Czego słuchamy najczęściej?

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Bama
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 144
Rejestracja: 27 lipca 2011, o 14:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bama »

Kama97 pisze:polonistka byłaby ze mnie dumna
Ojoj, nie mów "hop"... ;)
Pink to jak dla mnie trochę niewykorzystany potencjał. Kobita ma świetny głos, ale po piosenkach, które do mnie docierały (przyznam się bez bicia, że sama się w jej twórczość nie zagłębiałam, więc prawdopodobnie znam tylko "hiciory") nie jestem nią jakoś szczególnie zachwycona. Ba, nawet zainteresowana.

Jeśli chodzi o mnie, słucham rocka (niespodzianka!) poczynając od lat 60-tych na 80-tych (z tymi wszystkimi tandetnymi hairmetalowymi zespołami :P Bon Jovi? Dajcie spokój!) kończąc.
AC/DC, Aerosmith, często wymieniany Queen, Deep Purple, Led Zeppelin, The Doors. Trochę klasyków w czystej postaci jak np. The Beatles czy Rolling Stones, czasem Pink Floyd, ale do tego potrzeba szczególnego nastroju. Ostatnio trochę miejsca znajduje się również dla The Who, Slade, The Kinks czy The Turtles. ;)

A teraz się pochwalę: Już dawno odkryłam, że na forum jest całe mnóstwo fanów Def Leppard, o którym ja wiedziałam tylko, że taka nazwa istnieje. Więc koledzy i koleżanki forumowicze, za sprawą prezentu w postaci "Hysterii", "odkrywam" tych panów!
Jonoda
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 602
Rejestracja: 27 maja 2008, o 10:44
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Jonoda »

Oj, Mustang to podstawa a "Sound The Budgle" niszczy cały soundtrack ( https://www.youtube.com/watch?v=h_LvbjeVrQs)
Awatar użytkownika
KM
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 680
Rejestracja: 11 marca 2006, o 22:48
Lokalizacja: Toruń

Post autor: KM »

Bon Jovi
Matchbox 20
Skunk Anansie

Dalej: Nirvana, Metallica, U2, Aerosmith, Iron Maiden, The Offspring, SOAD, Dżem, ale też Leonard Cohen, Ella, Eva Cassidy czy Diana Krall.
20.05.2008 - Leipzig
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa!!!
Awatar użytkownika
myszorkowa
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 305
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 18:57
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: myszorkowa »

Ojoj... Dużo tego :whoeva:
Bon Jovi, Roxette, Nickelback - moja święta trójca :))
Ira
Skillet
Linkin Park
Eminem
S.O.A.D.
Metallica
AC/DC
Iron Maiden
Bob Marley
I duuuuużo, dużo więcej pewnie i tak coś pominęłam :whoeva:
Zależy od nastroju ;)
I'm such a child :P
EVENo

Post autor: EVENo »

Odświeżałem dziś swój profil na Last.fm, więc i tu wstawię swój graficzny stan na dzisiaj:
Obrazek
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Fromasz1899 »

Bon Jovi, Queen
Coldplay, Aerosmith
i inne ;P

http://www.lastfm.pl/user/Fromasz1899
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Miracle-BJ »

Czego ja słucham?
Oczywiście mogę słuchać bez końca mój najukochańszy Bon Jovi.
Poza tym kochany Bryan Adams, wspaniała Tina Turner, genialny Queen oraz niesamowity Guns'n Roses, Aerosmith, Poison.
W latach 80 i 90 słuchałam bardzo dużo muzyki pop. Mam swoją magiczną kolekcję ulubionych piosenek różnych wykonawców, do której bardzo często wracam.
W mojej kolekcji znajdziecie piosenki takich wykonawców jak: Cher, Michael Jackson, Madonna, Roxette, Shakin Stevens, Sandra, Modern Talking, Lady Pank, Lombard i wiele, wiele, wiele innych.
Tak więc u mnie króluje najwspanialsza muzyka lat 80-tych i 90-tych.
Kocham muzykę, jest dla mnie jak tlen potrzebny do życia i praktycznie słucham wszystkiego oprócz rapu, techno i wściekłego metalu.
Lubię czasami posłuchać coś lekkiego i mniej budującego a nawet kiczowatego np: country, disco-polo, piosenki biesiadne zwłaszcza przy ognisku czy imprezie w plenerze.
W zależności od humoru słucham mocnych i energicznych kawałków, a jak mam doła i chcę sobie „pobuczeć” to włączam ballady i spokojną muzykę. Tak to u mnie wygląda. ;]
BJ - It's my life - Always !
fin
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 21
Rejestracja: 13 czerwca 2013, o 18:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fin »

