Solówka w wykonaniu JBJ :P

Tutaj rozmawiamy o frontmanie zespołu Jonie Bon Jovi.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Bodzio
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 775
Rejestracja: 2 lutego 2005, o 23:33
Ulubiona płyta: Hmmm...
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Bodzio »

jovi pisze:Obrazek pannnowie
Przyznaje racje.

Dodalem tez te ikonke do naszego forum :D
pozdrawiam serdecznie!

Artur

12-07-2019 - Warszawa, PL - BJ
19-06-2013 - Gdańsk, PL - BJ
13-10-2012 - Berlin, DE - RS
16-07-2011 - Mannheim, DE - BJ
10-06-2011 - Dresden, DE - BJ
25-05-2008 - Leipzig, DE - BJ
24-06-2007 - London, UK - BJ
25-05-2006 - Nijmegen, NL - BJ
Awatar użytkownika
M.Ssed
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 534
Rejestracja: 18 marca 2007, o 21:30
Lokalizacja: Oława/Wrocław
Kontakt:

Post autor: M.Ssed »

Widze, że jest to temat o gitarowych dokonaniach JBJ, więc mam pytanie.
Na angielskiej wikipedii można przeczytać takie coś:
Scandal Band members:
Patty Smyth (lead vocals) (1981-1985, 2004-)
Zack Smith (guitars) (1981-1984, 2004-2006)
Keith Mack (guitars) (1982-1985, 2004-)
Benjy King (keyboards/guitars) (1982-1984, 2004-)
Ivan Elias (bass) (1982-1984)
Thommy Price (drums) (1982-1984, 2004-2005)
Kasim Sulton (bass) (2004-2005)
Jon Bon Jovi (guitars) (1981)
Paul Shaffer (keyboards) (1981)
Frankie LaRocka (drums) (1981)
&
The other members included bassist Ivan Elias, guitarist Keith Mack, guitarist Jon Bon Jovi (briefly), keyboardist Benjy King, drummer Thommy Price, and vocalist Patty Smyth.

Może mi ktoś to wyjaśnić...?

Na Youtubie pisało też coś, o to link do tej piosenki:
http://www.youtube.com/watch?v=HavMSBQK9ec - nie dopatrzyłem się tutaj Jona :]

Na to wygląda, że w roku 1981, Jon próbował swoich sił jako gitarzysta w tym o to zespole^^.
ap89
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 25
Rejestracja: 7 października 2006, o 15:58
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: ap89 »

19.06.2013 GDAŃSK

---
- Where does the name Jon Bon Jovi come from?
JBJ: It's of Sicilian origin. I think it means "good fisherman".
- Are you a good fisherman?
JBJ: [Pause] No. Not at all.
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

http://www.youtube.com/watch?v=EH8Oh0bmER4

To dowód na to, ze Jon powinien trzymać sie od wykonywania solówek z daleka. Pozaty wykonanie te piosenki pozostawia wiele dozyczenia. Bardzo kiepski cover ;/. Pierszy raz widzialem to na singlu do OWN (jest jako dodatek). Inną sprawą jest wykonanie jakie możemy usłyszeć na albumie One Wild Night live. To juz zupełnie inna bajka :D
Hey Bon - where have all your good songs gone? ..
Awatar użytkownika
M.Ssed
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 534
Rejestracja: 18 marca 2007, o 21:30
Lokalizacja: Oława/Wrocław
Kontakt:

Post autor: M.Ssed »

ap89 pisze:mhm już kiedyś to było:
http://www.youtube.com/watch?v=DIdBDhgNXGY
Widocznie przeoczyłem...;P

Bardziej mnie interesowało, dlaczego to nie jest uwzględnione w biografiach JBJ...
mrok
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 589
Rejestracja: 31 marca 2007, o 18:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mrok »

