Beautiful Day - nowy utwór

Tutaj rozmawiamy o frontmanie zespołu Jonie Bon Jovi.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Beautiful Day - nowy utwór

Post autor: Damned »

Obrazek

Lada dzień usłyszymy nowy utwór Jona pt. "Beautiful Day", nagrany do słów i muzyki autorstwa Gary'ego Barlowa. Piosenka znajdzie się na soundtracku musicalu "Finding Neverland", o którym dowiedzieliśmy się na początku tego roku.

Ciekawostką jest fakt, że musical ten oparty jest na filmie pod tym samym tytułem z 2004 roku. Tu pojawia się polski akcent, ponieważ autorem muzyki do tamtej produkcji jest nasz wybitny rodzimy kompozytor i laureat Oscara, Jan AP Kaczmarek.

Oficjalna premiera albumu z muzyką z najnowszego musicalu przewidziana jest na 21 kwietnia 2015 roku. Wtedy najpóźniej powinniśmy usłyszeć najnowszy utwór wykonany przez JBJ!


Tracklista albumu:

[tab=30]01. Jon Bon Jovi – Beautiful Day
[tab=30]02. Christina Aguilera – Anywhere But Here
[tab=30]03. Jessie J – Stronger
[tab=30]04. John Legend – My Imagination
[tab=30]05. Rita Ora – Play
[tab=30]06. Nick Jonas – Neverland
[tab=30]07. Matthew Morrison – We Own the Night
[tab=30]08. Lady Antebellum – Remember Me
[tab=30]09. Gary Barlow – Something About This Night
[tab=30]10. Paloma Faith – Circus of Your Mind
[tab=30]11. Emeli Sandé – When Your Feet Don’t Touch the Ground
[tab=30]12. Josh Groban – What You Mean to Me
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Beautiful Day - nowy utwór

Post autor: monjovi »

Damned pisze: Lada dzień usłyszymy nowy utwór Jona pt. "Beautiful Day", nagrany do słów i muzyki autorstwa Gary'ego Barlowa. Piosenka znajdzie się na soundtracku musicalu "Finding Neverland", o którym dowiedzieliśmy się na początku tego roku.

Ciekawostką jest fakt, że musical ten oparty jest na filmie pod tym samym tytułem z 2004 roku. Tu pojawia się polski akcent, ponieważ autorem muzyki do tamtej produkcji jest nasz wybitny rodzimy kompozytor i laureat Oscara, Jan AP Kaczmarek.

Oficjalna premiera albumu z muzyką z najnowszego musicalu przewidziana jest na 21 kwietnia 2015 roku. Wtedy najpóźniej powinniśmy usłyszeć najnowszy utwór wykonany przez JBJ!


Tracklista albumu:

[tab=30]01. Jon Bon Jovi – Beautiful Day
[tab=30]02. Christina Aguilera – Anywhere But Here
[tab=30]03. Jessie J – Stronger
[tab=30]04. John Legend – My Imagination
[tab=30]05. Rita Ora – Play
[tab=30]06. Nick Jonas – Neverland
[tab=30]07. Matthew Morrison – We Own the Night
[tab=30]08. Lady Antebellum – Remember Me
[tab=30]09. Gary Barlow – Something About This Night
[tab=30]10. Paloma Faith – Circus of Your Mind
[tab=30]11. Emeli Sandé – When Your Feet Don’t Touch the Ground
[tab=30]12. Josh Groban – What You Mean to Me

Ah miło dostać informacje o premierze utworu na kilka dni przed :D Widzę, że nasz Janek jest najstarszy wśród bardzo popowych wykonawców na soundtracku, ciekawe co z tego wyniknie ;)
Co do Jana AP Kaczmarka, to absolwent mojego wydziału pochodzący z pobliskiej miejscowości, zawsze pocieszam sie, że jak mi w mojej dziedzinie nie wyjdzie to będę się starać o Oscara ;) :D
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Beautiful Day - nowy utwór

