Bryan Adams

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Bryan Adams

Post autor: Smolek »

Co sądzicie o tym piosenkarzu, o jego piosenkach, słuchacie go, podoba wam się jego muzyka i czy w ogóle znacie jego piosenki.

Dla mnie oczywiście zawsze na pierwszym miejscu będzie Bon Jovi, ale też staram się słuchać czegoś innego. A Bryan Adams jest na drugim miejscu po Bon Jovi. Bryan ma na koncie wiele świetnych piosenek. Warto posłuchać jego. Najbardziej mi się podobają trzy jego albumy: Cuts Like a Knife z 1983 roku z bardzo dobrymi piosenkami jak Straight From The Heart czy Cuts Like a Knife. Druga płyta to Reckless z 1984 roku(moja ulubiona Bryana, ponieważ jest na niej wiele hitów) z świetnymi piosenkami jak: Heaven, Summer of 69', Somebody czy Run to you. A trzecia to Waking Up the Neighbours z 1991 roku z nie zapomnianą piosenką z filmu Robin Hood; Książę Złodziei, Everything I do, któa zajęła pierwsze miejsce w USA. Jednak jest parę fajnych piosenek na tej płycie jak np. Can't Stop This Thing We Started, Do I Have To Say The Words czy Thought I'd Died And Gone To Heaven czy All I Want Is You. Bardzo fajna też jest piosenka Please Forgive Me z składanki z największymi przebojami z 1993 roku. Potem Bryan zaśpiewał dwie świetne piosenki, które zajęły pierwsze miejsce w USA (Wiec wraz z Everything I do ma o jedno mniej od Bon Jovi, mówie oczywiście o zestawieniu Billboard Hot 100). Mowa tu o All For Love i Have You Ever Really Loved A Woman. W 2002 roku wydął piosenkę Here I Am, która mi się bardzo podoba. Jednak są jeszcze inne, świetne piosenki w jego wykonaniu. Nie jestem w stanie wypisać wszystkich fajnych piosenek bo jest ich wiele.

Zachęcam was do posłuchania jego bo to bardzo dobry artysta.
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

Zdecydowanie jeden z moich ulubionych artystów (mój last.fm klasyfikuje Bryana na 6 miejscu pod względem liczby odtworzeń :P ). Moje ulubione płyty to genialne MTV Unplugged oraz Live! Live! Live! , ulubione piosenki Cuts Like A Knife, Run To You, One Night Love Affair, Summer of 69' + wszystkie ze wspominanej Unplugged bo na tej płycie każda piosenka brzmi GENIALNIE! Ogólnie uważam, że Adams gra muzykę bardzo, ale to bardzo w stylu Bon Jovi, dlatego nie zdziwię się, jeśli będzie miał tu sporą grupkę fanów.
Wojtek
I Believe
I Believe
Posty: 65
Rejestracja: 8 marca 2008, o 15:27
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wojtek »

Wielki fan tutaj :)
Co do podobieństwa do BJ to BA faktycznie grał muzykę podobną: od początku lat 80' do 1996 roku. Niestety kolejne płyty to już odejście od rockowych kawałków i Adams zaczął zmierzać ku Popowi.
Na szczęście wciąż na fullbandowych koncertach, dominują brzmienia rockowe (miałem szczęście usłyszeć BA w Berlinie w 2008 roku).
Na zagranicznych forach BA bardzo dużo osób lubi BJ, ciekawe ile tu fanów się znajdzie? :-)
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Ja pierwszy raz świadomie dowiedziałem się o nim w 1996 roku, gdy miała premierę płyta "18 Till I Die". Bardzo spodobał mi się pierwszy teledysk "The Only Thing That Looks Good on Me is You" (kto wymyślił tą nazwę) będący jakimś pokazem mody. Ciekawe czy go znacie. Zwrócił tam moją uwagę taki stary, brzydki koleś. Oto link: http://www.youtube.com/watch?v=GEclDV-C1hU
Awatar użytkownika
Alicia 478
It's My Life
It's My Life
Posty: 148
Rejestracja: 1 stycznia 2010, o 21:07
Lokalizacja: 68756567

Post autor: Alicia 478 »