U mnie zależy od nastroju, ale zgodnie z tym co głosi mój profil na last.fm (link) najczęściej słucham (poza BJ) takich zespołów jak: mój ukochany Motley Crue, Skid Row (+ solowe projekty Sebastiana Bacha), Guns N' Roses (+ solowe projekty byłych i obecnych członków), Cinderella, Poison, Danger Danger, Def Leppard.

Oprócz najbliższych mojemu sercu klimatów "hair metal 80's", lubię też na przykład Genesis (szczególnie ich piosenki w wykonaniu Ray'a Wilson'a z berlińską orkiestrą symfoniczną), fiński zespół Sonata Arctica, czy też mało znany zespół Love and a .38 pochodzący z Los Angeles.
Malkolit
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 401
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:56
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Malkolit »

Oj, dużo tego, długo mógłbym wymieniać. Ale od początku:

Bon Jovi - wiadomo; dziś słuchałem Keep The Faith i These Days -magia! To piękno przy These Days, Lie To Me, energia w Hey God, Damned, Hearts Breaking Even... zwłaszcza te dwie płyty uwielbiam!!!
Blondie - tym bardziej się cieszę, że zespół wypuścił kilka nowych utworów (w wersji live takie Rave czy Take Me To The Night są rewelacyjne)!
Midnight Oil
Enya
Sigur Ros
Solstafir
Elektryczne Gitary
Dire Straits
Pink Floyd
Arianna Savall (obłędny głos, przecudowna muzyka)
Depeche Mode (Exciter!!)
The Corrs, Sharon Corr, Andrea Corr

I jeszcze parę pozycji z czołówki by się znalazło... !!
matschie_wa
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 23
Rejestracja: 7 czerwca 2011, o 13:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: matschie_wa »

jeśli chodzi o to czego słucham - bez wymieniania oczywistej oczywistości <3 to dodałabym The Killers, Nickelback, Linkin Park, Ira <3, Guns N' Roses, Slash <3, Michael Jackson, Led Zeppelin, Scorpions, AC/DC, Aerosmith, Metallica, U2, Queen, 3Days Grace, Alter Bridge, Alice Cooper, Paramore, Joshua Radin, Velvet Revolver... i długo długo mogłabym tak jeszcze wymienia - stety, niestety wszystko zależy od obecnego nastroju, ale to też się liczy wybranych piosenek wymienionych zespołów ;)
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