Post autor: Dand »

ooo fajnie.
Wiele chyba oczekiwać nie można bo tematyka niezbyt ambitna ale jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Chciałbym wiedzieć kto zagrał w tym utworze ale pewnie ciężko będzie o informację.
Obrazek
M

Re: Beautiful Day - nowy utwór

Post autor: M »

W gruncie rzeczy to ciekawostka. Przyznam, że niewiele interesuję się tym co dzieje się aktualnie w obozie Bon Jovi, u Jona Bon Joviego czy u Pana S. Czekam przede wszystkim na nowe wydawnictwo zespołu. Ekscytacja możliwością pojawienia się nowego krążka jest tym większa, że... po raz pierwszy nie wiadomo czego oczekiwać i co to może być. Mam jednak nadzieję, że Phil (o ile zostanie do projektu zaproszony) rozj..e system porządną dawka pieprzu. Liczę jednak również na bardziej dżonowe klimaty.
usunięty użytkownik 4858

Re: Beautiful Day - nowy utwór

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

M pisze:W gruncie rzeczy to ciekawostka. Przyznam, że niewiele interesuję się tym co dzieje się aktualnie w obozie Bon Jovi, u Jona Bon Joviego czy u Pana S. Czekam przede wszystkim na nowe wydawnictwo zespołu. Ekscytacja możliwością pojawienia się nowego krążka jest tym większa, że... po raz pierwszy nie wiadomo czego oczekiwać i co to może być. Mam jednak nadzieję, że Phil (o ile zostanie do projektu zaproszony) rozj..e system porządną dawka pieprzu. Liczę jednak również na bardziej dżonowe klimaty.
ja jednak mam wrażenie, że X nadaje się na udawany występ live i nic ponadto... Cenię jego warsztat gitarowy, ale cały czas widać, że Bon Jovi to nie jego bajka. I to nie zależnie czy miałby grać Hey God czy Who says... Nie wierzę, żeby Jon dał mu wolna rękę w kwestii tworzenia partii gitary na nowym albumie, więc jego praca sesyjna byłaby dla mnie naciągana i mało szczera. To oczywiście tylko moja prywatna opinia :)
M

Re: Beautiful Day - nowy utwór

Post autor: M »

Tom, koniec końców Jon nic nie ryzykuje. Naprawdę NIC. Na chwilę obecna w Bon Jovi nie ma gitarzysty. Jakoś nie chce mi sie wierzyć by Johnny mial jakąkolwiek ochotę wyciągać jeszcze rękę do Sambory bo... po co? Dla "tak brzmiacej solówki" albo samej obecności Richiego? Wystarczy, że "naszkicuje plan piosenki" i da to komuś by zrobił jakiś - nazwijmy to - overload.

W kwestii Phila masz rację. To inna bajka ale... nie znaczy to, że nie mogłoby wyjść z tego coś naprawdę świetnego. Jon jest przecież uniwersalny. Osobiście chciałbym usłyszeć współpracę Jon Bon Jovi-Jerry Cantrell ale większa jest szansa na to, że jutro nastąpi koniec świata niz na to, że którykolwiek ze wspomnianych Panów mógłby o tym nawet przez przypadek pomysleć ;)

Tak czy siak, moim zdaniem będzie dobrze. I kto wie czy takie myslenie nie jest spowodowane tym, że nawet gdyby Sambo wrócil to i tak już nie było by "TO".
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Beautiful Day - nowy utwór

Post autor: Damned »

Planowana premiera albumu powinna odbyć się wczoraj. Tymczasem na oficjalnym profilu FB ukazała się nowa data premiery... 9. czerwca 2015. Kopie można rezerwować od 28 kwietnia.

Jaja sobie robią... ale być może dzięki tej polityce, więcej osób uda się na spektakl, specjalnie po to, by usłyszeć "Beautiful Day" (w wykonaniu aktorów) :)
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Beautiful Day - nowy utwór

Post autor: Damned »

Aktualizacja:

Obrazek
“Finding Neverland – The Album” is the upcoming compilation album made of the songs played on the upcoming Broadway musical with the same name “Finding Neverland“, which was premiered on 15 April 2015.

