Piosenka dnia

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Piosenka dnia

Post autor: M »

Tomker pisze:
M pisze:nie dogadamy w tej kwestii ;) I to dobrze, bo czasem dobrze jest się posprzeczać o coś tak cukierkowo-plastikowego ;) (Tak, specjalnie Cie prowokuję ;) ) Obecność Avril Lavigne jest najlepszym podsumowaniem tego typu rzeczy.
(...)
Na szczęście nie musimy zawsze być prawicową konserwą i możemy wyrażac się na milion sposobów, słuchać róznych rzeczy ;)
że co? :D Avril Levis czy jak to się pisze oczywiście znam z imienia. Jej klipów nie oglądam, jej plakatów na ścianie nie mam, więc nie rozpoznalem; przyznaj, ze wśród plasticmusic jesteś bardziej zorientowany, a zawsze zarzucasz to innym ;D
Ale jesli już na Twoją prośbę Brachu mam czuc się "sprowokowany" to... ok podejmuję czelendżhotblondie16 - ta cala aviril (czy jak to się pisze) brzmi tu prawie jak normalna wokalistka country. A nie plastic. Pamietaj, że to Ju-es-ej, a nie dożynki - nawet nie w Mrągowie (bez obrazy hehh ;) )
Obysmy nie stali się lewicową konserwą i nie byli smutasami, ktorzy nigdy nie chcą się z nikim dogadać "bo nie!"; pernamentna opozycja do świata od zawsze. Nawet tam gdzie - bez najmniejszego problemu - można! Co do tego, że kilku muzyków robi tu przewagę to oczywiście pelna zgoda. Dawaj, teraz Ty, CoolChallangeOver30! ;)
Temat Avril to może pomińmy, bo szkoda na to czasu po prostu. To nie jest artystka i tyle...

Nie wiem czy wśród plastic music jestem bardziej zorientowany - nie słucham melodic rocka więc tego plastiku u mnie niewiele ;) Ponadto wydawało mi si, że po 20-ce z takiej muzy się po prostu wyrasta ;)
Każdy kto czyta(ł) moje posty odnoście muzyki wie co lubię i tutaj NI MA CO SIĘ ROZWODZIĆ.

Z plastikiem jest taki problem, że nie jest Eko-Friendly, Brachu ;) Ani tego nie strawisz, ani nie zutylizujesz... Ale często jest praktyczny... Może dlatego ludzie tak go kochają. Nawet jeśli w zdecydowanej większości przypadków jest jednorazowy i potem mamy problem co z tym badziewiem zrobić. Uznajmy to za piękną puentę...
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 629
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Piosenka dnia

Post autor: Bon Jovi »

Desmond Child w piosence dzisiejszego mojego dnia jeszcze, Bon Jovi - "(You Want To) Make A Memory" i na zakończenie występu "I Was Made For Lovin' You" fragmencik utworu zespołu KISS (wstęp), z koncertu... :))

Miłego słuchania...
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
usunięty użytkownik 4858

