Def Leppard

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Def Leppard

Post autor: EVENo »

Damned pisze:Przed chwilą ogłoszono nominacje do przyszłorocznej ceremonii RRHOF
Jak dla mnie w pierwszej kolejności The Cure, w drugiej Def Leppard właśnie. W trzeciej... LL Cool J, bez kitu :D Moim zdaniem gościu ma więcej papierów na nazywanie się ikoną muzyki, niż Radiohead :P A to, że nie jest to muzyka rockowa to już inna sprawa. Na pewno wolę w Hall Of Fame takie kwiatki, niż Madonnę, która jest po prostu sławna i nic poza tym. LL Cool przynajmniej coś zrobił dla muzyki :P
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Re: Def Leppard

Post autor: ROCKSTAR »

Def Leppard- it's about time... :brawo:
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Def Leppard

Post autor: Paulska »

W przypadku DL to chyba trzeba powiedzieć It's high time ;)
Pozdrawiam
Paulska
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Def Leppard

Post autor: Adrian »

Ale słabe to tegoroczne zestawienie :O Zespoły które rok temu zajęły odpowiednio (i dopiero) 12 (Radiohead) i 13 (RATM) dzisiaj są dla mnie faworytami w zestawieniu + The Cure/Kraftwerk. Rok temu było przynajmniej 13 kandydatów których widziałem w czołowej 5tce, a teraz widzę tylko 4 pewniaków. Dziwne, bo lepszych/bardziej zasłużonych artystów niż Ci co się znaleźli na liście (w mojej opinii) jest całkiem sporo:
Nick Cave
Chubby Checker
Alice In Chains
Willie Nelson
Joy Division
John Coltrane
The Smiths
The Pixies
Soundgarden
Iron Maiden
The Marvelettes
Motorhead
Fleetwood Mac
Nine Inch Nails
Judas Priest
Faith No More
Eurythmics
Depeche Mode
Kate Bush
Mötley Crüe
Bad Company
Jethro Tull
Björk
Whitney Houston
OutKast
Bad Company
Blur
INXS
Massive Attack
Slayer
Stone Roses
Tori Amos
Thin Lizzy
Sade
Joe Cocker
Megadeth
PJ Harvey
Smashing Pumpkins
The Offspring
Ozzy Osbourne

Tak więc dałoby się utworzyć kilka zdecydowanie mocniejszych list zahaczając o różne gatunki muzyczne. A gdyby Bon Jovi uczestniczyli w tegorocznym zestawieniu to pewnie mieliby przynajmniej 2x tyle głosów co drugie miejsce. Dla przypomnienia BJ 1mln 162 tys głosów, a Radiohead tylko 176 tys.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Def Leppard

Post autor: michael »

Cześć. Pozdrawiam Wszystkich. Już to pisałem w czasie nominacji BJ. Ta "nagroda" Def Leppard należy się jak psu buda. Sam zespół podchodzi do tego już teraz bez przekonania. Skoro przez tyle lat byli olewani co się dziwić. DL to moja muzyczna rodzina. Jeżeli mają to w nosie... to ja też, ale powinni to wygrać na luzie. Ameryka kocha DL. Jak będzie tak będzie. RockStar serdzecznie pozdrawiam. Michałek ;)
Let's get rocked!
REHABILEJKO

Re: Def Leppard

Post autor: REHABILEJKO »

Adrian pisze:Ale słabe to tegoroczne zestawienie :O.

Adrian, czemu na jeden Twój niezły wpis przypada 10... Tutaj politycznie ugryzę się w język. Zacznij Kolego najpierw słuchać rocka albo trochę się doedukuj... Pozdrawiam
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Def Leppard

Post autor: kikusia28 »

REHABILEJKO pisze:
Adrian pisze:Ale słabe to tegoroczne zestawienie :O.

Adrian, czemu na jeden Twój niezły wpis przypada 10... Tutaj politycznie ugryzę się w język. Zacznij Kolego najpierw słuchać rocka albo trochę się doedukuj... Pozdrawiam
Odezwała się rockowa dusza...
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Def Leppard

Post autor: Adrian »

REHABILEJKO pisze:
Adrian pisze:Ale słabe to tegoroczne zestawienie :O.