The album is a mix of pop, rock and R&B superstars, including Grammy Award® winners Jon Bon Jovi, Christina Aguilera or John Legend. It was planned to be released on 21 April, but it was eventually delayed until 9 June.

“Finding Neverland” is an original musical with music and lyrics by Gary Barlow and Eliot Kennedy and a book by James Graham. Inspired by the 2004 film with the same name.

The track “Stronger” originally performed by Jessie J and finally released with vocals of Kiesza was released as instant download with the pre-order of the album on Amazon on May 1.



Tracklist:

01. Zendaya – Neverland
02. Kiesza – Stronger
03. Nick Jonas – Believe
04. Ellie Goulding – When Your Feet Don’t Touch the Ground
05. Paloma Faith – Circus of Your Mind
06. Jennifer Lopez & Trey Songz – What You Mean to Me
07. Rita Ora & Sage The Gemini – Are We Gonna Play?
08. Christina Aguilera – Anywhere But Here
09. Jon Bon Jovi – Beautiful Day
10. Pentatonix – Stars
11. John Legend – My Imagination
12. Gary Barlow – Something About This Night
13. Matthew Morrison – We Own the Night
14. Christina Perri – All That Matters
15. The Goo Goo Dolls – If the World Turned Upside Down
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Beautiful Day - nowy utwór

Post autor: monjovi »

Jest snippet ! :D

http://findingneverlandthemusical.com/w ... /mp3/9.mp3

Ależ pozytywne ;)

''Fani'' WANa - nie odpalać! :D

edit. Narzekanie czas start :D
Ostatnio zmieniony 12 maja 2015, o 20:37 przez monjovi, łącznie zmieniany 1 raz.
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
M

Re: Beautiful Day - nowy utwór

Post autor: M »

Czyli... potwierdzenie wiadomego. Heh, wokal. Jon już nie potrafi w ogóle śpiewać w wyższych - o wysokich nie wspominając - rejestrach ;/ Nie ma płynności, lekkości, swobody. Jedynie męczenie się ze sobą samym. Szkoda. Szkoda przede wszystkim dawnej czystości wokalu i tamtej maniery, która brzmiała rewelacyjnie czy to w "Ugly" czy w "Stay". To był poprock z polotem. Jeśli dorzucimy do tego akordowe riffowanie Rycha to mamy zblazowanie po całości :D Ech tam! I tak kocham Bon Jovi!
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Beautiful Day - nowy utwór

Post autor: kikusia28 »

monjovi pisze:
edit. Narzekanie czas start :D
Zaczekam na singiel RS ;)
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Beautiful Day - nowy utwór

Post autor: Damned »

Dzięki za link. Nie dalej jak wczoraj szukałem snippetów :)

Powstrzymam się z oceną do wysłuchania całości. Na razie mogę powiedzieć tyle, że liczyłem na bardziej operowy/teatralny kawałek (np. ze smyczkami w roli głównej). Słychać tu wyraźnie wkład naszego dobrego znajomego mr. Shanksa. Raczej nie będzie to mój ulubiony kawałek Jona ostatnich lat ;)

PS. piękna bramka Lewego :brawo:
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Beautiful Day - nowy utwór

Post autor: Adrian »

Jak dla mnie póki co średnio, ale ocenie jak usłyszę całość.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Janie
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 23
Rejestracja: 9 stycznia 2015, o 18:55
Lokalizacja: Bytom

Re: Beautiful Day - nowy utwór

Post autor: Janie »

Czytając głównie wasze negatywne opinie dodam coś od Siebie, bo rzadko się tutaj udzielam, a bywam codziennie. Według mnie nawet ten kawałek jest świetny! Mega pozytywny, wesoły. Nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła posłuchać całość! :brawo:
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Beautiful Day - nowy utwór

Post autor: Yossarian »

mnie chyba się odechciało słuchać całości. Jon chyba zapomniał ile ma lat i myśli, że my też zapomnimy. Jedyna moja nadzieja w płycie Richiego.
Why so serious?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jon Bon Jovi”