Genesis

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
lady_in_black17
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 29
Rejestracja: 20 marca 2010, o 10:32
Lokalizacja: Wrocław

Genesis

Post autor: lady_in_black17 »

Nie znalazłam takiego tematu jak dotąd :D Czy poza mną jest tu ktoś, kto słucha Genesis (a także ich solowych projektów: Mike and The Mechanics, solowych płyt Phila Collinsa czy Petera Gabriela)?
never gonna fall for modern love
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

nie znam : (
Awatar użytkownika
milagros^
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 538
Rejestracja: 26 lutego 2009, o 22:36
Lokalizacja: mazowieckie..

Post autor: milagros^ »

Znam kilka piosenek, mój wujek za to ich słucha :]
ps, z innej beczki: Uwielbiam "Lady in black" :cfaniak: :D
ROCK NOW, ROCK THE NIGHT!!! <3
Awatar użytkownika
witw
It's My Life
It's My Life
Posty: 233
Rejestracja: 23 września 2008, o 09:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: witw »

Lubie kilka piosenek. :)
'' Lay Your Hands On Me'' ;***
karola2210
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 38
Rejestracja: 18 lutego 2010, o 19:28
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: karola2210 »

Genesis nawet nie znam, ale co do Collins'a to ma świetną barwę głosu. Znam kilka jego piosenek, ale zbyt często nie słucham ;)
ania32
I Believe
I Believe
Posty: 74
Rejestracja: 2 stycznia 2010, o 18:39
Lokalizacja: woj. opolskie

;)

Post autor: ania32 »

Zespół znam i niektóre kawałki mają świetne. Często ich słucham, a poza tym uwielbiam muzykę rockową więc słucham wielu zespołów no i min. Genesis! :)
Awatar użytkownika
SaDzi0
I Believe
I Believe
Posty: 75
Rejestracja: 31 stycznia 2010, o 20:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: SaDzi0 »

Uwielbiam Genesis :))
Moja ulubiona płyta to And then there were three i piosenki z niej snowbound i undertow.. mmm odpływam :) Wcześniejsze tez super, późniejsze dokonania to juz tylko duke i niektóre kawałki z następnych, ale to już nie ten klimat co wczesniej ;)

Gabriela też uwielbiam, ale podobnie jak genesis - jakos do połowy 80', później już nie ma klimatu.

Poza tym, czy koleżanka lady_in_black zna może Marillion? :)
Awatar użytkownika
Marimo
It's My Life
It's My Life
Posty: 115
Rejestracja: 24 listopada 2009, o 23:21
Lokalizacja: ?osice

Post autor: Marimo »

Nie znam ich jakoś wyjątkowo dobrze, ale bardzo dobry jest kawałek o tytule Jesus He Knows Me. Bardzo rytmiczny, wpadający w ucho. Zresztą cała płyta We Can't Dance jest ciekawa. Z solowej działalności to Another Day in Paradise Collinsa.
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Znam nieco Genesis, ale na pewno nie najlepiej. Generalnie ich piosenki dobrze mi się kojarzą, łatwo wpadają w ucho. Odpowiada mi głos Collins'a, więc utworów słucha się z przyjemnością :)
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
lady_in_black17
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 29
Rejestracja: 20 marca 2010, o 10:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lady_in_black17 »

SaDzi0 pisze:Uwielbiam Genesis :))
Moja ulubiona płyta to And then there were three i piosenki z niej snowbound i undertow.. mmm odpływam :) Wcześniejsze tez super, późniejsze dokonania to juz tylko duke i niektóre kawałki z następnych, ale to już nie ten klimat co wczesniej ;)

Gabriela też uwielbiam, ale podobnie jak genesis - jakos do połowy 80', później już nie ma klimatu.

Poza tym, czy koleżanka lady_in_black zna może Marillion? :)
Jasne, że znam :D
never gonna fall for modern love
Awatar użytkownika
SaDzi0
I Believe
I Believe
Posty: 75
Rejestracja: 31 stycznia 2010, o 20:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: SaDzi0 »

Przyznam się, że gdy usłyszałem pierwszy raz "Jigsaw" myślałem, ze to Gabriel :P
Fish, Collins, Gabriel to taka trójca, że Krysia z gazowni po głosie nie rozróżni hehe ;)
Awatar użytkownika
Tatar
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 941
Rejestracja: 12 grudnia 2007, o 19:44
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Post autor: Tatar »

Genesis to jeden z dinozaurów rocka. Znam i cenię, byłem na koncercie w Chorzowie. Pod względem nagłośnienia to był najlepszy koncert na jakim byłem, obok Iron Maiden.
Bon Jovi skończyło sie na Kill 'em All
Moonshine

Post autor: Moonshine »

Lubię Genesis,ale tylko i wyłącznie z Philem Collinsem na wokalu.Dokonania zespołu z Peterem Gabrielem oraz Rayem ( nazwiska zapomniałem ) , nie podchodziły mi.Zresztą , to tu dużo pisać , Genesis największe komercyjne sukcesy odnosił z Philem na wokalu.Takie albumy jak Invisible Touch czy We Cant Dance , przyniosły sporo przebojów.Dodam także , że jestem także zwolennikiem solowych utworów Philla Collinsa.
Awatar użytkownika
lady_in_black17
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 29
Rejestracja: 20 marca 2010, o 10:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lady_in_black17 »

Moonshine pisze:Lubię Genesis,ale tylko i wyłącznie z Philem Collinsem na wokalu.Dokonania zespołu z Peterem Gabrielem oraz Rayem ( nazwiska zapomniałem ) , nie podchodziły mi.Zresztą , to tu dużo pisać , Genesis największe komercyjne sukcesy odnosił z Philem na wokalu.Takie albumy jak Invisible Touch czy We Cant Dance , przyniosły sporo przebojów.Dodam także , że jestem także zwolennikiem solowych utworów Philla Collinsa.
Echhhh... pokrewna dusza :D
never gonna fall for modern love
EVENo

Post autor: EVENo »

Dla mnie absolutnie genialnym utworem jest Land of Confusion. Nie znam dokładnie twórczości Genesis, moja znajomość kończy się na najpopularniejszych singlach, ale rynek muzyczny jest dzięki temu zespołowi, jak i Philowi Collinsowi znacznie lepszy.

Wracając do samego Land of Confusion - odważę się stwierdzić, że znalazłby się w moim TOP20 wszechczasów, a już na 100% w TOP30 :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”