Adrian, czemu na jeden Twój niezły wpis przypada 10... Tutaj politycznie ugryzę się w język. Zacznij Kolego najpierw słuchać rocka albo trochę się doedukuj... Pozdrawiam
Z ręką na sercu byłbym w stanie znaleźć wśród swoich znajomych (a znam m.in większość najbardziej aktywnych osób tutaj na forum osobiście) max 5 osób, które mają równie szeroki zakres znajomości rocka (od folk rocka country, softu, do hardcore) niż ja :)
Problem w tym, że ten rock z którego wywodzi się Bon Jovi a tu jest wielbiony szanuje najmniej i nie staram się tego kryć :)
Tak więc poprawy nie zauważysz. Jakbyś chciał porozmawiać o twórczości Manic Street Preachers, In Flames, The Killers, Bloodhound Gang, Stonsów, The Beatles, Dylana, Oasis, The Kooks, Rammsteinów, Suede, Three Days Grace, Mansona, My Chemical Romance, You Me At Six, Bring Me The Horizon.. (moge wymieniać dalej) to możemy porozmawiać..
Jeżeli chciałbyś porozmawiać o Poisonach, Def Leppardach, Cinderellach i innych Glam Metalowych tworach to niestety nie ze mną :)
Zawsze możesz dodać mnie do czarnej listy i nie powinny Ci się pokazywać moje posty, bo mam tyle lat, że raczej grozi mi pójście w strone twórczości Cohena czy Dylana niż Panów w różowych spodniach z tapirem na głowie :)

I żeby była jasność, to o ile tych zespołów nie lubię/ nie szanuje/ uważam za raka, to do osób które je słuchają nic nie mam i mam wielu znajomych fanów pudel metalu i dobrze się z nimi dogaduje. Nie przeszkadza mi, to czego słuchają o ile nie katują mnie ich twórczością.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Def Leppard

Post autor: prezes1 »

Nie chcę się wtrącać ale:
nie znam Rehaba osobiście ale na tyle by wiedzieć że słucha metalu, grunge'u i Wilków. ;) To po pierwsze.
Po drugie - skoro Adrian nie cierpisz Def Leppard to po co wchodzisz w ten temat? ;)
Po trzecie - nie lubię generalizowania bo tak się składa że lubię Poison i Breta Michaelsa. I oni w bluesa i hard rocka poszli już dawno(w latach 90) a Bret w country i folk solowo. W drugim temacie wspomniałeś o cukierkowatych balladach Poison, naliczyłem DWIE z lat 80tych a ile miało Bon Jovi? Chyba trochę więcej, w tym wybitne She Don't Know Me, Silent Night czy Never Say Goodbye.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Def Leppard

Post autor: Adrian »

prezes1 pisze:Nie chcę się wtrącać ale:
nie znam Rehaba osobiście ale na tyle by wiedzieć że słucha metalu, grunge'u i Wilków. ;) To po pierwsze.
Po drugie - skoro Adrian nie cierpisz Def Leppard to po co wchodzisz w ten temat? ;)
Po trzecie - nie lubię generalizowania bo tak się składa że lubię Poison i Breta Michaelsa. I oni w bluesa i hard rocka poszli już dawno(w latach 90) a Bret w country i folk solowo. W drugim temacie wspomniałeś o cukierkowatych balladach Poison, naliczyłem DWIE z lat 80tych a ile miało Bon Jovi? Chyba trochę więcej, w tym wybitne She Don't Know Me, Silent Night czy Never Say Goodbye.
1.To i tak mały wycinek rocka, ale naprawdę to nie jest dla mnie kwestia do sporu czy ktoś słucha tylko glamu czy, emo rocka, black metalu. Niech każdy słucha co chce o ile się nie czepia i nie zarzuca komuś innemu czegoś nieprawdziwego.
2.Nie to, że nie cierpie DL. Nawet słuchałem całkiem często "Songs from the Sparkle Lounge". Jednak ich twórczość z "prime time" nie jest dla mnie.
3.Jak można zauważyć została w tym temacie poruszona kwestia RNRHOFame i odniosłem się do całości zestawienia, a nie stricte do DL. Gdyby wątek byłby w innym temacie moja odp brzmiałaby tak samo.
4.Nie znam na tyle twórczość Poisonów żeby się wypowiadać o wszystkich ich "perełkach". To co słyszałem jest dla mnie na tyle nieciekawe/nie wartościowe żeby tracić czasu na zapoznanie się szerzej z ich twórczością. Obecnie jestem w trakcie osłuchiwania nowych albumów Franz Ferdinand, Fall Out Boy, Satriani, The Wombats, Snow Patrol, Frank Turner, The Kooks, TACE Project, Paul McCartney.. a zaraz wychodzi Imagine Dragons, Twenty One Pilots, Atreyu czy Disturbed. Nie ma czasu na coś co nie leży w kręgu mojego zainteresowania.
5.Niewątpliwie i Bon Jovi mają piosenki które pomijam słuchając różne albumy. 2 pierwsze należą do takich, a do Never Say mam sentyment (za koncert w Stuttgarcie) i wersja live daje rade.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Def Leppard

