Tolerancja czy nie?...

Wszystkie sprawy dotyczące fanów nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Kasiunia
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 585
Rejestracja: 28 września 2005, o 09:01
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Kasiunia »

Ankag pisze:Dla mnie osobiście głupotą jest ocenianie ludzi na podstawie powiedz mi czego słuchasz, a będę wiedział kim jessteś, bo równie dobrze wspaniałą osobą może okazać się ktoś, kto lubi Metallice, Eminema czy Ich Troje. Ocena kogoś po gustach muzycznych jest poprostu bezsensowna.
Moze i bezsensowne... ale prawda jest taka, ze z fanem rocka zawsze sobie pogadam.. niekoniecznie o muzyce...
miłam kiedys taką sytuację, ze kumpel ze studiów podrzucił mnie autem do Tarn. Gór... i puscił techniawe... momentalnie jakos odechciało mi sie z nim gadac... i nie, ze go nie lubie (czy tez nie lubie gadac - co to to :P), ale po prostu nie wiedziałam jakie tematy z nim poruszyc...
a znowu kumpel co słucha Ironów... właczył jakis ich koncert... wiele nie było słychac a przegadalismy cała droge...
moze to nic nie znaczy, ale ja jakos mam samych znajomych słuchajacych rocka... moze tak sobie podswiadomie ich wybieram :?
Awatar użytkownika
Marta
It's My Life
It's My Life
Posty: 132
Rejestracja: 11 marca 2007, o 18:26
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: Marta »

Ja sie troche zgadzam z Kasiunią. Bo właściwie muzyka jakie słuchamy troche o nas mówi. Ja nie mówie że jeśli ktos słucha techno, to juz go przekreślam i sie nie do niego nie odzywam. Ale zazwyczaj ludzie którzy lubią hip-hop mają inne zaintereswoania niz ci co słuchają rocka, czy metalu.
Wpatruję się w okno, to taka długa droga w dół.
Chciałbym wyskoczyć,ale boję się uderzyć o ziemię...
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

Hm.....Jednak chyba nie jest tak dokladnie jak piszecie. Mam mase znajomych i tak naprawde niewielu z nich slucha rocka - a sa naprawde ciekawymi ludzmi i maja interesujace osobowosci, mimo ze na codzien obracaja sie w kregach muzyki proponowanej przez roznego typu komercyjne stacje muzyczne.
Nie dyskwalifikuje czlowieka tylko dlatego, ze w jego domu na polce z plytami wiecej jest plyt hip-hopowych niz plyt Bon Jovi na przyklad ;] .

Znam osoby sluchajace rocka z ktorymi rozmowa to istne intelektualne wyzwanie - jak konwersacja z przedszkolakiem. Muzyka na pewno ksztaltuje osobowosc, ale nie sprawia, ze ktos powinien byc gorzej postrzegany tylko dlatego, ze woli biale adidasy i plyty g-unit, niz glany i albumy Metalliki :cfaniak: .

Wiecej tolerancji :). A ze ktos grupuje sobie znajomych wg muzycznych zainteresowan - prosze bardzo, tylko pamietajcie, ze czasem warto przyjrzec sie komus uwazniej niz przez pryzmat muzyki czy tego, jak nisko nosi spodnie :D.
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Awatar użytkownika
klaudula
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 551
Rejestracja: 10 lutego 2006, o 23:18
Lokalizacja: Brzozów

Post autor: klaudula »

Osobiście nie przeszkadza mi kto i jakiej muzyki słucha, żeby się z kimś przyjażnić czy też brakowało tematów do rozmowy byle nie krytykowali mnie za gust ani ja nikogo :D
Race, it’s a race
But i’m gonna win
Yes i’m gonna win
And will light the fuse
I’ll never lose
And i choose to survive
Whatever it takes
Kingu-Śnieżka
It's My Life
It's My Life
Posty: 107
Rejestracja: 3 lutego 2007, o 22:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kingu-Śnieżka »

Temat toleracji jest tematem rzeką. Ilu ludzi tyle zdań. Co nawet widać tutaj, a i tak temat uszczuplony jest do 'tolerancji muzycznej'.
Zauważyłam, że hasło 'tolerancja' jest ostatnio bardzo modne. Osobiście nie lubię tego słowa. Powiewa mi ona taką obojętnością i machnięciem ręką na wszystko co się dzieje wokół nas. Ludzi nie powinno się 'tolerować' a szanować (również ich zdania, poglądy, styl bycia).

