Def Leppard

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Def Leppard

Post autor: Bon Jovi »

Teledysk fajnie zrealizowany, muzycznie także dobry wybór na singla.
sobol_77 pisze: 26 maja 2022, o 09:37 Brzmią fajnie, Joe wokalnie nakrył Jona kapeluszem, ale jego wygląd... Jak stara babcia po solarium. Dramat. Oceniając sam występ - dobrze się słucha, ogląda również - no poza zamykaniem oczu jak w kamerę wpada Elliott :D Ogólnie na plus,sam dobór utworów trafiony, nie ma jak postawić na klasyki.
Każdy ma swoje gusta. Ale występ DL bardzo fajny. Nie mogę zaprzeczyć że Joe wokalnie lepiej wychodzi na żywo od JBJ. Jednak Jonowi wybaczyłbym i gdyby przyjechali nawet teraz do Polski, to na koncert bym się wybrał. Jon chyba zdaje sobie sprawę, że musi popracować nad wokalem pod okiem dobrego trenera. Chciałbym jeszcze zobaczyć Bon Jovi na żywo, a jeśli by jeszcze Richie wrócił... By pewnie wróciło wielu fanów RS. Ehhh, marzenia...
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Def Leppard

Post autor: michael »

O 15:02 odbyła się premiera teledysku do Fire It UP :D
https://www.youtube.com/watch?v=8gVFN8qIhWg
a chwilę później na youtube odbyło się na żywo spotkanie z zespołem (tak około24 minut)
https://www.youtube.com/watch?v=km6TvYuRl5w
Widać po chłopakach ten dziecięcy entuzjazm :)
Mam na mailu już cały album. Pytanie czy wytrzymam i nie przesłucham już dzisiaj wieczorem i poczekam do jutra na płytę( a może nawet do poniedziałku). Zobaczę ale jestem podjarany... ciężko ubrać w słowa :jupi:
Let's get rocked!
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Def Leppard

Post autor: Bon Jovi »

michael pisze: 26 maja 2022, o 14:03 O 15:02 odbyła się premiera teledysku do Fire It UP :D
https://www.youtube.com/watch?v=8gVFN8qIhWg
a chwilę później na youtube odbyło się na żywo spotkanie z zespołem (tak około24 minut)
https://www.youtube.com/watch?v=km6TvYuRl5w
Widać po chłopakach ten dziecięcy entuzjazm :)
Mam na mailu już cały album. Pytanie czy wytrzymam i przesłucham już dzisiaj wieczorem czy poczekam do jutra na płytę( a może nawet do poniedziałku). Zobaczę ale jestem podjarany... ciężko ubrać w słowa :jupi:
Jeśli już masz album, to posłuchaj dziś, a w dniu premiery podziel się z nami swoimi odczuciami :))
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
mario33x
It's My Life
It's My Life
Posty: 164
Rejestracja: 2 grudnia 2012, o 20:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Def Leppard

Post autor: mario33x »

Ja tam bym poczekał! Uwielbiam sluchać pierwszy raz płyty, kiedy wyjmuje ją z pudełka, przeglądam strone po stronie książeczki, a tak z maila.. ale ja tam jestem stary wiec się już nie znam.
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Def Leppard

Post autor: michael »

mario33x pisze: 26 maja 2022, o 18:11 Ja tam bym poczekał! Uwielbiam sluchać pierwszy raz płyty, kiedy wyjmuje ją z pudełka, przeglądam strone po stronie książeczki, a tak z maila.. ale ja tam jestem stary wiec się już nie znam.
I tak zrobię :yes: Czekałem kilka ładnych lat to poczekam jeszcze chwilkę. I tak jak dla mnie wszystko potoczyło się bardzo szybko. Singiel Kick wyszedł w marcu a jutro jest 27 maja i premiera płyty. To niesamowite, że mój najstarszy syn będzie miał w tym roku już bliziutko tyle lat co ja miałem kiedy pierwszy raz zobaczyłem tych pięciu facetów na scenie. To był koncert na Wembley 20 marca 1992 roku poświęcony pamięci Freddiego Mercury'ego. Oglądałem transmisję na żywo w polskiej telewizji. Def Leppard wyszli na scenę... i miłość od pierwszego wejrzenia i usłyszenia. Minęło 30 lat i tych samych pięciu kolesi wydaje nowy krążek. Wybaczcie za słownictwo, ale ja pierdolę to unbelivable !!
P.S
Sami się podzielcie wrażeniami bo ja nie będę obiektywny. Dostaliśmy dwa Glam Rocki i jeden Hard Rock. Liczę jeszcze na 3-4 petardy i kilka zaskoczeń. Po tych trzech numerach to jest 10 na 10...
P.S
Clip do Fire it UP... super. Boże ta solówa na końcu i wykończenie MEGA.
Let's get rocked!
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Def Leppard

Post autor: M »

Album zdecydowanie lżejszy od poprzednika. Panowie już swoje lata mają i OK. Tego czepiać się nie zamierzam.

Co do wokali... Elliott nie jest i nigdy nie był wokalnym akrobatą, ale świetnie sprawdzał się w takiej formule. Głos - instrument. Jest więc to co w zasadzie zespół serwował przez ostatnie 40 lat. Chrypka wspierana często w refrenach arcyniemęskimi falsetami. Tyle z czepiania się...

