Def Leppard

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Re: Def Leppard

Post autor: sobol_77 »

Kowal2311 pisze: 27 maja 2022, o 15:21 Ale faktycznie jak ktoś chce oceniać płytę jako całość to wtedy szału nie ma
Dlatego czasem więcej, wcale nie znaczy lepiej. Może lepszym wyjściem było skrócenie albumu do np. 10 numerów, pozbycie się gniotów i dopracowanie tych, które pozostały. Patrząc z perspektywy czasu, to te single nie były wcale takie złe...
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Def Leppard

Post autor: M »

sobol_77 pisze: 27 maja 2022, o 15:09
M pisze: 27 maja 2022, o 14:57
Ostatni album U2 zdecydowanie lepszy😉 zresztą, U2 słabych raczej nie nagrywają, ale to akurat inny target i inna stylistyka.
Co do biegunki, to ja mam akurat po U2 :))
Nic na to nie poradzę. Mogę co najwyżej współczuć 😉

P.S. ale to nie powinno być problemem 😉 kwestia gustu. U2 mają chociaż teksty...
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Def Leppard

Post autor: michael »

Def Leppard - Take What You Want (Live On Jimmy Kimmel Live! / 2022) !!
https://www.youtube.com/watch?v=ty8Kn5rzaA0 :D !!
Petarda. Szkoda że na nowym Scorpions nie ma ani jednego kawałka, który zbliżyłby się do tego poziomu. To nic Scorpionsi sa spoko chłopaki.
Za godzinkę idę słuchać DSH :D Empik przysłał płytę na czas...
Zajebiste uczucie :jupi: Nocka będzie zarwana :D
Let's get rocked!
Kowal2311
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 22
Rejestracja: 27 maja 2022, o 15:04
Ulubiona płyta: These days

Re: Def Leppard

Post autor: Kowal2311 »

Kocham Def Leppard wręcz bezgraniczną miłością ale z przykrością muszę stwierdzić że jednak na to wygląda że to ich najgorsza płyta!
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Re: Def Leppard

Post autor: sobol_77 »

Kowal2311 pisze: 28 maja 2022, o 12:52 muszę stwierdzić że jednak na to wygląda że to ich najgorsza płyta!
Niestety nie jest to odosobniona opinia, spotkałem się już z wieloma w tym tonie. Trochę szkoda, bo nawet w porywach 2 z 3 singli dawały nadzieję.
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Def Leppard

Post autor: M »

sobol_77 pisze: 28 maja 2022, o 15:20
Kowal2311 pisze: 28 maja 2022, o 12:52 muszę stwierdzić że jednak na to wygląda że to ich najgorsza płyta!
Niestety nie jest to odosobniona opinia, spotkałem się już z wieloma w tym tonie. Trochę szkoda, bo nawet w porywach 2 z 3 singli dawały nadzieję.
Tak na upartego to wieksza liczba utworów nie musi z automatu oznaczać płyty nudnej czy słabej (vide nowy RHCP, gdzie utworów jest aż 17, ale krążek nie jest tak mdły jak Def Leppard).

Z pewnością "problem" stanowi po prostu stylistyka, określone ramy. Prawdopodobnie łatwiej nagrać rozbudowany album za cezurę mając jedynie zabawę w robienie muzyki, a co innego próbując wskrzesić trupa.

Jeśli jednak spojrzeć na album przez pryzmat zabawy w muzykę to już jest lepiej. Być może to lepsze założenie wyjściowe. Na Lepps patrzyłem zawsze przez pryzmat dopracowanej sekcji rytmicznej, flange i delaya. Tutaj to nadal jest, ale brakuje witalności.

Z tym, że kiedy w końcówce albumu wchodzą na właściwe tory to już jest cholernie dobrze.
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Re: Def Leppard

Post autor: sobol_77 »

M pisze: 28 maja 2022, o 15:55 Z tym, że kiedy w końcówce albumu wchodzą na właściwe tory to już jest cholernie dobrze.
Ostatni numer to za mało. Zdecydowanie za mało, choć naprawdę daje radę.
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Def Leppard

Post autor: M »

sobol_77 pisze: 28 maja 2022, o 16:48
M pisze: 28 maja 2022, o 15:55 Z tym, że kiedy w końcówce albumu wchodzą na właściwe tory to już jest cholernie dobrze.
Ostatni numer to za mało. Zdecydowanie za mało, choć naprawdę daje radę.
Dziś spróbowałem przesłuchać ten album drugi raz... Chyba się starzeję 😂
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Def Leppard

Post autor: michael »

Def Leppard - Live at The Whisky 5/26/22
https://www.youtube.com/watch?v=evR4PfVWm7Y

0:00 TAKE WHAT YOU WANT
3:46 ANIMAL
7:46 FOOLIN’
12:33 ARMAGEDDON IT
17:48 KICK
21:52 LOVE BITES
27:29 EXCITABLE
31:58 ROCKET
36:57 BRINGIN’ ON THE HEARTBREAK
41:38 SWITCH 625
45:40 HYSTERIA
51:36 POUR SOME SUGAR ON ME
55:50 ROCK OF AGES
1:00:11 PHOTOGRAPH
Co za dyspozycja koncertowa!!! Chłopaki w szczytowej formie :brawo:
Let's get rocked!
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Re: Def Leppard

Post autor: sobol_77 »

I cały koncert zmieścił się praktycznie w utworach z pierwszych płyt od 2 do 4... Dla promocji przymusowe coś nowego i tyle. Wiele to mówi.
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Kowal2311
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 22
Rejestracja: 27 maja 2022, o 15:04
Ulubiona płyta: These days

Re: Def Leppard

Post autor: Kowal2311 »

Dla mnie to trochę smutne, że tylko pierwsze płyty
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Def Leppard

Post autor: michael »

Joe Elliott o albumie:

,,Taki był też główny zamysł Diamond Star Halos. Nie chcieliśmy nagrać płyty o tym, co tu i teraz. Chcieliśmy po prostu nagrać klasyczny album. Koniec tematu. Wciąż jednak odkrywamy się na nowo. Wielu artystów przestaje się rozwijać, ale nie my.

