Jon jako wokalista

Tutaj rozmawiamy o frontmanie zespołu Jonie Bon Jovi.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Adrian pisze:Sprawa prosta wcześniejsze płyty były w stylu który kochacie, wielbicie itp i staracie się nie dostrzegać, ze to na co teraz narzekacie istniało wcześniej i wy tego słuchacie. Zmienił sie tylko styl muzyki jaki Bon Jovi grają, ale to nie tylko wina Jona.

o matko..... to niech zrobią reedycje płyty 84-95 i zobaczymy czy zaśpiewa tak samo co?
ps
Bartek co do Twojego tekstu to pomiem Ci, że widze iż nie warto toczyć z Tobą dyskusje jesli Twoim jedynym argumentem jest coś takiego.

nie adrian nie, dyskusje z tobą są bezproduktywne bo ty poprostu masz zawsze racje, a poza tym ja do dyskusji wczesniej sie nie wtrącałem tylko mam juz dosc twojej prawdy ;]
Awatar użytkownika
Jovita
It's My Life
It's My Life
Posty: 150
Rejestracja: 10 listopada 2007, o 12:47
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: Jovita »

Popieram Bartka! Skończcie już tą nużącą dyskusję bo nie prowadzi ona do żadnego celu ;]. Jeżeli Adrian chce wierzyć, że Jon ma popowy wokal-niech tak będzie...Tylko błagam Adrian, przestań starać się narzucać wszystkim swoje racje i przekonania ;). wrzuć na luz :)
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Nikomu nic nie narzucam, nie będe wrzucał na luz itp. Jestem na forum i chce się dowiedzieć od osób które mają inne poglądy niż ja o ich stosunek do pewnych kwesti.
Jako użytkownik forum mam do tego prawo jak i każdy ma prawo aby nie odpisywać. Jednak pisząc teksty takie jak napisał Bartek świadczy tylko o swoim podejściu do sprawy . Chyba można dyskutowac na rózne tematy nie tylko na temat tyłka Jona czy dlaczego Richie jest taki genialny.

Temat prosty, dyskusja sie toczy a ja dalej nie dostałem odpowiedzi na kilka interesujących mnie kwesti.

Nie narzucając swojego zdania chciałbym sie dowiedziec co mają do powiedzenia osoby które tak wielbią BJ do 1995 roku na temat wokalu Jona wtedy kiedy NIE Spiewał Popowo w takich piosenkach jak:
She Don't Know Me, Hearts Breaking Even, Letting you Go, Want You itp.

Chciałbym się dowiedzieć czy postrzegacie je jako pisoenki z wokalem rockowym ? Jest wiele narzekań na popowy wokal ostatnich lat i chciałbym sie dowiedzieć czy tak samo nie mozecie słuchać tych wspomnianiych piosenek?
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Adrian pisze:Chciałbym się dowiedzieć czy postrzegacie je jako pisoenki z wokalem rockowym ? Jest wiele narzekań na popowy wokal ostatnich lat i chciałbym sie dowiedzieć czy tak samo nie mozecie słuchać tych wspomnianiych piosenek?
Matko Święta! Adrian....czy do ciebie nie dociera ze to jest bez znaczenia jakim on wokalem śpiewał? jak dla mnie to bez znaczenia, wiem ze tamten wokal podobał mi sie znaczniej bardziej niz ten który mamy dzisiaj. A jak taki w tym mądry jesteś to zostań sobie członkiem Grammy i kłóć sie wtedy do oporu człowieku.
Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

aha... melodyjnie zaśpiewane = popowy wokal, darcie mordy = rockowy wokal yyyyhhhyyyy...

http://www.youtube.com/watch?v=EXA2R4KmuOA

kurna mać... to ja popu słucham.... nieeeeeeeeeee, trza dokonać spalenia kowbojków i obcięcia piórek...
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Matko Święta! Adrian...
Wystarczy Adrian
czy do ciebie nie dociera ze to jest bez znaczenia jakim on wokalem śpiewał? jak dla mnie to bez znaczenia, wiem ze tamten wokal podobał mi sie znaczniej bardziej niz ten który mamy dzisiaj.
Dla Ciebie jak widze bez znaczenia czy śpiewał popowo czy rockowo i dla mnie teżale są też inni dla których robi to znaczenie i chciałbym się od nich dowiedzieć jaki mają pogląd na ta sprawe.