Plusy? Są jakieś? Pewnie..
Faktury gitarowe świetne, by nie rzec rewelacyjne. Granie przestrzenne, dopieszczone i momentami kultowe. Ostatni utwór w trackliscie rzuca na kolana od pierwszego dźwięku. Jakby powrót do kultowego kawałka z High N Dry. Są też próby nawiązania do Queen (Angels Can't Help You Now) z kapitalnym solo i (niestety) łzawym refrenem.

Podoba mi się "Lifeless". Takie fajne, lekkie brytyjskie granie.
Przydałoby się więcej dołu, więcej mięsa, ale w tej konwencji ma to ręce i nogi.

Co do albumu - tak na szybko. W pamięci zostaje tylko zamykacz. Co za utwór!!!

Chciałbym napisać, że nowy album to granie wysokooktanowe, ale niskokaloryczne, ale póki co to jedynie zbiór lepszych i gorszych pomysłów. Do poziomu nowego Scorpions sporo brakuje😉
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Def Leppard

Post autor: Ricky Skywalker »

Przesłuchałem całość 2 razy. Więcej chyba nie chcę... 😅 Jest zwyczajnie nudno - może nie "U2-nudno", ale dłużej, niż do końca każdej piosenki, w głowie nie zostaje absolutnie NIC. Najsłabsza płyta DL ever.
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Re: Def Leppard

Post autor: sobol_77 »

A ja po tym, jak przeczytałem, że cały album nagrali online (wtf?), to odechciało mi się go słuchać...
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Def Leppard

Post autor: Bon Jovi »

"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Def Leppard

Post autor: M »

Ricky Skywalker pisze: 27 maja 2022, o 09:12 Przesłuchałem całość 2 razy. Więcej chyba nie chcę... 😅 Jest zwyczajnie nudno - może nie "U2-nudno", ale dłużej, niż do końca każdej piosenki, w głowie nie zostaje absolutnie NIC. Najsłabsza płyta DL ever.

Szacunek, że dałeś radę aż 2x.😅
Serio i bez ironii.

Utwory z miejsc 4-9 to wręcz wyzwanie by to przetrwać. Uważam jednak, że końcówka jest niezła, a utwór zamykający to taki mały klasyk (i tutaj zdania nie zmienię).

Słowem mocne otwarcie, potem dno i 2 metry mułu i... wisienka na torcie. Szkoda.
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Re: Def Leppard

Post autor: sobol_77 »

Ricky Skywalker pisze: 27 maja 2022, o 09:12 Jest zwyczajnie nudno - może nie "U2-nudno"
Padłem :lol: A tak w ogóle skąd pomysł nagrywania płyty online? To oni nie spotkali się w ogóle razem w studio? To nie mogło się udać. Natrzepali 15 kawałków i ta ilość na jakość niestety się nie przełożyła. Faktycznie nudno. Ale zamykający album numer zacny.
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Def Leppard

Post autor: M »

sobol_77 pisze: 27 maja 2022, o 14:28
Ricky Skywalker pisze: 27 maja 2022, o 09:12 Jest zwyczajnie nudno - może nie "U2-nudno"
Padłem :lol: A tak w ogóle skąd pomysł nagrywania płyty online? To oni nie spotkali się w ogóle razem w studio? To nie mogło się udać. Natrzepali 15 kawałków i ta ilość na jakość niestety się nie przełożyła. Faktycznie nudno. Ale zamykający album numer zacny.
Mogło, mogło się udać. Warsztat w końcu jest. Może nie było pomysłów i chęci. Pewnie wiek, podejście i obrany target zrobiły swoje.

Def Leppard z jednej strony to jedni z prekursorów (choć to nie do końca trafne określenie) bezrefleksyjnego umpa-umpa, które obecnie na potęgę kalkują skandynawskie współczesne klony Europe, Ratt, Whitesnake i Motley Crue. Bezrefleksyjna gitarowa biegunka.

Def Leppard to było cholera coś więcej. Wiadomo, komercha na sto dwa ale... jednak podjazdy pod Queen, początki z NWOBHM, fajna estetyka.

Ostatni album U2 zdecydowanie lepszy😉 zresztą, U2 słabych raczej nie nagrywają, ale to akurat inny target i inna stylistyka.
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Re: Def Leppard

Post autor: sobol_77 »

M pisze: 27 maja 2022, o 14:57
Ostatni album U2 zdecydowanie lepszy😉 zresztą, U2 słabych raczej nie nagrywają, ale to akurat inny target i inna stylistyka.
Co do biegunki, to ja mam akurat po U2 :))
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Kowal2311
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 22
Rejestracja: 27 maja 2022, o 15:04
Ulubiona płyta: These days

Re: Def Leppard

Post autor: Kowal2311 »

Nie jest aż tak źle jak to przedstawiacie,kilka naprawdę fajnych utworów!Nie spodziewałem się w całości super utworów ( nie te czasy)ale połowa jest spoko ,mniej więcej tego się spodziewałem.Kocham Def Leppard (tylko minimalnie za Bon Jovi), początek płyty spoko i końcówka jest naprawdę dobra!Ja nie nastawiam się na drugą pyromanie więc mnie cieszy kilka nowych dobrych utworów,też tak podchodziłem do nowych płyt Bon Jovi i na każdej coś znalazłem dla siebie.Ale faktycznie jak ktoś chce oceniać płytę jako całość to wtedy szału nie ma,ja wyciągam z każdej coś fajnego dla mnie i tutaj też momentami.jest zajebiście
Kowal2311
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 22
Rejestracja: 27 maja 2022, o 15:04
Ulubiona płyta: These days

Re: Def Leppard

Post autor: Kowal2311 »

No ja akurat też mam po U2 biegunkę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”