No man is an island

Tutaj rozmawiamy o frontmanie zespołu Jonie Bon Jovi.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

No man is an island

Post autor: Adrian »

Sobota wieczór. Dochodzi godzina 21:48. Szukam zagadnień do sprawozdania, bo chce napisać, aby mieć w niedziele więcej czasu. Na kompie otwarty word i okienko z komputerowym TV. Włączone TVP-1 i jakiś tam film. Nie zwracam uwagi na film tylko bo robie coś innego. Wiem tylko, że gra tam Hugh Grant. Mimo iż zajmuje się czym innym słysze to co mówią w filmiw. Film zbliża się do końca a ja czytam kartke. Czytając kartke z głośników dochodzi mnie ostatnie zdanie filmu: "Jak powiedział Jon Bon Jovi - żaden człowiek nie jest wyspą ..."

I tu szok. Dlaczego ? Co jest grane ? Jako iż ostatnio słycham dość często Santa Fe zastanawiam się skąd Oni wszyscy znają ten tekst ? Wiem, że nie tylko w tym filmie jest przywołane to zdanie. Wiem, że w jakimś teleturnieju było pytanie kto wypowiedział te słowa.

No i powiedzcie mi skąd ludzie filmu itp wiedzą, że Jon kiedyś cos takiego powiedział ? Nie sądze, aby ludzie znali AKURAT Santa Fe. Czemu nie cytują innych piosenek tylko akurat tą ? No i czemu cytują Jona a nie BOno, Jaggera itp.

Troche mnie to zamurowało aż tak, że od razu napisałem ten post.
Film w którym usłyszałem ten tekst to:

Był sobie chłopiec About a Boy
reż.Chris Weitz, Paul Weitz, wyk.Hugh Grant (Will), Toni Collette (Fiona), Nicholas Hoult (Marcus), Rachel Weisz (Rachel), Sharon Small (Christine), Madison Cook (Imogen), Isabel Brook (Angie)
110min Wielka Brytania/ USA 2002
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
ap89
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 25
Rejestracja: 7 października 2006, o 15:58
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: ap89 »

też mnie to zdziwiło, ale pamiętajmy o pewnym Angliku (John Donne) i jego "Medytacji XVII"... :) nie jestem pewna, ale BJ chyba wykorzystał to i teraz tylko z nim się kojarzy ten cytat. Ale mogę się mylić ;)
19.06.2013 GDAŃSK

---
- Where does the name Jon Bon Jovi come from?
JBJ: It's of Sicilian origin. I think it means "good fisherman".
- Are you a good fisherman?
JBJ: [Pause] No. Not at all.
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

Fraza "?aden człowiek nie jest wyspą", jest ponoć przypisywana Jonowi Bon Jovi, but jest fragmentem wiersza z 1684 roku, autorstwa mistycznego poety angielskiego Johna Donne'a.

Tak w skrócie :) Info o tym możesz znaleźć na necie. Ten cytat wypowiedziany przez Jona musiał mocno wejść ludziom w pamięć.
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2006, o 21:41 przez Piotrek, łącznie zmieniany 2 razy.
Hey Bon - where have all your good songs gone? ..
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

Sobota wieczór. Dochodzi godzina 21:48. Szukam zagadnień do sprawozdania, bo chce napisać, aby mieć w niedziele więcej czasu. Na kompie otwarty word i okienko z komputerowym TV
:ok: hehehehah a jakie papucie miales na nozkach ? :P

Adrian..nie zdziwilabym sie, gdyby ten temat zalozyl ktos nowy, ale Ty?

Po 1 .No man is an Island- to słowa Jona...ale Jona Donne'a, a nie bongiovi ;]
Jak sam slyszeysz w piosence... they say that no man is an island :P

Po 2. wybacz, że musze sprowadzić Cie na ziemię i zasmucić iż nikt niestety nie cytuje lidera Twojego ukochanego zespolu w filmach częsciej niż jaggera i innych.
O ile wiem..pytanie w tym teleturnieju miało być właśnie podchwytliwe :)
Nie sądze, aby ludzie znali AKURAT Santa Fe
Oj a co w tym byłoby dziwnego? :hmmm:
10 czerwca 2006 - Milton Keynes
11 czerwca 2006 - Milton Keynes
25 maj 2008 - Lipsk
28 maj 2008 - Hamburg
3 czerwca 2008 - Frankfurt
8 czerwca 2010 - Londyn
10 czerwca 2011-Drezno
25 czerwca 2011-Londyn
19 czerwca 2013 - GDANSK
21 czerwca 2019 - WEMBLEY
12 lipca 2019 - Warszawa
Loading... please wait...
Sorry, your time has expired.
sdms
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 196
Rejestracja: 27 kwietnia 2006, o 21:40
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: sdms »

no man is an island ang., nikt nie jest (samotną) wyspą.


Etym. - z Johna Donne (Devotions upon Emergent Occasions, 17), 1624 r.; tytuł pracy amer. zakonnika trapisty Thomasa Mertona, 1955 r., tł. pol. 1960 r. Marii Morstin-Górskiej.
Za: Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych Władysława Kopalińskiego...