Piotrek pisze:To dowód na to, ze Jon powinien trzymać sie od wykonywania solówek z daleka.
Oj solówka troszke lepsza od solówki mojego ojca :D ale cóz i tak go (jaśka i tatusia rzecz jasna :P )kocham :D nawet za brak talentu za solówek ;) Obsesja :lol:

joke ;)
...To co najpiękniejsze jest dla oczu niewidoczne ...
Awatar użytkownika
M.Ssed
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 534
Rejestracja: 18 marca 2007, o 21:30
Lokalizacja: Oława/Wrocław
Kontakt:

Post autor: M.Ssed »

Solówka nawet dobra... ale widać, że dokońca z gitarą nei jest obeznany :], ciągle się patrzył na nią i pewnie dość długo ćwiczył :P, żeby wypaść dobrze ;]

Słuchając tą solówke na płycie One Wild Night, czyli bez obrazu... To w sumie nie słysze różnicy między Rychem a nim... teraz słysze, że dość porządna ta solówka :]
mrok
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 589
Rejestracja: 31 marca 2007, o 18:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mrok »

O słuchaj chyba też sobie włacze :P :P :)))) i się przekonam :P
No tak :D ;)) NA P?YTCE TO DU?O LEPIEJ Wygląda znaczy "lepiej brzmi"
...To co najpiękniejsze jest dla oczu niewidoczne ...
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

To dowód na to, ze Jon powinien trzymać sie od wykonywania solówek z daleka.


Dla mnie on ja źle nie wykonał. Co więcej jak na gitarzystę rytmicznego to radzi sobie dobrze i nie słychać żadnego błędu.. Z tego co widze to ma sztywne palce czyli widać, że nie ćwiczy solówek.
Pozaty wykonanie te piosenki pozostawia wiele dozyczenia. Bardzo kiepski cover ;/ . Pierszy raz widzialem to na singlu do OWN (jest jako dodatek).
To wykonanie jak dla mnie jest dobre. Nie przepadam za koncertowymi wersjami ale musze przyznac, ze jest tak dobra jak orginał.
Inną sprawą jest wykonanie jakie możemy usłyszeć na albumie One Wild Night live. To juz zupełnie inna bajka :D
Między tymi piosenkami nie widze zbytniej róznicy. Obie są na równym poziomie.
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

To wykonanie jak dla mnie jest dobre. Nie przepadam za koncertowymi wersjami ale musze przyznac, ze jest tak dobra jak orginał.

/

Między tymi piosenkami nie widze zbytniej róznicy. Obie są na równym poziomie.

Chyba się nie rozumiemy ;]. Posłuchaj wersji np. Pearl Jam, to (mam nadzieje) zorientujesz się co ochodzi. Nawet wersja z OWN live nie jest wykonana tak dobrze i ciekawie. Choć można by sie kłucić. Tu moznaby uzyć sformułowania: o gustach sie nie dyskutuje.
Hey Bon - where have all your good songs gone? ..
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Chyba się nie rozumiemy ;] . Posłuchaj wersji np. Pearl Jam, to (mam nadzieje) zorientujesz się co ochodzi. Nawet wersja z OWN live nie jest wykonana tak dobrze i ciekawie. Choć można by sie kłucić. Tu moznaby uzyć sformułowania: o gustach sie nie dyskutuje.
Miałęm napisać o Pearl JAm które jak dla mnie jest słabiutkie.
O moze wykonanie nie jest słabe ale nie podoba mi sie ich wersja. To już wole orginał jeśli mam być szczery.
Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

Solówka mu wyszła bardzo ładnie, ale widać, że takie granie to nie jego żywioł. Po prostu aż bolą oczy jak się na niego patrzy kiedy ją grał.
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

Solówka mu wyszła bardzo ładnie, ale widać, że takie granie to nie jego żywioł. Po prostu aż bolą oczy jak się na niego patrzy kiedy ją grał.
Czy bardzo to nie wiem. Posłguje się gitarą jak ciągnikiem rolnym. To może sprawia takie niemiłe wrażenie.
Miałęm napisać o Pearl JAm które jak dla mnie jest słabiutkie.
O moze wykonanie nie jest słabe ale nie podoba mi sie ich wersja. To już wole orginał jeśli mam być szczery.
słabiutkie? .....Wolisz :P. No to jest takie groungowe, śpiewane z takim natchnieniem czy jak to nazwać i ma swój urok.
Zalezy też co widziałeś. Wersja z U2 jest rzeczywiście słaba.