Re: Piosenka dnia

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

M pisze:
Tomker pisze:
M pisze:nie dogadamy w tej kwestii ;) I to dobrze, bo czasem dobrze jest się posprzeczać o coś tak cukierkowo-plastikowego ;) (Tak, specjalnie Cie prowokuję ;) ) Obecność Avril Lavigne jest najlepszym podsumowaniem tego typu rzeczy.
(...)
Na szczęście nie musimy zawsze być prawicową konserwą i możemy wyrażac się na milion sposobów, słuchać róznych rzeczy ;)
że co? :D Avril Levis czy jak to się pisze oczywiście znam z imienia. Jej klipów nie oglądam, jej plakatów na ścianie nie mam, więc nie rozpoznalem; przyznaj, ze wśród plasticmusic jesteś bardziej zorientowany, a zawsze zarzucasz to innym ;D
Ale jesli już na Twoją prośbę Brachu mam czuc się "sprowokowany" to... ok podejmuję czelendżhotblondie16 - ta cala aviril (czy jak to się pisze) brzmi tu prawie jak normalna wokalistka country. A nie plastic. Pamietaj, że to Ju-es-ej, a nie dożynki - nawet nie w Mrągowie (bez obrazy hehh ;) )
Obysmy nie stali się lewicową konserwą i nie byli smutasami, ktorzy nigdy nie chcą się z nikim dogadać "bo nie!"; pernamentna opozycja do świata od zawsze. Nawet tam gdzie - bez najmniejszego problemu - można! Co do tego, że kilku muzyków robi tu przewagę to oczywiście pelna zgoda. Dawaj, teraz Ty, CoolChallangeOver30! ;)
wydawało mi si, że po 20-ce z takiej muzy się po prostu wyrasta ;)
Każdy kto czyta(ł) moje posty odnoście muzyki wie co lubię i tutaj NI MA CO SIĘ ROZWODZIĆ.
To się nie rozwodź, nie ja zacząłem temat blondynki, ktorą Ty natychmiast rozpoznałes i o niej napisałeś ;D I mniej spiny, bo przecież ja wiem, że lubisz nienaturalne darcie ryya (na szczęście nie tylko), a ja dobre melodyjne granie (na szczęście nie tylko). Dorosłość nie ma z tym nic wspolnego, bo gdyby miala to McCartney, Tyler, Bongjovi, Coverdale, Belladonna i przede wszystkim dziadki od demonicznego metalu dawno by skończyły ze swoim cplastikiem". Tak - plastik jest W KAZDEJ DZIEDZINIE, nie wystarczy, że ktos ryczy jak zarzynana koza... Przecież już w tym momencie jest megasmieszny :D Muszę iść, ale dopiszę później :) Pzdro!
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Piosenka dnia

Post autor: M »

Tomker pisze:To się nie rozwodź, nie ja zacząłem temat blondynki, ktorą Ty natychmiast rozpoznałes i o niej napisałeś ;D I mniej spiny, bo przecież ja wiem, że lubisz nienaturalne darcie ryya (na szczęście nie tylko), a ja dobre melodyjne granie (na szczęście nie tylko). Dorosłość nie ma z tym nic wspolnego, bo gdyby miala to McCartney, Tyler, Bongjovi, Coverdale, Belladonna i przede wszystkim dziadki od demonicznego metalu dawno by skończyły ze swoim cplastikiem". Tak - plastik jest W KAZDEJ DZIEDZINIE, nie wystarczy, że ktos ryczy jak zarzynana koza... Przecież już w tym momencie jest megasmieszny :D Muszę iść, ale dopiszę później :) Pzdro!
Gwoli ścisłości co do śmieszności - uważasz zatem, że faceci od death, black metalu są bardziej śmieszni od wytapirowanych gości na koturnach z rozchełstaną koszulą udaających kobiety? Uważasz, że falsetowe zawodzenie bądź nastolatkowy śpiew w stylu zblazowanej Mariah Carrey są mniej obciachowe od growlingu tworzącego jakąś spójną całość z imagem nurtu?

Zastanawiałem się co Ci odpisać i czy te publiczne podśmiechujki nie zaszły za daleko i na zły tor. Przekonać do swoich racji Cię przeciez nie mogę na siłe, jak to czyni obecnie nam panująca "Dobra Zmiana", a z tym, że lubisz plastik problemu żadnego nie mam, bo i w moje ucho raz na jakiś czas jakieś tworzywo sztuczne wejdzie. Pozdrawiam.
usunięty użytkownik 4858

Re: Piosenka dnia

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

M pisze:
Tomker pisze:To się nie rozwodź, nie ja zacząłem temat blondynki, ktorą Ty natychmiast rozpoznałes i o niej napisałeś ;D I mniej spiny, bo przecież ja wiem, że lubisz nienaturalne darcie ryya (na szczęście nie tylko), a ja dobre melodyjne granie (na szczęście nie tylko). Dorosłość nie ma z tym nic wspolnego, bo gdyby miala to McCartney, Tyler, Bongjovi, Coverdale, Belladonna i przede wszystkim dziadki od demonicznego metalu dawno by skończyły ze swoim cplastikiem". Tak - plastik jest W KAZDEJ DZIEDZINIE, nie wystarczy, że ktos ryczy jak zarzynana koza... Przecież już w tym momencie jest megasmieszny :D Muszę iść, ale dopiszę później :) Pzdro!
Gwoli ścisłości co do śmieszności - uważasz zatem, że faceci od death, black metalu są bardziej śmieszni od wytapirowanych gości na koturnach z rozchełstaną koszulą udaających kobiety? Uważasz, że falsetowe zawodzenie bądź nastolatkowy śpiew w stylu zblazowanej Mariah Carrey są mniej obciachowe od growlingu tworzącego jakąś spójną całość z imagem nurtu?

