Def Leppard

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Def Leppard

Post autor: Bon Jovi »

RHCP trzeba lubić, bo to co tworzą nie jest chyba dla każdego. Mimo że jest to dla mnie :-) Album gitarowy, momentami łagodny a chwilami uderza mocno w punkt. Ogólnie to jest dobry album, godny polecenia.
Poniżej utwory jako playlista, można przesłuchać i się z nimi zapoznać.
Red Hot Chili Peppers - Unlimited Love (Full Album)

Utwory, które mi się podobają z tego albumu (kolejność nie odnosi się do oceny, który z nich jest lepszy):
Black Summer (osłuchałem się już nim dobrze, inspiracja Bon Jovi, taka z przymrużeniem oka... :PPP );
Here Ever After (takie RHCP lubię);
The Great Apes (solo świetne, gitar nie brakuje);
These Are the Ways (utwór ma swój klimat, jest łagodnie i jest moc);
One Way Traffic (po prostu stare dobre RHCP :)) );
Veronica (ballada, ale za to jaka... :brawo: );
The Heavy Wing (zwrotka powoli się rozkręca, ale później jest moc przy refrenie, solo zasługuje tutaj na osobną uwagę);
Tangelo (bardzo dobre zakończenie albumu, nie będę pisał co jest a czego nie ma, utwór ma swój klimat).
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Def Leppard

Post autor: michael »

Bon Jovi pisze: 5 kwietnia 2022, o 15:17 RHCP trzeba lubić, bo to co tworzą nie jest chyba dla każdego. Mimo że jest to dla mnie :-) Album gitarowy, momentami łagodny a chwilami uderza mocno w punkt. Ogólnie to jest dobry album, godny polecenia.
Poniżej utwory jako playlista, można przesłuchać i się z nimi zapoznać.
Red Hot Chili Peppers - Unlimited Love (Full Album)

Utwory, które mi się podobają z tego albumu (kolejność nie odnosi się do oceny, który z nich jest lepszy):
Black Summer (osłuchałem się już nim dobrze, inspiracja Bon Jovi, taka z przymrużeniem oka... :PPP );
Here Ever After (takie RHCP lubię);
The Great Apes (solo świetne, gitar nie brakuje);
These Are the Ways (utwór ma swój klimat, jest łagodnie i jest moc);
One Way Traffic (po prostu stare dobre RHCP :)) );
Veronica (ballada, ale za to jaka... :brawo: );
The Heavy Wing (zwrotka powoli się rozkręca, ale później jest moc przy refrenie, solo zasługuje tutaj na osobną uwagę);
Tangelo (bardzo dobre zakończenie albumu, nie będę pisał co jest a czego nie ma, utwór ma swój klimat).
W temacie Def leppard o płycie RHCP. Interesujące :P
Let's get rocked!
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Def Leppard

Post autor: Bon Jovi »

Pan M mnie wywołał, to napisałem moje odczucia...
Jak wyjdzie album DL, też napiszę...
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Def Leppard

Post autor: M »

Bon Jovi pisze: 5 kwietnia 2022, o 17:37 Pan M mnie wywołał, to napisałem moje odczucia...
Jak wyjdzie album DL, też napiszę...
Dzięki za odpowiedź 😉

Ja po Red Hotach spodziewałem się - z racji na powrót Fru - może nie ognia, ale tego pierwiastka magii. Płyta mocno przyziemna, wyluzowana i totalnie lajtowa. I patrząc na wiek tych gości to... trudno oczekiwać czegoś innego.

Niemniej, Red Hoci to nadal wielka marka i świetny zespół. Co ciekawe nadal wzbudza ogromne zainteresowanie swoją muzyką. "Black Summer" w 2 miesiące zrobił więcej wyświetleń niż wszystkie wiodące single Def Leppard z ostatnich 30 lat...

Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Def Leppard

Post autor: michael »

Bon Jovi pisze: 5 kwietnia 2022, o 17:37 Jak wyjdzie album DL, też napiszę...
No i super. Generalnie np. na temat RHCP nie mogę się wypowiadać bo nigdy nie słuchałem. Nie ma w tej muzyce nic intersującego dla mnie. Gdyby nie istnieli to nic by to w moim życiu nie zmieniło. Podobnie jak cały nurt grunge. Mam debiut Nirwany i Pearl Jam i tyle. Mam na półce około 1,5 tysiąca płyt. Gdybym miał prowadzić audycje muzyczną to takiego grania jak RHCP i grunge by nie było albo bardzo rzadko. Byłoby wszystko od The Police Dire Straits po Van Halen Aerosmith Type O Negative czy Saxon. To oczywiście igła w stogu siana. Natomiast Leppardzi to miód malina. Jestem ekspertem :yes: Kocham i czekam na nową płytę jak małe dziecko czeka na zabawkę czy cukierka. Czuję w trzewiach że Diamond Star Halos to będzie zajebista płyta.
Jeszcze 50 DNI !!
Let's get rocked!
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Def Leppard

Post autor: Bon Jovi »

michael pisze: 7 kwietnia 2022, o 09:13Natomiast Leppardzi to miód malina. Jestem ekspertem :yes: Kocham i czekam na nową płytę jak małe dziecko czeka na zabawkę czy cukierka. Czuję w trzewiach że Diamond Star Halos to będzie zajebista płyta.
Jeszcze 50 DNI !!
Mam pytanie, jaki utwór Bon Jovi za całej dyskografii jest bardzo zbliżony do Def Leppard, czy Bon Jovi się inspirowali Twoim ulubionym zespołem (bardzo szanowanym przeze mnie oraz przez JBJ również, skoro grali przed koncertami Bon Jovi w 2018 roku, tak jak Bon Jovi grali przed nimi na początkach swojej muzycznej drogi), chociaż w jednym utworze?
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Def Leppard

Post autor: michael »

Dobre pytanie. Myślę, że podobieństwo to nie jeden utwór a 2 i 3 płyta BJ i DL. O ile JBJ inspirował się Pyromanią to po wydaniu SWW już nie musiał się niczym inspirować. Wszystko odpaliło na pełnej kurtyzanie. Kiedyś grało się zwrotka refren zwrotka refren solówka refren wykończenie...koniec utworu. Ważna zawsze była melodia i wyrąbany w kosmos refren. Płyty Pyromania Hysteria i SWW czy New Jersey są wypełnione po brzeg singlami. Tam nie ma słabych momentów. Trafiły w punkt. Mają mnóstwo wspólnego chociaż z racji tego że DL zawsze mieli dwóch gitarzystów to w moim odczuciu grali jednak mocniej. Oczywiście w tamtym czasie. Obecnie to dwa różne bieguny.
Joe Elliott i JBJ zawsze się kumplowali a może nawet przyjaźnili dlatego pewne rzeczy zostają na zawsze. Generalnie brak Sambory od prawie dekady w BJ jest masakrycznie odczuwalny. Ostania płyta JBJ to melodyczna trauma (Beautiful Drug jest bardzo dobry). Płyta brzmi jak kampania prezydencka Joe Bidena. Najgorsza lokata na liście billboardu od 3 dekad świadczy to najdobitniej. Teraz jestem ciekawy czy mam rację co do nowego leppard. Za 50 dni się wyjaśni.
Let's get rocked!
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Def Leppard

Post autor: Bon Jovi »

Masz rację, jednak w moim odczuciu taka totalna inspiracja jest w utworze King Of The Mountain, te chórki przed refrenem, "(Oh no)" i "(Let's go)" zawsze jak słucham tego utworu, to kojarzy mi się przez to z Def Leppard. Tak jak napisałeś 2 i 3 płyta, a ten utwór pochodzi z drugiej... :-)
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Def Leppard

Post autor: Bon Jovi »

Ja lubię najbardziej ten utwór "When Love And Hate Collide", trochę mi tam słychać w solówce brzmienie gitary jak u Bryana Adamsa, ale ogólnie to bardzo fajny utwór Def Leppard. Akustyczna wersja też jest świetna. Wersja demo, to czysty Def Leppard ze świetną szarpaną solówką w ich stylu.