[ Dodano: 2008-02-09, 16:51 ]
Rattie widze, że wcisnąłeś się w rozmowe nie czytając tego co było wcześniej napisane. Z grzeczności przedstawie Ci fragment
Przedstawie Ci to prosto
- Masz zwykły łagodny wokal spiewany popowo - Woman ILove, WithoutLove, HBEven, Misunderstood
- Masz zwykły łagodny wokal śpiewany rockowo - SDisease, Hey God, DCounty, Undivided
- Masz mocny wokal śpiewany popowo - np Michał wiśniewski z Ich Troje
- MMasz mocny wokal śpiewany rockowo - Chris Cornell z Audioslave
ps
swoją droga fajny numer Rattie (ten z linku)
Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

kurde... to już takie podziały porobiłeś? Jeszcze kilka postów i się dowiem, że jest coś takiego jak średnio-mocny-rockowo-popowo-operowy-wokal-z-ostro-pikantną-przyśpiewką-na-literkę-'r' :|
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Tak Rattie tak własnie jest :/
Nie zmuszam Cię do czytania o czym wogóle jest dyskusja, co się w temacie dzieje i wogóle o co biega. Nie ma sensu.

Nie no rzeczywiście pomysł z zamknięciem tematu był chyba trafny. Widze, ze dyskusja na poziomie jest niemożliwa. Trudno.
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

Osobiście ciężko mi zrozumieć jak nie rozróżniaz punk-roccka od rocka (wokal) a odróżniaż rock od popu ale tylko na przełomie lata do 90tych i od Crusha.
Ty nawet nie rozróżniasz muzyki punk od rocka ;] Waćpan wstydu oszczędz i się nie ośmieszaj. Bo jak muzykę i wokal piosenki Totenhołzen, do której posłałeś link nazywasz punkiem, to nie masz zielonego pojecia, kompltenie czym jest ta muzyka!
Tak sie gubisz w tym co piszesz, ze......
Chce wam pokazać, że jak narzekacie na Popowy wokal Jona teraz ? To czemu nie narzekacie na popowy wokal Jona wcześniej (przed 1995) rokiem ?
Kompletnie sie zatraciłeś. Wtedy jego wokal był poprostu najlepszy i słychac to na albumach. A co do twojej skali "rockowości" to posłuchaj Baleze Of Glory np.

bartek
matko..... to niech zrobią reedycje płyty 84-95 i zobaczymy czy zaśpiewa tak samo co?
NIe da rady, bo poprostu głos mu osłabł. Dlatego często śpiewa te "pseudoakutyczne" i przesłodzone wersje BOR czy Always. Dla Adriana to bardzo niewygodny fakt i nie potrfai tego przyznać. Pewnie myśli, ze Jon robi to, bo tak mu sie podoba i ludziom na widowni rózwnież.
Nie narzucając swojego zdania chciałbym sie dowiedziec co mają do powiedzenia osoby które tak wielbią BJ do 1995 roku na temat wokalu Jona wtedy kiedy NIE Spiewał Popowo w takich piosenkach jak:
She Don't Know Me, Hearts Breaking Even, Letting you Go, Want You itp.
Uczepiłes sie tych 4 piosenek jak nie pwowiem co. Wielbią? Ja tam np. niczego nie wielbie. Wiekszośc ludzi poprostu tutaj słyszy, ze kiedys zwyczajnie grali i spiewali dużo lepiej i bardziej dojrzale muzycznie, a postęp elektroniki i projektantów mody nie zrobił niczego dobrego :P I nie wyjeżdzaj mi tu z SWW, co napewno bys zrobił, a nie byłoby to zadnym dobrym argumentem, bo wiesz dobrze, że pisze o latach 90 gdzie 'poszli do przodu' w porownaniu z latami 80tymi.
Dla Ciebie jak widze bez znaczenia czy śpiewał popowo czy rockowo i dla mnie teżale są też inni dla których robi to znaczenie i chciałbym się od nich dowiedzieć jaki mają pogląd na ta sprawe.
bardzo ciekawa argumentacja, nie powiem

