Płyta dnia

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Brand New EVENo

Re: Płyta dnia

Post autor: Brand New EVENo »

Dziś mijają dokładnie 24 lata od wydania albumu Nevermind Nirvany. Tak dziś wygląda niemowlak z okładki:

Obrazek
Awatar użytkownika
Badmotorfinger
It's My Life
It's My Life
Posty: 212
Rejestracja: 9 października 2013, o 22:20
Lokalizacja: Paradise City

Re: Płyta dnia

Post autor: Badmotorfinger »

Dla mnie płytą dnia, a w zasadzie ostatnich dni - The Book of Souls niejakiego Iron Maiden. Ponad 90 minut zlatuje jak 30 minut Reign in Blood, a do tego ile świetnych melodii, solówek i smaczków jakie są w stanie zaserwować jedynie panowie z IM. 18 minutowy Empire of the Clouds to najlepszy utwór, który powstał w XXI wieku jak dla mnie :)
"It's a bitch, but life's a roller coaster ride
The ups and downs will make you scream sometimes"
Brand New EVENo

Re: Płyta dnia

Post autor: Brand New EVENo »

Dwadzieścia lat temu swoją premierę miała druga płyta Oasis, "(What's the Story) Morning Glory?", która ku zdziwieniu artystów nie tylko powtórzyła, ale zwielokrotniła sukces zespołu.
TheRock
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 735
Rejestracja: 21 września 2006, o 14:59
Lokalizacja: Belfast

Re: Płyta dnia

Post autor: TheRock »

Ja Mam kilka płyt dnia. Po zakupie 2xEurope, "zaszalałem" w funciaku i zakupiłem poniższą listę, każda płyta £1 pre-owned but fully refurbished, zafoliowana:

Rem - automatic for the people
Kings of Leon - aha shake heartbreak
Green day - insomniac
Avril Lavigne  - Let go
Coldplay - X&Y
Travis - The Man Who
Travis - 12 memories
Travis - Good Feeling
Stereophonics-Performance&cocktails
Stereophonics - just enough education to perform
Kasabian - Empire
Franz Ferdinand - Franz Ferdinand
Kenny Kravitz - Are You Gonna go my way
No Doubt - Tragic Kingdom

Nie przesluchałem jeszcze wszystkiego, ale Avril klasa sama w sobie, polecam Stereophonics trochę Travis z tym, że jeżeli ma ktoś doła i chce jeszcze spaść z dywanu na podłogę i się obić to rekomenduję The Man Who. Kings of Leon niezłe brzmienie, muzyka nieco archaiczna, momentami tylko przypomina Black Sabath.
Zawiodłem się trochę na Lennym (za dużo softu) i Green Dayu (momentami niezły heavy-punk, ale cała płyta jest jedną piosenką). Ten drugi (ost. wniosek) dotyczy też Coldplaya.
Słuchając tej alternatywnej muzyki trochę zrozumiałem wpadkę Bon Jovi z What About Now. John chciał chyba właśnie wprowadzić trochę elementów tego rodzaju, brit-rocka czy post-punk lub kij wie czego, ale niestety Shanks przeprodukował. Gdyby WAN był surowszy przypominałby coś między Stereophonics i Travis, i miałoby to ręce i nogi...
...and just only rock...
Lodynapatyku

Re: Płyta dnia

Post autor: Lodynapatyku »

Megadeth "Dystopia"... Kto wie czy nie album roku. Z drugiej strony Anthrax póki co stanowi potężną konkurencję ze swoim "For All Kings". Dwa mocne ciosy na początek roku...
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Płyta dnia

Post autor: michael »

Dzisiaj dwie płyty w odtwarzaczu
Def Leppard - Def Leppard
i Harem Scarem - Thirteen
https://www.youtube.com/watch?v=RPES5Lb ... hWO2aJPMXf
Zajebiste krążki !!
Let's get rocked!
Brand New EVENo

Re: Płyta dnia

Post autor: Brand New EVENo »

A ja sobie dzisiaj przypomniałem jak dobrą płytą do sobotniego sprzątania mieszkania jest Crush :D
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Płyta dnia

Post autor: michael »

Def Leppard - Let's Go
https://www.youtube.com/watch?v=EB7BeKwoYAs
...jutro 30.10.2016 mija równo rok od wydania albumu "Def Leppard". Zleciało jak burza. Płyta świetnie przyjęta. Koncerty wyprzedane. Już wiadomo, że powstanie kolejny krążek. Let's go czy Dangerous weszło na stałe do repertuaru koncertowego. Można? Można:)
Jest tutaj wszystko. Od hardrocka ( Wings of an Angel , Let's Go czy All Time High) po klasyczne rockowe granie (Battle of My Own). Jest nawet pop. W jakim stylu! (Energized). Kochacie Queen? to taki np. Man Enough wywali Was z bucików!
P.S Kto jeszcze nie słyszał to niech nadrabia. Wystarczy posłuchać refrenu takiego Dangerous żeby odlecieć:)
https://www.youtube.com/watch?v=fim3Deb6vSs
Miłego słuchania!
Let's get rocked!
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Płyta dnia

Post autor: EVENo »

Ah, życie jest piękne, szczególnie gdy potrafimy cie-szyć-się zmałychrze-czy bo każdydzień-cośtam-coś.

