Piosenka dnia

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Piosenka dnia

Post autor: Bon Jovi »

Moje dwie piosenki dnia, które wczoraj miały premiere to utwóry:
IRA - "Zimowa".

oraz
Lady Pank - "Drzewa".
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Piosenka dnia

Post autor: prezes1 »

Bon Jovi pisze:Lady Pank - "Drzewa"
Też słyszałem. I aż się boję o płytę. Mam nadzieję, że te kilka utworów, którymi nas uraczyli dotychczas, to tylko pod radio.
Refren może i ma ciekawy, aktualny tekst ale linia melodyczna jest fatalna, nie będę pisał co mi przypomina. Ale co to za zwrotki? Są dwie po 4 linijki. Dramat.
Mogielnicki to jednak Mogielnicki.
I nie wiem skąd te zachwyty w komentarzach pod teledyskiem. Czy ci ludzie nie znają twórczości zespołu i nie mają żadnych wymagań odnośnie poziomu?
Przynajmniej gitarka słyszalna, tyle dobrego...
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Piosenka dnia

Post autor: M »

prezes1 pisze:
Bon Jovi pisze:Lady Pank - "Drzewa"
Też słyszałem. I aż się boję o płytę. Mam nadzieję, że te kilka utworów, którymi nas uraczyli dotychczas, to tylko pod radio.
Refren może i ma ciekawy, aktualny tekst ale linia melodyczna jest fatalna, nie będę pisał co mi przypomina. Ale co to za zwrotki? Są dwie po 4 linijki. Dramat.
Mogielnicki to jednak Mogielnicki.
I nie wiem skąd te zachwyty w komentarzach pod teledyskiem. Czy ci ludzie nie znają twórczości zespołu i nie mają żadnych wymagań odnośnie poziomu?
Przynajmniej gitarka słyszalna, tyle dobrego...
Być może to po prostu najzwyklejsze pokłosie mody na tandetę? Może wypalenie,a może...starosc? Z drugiej strony Lady Pank od zawsze lawirował na granicy kiczu, więc takie perełki jak najnowsze nie powinny w gruncie rzeczy stanowić zaskoczenia. Ot,Lady Pank. Tyle, że jeszcze odrobinę bardziej kiczowaty niż zazwyczaj. Nie ma co się katować. Tyle, że jak na Lady Pank to słabe...

Co do IRY. Najzwyczajniej szkoda na to czasu. Po '94 to po prostu szmIRA. Oczywiście przepraszam fanów, wielbicieli.

Łatwo jest przecież szukać negatywów... Problem wtedy kiedy brak jest po prostu pozytywów.
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Piosenka dnia

Post autor: Bon Jovi »

W sumie od lat każdy znany zespół poza małymi wyjątkami, nagrywa utwory pod stacje radiowe, czy to w Polsce czy na całym świecie. Lady Pank swoje najlepsze lata mieli, nie oczekujmy że nagle nagrają coś ambitniejszego tak jak to ostanio zrobił Bruce Springsteen. Zresztą Bruce od lat w sumie nagrywa ambitnie, ale też dużo wcześniej zaczął i wcześniej osiągnął to czego oczekiwał. Panowie z Iry, z Lady Pank, nawet z Bon Jovi też osiągneli to czego oczekiwali. Teraz nagrywają różne jakościowo albumy, piosenki. Ale też każdy znas z roku na rok, ma coraz większe oczekiwania. To co nam się podobało 20 lat temu, gdyby dziś wyszło jako premiera, moglibyśmy zupełnie inaczej do tego podejść. Podobno Mogielnicki napisał jeden utwór, a pozostałe Byrski, oczywiście o teskty chodzi. Bo muzyka to Jan Borysewicz. Na koncertach myślę że utwór "Drzewa" może się obronić.