Uwaga tutaj moge dac konia z rzedem, ze chyba jesteś na chaju
Masz zwykły łagodny wokal śpiewany rockowo - (..)Hey God
Nie no rzeczywiście pomysł z zamknięciem tematu był chyba trafny. Widze, ze dyskusja na poziomie jest niemożliwa. Trudno.
Tak Panie, tylko ty jesteś sam w stanie taką prowadzić. Pisz nalepej sam ze sobą i sobie potakuj.
Hey Bon - where have all your good songs gone? ..
Awatar użytkownika
Grzesiek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 508
Rejestracja: 2 listopada 2006, o 09:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesiek »

Dla mnie rockowy wokal Jon prezentował na albumach do Keep The Faith włącznie. These Days było już trochę inne - pomału zatracał manierę krzyczenia w wysokich partiach. A Destination Anywhere to już całkiem inna historia - "nowy", bardziej nosowy wokal, łagodny i głęboki, niestety słabsza dykcja. Dla mnie wokal na DA jest kompletnie popowy.

Dalej to już ciężko określić, bo przecież na przykład wokale z Bounce'a i HAND'a dość znacznie się różnią. A nowe LH - dla mnie to raczej czysto popowy wokal (co nie znaczy że zły!). Troszkę pazura wyszło w Make A Memory i Any Other Day, ale to wciąż dość popowe, łagodne brzmienie głosu.

Ogólnie, to tylko na korzyść świadczy zróżnicowanie wokalu w obrębie jednego albumu - jak było np. na These Days czy KTF. Teraz wokal nie jest zróźnicowany (pod względem barwy i powera) bo Jon nie ma już takich możliwości jak wtedy.
Natomiast nigdy nie zgodzę się że cokolwiek na NJ czy KTF jest zaśpiewane popowo, nawet jeśli baaardzo melodyjnie :PPPP

Wogóle, to JBJ jest rockmanem i co by nie robił, jego maniera (dla mnie rockowa), nawet w śladowych ilościach zawsze będzie mniej lub bardziej słyszalna - w końcu jest jednym z najbardziej charakterystycznych wokalistów.

Taki Kiedis z RHCP - to jest dla mnie popowy wokal.
Z kolei Freddie Mercury - śpiewał bardzo melodyjnie, czysto i zarazem bardzo rockowo, co jest dowodem na to że melodyjność i rockowość wcale sobie nie przeczą :PPPP .
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

Grzesiek
Ogólnie, to tylko na korzyść świadczy zróżnicowanie wokalu w obrębie jednego albumu - jak było np. na These Days czy KTF
To chyba jedna z najtrafniejszych uwag jakie przeczytałem w tym temacie. NIe wiem tylko jak rozumieć to "tylko", bo juz sam fakt tego zróznicowania pociąga za sobą wiele innych pozytynych aspektów.
Hey Bon - where have all your good songs gone? ..
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Ty nawet nie rozróżniasz muzyki punk od rocka Waćpan wstydu oszczędz i się nie ośmieszaj. Bo jak muzykę i wokal piosenki Totenhołzen, do której posłałeś link nazywasz punkiem, to nie masz zielonego pojecia, kompltenie czym jest ta muzyka!
1.Na Punk Rocku się ychowałem
2.Jeśłi dla Ciebie DTH to nie Punk Rock to róznimy się u podstaw. I nie każ mi ciagnąc tego tematu bo jeśłi mówiśz że to nie punk rock to tak jakbyś twierdził, zę BJ nigdy HRocka nie grali. Tyle
Kompletnie sie zatraciłeś. Wtedy jego wokal był poprostu najlepszy i słychac to na albumach. A co do twojej skali "rockowości" to posłuchaj Baleze Of Glory np.
Wiesz o czym jest dyskusja ? Raczej nie. Przykład BOG o tym świadczy.
A co do tego czy był najlepszy. Był ale mocniejszy a czy lepiej go umiał wykorzystać teraz czy kiedyś to już sprawa gustu.
NIe da rady, bo poprostu głos mu osłabł. Dlatego często śpiewa te "pseudoakutyczne" i przesłodzone wersje BOR czy Always. Dla Adriana to bardzo niewygodny fakt i nie potrfai tego przyznać. Pewnie myśli, ze Jon robi to, bo tak mu sie podoba i ludziom na widowni rózwnież.
Nie wciskaj mi czegoś czego nie uważam.
1.Jon może zaśpiewać Always, ale tylko w taki dzień kiedy jego głos jest mocny. To zależy od koncertu bo na jednym ma mocny głos a na innym słabiutki że aż żal słuchać.
2.Jon zaprzestał śpiewania Always po Yokohamie gdzie miał słaby głos a targnął się na nią i prawie do końća dał rade ją zaśpiewać, ale pod koniec jego głos nie wytrzymał.
Piosenka ciężka do zaśpiewania i Jon musi mieć naprawde dobry dzień aby dać jej rade.
Uczepiłes sie tych 4 piosenek jak nie pwowiem co.
Oooo pokombinuj czemu się tych piosenek uczepiłęm i dojdziesz do tego o czym jest dyskusja.
bardzo ciekawa argumentacja, nie powiem
Tam nie było argumentacji tylko pytanie.
Uwaga tutaj moge dac konia z rzedem, ze chyba jesteś na chaju

