Podobieństwa muzyczne

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

Geminiman019 pisze: "Jak Ja Wierzę" Patrycji Kosiarkiewicz ma zapożyczone to i owo z "Tom's Diner" Suzanne Vega.
A ja dziś odkryłem, że IML to chamsko zerżnięty plagiat Bed Of Roses, to i owo zostało zapożyczone, gitara, perkusja :P mało tego cały schemat piosenki jest w bezczelny sposób powielony zwrotka-refren-zwrotka-solówka-zwrotka... i jeszcze ten wokal... no niemal, że identyczny, a najgorsze jest w tym wszystkim to, że to autoplagiat świadczący o kompletnym wypaleniu artysty :(

:D :PPP

[ Dodano: 2010-06-02, 15:19 ]
rockdk pisze:Paula Ignasiak- "Od dziś" i Eric Clapton - "Wonderful Tonight"
to wydaje mi się dość konkretną zrzyna...
No ta zagrywka na wstępie jest zerżnięta, z resztą kiedyś był taki program na tvp2 gdzie grały na żywo różne zespoły, a zwycięzca programu przechodził dalej itp... była tam raz Paula z ową piosenką i dostała niezły zjeb od jury za ten plagiat :D
Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

i właśnie to co podał Rockdk jest przykładem plagiatu (chyba, że ta laska dostała zgode na wykorzystanie tego fragmentu). Brawo Rock, w końcu mamy post na temat! :D

Ja wracam do wyszukiwania podobieństw w wymienionych przez was kawałkach. Na razie na warsztacie mam dwa porównania które mi się bardzo spodobały:
"Heart-Shaped Box" Nirvany - "I was Made for Loving You" KISS
"I Can't Deny it" Roda Stewarta i "Jump" Van Halena

jade te kawałki już chyba po raz 20-ty i naprawdę nie mogę się niczego dopatrzeć. Gem, może (albo załozycielka tematu) ze swoim słuchem absolutnym mnie jakoś naprowadzisz? Napisz mi najlepiej linki do tych kawałków i sekundy w których te 'kopie', 'zrzyny' itp. wystepują. Nie szydzę z Ciebie, ino jak ktos twierdz, że np. utwór Roda Stewarda (którego lubię) jest kopia 'Jump' chciałbym to usłyszeć.
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
Awatar użytkownika
lady_in_black17
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 29
Rejestracja: 20 marca 2010, o 10:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lady_in_black17 »

Rattie pisze:i właśnie to co podał Rockdk jest przykładem plagiatu (chyba, że ta laska dostała zgode na wykorzystanie tego fragmentu). Brawo Rock, w końcu mamy post na temat! :D
Wypraszam sobie :D Posłuchaj "If you were a woman" Bonnie Tyler, "You give love a bad name" pewnie znasz. A potem oceniaj sensowność czyichś postów :D
never gonna fall for modern love
Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

Są bardzo podobne, jednak problem w tym, że to nie plagiat.
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
Awatar użytkownika
lady_in_black17
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 29
Rejestracja: 20 marca 2010, o 10:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lady_in_black17 »

Rattie pisze:Są bardzo podobne, jednak problem w tym, że to nie plagiat.
Autoplagiat :D Oba pomagał pisać (pisał?) Desmond Child. Możemy zwalić na niego i zakończyć wątek, ale po co? Zabawnie zaczyna się robić, jak się tak kłócicie ^^
Ostatnio zmieniony 2 czerwca 2010, o 13:53 przez lady_in_black17, łącznie zmieniany 1 raz.
never gonna fall for modern love
Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

zauważyłem, że tylko tyle potraficie napisać - 'po co? zabawnie jak się żrecie'. Grzecznie proszę o odpowiedź na moje pytania, bo wyjechaliscie z naprawdę ciężkimi oskarżeniami w stosunku do kilku postaci, które bardzo lubię. Skoro to takie 'słyszalne' to co to za problem z oświeceniem 'głuchej' osoby, jak ja? Jednak widać - nie potraficie uargumentowac swoich własnych postów.
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
Awatar użytkownika
lady_in_black17
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 29
Rejestracja: 20 marca 2010, o 10:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lady_in_black17 »

Rattie pisze:Jednak widać - nie potraficie uargumentowac swoich własnych postów.
Potrafię ^^ Ta sama melodia, bardzo podobna budowa (zaczyna się chórkami a capella, potem bardzo rytmiczny podkład, zwrotki o podobnej melodii). Ale bardzo mi przykro, Rattie, jeśli poczułeś się obrażony. Bardzo prawdopodobne, że jestem tylko narwaną poszukiwaczką plagiatów we wszystkim i u wszystkich :D
never gonna fall for modern love
Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

dalej nie odpowiedziałaś. pytałem np. o KISS vs Nirvana itd. bo o ile mnie pamięć nie myli napisałem kilka minut temu, że kawałek Bonnie jest bardzo podobny. Ale cóz lepiej zmienić temat, a potem narzekac na wyrotowych rocknrollowców robiących burdel -nieee umiecie cytać ze zrozumieniem i są kłótnieeee :( '
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
Awatar użytkownika
lady_in_black17
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 29
Rejestracja: 20 marca 2010, o 10:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lady_in_black17 »

W takim razie przepraszam :D Mam nadzieję że nie zrobiłam sobie kolejnego wroga? Rzeczywiście w Nirvanie KISS'u za bardzo nie słyszę...
never gonna fall for modern love
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Post autor: teken020 »

Driver - I Believe in Love, klawisze podobne do Seventh Wonder - Day By Day (ver. piono)
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

A propos Roda Stewarta i Van Halena: te partie klawiszowe są dla mnie niemal identyczne i stąd to podobieństwo. Ja też nie wiem czemu Nirvana zalatuje mi utworem Kissa. Ja żadnym megalomanem nie jestem, to tylko takie moje odczucia po wysłuchaniu n-tej piosenki.

Jakby co "Gimme All Your Lovin'" ZZ Top ma podobne zagrywki jak "Start Me Up" Rolling Stonesów.

Wiecie o tym że pewien riff gitarowy jest powszechnie kopiowany przez wielu wykonawców. Chodzi mi o ten z utworu "Release the Beast" grupy Breakwater.
Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

"Heart-Shaped Box" Nirvany mocno zalatuje "I was Made for Loving You" zespołu KISS
Ja też nie wiem czemu Nirvana zalatuje mi utworem Kissa.
Chłopie, Ty starasz się komuś na siłę przypodobać czy po prostu coś ćpasz?
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
Awatar użytkownika
Alicia 478
It's My Life
It's My Life
Posty: 148
Rejestracja: 1 stycznia 2010, o 21:07
Lokalizacja: 68756567

Post autor: Alicia 478 »

Geminiman019 pisze:"Heart-Shaped Box" Nirvany mocno zalatuje "I was Made for Loving You" zespołu KISS
To mnie pobiło :P bujną masz wyobraźnie :))
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

Co do Kiss i Nirvany to tylko ostatni ignorant byłby w stanie postawić tezę, że jakikolwiek szanujący się zespół grungowy ryzykowałby swoją reputację poprzez kopiowanie czegokolwiek kojarzonego z glamem :D
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Jestem całkowicie trzeźwy i wszystko to co napisałem było całkowicie przemyślane. Przestańcie mnie winić za to, że mam słuch (prawie)absolutny i potrafię we wszystkim dopatrzyć się nawet minimalnego podobieństwa. To nie moja wina że jestem taki jaki jestem. Lepiej nie róbcie z tego 10-stronicowy offtopu, bo jest to całkowicie bezcelowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”