Chociaż...co tu gadać o tolerancji, szacunku, skoro Panie i Panowie na wysokich stołkach w naszym pięknym kraju, mówią tekie rzeczy, że...nie wiadomo czy się jeszcze śmiać czy już płakać. A podobno mają dawać przykład.
"And I know nothing good comes easy
All good things take some time "
Awatar użytkownika
Marta
It's My Life
It's My Life
Posty: 132
Rejestracja: 11 marca 2007, o 18:26
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: Marta »

Kingu-Śnieżka pisze:
Chociaż...co tu gadać o tolerancji, szacunku, skoro Panie i Panowie na wysokich stołkach w naszym pięknym kraju, mówią tekie rzeczy, że...nie wiadomo czy się jeszcze śmiać czy już płakać. A podobno mają dawać przykład.
Tak przykład to oni nam dają... ale jak sie nie powiniśmy zachowywać.

A toleracncja to faktycznie ostatnio słowo modne. A niektórzy ludzie którzy deklarują ze są tolerancyjni (zaznaczam ze niektórzy) tolerują tylko to co im pasuje.
Moge tu podać przykład którego sama doświadczyłam. Miałam przyjaciółke, która przy kazdej okazji mówiła jaka to ona tolerancyjna, jak jej nie przeszkadza ze inni ludzie słuchają odmiennej muzyki, inaczej sie ubierają itd. Ale nasza przyjażń sie rozsypała tylko dlatego ze powiedziałam jej ze nie przepadam za jej chłopakiem :zniesmaczony:.
I niech mi ktoś powie gdzie sie podziała jej tolerancyjnośc?
Wpatruję się w okno, to taka długa droga w dół.
Chciałbym wyskoczyć,ale boję się uderzyć o ziemię...
Kingu-Śnieżka
It's My Life
It's My Life
Posty: 107
Rejestracja: 3 lutego 2007, o 22:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kingu-Śnieżka »

Marta napisał/a:
I niech mi ktoś powie gdzie sie podziała jej tolerancyjnośc?


Najprawdopodobniej gdzieś ją zgubiła...
Ale wszyscy (chyba?) wiemy jak to jest, kiedy człowiek się zakocha, zauroczy. Kiedyś przejrzy na oczy.
Tylko wg. Ciebie wtedy już może być za pózno.

Ahh...Ludzie to dziwne istoty.
"And I know nothing good comes easy
All good things take some time "
Awatar użytkownika
Sharmi
I Believe
I Believe
Posty: 92
Rejestracja: 2 marca 2007, o 21:06
Lokalizacja: Kamień pomorski city

Post autor: Sharmi »

Fakt wiele ludzi mówi ze są tolerancyjni na inną muzyke ale wcale tak nie jest :cfaniak: Mówią tylko tak żeby podpasować innym :whoeva:
Ja jestem bardzo tolerancyjna,mi nie przeszkadza kto jakiej muzyki słucha,przedewszystkim cenie sobie charakter tego kogoś a czy ten ktoś słucha innej muzy niż ja to wogóle nie ma znaczenia :lol:
Awatar użytkownika
Marta
It's My Life
It's My Life
Posty: 132
Rejestracja: 11 marca 2007, o 18:26
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: Marta »

Ja nie chce oceniać siebie samej ale mam nadzieje ze moge sie nazwać tolerancyjną. Nie odrzucam ludzi którzy słuchają innej muzyki, czy mają inne poglądy. Ale jezeli ktoś mi na siłe wciska że to co on myśli, wyznaje czy reprezentuje jest lepsze od moich poglądów (przy czym je jeszcze obraża) to nie karzcie mi go słuchać.
Wpatruję się w okno, to taka długa droga w dół.
Chciałbym wyskoczyć,ale boję się uderzyć o ziemię...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fanforum”