Zastanawiałem się co Ci odpisać i czy te publiczne podśmiechujki nie zaszły za daleko i na zły tor. Przekonać do swoich racji Cię przeciez nie mogę na siłe, jak to czyni obecnie nam panująca "Dobra Zmiana", a z tym, że lubisz plastik problemu żadnego nie mam, bo i w moje ucho raz na jakiś czas jakieś tworzywo sztuczne wejdzie. Pozdrawiam.
no i po co się znowu obrazasz? I nie odwracaj kota ogonen, bo plastik to przecież bardziej Twoja domena, a nie moja :) Obrazasz sie (niepotrzebnie) bo powiedzialem prawdę o smiesznosci wyjących "diabłów"? :D Przecież to fakt, ale jakze czesto pomijany. Dorosłych ludzi bardziej śmieszy jak ktoś wyje nienaturalnym glosem. To przecież fakt. I bez obrazy, jeden woli glosy anielskie, a drugi wycie z piekla rodem ;) Mamy wolną wolę i KAZDY moze wybrać gdzie mu bliżej. To źle czy uczciwie? Temat do obiektywnego przemyslenia, a bynajmniej nie do obrazy :) Pozdro!
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Piosenka dnia

Post autor: M »

Tomker pisze: no i po co się znowu obrazasz? I nie odwracaj kota ogonen, bo plastik to przecież bardziej Twoja domena, a nie moja :) Obrazasz sie (niepotrzebnie) bo powiedzialem prawdę o smiesznosci wyjących "diabłów"? :D Przecież to fakt, ale jakze czesto pomijany. Dorosłych ludzi bardziej śmieszy jak ktoś wyje nienaturalnym glosem. To przecież fakt. I bez obrazy, jeden woli glosy anielskie, a drugi wycie z piekla rodem ;) Mamy wolną wolę i KAZDY moze wybrać gdzie mu bliżej. To źle czy uczciwie? Temat do obiektywnego przemyslenia, a bynajmniej nie do obrazy :) Pozdro!
Sorry, że odpisuję z takim opóźnieniem... Opieka nad dzieckiem nie pozwala mi po prostu na ciągłe ślęczenie na formu ;)

Być może za dużo myślisz albo wysnuwasz złe wnioski ;) "Podśmiechujki" były przecież obustronne, a prowokację rozpocząłem przecież JA. Musiałem więc w założeniu liczyć się z tym, że możesz się wkurzyć.
Dyskusja zmierzała jednak donikąd, bo nudzi mnie wałkowanie tego czy ktoś jest uprzedzony do metalu, czy nie. I żeby nie było - piszę to publicznie ;) - szanuję Twoje zdanie i Twój gust.
Okazuje się jednak, że czasem nie ma co mieć zbyt wielkich oczekiwań (szanując rozmówcę, ale ślepo Go nie przeceniając). Dlatego też w poprzednim poście napisałem co napisałem. Moglibyśmy się przecież przepychać tak bez końca ku uciesze publiczności.
Myślę, ze mamy fajny powód do spotakania się gdzieś kiedyś i pogadania ;) (Na co oczywiście mam nadzieję)
Trzymaj się!
usunięty użytkownik 4858

Re: Piosenka dnia

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

hehh, znowu "musiałeś" dodać niepotrzebne niemerytoryczne szpileczki, ale...
ALE! - co do reszty oczywiście się zgadzam :D Pozdro Brachu, pogadamy Prywatnie, a igrzysk dla tlumów nie będzie ;D Sorry ;)
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Piosenka dnia