Poniżej ciekawe wykonanie z wokalistką , która też śpiewała z JBJ u jednego z Książąt Brytyjskich.
Def Leppard & Taylor Swift - "When Love And Hate Collide" (Live CMT Crossroads, 2008.10.06)
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Def Leppard

Post autor: michael »

Jeszcze 39 dni !! "Diamond Star Halos"
https://www.youtube.com/watch?v=P_hHAjds770
Let's get rocked!
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Def Leppard

Post autor: michael »

O to chodzi!!!
Def Leppard - Take What You Want
https://www.youtube.com/watch?v=X9UwhI2uPFE
Miód dla uszu... ale petarda!!!
Openery zawsze mieli zajebiste. Ta płyta zapowiada się mistrzowsko !! :brawo:
Let's get rocked!
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Def Leppard

Post autor: Bon Jovi »

michael pisze: 20 kwietnia 2022, o 10:06 O to chodzi!!!
Def Leppard - Take What You Want
https://www.youtube.com/watch?v=X9UwhI2uPFE
Miód dla uszu... ale petarda!!!
Openery zawsze mieli zajebiste. Ta płyta zapowiada się mistrzowsko !! :brawo:
Utwór rzeczywiście bardzo dobry i czuć w nim muzykę DL. :ok:
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Def Leppard

Post autor: Paulska »

michael pisze: 20 kwietnia 2022, o 10:06 O to chodzi!!!
Def Leppard - Take What You Want
https://www.youtube.com/watch?v=X9UwhI2uPFE
Miód dla uszu... ale petarda!!!
Openery zawsze mieli zajebiste. Ta płyta zapowiada się mistrzowsko !! :brawo:
No to zdecydowanie miłe zaskoczenie w stosunku do "Kick", szkoda trochę takiego gwałtownego zakończenia. Ale czekam na więcej !!
Pozdrawiam
Paulska
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Re: Def Leppard

Post autor: sobol_77 »

Tak jak pisałem wcześniej - nie ma co się sugerować (gównianym) pierwszym singlem, tak jak przewidziałem - drugi to inna, lepsza historia. Dla mnie żadne zaskoczenie, gitarki fajnie chodzą, chórki są, Joe śpiewa nie najgorzej, choć na pewno lata świetności ma już za sobą. Jednak przede wszystkim brzmi to o niebo lepiej niż plumkanie Bon Jovi i pojękiwania Jona w ostatnich latach i na ostatnich płytach.
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Def Leppard

Post autor: michael »

sobol_77 pisze: 22 kwietnia 2022, o 05:05 Tak jak pisałem wcześniej - nie ma co się sugerować (gównianym) pierwszym singlem, tak jak przewidziałem - drugi to inna, lepsza historia. Dla mnie żadne zaskoczenie, gitarki fajnie chodzą, chórki są, Joe śpiewa nie najgorzej, choć na pewno lata świetności ma już za sobą. Jednak przede wszystkim brzmi to o niebo lepiej niż plumkanie Bon Jovi i pojękiwania Jona w ostatnich latach i na ostatnich płytach.
Nostradamus :D
nie licząc dzisiaj jeszcze 30 DNI do DIAMOND STAR HALOS
Take What You Want absolutny kiler. Epickie wejście (słuchałem tego ze sto razy i każdy detal szczegół jest perfekcyjny). Elliott wchodzi dopiero w 61 sekundzie ale to co zrobił wokalnie to jest kosmos. Phil i Vivian to jest kosmos! Pole minowe zrobione z gitar plus w ostatniej minucie solówki (Woooow!!!!) Najlepsza sekcja rytmiczna w galaktyce Richard Allen i "Sav" Savage...kosmos. Def Leppard brzmi jak jakiś młody zespół, który chciałby pokazać wszystkim na co go stać a tu mamy do czynienia z zespołem który zdobył muzyczny Olimp i nadal potrafi nagrywać takie kawałki. Padam na kolana! Szczęść Boże tak trzymać!
Let's get rocked!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”