Amerykanie zawsze byli i będą idiotami :P
Dumny ciemnogrodzianin :)
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

hehehehah a jakie papucie miales na nozkach ?
bez
No man is an Island- to słowa Jona...ale Jona Donne'a, a nie bongiovi
Domyślałem się, że od kogoś to przyszło. Chociaż nie możemy powiedzieć, że na pewno Jon znał tą fraze. Najprawdopodobniej tak jak z Freudem Jon tak i tutaj zaczerpną cytat.
Po 2. wybacz, że musze sprowadzić Cie na ziemię i zasmucić iż nikt niestety nie cytuje lidera Twojego ukochanego zespolu w filmach częsciej niż jaggera i innych.
Jakoś mnie to ni esmuci, ale powiem Ci, że nie słyszałem w filmach cytató Jaggera czy Bono. Dlatego ni epotrafie się ustosunkowac do Twojej opini pozytywnie.
Oj a co w tym byłoby dziwnego?
Pewnie to, że jest miliard piosenek i akurat z tej to wzieli. Na dodatek piosenka nie wydana na singlu.
nie jestem pewna, ale BJ chyba wykorzystał to i teraz tylko z nim się kojarzy ten cytat. Ale mogę się mylić
Ten cytat wypowiedziany przez Jona musiał mocno wejść ludziom w pamięć.
Właśnie o to mi chodzi. Czemu ? Czemu akurat ten fragment z tej piosenki. Piosenki wydanej na solowym albumie. Płycie która sprzedała się w 3 mln kopi. Płycie z któej pochodzi przebój Blaze Of Glory czyli jest wielki hit z któego można cytować.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

Adrianku.. miales zauwazyc ze nikt nie cytuje ani jaggera ani bono ani nawet jona! bynajmniej ja sie z tym nigdy nie spotkalam ;]
Chociaż nie możemy powiedzieć, że na pewno Jon znał tą fraze
Tak, bo jon zyje w ciemnogrodzie i nie zna sie na niczym innym oprocz muzyki.
Pewnie to, że jest miliard piosenek i akurat z tej to wzieli. Na dodatek piosenka nie wydana na singlu
JEst miliard piosenek ktore wykorzystywane sa w filmach. Utwory zespolow o ktorych nikt prawie nie słyszał. więc skad je biora? :) Plyta blaze of glory nie jest plyta anonimowego artysty adrian,wiec nie wiem skad to Twoje zdziwienie. Gdzies te 3 mln płyt musiało się rozejśc, prawda?

Aha i jak to bez kapciuszków w listopadowe wieczory? :P
10 czerwca 2006 - Milton Keynes
11 czerwca 2006 - Milton Keynes
25 maj 2008 - Lipsk
28 maj 2008 - Hamburg
3 czerwca 2008 - Frankfurt
8 czerwca 2010 - Londyn
10 czerwca 2011-Drezno
25 czerwca 2011-Londyn
19 czerwca 2013 - GDANSK
21 czerwca 2019 - WEMBLEY
12 lipca 2019 - Warszawa
Loading... please wait...
Sorry, your time has expired.
Awatar użytkownika
KM
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 680
Rejestracja: 11 marca 2006, o 22:48
Lokalizacja: Toruń

Post autor: KM »

Tak wymyślacie tu temu biednemu Adrianowi, a on był tylko zaskoczony! :PPPP
Pamiętam, jak ja byłam zaskoczona w kinie, gdy oglądając Jasia Fasolę w Ameryce usłyszałam, że zaprosili go tam zamiast... Jona Bon Jovi.... (no i wiele razy w świecie wg Bundy'ch )(wiem, że to inna sytuacja, bo nie cytat, ale zdziwienie podobne :P )
20.05.2008 - Leipzig
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa!!!
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

Post autor: AxeL »

Ja takze zawsze jak ogladam jakis film , serial , czy dowolny program i slysze cos o BJ , czy GnR to przykowa moja uwage . Lubie te zespoly i zawsze ciekawi mnie ze cos o nich bylu tu czy tam .

A co do cytatu " No man is an island" to ten zwrot mi sie bardzo podoba , gdyby nie ten temat to bym go nie znal . Nawet na opisie GG fajnie wyglada , takie madre slowa :P
"These days - there ain't a ladder on these streets" - BJ These Days
Awatar użytkownika
culles
It's My Life
It's My Life
Posty: 246
Rejestracja: 6 października 2005, o 20:12
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

Post autor: culles »

Bovi pisze:Ja takze zawsze jak ogladam jakis film , serial , czy dowolny program i slysze cos o BJ , czy GnR to przykowa moja uwage . Lubie te zespoly i zawsze ciekawi mnie ze cos o nich bylu tu czy tam .
Musze sie przyznac ze przypadkowo w mojej glowie zainstalowal sie plugin BJfinder :P i wylapie kazde zdanie o zespole w tiwi czy innym szatanstwie. Ot takie zwyrodnienie fana :D
Do piachu z tematem: "BON JOVI do piachu??"
"Bon Jovi skonczyli sie na Kill'Em All..." -Haslo roku
.:blog:.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jon Bon Jovi”