Podobieństwa muzyczne

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
lady_in_black17
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 29
Rejestracja: 20 marca 2010, o 10:32
Lokalizacja: Wrocław

Podobieństwa muzyczne

Post autor: lady_in_black17 »

No tak... czasem słuchamy jednej piosenki, drugiej... i jak na złość nie wiemy, która jest która :D Moje propozycje piosenek, które są niepokojąco podobne:
1. "If you were a woman" Bonnie Tyler (1986) i "You give love a bad name" Bon Jovi (też 1986). Do obu piosenek rękę przyłożył Desmond Child. Może dlatego brzmią prawie identycznie ^^
2. "Summertime" Bon Jovi (2007) i "I love rock'n'roll" napisane The Arrows (1975). Chodzi mi o wersję Joan Jett & The Blackhearts (1982). Wstępy są niemal identyczne :D (do BJ i Joan Jett)
3. "American Idiot" Green Day (2004) i "Bad Reputation" - znów Joan Jett (1981). Tu chyab wiadomo, kto zwalił ^^
4. "I'll stand by you" The Pretenders (1994). Dla mnie to połączenie "Winner takes it all" Abby (1980) i "It's a heartache" Bonnie Tyler (1977), jakby zaśpiewane przez Roxette.
5. "What's up" 4 Non Bondes (1993) i "Don't worry, be happy" (1988) Bobby'ego McFerrin'a.

Co o tym sądzicie? Znacie jakieś inne plagiaty? :D
Ostatnio zmieniony 3 czerwca 2010, o 09:36 przez lady_in_black17, łącznie zmieniany 1 raz.
never gonna fall for modern love
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Ricky Skywalker »

"Unbreakable" Bon Jovi i "Fighter" Christiny Aguilery. Niestety, Krysia była o 3 lata szybsza :P
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

Mocno naciągane... What's up i Don't worry, be happy?? Yyy sorry, nie widzę związku...
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

lady_in-black17, ja takiego tematu tutaj oczekiwałem jak kania dżdżu. Teraz się wypowiem.

"These Are the Days of Our Lives" Queen jest wyjątkowo podobne do "Time After Time" Cyndi Lauper
"Heart-Shaped Box" Nirvany mocno zalatuje "I was Made for Loving You" zespołu KISS
"Na Sen" Urszuli to wypisz wymaluj "Don't Cry" Guns N' Roses plus elementy "74, 75" The Connels
"Skłamałam" Edyty Bartosiewicz bardzo przypomina "Fake Plastic Trees" Radiohead
"O Tobie" Bajmu to mocna zrzyna z "Dry County" Bon Jovi :zly:
"I Can't Deny it" Roda Stewarta to niemal kopia "Jump" Van Halena
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

Geminiman019 pisze:
"Heart-Shaped Box" Nirvany mocno zalatuje "I was Made for Loving You" zespołu KISS
"Na Sen" Urszuli to wypisz wymaluj "Don't Cry" Guns N' Roses plus elementy "74, 75" The Connels
"O Tobie" Bajmu to mocna zrzyna z "Dry County" Bon Jovi :zly:
"I Can't Deny it" Roda Stewarta to niemal kopia "Jump" Van Halena
Hahahahahahahahaha. Lol. Co bierzesz?? No k..wa to chyba żart jakiś... Nie ma jak doszukiwać się czegoś gdzieś, gdzie tego nie ma... bez przesady. Bajm i Bon Jovi... Litości.
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

Sobol, już była tu taka jedna co w 'Street Girl' Raw Silk widziała wstęp do Runaway, pamiętasz?:D
Poza tym i tu gitara i tam gitara, tu bas, tam bas, co gorsza wszędzie jest WOKAL, toż to totalny dowód na zrzynę!!