Nadchodzi koniec roku i pora wysłuchać wszystkiego, co w tym roku zostało wydane. Niektóre znam na pamięć, innym nie dałem nawet pół kolejnej szansy. Mimo to szykuję jeszcze większe podsumowanie, niż w zeszłym roku. Nie miałem tego w planach, ale końcówka roku przyniosła nam sporo świetnych albumów i warto poświęcić każdemu z nich kilka słów. Jaram się jak nie wiem na myśl, że przeanalizuję każdą z tych muzycznych przygód raz jeszcze, niezależnie od tego, czy będzie to spacer po parku, trip po pięknych zakątkach świata, czy może triathlon w deszczu i gradzie.

Na pierwszy ogień metodą chybił-trafił poszedł Kensington. Wielu z Was nie zna tej kapeli, ale piosenki takie jak War, czy najnowsze Do I Ever powinny niektórym z Was przypaść do gustu. Nowy album jest lepszy od poprzedniego i to mnie cieszy, bo Rivals było dobre do puszczenia sobie w tle, a na Control jest więcej dźwięków, na których można zwiesić ucho. Niby stylowo grają tak samo, ale jakby pomysły im się jeszcze nie skończyły. Dobra płyta.

Kensington - Control
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Płyta dnia

Post autor: EVENo »

Okej, jestem dopiero po trzeciej piosence, ale nowa Metallica WYMIATA! Zdążę przesłuchać tylko CD1 przed wyjściem do pracy, CD2 poczeka do wieczora, ale ten album ma potencjał na płytę roku.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Lodynapatyku

Re: Płyta dnia

Post autor: Lodynapatyku »

EVENo pisze:Okej, jestem dopiero po trzeciej piosence, ale nowa Metallica WYMIATA! Zdążę przesłuchać tylko CD1 przed wyjściem do pracy, CD2 poczeka do wieczora, ale ten album ma potencjał na płytę roku.
Oj EVENo... Może niekoniecznie wymiata (CD2 jest zdecydowanie słabsze) ale na pewno daje porządnego kopa i w kategorii chwytliwego heavy metalu (tudzież brudniejszego hard rocka) rozstawia konkurencję po kątach. Po niezbyt udanym "Death Magetic" jest to bez wątpienia powrót w wielkim stylu. "Atlas, Rise!", "Now That We're Dead" (czy tylko mi te harmonie wokalne w refrenie kojarzą się z BJ z czasów NJ-KTF?) z cudownie kroczącym riffem i rewelacyjnie osadzony w gitarowym stylu "Halo On Fire".

Dużo w tym graniu stylistyki lat 90. Sporo klimatów z okolic... Alice In Chains (choćby "Dream No More"). Ja najnowszej płyty Metalliki wyżej od styczniowego dzieła Megadeth ("Dystopia") nie postawię. Brakuje tutaj jednak tych wyjątkowych wędrówek po gryfie... Z zeszłorocznym "Repentless" Slayera natomiast śmiało może się bić. Podobnie jak z "For All Kings" Anthraxu.

To jest/był dobry rok dla heavy metalu... Świetne albumy Anthraxu i Megadeth... Solidna Metallica. Udany krążek Black Stone Cherry ("Kentucky") i potężny powrót KoRna na właściwe tory. Niezła również czerwcowa propozycja Deftones ("Gore") oraz pięknie gniotący i wypełniający lukę po Panterze album Hellyeah ("Unden!able"). Jest czego słuchać...

Do rzeczy - płyta dnia i przy okazji heavy metalu ciąg dalszy.

Najnowsze dzieło Avenged Sevenfold zasługuje naprawdę na oklaski. Rozbudowany, mocny, świetny technicznie. Concept album. Dodatkowo zawierający tak wspaniałe (z całą odpowiedzialnością) solówki jak choćby ta z "Fermi Paradox". Kto lubi takie granie na pewno nie pogardzi.

https://www.youtube.com/watch?v=WbcHXjy22vo

Dobrej nocy wszystkim!
lucyffer4f
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 7
Rejestracja: 20 listopada 2016, o 16:39

Re: Płyta dnia

Post autor: lucyffer4f »

No jak na moje to jest całkiem dobra, ale szału nie robi.
TheRock
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 735
Rejestracja: 21 września 2006, o 14:59
Lokalizacja: Belfast

Re: Płyta dnia

Post autor: TheRock »

Dziś Creed - Full Circle,
wczoraj G'n'R - uyi 1,
jutro Aerosmith - Just Push Play.
...and just only rock...
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Płyta dnia

Post autor: EVENo »

Jeśli szukacie skutecznej metody na kaca to Tracker Marka Knopflera jest bezkonkurencyjny.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Lodynapatyku

Re: Płyta dnia

Post autor: Lodynapatyku »

Świat się wali :))

"This House Is Not For Sale"
:boje:

;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”