Wśród muzycznych inspiracji artyści wymieniają Davida Bowiego, T. Rex czy Mott The Hoople, czyli twórców, którzy pasjonowali członków Def Leppard, gdy byli dzieciakami. Tytuł zaczerpnęliśmy z tekstu „Bang a Gong (Get It On)” T.Rex. Jest tam wers „You’ve got a hub cap diamond star halo”.
W zestawie utworów na nowej płycie znajdzie się również stadionowy hymn Fire It Up, którego współtwórcą jest Sam Hollander (Panic! At The Disco, Weezer). Ponadto w piosenkach Goodbye For Good This Time i epickiej Angels (Can’t Help You Now) na fortepianie zagrał znany ze współpracy z Davidem Bowie Mike Garson. Poznaliśmy jego muzykę, gdy mieliśmy po 13 lata. Teraz dodał mnóstwo koloru do naszych nagrań.

Garson nie jest jedynym gościem na Diamond Star Halos. W utworach Lifeless i This Guitar usłyszeć można Alison Krauss. Bardzo spodobały jej się obydwie piosenki i nie wiedziała, którą wybrać, więc postanowiliśmy, że zaśpiewa w obydwu. To absolutnie moja ulubiona wokalistka country.

Uważam, że nagraliśmy doskonałą płytę. Nie jesteśmy już dzieciakami. Diamond Star Halos ma sens dla nas, naszej publiczności i świata. To album, który nas określa."

Tak na cztery dni po premierze...

01. Take What You Want 10/10
02. Kick 8/10
03. Fire It Up 9/10
04. This Guitar (featuring Alison Krauss) brak oceny
05. SOS Emergency 10/10
06. Liquid Dust 8/10
07. U Rok Mi 10/10
08. Goodbye For Good THIS Time 8/10
09. All We Need 10/10
10. Open Your Eyes 10/10
11. Gimme A Kiss 8/10
12. Angels 8/10
13. Lifeless (featuring Alison Krauss) 10/10
14. Unbreakable 10/10
15. From Here To Eternity 9/10
Ten album to prawdziwa wisienka na torcie :brawo: :ok:
Stylistycznie jestem tak przestawiony, że minie sporo czasu kiedy będę miał ochotę posłuchać Hysterii, Adrenalize czy Pyromanii.
DSH to absolutny TOP 5 w dyskografii DL. Dziękuję chłopaki za ostatnie 3 dekady. Moja miłość do Was została odwzajemniona kapitalną muzyką i świetnymi koncertami. Kolejny koncert w Polsce... marzenie, ale zobaczymy.
Let's get rocked!
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Re: Def Leppard

Post autor: sobol_77 »

michael pisze: 31 maja 2022, o 06:06 Joe Elliott o albumie:

,,Taki był też główny zamysł Diamond Star Halos. Nie chcieliśmy nagrać płyty o tym, co tu i teraz. Chcieliśmy po prostu nagrać klasyczny album. Koniec tematu. Wciąż jednak odkrywamy się na nowo. Wielu artystów przestaje się rozwijać, ale nie my.
Wśród muzycznych inspiracji artyści wymieniają Davida Bowiego, T. Rex czy Mott The Hoople, czyli twórców, którzy pasjonowali członków Def Leppard, gdy byli dzieciakami. Tytuł zaczerpnęliśmy z tekstu „Bang a Gong (Get It On)” T.Rex. Jest tam wers „You’ve got a hub cap diamond star halo”.
Pięknie o tej płycie mówią, ale ani to klasyczne, ani odkrywcze, a tym bardziej inspiracji wymienionymi nie słychać, poza zaczerpniętym tytułem. Kilka fajnych numerów, jeden świetny, ale w rezultacie powstał album album niepotrzebnie długi i nijaki. Krótszy, bardziej zwięzły może miałby większą siłę. A może by nie miał, bo Def Leppard przestali mnie przekonywać jakiś czas temu, dając tylko od czasu do czasu przebłysk dawnej świetności. Jedno trzeba im oddać - na żywo wypadają o niebo lepiej od Bon Jovi.
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Kowal2311
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 22
Rejestracja: 27 maja 2022, o 15:04
Ulubiona płyta: These days

Re: Def Leppard

Post autor: Kowal2311 »

Ale ja otwarcie powiem (zaznaczam że nie jestem stronniczy bo to moje dwa ulubione zespoły)ale płyta jest najgorszą w karierze Def leppard.Kurde naprawdę nie tego oczekiwałem, wolę 2020.Kurde fire IT up to mnie tak irytuje że dramat,$*^&&% kaszanę jednym słowem.Trzy utwory a reszta nudy,serce nie drga.Przykro mi bo tak na tą płytę liczyłem,po tej płycie podobnie się czuję rozczarowany jak po przesłuchaniu crusha.ch... mnie poprostu strzela,nie ma na niej emocji
Kowal2311
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 22
Rejestracja: 27 maja 2022, o 15:04
Ulubiona płyta: These days

Re: Def Leppard

Post autor: Kowal2311 »

Walcze z tą płytą na maksa, większość dnia w samochodzie jeżdżąc po swoich budowach i ją wałkuje (za bardzo kocham ten zespół żeby tak odłożyć na półkę) i muszę powiedzieć że jest dużo lepiej,zaczyna do mnie trafiać!No i są perełki naprawdę dobre
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”