymi wykonawcami).

Ta plyta brzmi po latach beznadziejnie ( produkcja to padaka jakich malo), ale gdyby tak nagrac przynajmniej czesc starych kawalkow na nowo, mysle, ze niektore z nich swietne by sie obronily po tych blisko 21 latach od premiery.

A plyta "Moj Dom" -wiadomo!! Wtedy wszyscy jej sluchalismy- hard rock najwyzszych lotow... Klasyka juz teraz! Tak samo jak LessDress na poczatku lat 90'tych ( i zaraz przypomina mi sie magazyn "Brum", sam nie wiem dlaczego :)- to byly naprawde zlote czasy dla polskiego rocka... ehhh...)
KondZik

Post autor: KondZik »

IRA w tym roku obchodzi 25-lecie.
Z okazji rocznicy nagrano singiel:
"Taki sam"

http://www.youtube.com/watch?v=gW3VAjs5Fp8
EVENo

Post autor: EVENo »

Z okazji rocznicy nagrano singiel:
"Taki sam"
Utwór "Taki sam" jest taki sam jak inne, nic nie wnoszący kawałek jak dla mnie. Brzmi to dobrze, ale słuchając tego pierwszy raz miałem wrażenie, że już to przerabiałem milion razy.

Ale w zasadzie wróciłem do tego tematu żeby odpowiedzieć Sobolowi jednocześnie nie zaśmiecając innego topicu. "Znamię" zupełnie do mnie nie przemówiło, nie za bardzo wiem w jakim kierunku podążyła IRA przy tym wydawnictwie. Brzmi strasznie ciężko, wszystko się dłuży, to po prostu nie dla mnie. Odtwarzanie tych piosenek jest dla mnie jak delikatne, powolne opuszczanie półtonowego worka kartofli na plecy.
Przy pierwszym i jak na razie ostatnim słuchaniu albumu nawet miałem niezły ubaw przy "Na zawsze" oraz "Wojna", śmieszą mnie te utwory pod względem muzyki, teksty nawet ujdą.
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

Wolę taką ciężka IRĘ, niż pitolenie jakie funduje nam teraz - w sumie prawie jak BJ :).
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
TheRock
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 735
Rejestracja: 21 września 2006, o 14:59
Lokalizacja: Belfast

:)

Post autor: TheRock »

Jak dla mnie "Nie daj mi odejść" niezłe, ale podejrzanie podobne do Make a Memory, tylko trochę gorsze...

...i uważam, że celowo lub nie IRA to polskie Bon Jovi te dwa zespoły momentami brzmią bardzo podobnie...
...and just only rock...
Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

Dla mnie IRA zaczyna się i kończy na albumie 1993 rok... No może na 1/3 tego albumu ( kapitalny "Sen", nieco maidenowski "Szatan", luzacki "Woodstock", świetny "Zew krwi" czy bonjoviowy "Taki jestem" przywołujący na myśl mix "Bad Medicine" z "I'll Sleep..." - może jeszcze "Deszcz"...) bo o ile do riffów nie można się w zasadzie przyczepić, o tyle grafomania Gadowskiego i Łukaszewskiego jest zwyczajnie nie do zaakceptowania. Gdyby zdjąć gitary, strach pomyśleć co by to było...
jolson
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 23
Rejestracja: 4 maja 2012, o 14:00
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: jolson »

Ooo, moja przyjaciółka ma obsesję na punkcie Iry, ostatnio mi donosiła, że na ich forum też aż się roi od fanów Bon Jovi. Jak dla mnie jeden z najlepszych polskich zespołów, chyba mi się nawet uda pojechać na ich koncert 18 maja do Łodzi! :D
Tak sobie rozkminiam, sama z siebie nawet nie wpadłabym na to, że tak podobnie grają. Jak dla mnie dwa oddzielne światy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”