Zanim walniecie kolejnymi plagiatami, proponuje obejrzeć ten film, naprawdę daje wiele do myślenia
http://www.youtube.com/watch?v=5pidokak ... fd6glwR0_s
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
Awatar użytkownika
lady_in_black17
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 29
Rejestracja: 20 marca 2010, o 10:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lady_in_black17 »

sobol_77 pisze:
Geminiman019 pisze:
"Heart-Shaped Box" Nirvany mocno zalatuje "I was Made for Loving You" zespołu KISS
"Na Sen" Urszuli to wypisz wymaluj "Don't Cry" Guns N' Roses plus elementy "74, 75" The Connels
"O Tobie" Bajmu to mocna zrzyna z "Dry County" Bon Jovi :zly:
"I Can't Deny it" Roda Stewarta to niemal kopia "Jump" Van Halena
Hahahahahahahahaha. Lol. Co bierzesz?? No k..wa to chyba żart jakiś... Nie ma jak doszukiwać się czegoś gdzieś, gdzie tego nie ma... bez przesady. Bajm i Bon Jovi... Litości.
Nie zgadzam się! :D Jak na mój gust Bajm baaardzo wzorował się na BJ (instrumentacja etc.) ^^ Może Kozidrak ich lubiła? :D
never gonna fall for modern love
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

Bajm się wzorował na zachodnich zespołach w latach 80', ale czy akurat na BJ to bym się ostro spierał :P
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

Kurde przepraszam - są podobieństwa - oba zespoły są na "be" :P.
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

http://www.youtube.com/watch?v=6rlrB9baquI
Dziwię się wam, że nie słyszycie w tym "Dry County". Przecież to jest ordynarna zrzyna.
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

?? Jeśli ktoś miałby plagiatować Bon Jovi to musiałby się totalnie nie cenić... Naciągane... Gdzie to Dry County??
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

Znam piosenkę, nie widzę ?ADNEGO podobieństwa, no może obie piosenki do pewnego momentu rozwijają się wg. podobnego schematu - ale nie na tym polega plagiat, "melodycznie" piosenki nie mają ze sobą nic wspólnego.

Przyrównując DC do tego czegoś obrażasz jeden z najlepszych kawałków w historii BJ... :whoeva:
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

sobol_77 pisze:?? Jeśli ktoś miałby plagiatować Bon Jovi to musiałby się totalnie nie cenić... Naciągane... Gdzie to Dry County??
Sobol, słuchasz Bon Jovi, totalnie się nie cenisz? :whoeva:

W ogóle co wpadasz to pierdzielisz, zjedziesz innych, powspominasz czasy jak byłeś młody a bj mieli ponoć szacunek, pokażesz jakim jesteś rockowym gościem poprzez rzucenie czasem jakimś wulgaryzmem, wyzwaniem od miękkich chu$5w i tym ile to nie wypiłeś i ile razy accesa nie obejrzałeś i tak wygląda twój wysoki poziom na gównianym forum bon jovi, o który to poziom jęczysz co któryś post, czasu ci nie szkoda na przebywanie tutaj? Właśnie przez takich użytkowników jak ty tak mało osób pisze, nie dlatego, że nie mają własnego zdania, ale dlatego że ich zdanie będzie zaraz zjechane przez wywrotową grupkę rocknrollowców. Miałeś podobno odejść... co tu jeszcze robisz w takim razie? :whoeva:
Awatar użytkownika
lady_in_black17
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 29
Rejestracja: 20 marca 2010, o 10:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lady_in_black17 »

No wiecie, każdy słyszy trochę inaczej... A co do tego filmiku z Axis of Awesome to super zmontowane :D Mi jeszcze podobnie brzmią "St Elmo's fire" (John Parr), "Fading like a flower" (Roxette) i "One night in Bangkok" (Murray Head), ale tu pewnie oberwę, że szukam dziury w całym :D
never gonna fall for modern love
Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

a ja mam Ci, Bartuś, przypomnieć Twoje wielce inteligentne posty, którymi raczyłes nas od dłuuuugich miesięcy? (choćby ten najświeższy, w jakims tam temacie, w którym się z Adim kłóciłem)?
Drugi Adi sie robisz? Wdupcasz się do wątku, piszesz totalnie nie na temat, przyczepiasz się do jakichś nieistotnych pierdół. Cos się złego podziało w życiu Twym, że odreagowania szukasz? Czy może po prostu zazdrościsz Sobolowi wiedzy na temat muzyki?

PS. Powiem Ci tyle, że utrzymuje (ewentualnie utrzymywałem) kontakt z wieloma osobami, które swego czasu się tutaj udzielały i uwierz mi, nie przestały one pisać z powodu, jak to ująłeś, 'wywrotowej grupy rocknrollowców' ;)
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”