Masz zwykły łagodny wokal śpiewany rockowo - (..)Hey God
Poćwicz czytanie ze zrozumieniem. Jednak pozwole Tobie pomóc.
Posłuchaj wokal Jona
Posłuchaj wokal Cornella, wokalisty lordiego itp
Który wg Ciebie ma łagodny wokal a który mocny ?
Wokal Jona w HGod nie jest jakiś super mocny. Jest rockowy , ale do innych wokalistów chociażby Richiego brakuje mu troche .
Natomiast nigdy nie zgodzę się że cokolwiek na NJ czy KTF jest zaśpiewane popowo, nawet jeśli baaardzo melodyjnie
NO ok. Ale posłuchaj np I Want You. Ten jego słodziudki do przesady wokal nie brzmi dla Ciebie bardziej popowo niż piosenki z LH (pomijając SNTY)?
Wogóle, to JBJ jest rockmanem i co by nie robił, jego maniera (dla mnie rockowa), nawet w śladowych ilościach zawsze będzie mniej lub bardziej słyszalna - w końcu jest jednym z najbardziej charakterystycznych wokalistów.
No jasne do tego nie ma żadnych wątpliwości.

A co do Grammy. Cieżko było się spodziewać, ze coś zdobędą. Za mocni przeciwnicy w tym roku.
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

Najfajniejsze od kilku lat jest to, że czytając starcia na linii Piotrek-Adrian nigdy nie wiem o co do .... wam chodzi :D :D :D

Adrian,
o której Yokohamie mówisz?
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Tej akustycznej z 2003roku.
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

1.Na Punk Rocku się ychowałem
2.Jeśłi dla Ciebie DTH to nie Punk Rock to róznimy się u podstaw. I nie każ mi ciagnąc tego tematu bo jeśłi mówiśz że to nie punk rock to tak jakbyś twierdził, zę BJ nigdy HRocka nie grali. Tyle
Chyba jednak nie, ale nie wnikam. WYjaśnia to jednak wiele rzeczy ;]
CZYTAJ UWAZNIE TO CO PISZE(pisałem), bo chyba masz jakis poważny z tym problem.
Odpisałem w nawiązaniu do PIOSENKI totenhołzen, którą posłużyłes się do swojej nazwijmy to "argumentacji" (jako punk rock), a NIE ZESPO?U !! . O samym zespole wiem niewiele, ale jeśli tak prezentuje się ich muzyka jak ta piosenka, to gratuluje znajmości, bo to nic innego jak melodyjny, typowy niemiecki tanz rock.
Poćwicz czytanie ze zrozumieniem. Jednak pozwole Tobie pomóc.
Posłuchaj wokal Jona
Posłuchaj wokal Cornella, wokalisty lordiego itp
Który wg Ciebie ma łagodny wokal a który mocny ?

Wokal Jona w HGod nie jest jakiś super mocny. Jest rockowy , ale do innych wokalistów chociażby Richiego brakuje mu troche .
Nie no, tutaj już nie moge :hahaha:

To chyba podsumowanie wszystkiego. No masz racje!
Dla Brotney Spears, albo Backstreet Boys JBJ jest black metalem, a dla Ozzy'ego Osbourne'a raperem haha
NO ok. Ale (...)
..........h a ha
Hey Bon - where have all your good songs gone? ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jon Bon Jovi”