Wersja tej posenki z linka, który podałem, grana przez BJ jest moim zdaniem taka nijaka. Jest różnica miedzy nią, a tym co mamy na OWN live.
Solówka Sambory jest 'lepsza', ogólnie tempo itd. Pozatym to wersja z 95 roku, a co za tm idzie wokal Jona był bardziej przekonywujący i to słychać.
Hey Bon - where have all your good songs gone? ..
Awatar użytkownika
M.Ssed
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 534
Rejestracja: 18 marca 2007, o 21:30
Lokalizacja: Oława/Wrocław
Kontakt:

Post autor: M.Ssed »

Piotrek pisze:Cytat:
Miałęm napisać o Pearl JAm które jak dla mnie jest słabiutkie.
O moze wykonanie nie jest słabe ale nie podoba mi sie ich wersja. To już wole orginał jeśli mam być szczery.


słabiutkie? .....Wolisz . No to jest takie groungowe, śpiewane z takim natchnieniem czy jak to nazwać i ma swój urok.
Zalezy też co widziałeś. Wersja z U2 jest rzeczywiście słaba.

Wersja tej posenki z linka, który podałem, grana przez BJ jest moim zdaniem taka nijaka. Jest różnica miedzy nią, a tym co mamy na OWN live.
Solówka Sambory jest 'lepsza', ogólnie tempo itd. Pozatym to wersja z 95 roku, a co za tm idzie wokal Jona był bardziej przekonywujący i to słychać
Nie wiem czy ja cię dobrze zrozumiałem. Zdaje się, że ten link co ty dałeś, to to samo wykonanie co jest na One Wild Night... Jeżeli chodzi o ten link: http://www.youtube.com/watch?v=EH8Oh0bmER4

Więc:
Piotrek pisze:Cytat:
Solówka mu wyszła bardzo ładnie, ale widać, że takie granie to nie jego żywioł. Po prostu aż bolą oczy jak się na niego patrzy kiedy ją grał.


Czy bardzo to nie wiem. Posłguje się gitarą jak ciągnikiem rolnym. To może sprawia takie niemiłe wrażenie.
Na OWN nie widzisz, jak on się 'posługuje' tą gitarą i dlatego solówke można uznać za poprostu dobrą :] bez żadnych specjalnych właściwości gitarzysty...

Edit: Choć posłuchałem teraz tą wersje z OWN i Jon inaczej 'wzywa' richiego do solówki ;), więc chyba to nie ta sama wersja, ale zdaje mi się, że na końcu jest też solówka jona :]
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

Nie wiem czy ja cię dobrze zrozumiałem. Zdaje się, że ten link co ty dałeś, to to samo wykonanie co jest na One Wild Night... Jeżeli chodzi o ten link:


to nie to samo wykonanie. One sie róznia i to dośc troche!

Na OWN nie widzisz, jak on się 'posługuje' tą gitarą i dlatego solówke można uznać za poprostu dobrą :] bez żadnych specjalnych właściwości gitarzysty...
Na 'OWN live' ta solówka (pierwsza i druga) jest lepsza ( bez wizji:) ) Śmiem twierdzić, ze ta druga była wykonana przez Sambore. To był 95 rok, wiec mozliwe, ze Jon nie grał jeszcze tej solówki.
Edit: Choć posłuchałem teraz tą wersje z OWN i Jon inaczej 'wzywa' richiego do solówki , więc chyba to nie ta sama wersja, ale zdaje mi się, że na końcu jest też solówka jona :]
Wy naprawde nie słyszycie róznicy !!?? ;/ ;|
Hey Bon - where have all your good songs gone? ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jon Bon Jovi”