P.S. Wiele osób krytykowało album Lady Pank "Międzyzdroje", dla mnie to jeden z równiejszych albumów LP. Nawet słuchając utworów z tego albumu, przychodzi mi na myśl mój ulubiony album Bon Jovi "These Days", który także był krytykowany.
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Piosenka dnia

Post autor: M »

Bon Jovi pisze:W sumie od lat każdy znany zespół poza małymi wyjątkami, nagrywa utwory pod stacje radiowe, czy to w Polsce czy na całym świecie. Lady Pank swoje najlepsze lata mieli, nie oczekujmy że nagle nagrają coś ambitniejszego tak jak to ostanio zrobił Bruce Springsteen. Zresztą Bruce od lat w sumie nagrywa ambitnie, ale też dużo wcześniej zaczął i wcześniej osiągnął to czego oczekiwał. Panowie z Iry, z Lady Pank, nawet z Bon Jovi też osiągneli to czego oczekiwali. Teraz nagrywają różne jakościowo albumy, piosenki. Ale też każdy znas z roku na rok, ma coraz większe oczekiwania. To co nam się podobało 20 lat temu, gdyby dziś wyszło jako premiera, moglibyśmy zupełnie inaczej do tego podejść. Podobno Mogielnicki napisał jeden utwór, a pozostałe Byrski, oczywiście o teskty chodzi. Bo muzyka to Jan Borysewicz. Na koncertach myślę że utwór "Drzewa" może się obronić.

P.S. Wiele osób krytykowało album Lady Pank "Międzyzdroje", dla mnie to jeden z równiejszych albumów LP. Nawet słuchając utworów z tego albumu, przychodzi mi na myśl mój ulubiony album Bon Jovi "These Days", który także był krytykowany.
To oczywiste, że muszą z czegoś żyć, ale wydaje mi się że są granice żenady. Lady Pank można zniżkę formy wybaczyc. Zresztą nie oczekuję od nich niczego wielkiego, bo nigdy niczego wielkiego przecież nie grali? oczywiście w moim odczuciu. Były oczywiście chwytliwe hity, był ten ich rock, czasem trafiło się coś ekstra i tyle.

SzmIRA (przepraszam fanów, wielbicieli i samego Gadzia) to od wielu wielu lat popelina, ale... taki wybór Artura. Prawdopodobnie gdzieś po zawieszeniu działalności IRY, wyjeździe za chlebem do USA przekalkulował, że ideałami rodziny nie wykarmi.

IRY szkoda, tym bardziej, że kiedyś przytrafił im się tak mocny i ambitny (jak na IRE) album jak "Znamię". Ale to były inne czasy, inni ludzie. Może o to właśnie w tym wszystkim chodzi.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Piosenka dnia

Post autor: prezes1 »

M, nie ma co przeginać i pisać, że grają kicz bo to nieprawda. Masz tylko kilka pojedyńczych kiczowatych piosenek typu 'Słońcem Opętani'.
A ja teraz oczekuję czegoś naprawdę dobrego(tak, nawet ambitniejszego) bo to ma być album jubileuszowy na 40tkę zespołu. :cfaniak:
"Międzyzdroje' też lubię ale to nie ma nic do rzeczy. Mam prawo po 40 latach słuchania kapeli mieć jakieś wymagania.
Więc po cichu liczę, że to tylko single na radio i będą najgorsze na płycie.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Piosenka dnia

Post autor: michael »

Dzień Kobiet jest 365 dni w roku, ale dzisiaj jeszcze bardzie wyjątkowo :))
Piosenka dnia... nie inaczej
Def Leppard - Women
https://www.youtube.com/watch?v=4HR0P3sIb80
Wszystkiego najlepszego!!!
Let's get rocked!
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Piosenka dnia

Post autor: M »

prezes1 pisze:M, nie ma co przeginać i pisać, że grają kicz bo to nieprawda. Masz tylko kilka pojedyńczych kiczowatych piosenek typu 'Słońcem Opętani'.
A ja teraz oczekuję czegoś naprawdę dobrego(tak, nawet ambitniejszego) bo to ma być album jubileuszowy na 40tkę zespołu. :cfaniak:
"Międzyzdroje' też lubię ale to nie ma nic do rzeczy. Mam prawo po 40 latach słuchania kapeli mieć jakieś wymagania.
Więc po cichu liczę, że to tylko single na radio i będą najgorsze na płycie.
Kibicujesz tej drużynie więc nie ma sensu przekonywać przekonanego. Każdy lubi co lubi i na tym poprzestańmy. Lady Pank są spoko i tyle.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Piosenka dnia

Post autor: prezes1 »