Post autor: M »

Tomker pisze:hehh, znowu "musiałeś" dodać niepotrzebne niemerytoryczne szpileczki, ale...
ALE! - co do reszty oczywiście się zgadzam :D Pozdro Brachu, pogadamy Prywatnie, a igrzysk dla tlumów nie będzie ;D Sorry ;)
;)
usunięty użytkownik 4858

Re: Piosenka dnia

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

to nie jest moja "piosenka dnia", ale.. jak tu nie lubić tej starej krótkotrwałej małej ikony popkultury :D Ricky na starość dostraja się na całkiem fajny eter:)
https://youtu.be/C5oeWHngDS4
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Piosenka dnia

Post autor: M »

https://youtu.be/rPdS8Ij_LuA

Chcesz pokoju? Szykuj się na wojnę... Zapowiedź nowego Seethera.
Morgan w formie... Fajnie te delaye korespondują z wokalem, dobry zabieg z pauzą plus przełamanie w stylu starego dobrego Alice in Chains...
usunięty użytkownik 4858

Re: Piosenka dnia

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

M pisze:https://youtu.be/rPdS8Ij_LuA

Zapowiedź nowego Seethera.
Morgan w formie... Fajnie te delaye korespondują z wokalem, dobry zabieg z pauzą plus przełamanie w stylu starego dobrego Alice in Chains...
Seether świetny!
(oczywiście bez gnębiącego oczy teledysku).

tymczasem... wrzucę znowu trochę "kontrowersji" ;D
Dostaliśmy oficjalny teledysk singla z najnowszej płyty Phila X. Więc jest to po raz kolejny - z nieoczywistych ;) joviowych przyczyn - moja piosenka dnia ;D
https://youtu.be/oxu34byYbgM
Znowu taki garażowy styl dla nastolatków z lat 80-tych... Fajne dla "koneserów" popowego rock and rolla, momenty zapadają w pamięć, bardzo udany riff dobrze korespondujący z wokalnym refrenem. W sumie to właśnie ten riff ustawia całą piosenkę. Dałbym silne 7/10; miło obejrzeć to kilka razy, "itłozbiguud", żeby Teo przekazal swoją energię dla Bon Jovi, ale - lata lecą (może dlatego Jon nadal nie traktuje Phila poważnie?) i - przydałoby się w końcu wyjść poza ramy tej konwencji... i... jeśli musimy wiązać Phila z BJ... Jest super, ale... znowu potwierdzenie, że Richie w małym palcu lewej ręki miał już z 20 lat temu więcej dojrzałości i charyzmy niż Phil (któremu życzę jak najlepiej!) w dwóch rękach, nogach, głowie i korpusie ;) (bez obrazy please! ;) ). Lubię Iksa, ale bez przesady, nie mam już czternastu lat! :D Konwencja fajna na "dwie/trzy imprezy", ale ile można jechać na pierwszym biegu?
usunięty użytkownik 4858

Re: Piosenka dnia

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

https://youtu.be/XISBJ-MJ0HI
Ennio Morricone w świetnej interpretacji Yo-Yo Ma'y.
Dwóch mistrzów muzyki...
Z których niestety jedna kolejna "dobra dusza" odeszła w inny wymiar... :/
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Piosenka dnia

Post autor: M »

Disturbed Shout 2000
https://youtu.be/qpPAvVZDOI8

Co za outro!
usunięty użytkownik 4858

Re: Piosenka dnia

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

nieźle jak na wersję koncertową, ale ile osób pójdzie w maseczce na koncert? Live is dead na kilka lat niestety, a oglądanie takich momentów w sieci to nie to samo co na żywo
Wiem, narzekam, ale to pierwszy sezon w moim dorosłym życiu gdy nie byłem i nie będę na jakimkolwiek koncercie. Shitty time 2020
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Piosenka dnia

Post autor: M »

Wszystko co lubię w brudnym ciężkim hard rocku wyeksponowane współczesną megaprodukcją.

Bush - Ghost in The Machinę
https://youtu.be/BgEHk5wThmU
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”