Destination vs. Blaze Of Glory

Tutaj rozmawiamy o frontmanie zespołu Jonie Bon Jovi.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Twisted Sister
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 981
Rejestracja: 17 września 2005, o 08:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Destination vs. Blaze Of Glory

Post autor: Twisted Sister »

Tak jak w tytule: którą z solowych płyt wydanych przez Jona wolicie, której słuchacie częściej?... Czy kowbojskie klimaty BOG, czy nowoczesny rock lat '90 a'la Destination?... I dlaczego właśnie Tę płytę uważacie za lepszą XD?...
Jeśli chodzi o mój wybór-Blaze of Glory miała w sobie więcej ognia i energii, i zdecydowanie bardziej mi się podoba, chociaż do najulubieńszych płyt tak czy owak jej nie zaliczam ;) . I.... BOG to przecież jeszcze....
'-...Heeeading baaack to Santaaa Feeee....'- *śpiewa*
Taaa, BOG zdecydowanie odpowiada mi bardziej :mrgreen: .
"I know life sometimes can get tough and I know life sometimes can be a drag, but people, we have been given a gift/a road and that's road's name is ROCK'N'ROLL" Kiss
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Obu tych płyt słucham dość rzadko, ale jeśli już to na pewno częściej Destination Anywhere. W zasadzie to nie wiem dlaczego :) Po prostu ta płyta ma coś w sobie, nie wiem...może po prostu teksty są tym czynnikiem "przyciągającym". Choć oczywiście nie gardzę BOG, która ze swoim kowbojskim klimatem nadaje świenty dalekozachodni klimat :D
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

A ja nie udziele jednoznacznej odpowiedzi.
Obu plyty slucham niezbyt czesto, obie lubie i nie przedkladam jednej nad druga. Jedno wiem na pewno - sa bardziej "rowne" niz plyty Richie'go, gdzie Stranger.... moim zdaniem wypada duzo lepiej od Undiscovered...
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Awatar użytkownika
olcat
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 268
Rejestracja: 17 września 2005, o 18:29
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: olcat »

Zdecydowanie BOG.
Bo ma duszę :):)
...Don't you know that all my heroes died...?
And I guess I'd rather die than fade away...
"Rock N Roll is the spiritual release of the youth"
http://www.olcat.mylog.pl
Awatar użytkownika
Bonjova
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1172
Rejestracja: 17 września 2005, o 09:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bonjova »

Jak najbardziej BOG.Ta płyta ma coś w sobie, niesie tak jakby przesłanie.Nawiązuje do klimatów muzyki z lat 80, którą bardzo lubie. Ale DA tez nie jest zła.Są tam genialne balladki, których miło się słucha 8)
Podsumowując zdecydowanie wygrywa BOG :P
25.05.2008 Leipzig
19.06.2013 Gdańsk
99-in-the-shade

Post autor: 99-in-the-shade »

Solówki Jona w ogóle przechodzą mi dość ciężko i słucham ich rzadko, ale jeśli już - BOG, BOG, BOG. Za lubiany przeze mnie kowbojski klimat, przecudne (zarówno w warstwie muzycznej, jak i obrazkowej, że tak powiem ;) ) 'Miracle' i... no nie wiem, za co jeszcze, w każdym razie 'Destination...' mimo czegoś na kształt sentymentu i ogólnej sympatii do 'Janie...' wyjmuję z odtwarzacza gdy tylko przebrzmią ostatnie takty 'Ugly'.
Awatar użytkownika
Ankag
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 274
Rejestracja: 23 września 2005, o 14:30
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Ankag »

Zdecydowanie Destination Anywhere...teksty, muzyka...BOG też nie jest zła,ale częściej sięgam po Destination...
ma ona w sobie coś :D
Awatar użytkownika
CRUSHynka
Junior Admin
Junior Admin
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 252
Rejestracja: 28 lutego 2005, o 02:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: CRUSHynka »

Z dwojga złego ( przeciętnego ;) ) wybieram Blaze. Jest kilka piosenek, których można posłuchać, jest Santa Fe, którego trzeba posłuchać, a Destination do mnie nie przemawia -_-'.
Proszę państwa, oto pyza :D :
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Ricky Skywalker »

Obie płytki mają swój własny, nieprzeciętny klimat.