Post autor: prezes1 »

No właśnie, dokładnie, zgadzam się.
Tylko przecież ja nie każę Ci słuchać Poison, tak samo jak ja nie będę słuchał 3/4 kapel które wymieniłeś. Różnica polega na tym że Ty docinki i złośliwości w stronę lat 80 wysyłasz nieustannie, a dla mnie to był NAJPIĘKNIEJSZY CZAS(także w polskim rocku) i po prostu nie podoba mi się to. Jest to nie fair bo ja milczę na temat muzyki i kapel których nie znam. Nikogo nie obrażam i nie nabijam się.
Poza tym dla mnie - ilość(czy wręcz masa) słuchanej muzyki nie przechodzi w jakość. I raczej z nikogo nie zrobi to eksperta ... ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Def Leppard

Post autor: Adrian »

prezes1 pisze:No właśnie, dokładnie, zgadzam się.
Tylko przecież ja nie każę Ci słuchać Poison, tak samo jak ja nie będę słuchał 3/4 kapel które wymieniłeś. Różnica polega na tym że Ty docinki i złośliwości w stronę lat 80 wysyłasz nieustannie, a dla mnie to był NAJPIĘKNIEJSZY CZAS(także w polskim rocku) i po prostu nie podoba mi się to. Jest to nie fair bo ja milczę na temat muzyki i kapel których nie znam. Nikogo nie obrażam i nie nabijam się.
Poza tym dla mnie - ilość(czy wręcz masa) słuchanej muzyki nie przechodzi w jakość. I raczej z nikogo nie zrobi to eksperta ... ;)
No niestety, ale jeśli chce się coś ocenić rzetelnie to nie da się ominąć pewnych kwestii. Jak zrecenzować album TACE nie patrząc, że dla twórców duża inspiracją były te lata? To samo oceniając to zestawienie RNR HOF jak podeprzeć swoją teze o słabym zestawieniu omijając kwestie słabości nominowanych? Nie da się.
Akurat polski rock w latach 80tych cenie mocniej niż zagraniczny. Nie czerpał aż tak bardzo ze złych wzorców i jest kilka perełek m.in Lady Pank, Kult czy Maanam.
Wiadomo, że ilość nie równa się jakości, ale trudno być ekspertem w rocku znając tylko mały wycinek całości. Później zaczynają się recenzje od zdania "Nigdy nie lubiłem, nigdy nie słuchałem.." jak to jest w przypadku niektórych recenzji albumów BJ.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Def Leppard

Post autor: michael »

prezes1 pisze:No właśnie, dokładnie, zgadzam się.
Tylko przecież ja nie każę Ci słuchać Poison, tak samo jak ja nie będę słuchał 3/4 kapel które wymieniłeś. Różnica polega na tym że Ty docinki i złośliwości w stronę lat 80 wysyłasz nieustannie, a dla mnie to był NAJPIĘKNIEJSZY CZAS(także w polskim rocku) i po prostu nie podoba mi się to. Jest to nie fair bo ja milczę na temat muzyki i kapel których nie znam. Nikogo nie obrażam i nie nabijam się.
Poza tym dla mnie - ilość(czy wręcz masa) słuchanej muzyki nie przechodzi w jakość. I raczej z nikogo nie zrobi to eksperta ... ;)
Święte Słowa :brawo:
Let's get rocked!
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Def Leppard

Post autor: EVENo »

Założyłem swego czasu multum tematów, w których każdy mógł wypisać jakich artystów słucha i lubi. Weź je sobie Adrian odkop, bo tu powinno się wymieniać tytuły piosenek i albumów Def Leppard, a nie randomowych zespołów nie mających nic wspólnego z Def Leppard.
REHABILEJKO pisze:Tutaj politycznie ugryzę się w język
Wytłumacz mi, czym różni się polityczne ugryzienie się w język od normalnego?
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Def Leppard

Post autor: Adrian »

EVENo pisze:Założyłem swego czasu multum tematów, w których każdy mógł wypisać jakich artystów słucha i lubi. Weź je sobie Adrian odkop, bo tu powinno się wymieniać tytuły piosenek i albumów Def Leppard, a nie randomowych zespołów nie mających nic wspólnego z Def Leppard.
REHABILEJKO pisze:Tutaj politycznie ugryzę się w język
Wytłumacz mi, czym różni się polityczne ugryzienie się w język od normalnego?
:)
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”