M pisze:
prezes1 pisze:M, nie ma co przeginać i pisać, że grają kicz bo to nieprawda. Masz tylko kilka pojedyńczych kiczowatych piosenek typu 'Słońcem Opętani'.
A ja teraz oczekuję czegoś naprawdę dobrego(tak, nawet ambitniejszego) bo to ma być album jubileuszowy na 40tkę zespołu. :cfaniak:
"Międzyzdroje' też lubię ale to nie ma nic do rzeczy. Mam prawo po 40 latach słuchania kapeli mieć jakieś wymagania.
Więc po cichu liczę, że to tylko single na radio i będą najgorsze na płycie.
Kibicujesz tej drużynie więc nie ma sensu przekonywać przekonanego. Każdy lubi co lubi i na tym poprzestańmy. Lady Pank są spoko i tyle.
Długo Ci się zeszło z odpisaniem... ;)
To że kibicuję to nie znaczy, że bronię czegoś 'pazurami' za wszelką cenę. Jestem gotów się zgodzić na pojedyncze, mniej udane piosenki. Ale że ogólnie grają na granicy kiczu to nieprawda, szczególnie że czasy mamy wybitnie kiczowate. Że są spoko to wiem. Tylko mogliby być bardziej spoko. :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Piosenka dnia

Post autor: M »

prezes1 pisze:
M pisze:
prezes1 pisze:M, nie ma co przeginać i pisać, że grają kicz bo to nieprawda. Masz tylko kilka pojedyńczych kiczowatych piosenek typu 'Słońcem Opętani'.
A ja teraz oczekuję czegoś naprawdę dobrego(tak, nawet ambitniejszego) bo to ma być album jubileuszowy na 40tkę zespołu. :cfaniak:
"Międzyzdroje' też lubię ale to nie ma nic do rzeczy. Mam prawo po 40 latach słuchania kapeli mieć jakieś wymagania.
Więc po cichu liczę, że to tylko single na radio i będą najgorsze na płycie.
Kibicujesz tej drużynie więc nie ma sensu przekonywać przekonanego. Każdy lubi co lubi i na tym poprzestańmy. Lady Pank są spoko i tyle.
Długo Ci się zeszło z odpisaniem... ;)
To że kibicuję to nie znaczy, że bronię czegoś 'pazurami' za wszelką cenę. Jestem gotów się zgodzić na pojedyncze, mniej udane piosenki. Ale że ogólnie grają na granicy kiczu to nieprawda, szczególnie że czasy mamy wybitnie kiczowate. Że są spoko to wiem. Tylko mogliby być bardziej spoko. :)

Wiesz, urodził mi się drugi syn to i nie śledzę na bieżąco tego co na forum. Zresztą co to k### da, że pokłócimy się o muzykę Lady Pank.

Kiedyś za dzieciaka, jak nowością było Zawsze tam gdzie ty (grane chyba nawet w tych wszystkich Koncertach Życzeń i Muzycznych Jedynkach(?) ) to TO było coś... Młode orły, Na Na, Na co komu dziś i co tam jeszcze chcesz. Z drugiej strony niesłuchalny Titanic, Mniej niż zero i cały ich 80s stuff,który po ludzku do mnie nie trafia. Głównie za konstrukcję warstwy lirycznej. Ludzie lubią jednak te szlagiery i OK.

Co do nowej płyty. Single mnie odrzuciły. W przedpremierowej recenzji Teraz Rock dostali chyba nawet 4 gwiazdki? Prawda?
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Piosenka dnia

Post autor: prezes1 »

Moje gratulacje!! :)
Tak, dali im 4 gwiazdki.
A kto mówi o kloceniu się? Generalnie jesteś chyba zbyt wrażliwy/ drażliwy. Nie zwracasz uwagi na emotikony etc.
Mnie też te single odrzuciły...
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Piosenka dnia

Post autor: Bon Jovi »

Dziś miała być jedna piosenka dnia, ale będą dwie, chodzi mi głównie o klimat jaki te dwa utwory mi dają:
Bon Jovi - "This Is Love This Is Life".

oraz
Lady Pank - "Zapomnieć".
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Piosenka dnia

Post autor: M »

No i proszę... Dzieciaki naprawdę dają radę ? przynajmniej w tym utworze...

https://youtu.be/abPWqIGMico
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Piosenka dnia

Post autor: M »

https://youtu.be/B4CcX720DW4

Album zapowiada się znakomicie... Gojira "Amazonia". Dawno nie słyszałem tak dobrej "Sepultury"?
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Piosenka dnia

Post autor: Bon Jovi »

Edit: 2021.10.15 14:57
Dziś jest jedna piosenka w dwóch wersjach + lyric video Lady Pank - "Tego nie mogą zabrać nam":
wersja albumowa.

oraz
wersja radiowa.

+
lyric video.
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”