matschie_wa pisze:jeśli chodzi o to czego słucham - bez wymieniania oczywistej oczywistości <3 to dodałabym The Killers, Nickelback, Linkin Park, Ira <3, Guns N' Roses, Slash <3, Michael Jackson, Led Zeppelin, Scorpions, AC/DC, Aerosmith, Metallica, U2, Queen, 3Days Grace, Alter Bridge, Alice Cooper, Paramore, Joshua Radin, Velvet Revolver... i długo długo mogłabym tak jeszcze wymienia - stety, niestety wszystko zależy od obecnego nastroju, ale to też się liczy wybranych piosenek wymienionych zespołów ;)
Radzę Ci jedną rzecz. Wyrzeknij się tych zespołów i zniszcz wszystkie ich płyty które masz, bo czeka się ekskomunika ze strony Kościoła. Większość wykonawców których wymieniłaś jest zakazanych przez Kościół, za rzekome szerzenie treści antychrześcijańskich i satanistycznych. Ja jestem w stanie bez żadnego żalu i sentymentu wyrzec się tego i zniszczyć płyty które kupiłem. Zresztą przeczytaj to: http://www.monasterujkowice.pl/articles.php?a=1
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Geminiman019 pisze:
matschie_wa pisze:jeśli chodzi o to czego słucham - bez wymieniania oczywistej oczywistości <3 to dodałabym The Killers, Nickelback, Linkin Park, Ira <3, Guns N' Roses, Slash <3, Michael Jackson, Led Zeppelin, Scorpions, AC/DC, Aerosmith, Metallica, U2, Queen, 3Days Grace, Alter Bridge, Alice Cooper, Paramore, Joshua Radin, Velvet Revolver... i długo długo mogłabym tak jeszcze wymienia - stety, niestety wszystko zależy od obecnego nastroju, ale to też się liczy wybranych piosenek wymienionych zespołów ;)
Radzę Ci jedną rzecz. Wyrzeknij się tych zespołów i zniszcz wszystkie ich płyty które masz, bo czeka się ekskomunika ze strony Kościoła. Większość wykonawców których wymieniłaś jest zakazanych przez Kościół, za rzekome szerzenie treści antychrześcijańskich i satanistycznych. Ja jestem w stanie bez żadnego żalu i sentymentu wyrzec się tego i zniszczyć płyty które kupiłem. Zresztą przeczytaj to: http://www.monasterujkowice.pl/articles.php?a=1
Geminiman, nie panikuj. Na szczęście to tylko interpretacja Prawosławnego portalu.
Pierwsze słyszę, żeby powyższa muzyka była zakazana przez kościół rzymsko katolicki (co nie zmienia faktu, że niektóre teksty niektórych z nich są co najmniej antykatolickie). W każdym razie nie muszę niszczyć płyty jeśli nie identyfikuję się z jednym z tekstów na płycie.
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Geminiman, nie panikuj. Na szczęście to tylko interpretacja Prawosławnego portalu.
Pierwsze słyszę, żeby powyższa muzyka była zakazana przez kościół rzymsko katolicki (co nie zmienia faktu, że niektóre teksty niektórych z nich są co najmniej antykatolickie). W każdym razie nie muszę niszczyć płyty jeśli nie identyfikuję się z jednym z tekstów na płycie.
Chyba wiesz to tym że Prawosławnych inaczej nazywa się Ortodoksyjnym Kościołem, a termin "ortodoksji" jest Ci pewnie znany. Ja mieszkam na Dolnym Śląsku i Prawosławnych jest tam stosunkowo niewiele. Ponadto po przeczytaniu tego tekstu zostałem zmuszony do połamania i wyrzucenia do śmietnika trzech płyt grupy KISS jakie miałem. Ponadto się uczciwie przyznaję. Nigdy, przenigdy nie kupiłem sobie żadnej płyty AC/DC, Aerosmith, Bon Jovi, Guns n' Roses, Iron Maiden, Led Zeppelin, Metalliki, Scorpionsów czy Slayera i nie zamierzam ich kupować. Ponadto wszystkie koncerty rockowe omijam szerokim łukiem, ponieważ nie chcę przebywać wśród tłumu ludzi, który krzyczy i podskakuje niczym jakieś dzikie małpy. Dlatego od jakiegoś czasu coraz zawężam sobie grono wykonawców oraz gatunków muzycznych których słucham i prawdopodobnie wkrótce będzie podobnie ograniczone, jak nawyki żywieniowe misia koali.
EVENo

Post autor: EVENo »

Geminiman019 pisze:Ponadto po przeczytaniu tego tekstu zostałem zmuszony do połamania i wyrzucenia do śmietnika trzech płyt grupy KISS jakie miałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
takjakja
It's My Life
It's My Life
Posty: 119
Rejestracja: 17 stycznia 2013, o 20:46
Lokalizacja: Lublin

Post autor: takjakja »

A ja slucham masee zespolow,glownie hard rockowych.Bon Jovi ,Gunsi (moja milosc kolejna ),AC/DC,Aerosmith,Motley Crue,Kiss, Iron Maiden,Metallica,Sex Pistols,Ramones, Led Zeppelin,oj duzo duzo ich.
Moj last ; http://www.lastfm.pl/user/lemuryy
http://www.lastfm.pl/user/lemuryy

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000264659045 - zapraszajcie,piszcie czy tam co chcecie,lubie gadac o muzyce! ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”