Blaze Of Glory odkryłem jako całość dopiero w zeszłym roku i była to jedna z dwóch ostatnich płyt BJ/tudzież solowych, których nie miałem jak ściągnąć :D (teraz kolekcję uzupełniam o oryginały, choć wolniej, niż bym chciał). No i urzekła mnie :D Nie aż tak może, jak KTF, NJ, TD czy poznany w tym samym czasie Stranger, ale... ale klimat jest nieprzeciętny. Poza tytułową piosenką - Miracle, Bang A Drum, Justice In The Barrel i przede wszystkim Santa Fe to po prostu cudeńka, najlepsze co Jon stworzył spośród utworów solowych. Płyta działa zresztą trochę jak poprawiacz humoru :D

Natomiasdt Destination mam na nośniku kasetowym, ale oryginalnym i to zakupionym za 7 zł :D Co do tego albumu, mam mieszane uczucia. Z jednej strony nie jest jakoś specjalnie klimatyczny - z drugiej mamy niesamowite utwory, It's Just Me i Cold Hard Heart. No i coś w tej płytce jednak jest, skoro przesłuchałem ją w niedzielę 3 razy pod rząd :D


Tak czy siak jednak, gdybym miał wybierać, to BOG jest wyżej ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
espena
It's My Life
It's My Life
Posty: 208
Rejestracja: 17 września 2005, o 15:41
Lokalizacja: Rachowice pod Gliwicami
Kontakt:

Post autor: espena »

obie płytki są wg mnie bardzo interesujące, choć szczerze mówiąc częściej słucham 'Destination'; mam kasetę w samochodzie i w czasie wyjazdów zwykle gra :).
'Queen...' ma coś w sobie takiego, że zaraz mi się chce tańczyć <chyba skojarzenia z klipem i nocnym klubem :P>. 'Jannie...' i 'Midnight...' również coś w sobie mają. do Ugly mam sentyment związany z pewnym chłopakiem, którego najpierw uważałam za brzydkiego, a potem się w nim zakochałam <taaak, te blue eys>. poza tym to 'Cold Hard...' jest piękne, potyckie, choć smutne ;(. 'it's just me' jest takie proste, realne. 'August 7..' to znów niezła jazda :mrgreen: . więc ogólnie git :brawo:

Blaze wcale nie jest gorsze, klimaty super jak np. 'Miracle' <pamiętny motorek :D > albo tytułowe '...Glory' :P. w dwóch piosenkach się zakochałam od pierwszej nutki, to były 'Santa Fe' i 'Dyin' ain't much...' - miodzio :PPPP . oprócz tego dobre jest jeszcze 'Justice in the...' za wprowadzenie i niesamowity klimat :)

w sumie to nie wiem co lepsze, zleży jak leży :P
www.korowiow.mp3.wp.pl

Za doświadczenia trzeba w życiu płacić. Jeżeli mamy szczęście, otrzymujemy rabat - Oskar Kokoschka
Awatar użytkownika
Kasiunia
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 585
Rejestracja: 28 września 2005, o 09:01
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Kasiunia »

Jeśli chodzi o muzyke to zdecydowanie BoG!!
Rewelacja o d pierwszej do... przedostatniej nuty... Guano.. nie wiem po co tam wogóle jest :|
Santa Fe moja najulubieńsza z tego albumu :) jest po prostu wspaniała... muzyka, tekst... :lol:

Jesli chodzi o klimat... to obie te płytki sa szalenie klimatyczne :D kazda na swój bardzo nieprzecietny sposób :D

DA uwielbiam za Staring At Your Window With A Suitcase In My Hand, Every Word Was A Piece Of My Heart, Ugly, Cold Hard Heart - piekne utwory z niebanalnymi tekstami :D

Wychodzi na to, że obie lubie jednakowo... aczkolwiek inaczej.... 8)
I nie wybieram... a raczej wybieram... OBIE :D
Awatar użytkownika
LoRdI
It's My Life
It's My Life
Posty: 200
Rejestracja: 16 czerwca 2005, o 16:43
Lokalizacja: Future World

Post autor: LoRdI »

BOG to album rewelacyjny, uwielbiam go zarowno za muzyke jak i za klimat 9,5/10

natomiast DA nie lubie, album nie ejst zły ale nie moje klimaty i mi nie podchodzi 6/10
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Stylem Lordiego DA -10/10, BOG 10/10.
DA za teksty, za wolne kompozycje (te szybsze też) i ciekawą muzyke.
BOG - szczególnie za Dyin , BOG i Santa Fe. Reszta też fajna.
Awatar użytkownika
Tatiana
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 578
Rejestracja: 17 września 2005, o 06:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tatiana »

Destination Anywhere !! !! !!
Za Queen, Destination,Ugly, Janie i inne.
Tak w sumie na BOG tez jest kilka perelek, takich jak chocby Miracle, BOG czy Santa Fe, ale chyba jadnak wybiore DA :)
MEG79
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 44
Rejestracja: 4 listopada 2005, o 19:16
Lokalizacja: KOLNO

Post autor: MEG79 »

oczywiście Blaze of glory
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jon Bon Jovi”