Lubię Bryana ale szczególnie za nim nie szaleję :))
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Do osób, które słuchają Bryana:

Co myślicie o piosence Depend On Me. Mi się strasznie podoba. Jak kto nie słuchał to zachęcam do słuchania.
Awatar użytkownika
JJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 4 października 2006, o 13:30
Lokalizacja: Kępno|Poznań

Post autor: JJ »

Słucham. Kiedyś non stop, teraz trochę mniej. Kawałek pochodzi z płyty Waking up the neighbours". Cała płyta jest dla mnie bardzo udana, a Depend on Me może nie powala na kolana, ale kawałek przyjemny. Na plus tekst i brzmienie perkusji.

[ Dodano: 2011-01-25, 15:44 ]
NEWS:
Bryan Adams w czerwcu w Rybniku :D
http://muzyka.onet.pl/0,2248047,newsy.html

bilety od jutra;]
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Przez ostatnie 2 tygodnie słucham go non-stop. Znałem przede wszystkim tylko single jego, a teraz poznałem jego całe płyty, i jestem zadowolony.

Co do koncertu to wczoraj było potwierdzenie tego. Wybiera się ktoś na ten koncert? Ja się mocno zastanawiam. Do Rybnika mam około 500 km. Od dzisiaj w ogóle już można kupowac bilety w cenie 250 zł / 180 zł na płytę, 220 zł i 490 zł (VIP) na trybunę będą dostępne w sieci TicketPro, Empik, Saturn, Media Markt.
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

no nie wierzę :D niedawno wyszła jego płyta live i dosłownie miesiąc temu tak sobie myślałem, że chciałbym kiedyś pojechać na jego koncert ;] Tylko termin trochę ciężki bo 10 BJ w Lipsku..., ale cóż będzie trzeba się sprężyć :D
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

W Rybniku Bryan wystąpi w 5-osobowym składzie. Ostatnio występował tylko akustycznie z Gary Breitem, który grał na klawiszach.
Awatar użytkownika
JJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 4 października 2006, o 13:30
Lokalizacja: Kępno|Poznań

Post autor: JJ »

Mówiąc szczerze od zawsze marzyłem, żeby zobaczyć na żywo Bon Jovi i Bryana Adamsa. I jestem szczęśliwy, ponieważ 13 czerwca będę w Rybniku, a już 22 lipca w Wiedniu na BJ :jupi: Adams to dla mnie klasyka gatunku, idol i jestem podjarany jak 8latek mający pierwszy wzwód :D
PiterQ
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 28
Rejestracja: 16 stycznia 2011, o 20:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: PiterQ »

Jeżeli o mnie chodzi...lubiłem go posłuchać, piosenki wpadają w ucho, ale zazwyczaj kończyło się na Heaven bądź Everything i do. Co jak co, ballad lepszych nie słyszałem.
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

PiterQ pisze:Jeżeli o mnie chodzi...lubiłem go posłuchać, piosenki wpadają w ucho, ale zazwyczaj kończyło się na Heaven bądź Everything i do. Co jak co, ballad lepszych nie słyszałem.
Ze mną podobnie było, ale wszystko się zmieniło 2 tygodnie temu kiedy zdecydowałem się przesłuchać całych płyt. Teraz częściej słucham rockowych piosenek, a najbardziej mi się podobają: Cuts Like A Knife, Run To You, Summer Of 69', Kids Wanna Rock, Touch The Hand.
Slowhand
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 23
Rejestracja: 6 lipca 2010, o 08:51
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Slowhand »

smolek91 pisze:Wybiera się ktoś na ten koncert?
Ja już mam kupione bilety, mieszkam niedaleko Rybnika, więc miejsce jest dla mnie wymarzone;)
Call me a relic, call me what you will
Say Im old-fashioned, say Im over the hill
Today music aint got the same soul
I like that old time rock'n' roll
Crossroads21
I Believe
I Believe
Posty: 80
Rejestracja: 20 sierpnia 2009, o 21:01
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Crossroads21 »

Fuck. ;/ Mam bardzo blisko. Poszłabym, jakby był dzień później, bo 12 mam koncert BJ w Monachium. Szkoda bo lubię Bryana
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”