Petycja w sprawie radia/ PROSZĘ PODPISUJCIE/BJ ROCKS

Wszystkie sprawy dotyczące fanów nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Mod's Team

rosie1996
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 291
Rejestracja: 3 kwietnia 2011, o 13:52
Lokalizacja: Płock

Petycja w sprawie radia/ PROSZĘ PODPISUJCIE/BJ ROCKS

Post autor: rosie1996 »

http://www.petycjeonline.com/signatures ... e_tonight/

Witajcie po jakże długiej przez to nieprzyjemnej przerwie ;P W czasie wolnym szkrobnęłam petycje w sprawie radia ale więcej dowiecie się jak ją przeczytacie. Dużo osób mi mówi że to nie ma sensu ale wychodzę z założenia jak nie spróbuje to się nie dowiem tak też zrobiłam. W związku z tym, że wierzę że jesteś najlepszymi fanami bj myślę, że to podpiszecie. Bo na pewno każdy z nas chciałby usłyszeć w radiu coś innego niż LOAP albo It's my life, nie mówiąc o innym repertuarze Queen, Aerosmith i pojawieniu się w radiu Def Leppard, Metallica.

Wierzę w Was :)
Where are u now? Only in my dreams...
Rosie
EVENo

Post autor: EVENo »

Podpis poszedł. Lajk na fejsa poszedł :lol:
rosie1996
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 291
Rejestracja: 3 kwietnia 2011, o 13:52
Lokalizacja: Płock

Post autor: rosie1996 »

Bym prosiła o potwierdzanie podpisów tak jak Eveno :) bym wiedziała kto jest z forum :)
Where are u now? Only in my dreams...
Rosie
piopio
It's My Life
It's My Life
Posty: 147
Rejestracja: 18 maja 2011, o 20:46
Lokalizacja: Sopot

Post autor: piopio »

Melduję iż petycję podpisałem. Wspaniały pomysł :brawo: , chociaż znając życie, osoby które mają wpływ na to co serwują nam rozgłośnie radiowe potraktują to milczeniem i wyrzucą do śmieci - obym się mylił i oby odniosło to pozytywny skutek. To co obecnie leci w radio skłoniło mnie do zaprzestania słuchania, jedynie ograniczam się do wiadomości, pogody i informacji drogowych (jak jadę samochodem). W pracy jedynie radio gra, ale to dla zabicia ciszy/hałasu, a tak jak mam swobodę to sam sobie wybieram czego posłucham.
EVENo

Post autor: EVENo »

Trzeba jednak przyznać, że radio i telewizyjne stacje muzyczne to zupełnie inna bajka nocą. Nie mam pojęcia czym oni się kierują grając lepiej między północą, a 6 rano.
MoniaD
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 41
Rejestracja: 27 listopada 2010, o 20:46
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa

Post autor: MoniaD »

Mój podpis masz już od tygodnia. Zawsze warto spróbować ;)
10.06.2011 - Drezno
22.07.2011 - Wiedeń
19.06.2013 - Gdańsk, POLSKA !!
05.07.2013 - Londyn
mała-mi
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 392
Rejestracja: 17 września 2010, o 11:26
Lokalizacja: z Doliny Muminków

Post autor: mała-mi »

Podpisałam z poczucia solidarności, ale nawet nie łudze się, że przyniesie to jakiekolwiek efekty. Po prostu większość stacji radiowych jest nastawiona na granie tego, co aktualnie jest na topie, bo z tego są pieniądze. Czysta komercja; nie ma tam miejsca na sentymenty i dobrą, wyszukaną muzykę. Z resztą nie znam nikogo, kto by słuchał Radia Zet czy RMF FM w domu, ot tak. To jest dobra muzyka do posłuchania przez kilka, góra kilkanascie minut w drodze do pracy czy na chilloutowym grillu ze znajomymi.
Jeśli nawet o Bon Jovi zapewne słyszeli, to o solowych projektach Richiego można sobie pomarzyć :D Jedynie w Trójce (z tych popularnych) grają jeszcze to, co chcą, a nie to co przynosi kasę.
U mnie jeśli tylko nie leci plyta, słucham radia Bon Jovi Always, a dla urozmaicenia polecam ponownie Absolute Classic Rock. Brytyjskie radio, gdzie można usłyszeć naprawdę dobre rockowe kawałki. Jest duża różnorodność i zupełnie inne nastawienie do Bon Jovi - zresztą to oni puszczali live z koncertu w Hide Parku w tym roku. Wspomnę tylko, że do tej pory słyszałam z BJ min: Wanted, LYOP, Bad Name, Bad Medicine, Bed of Roses, Always, Keep The Faith, Sleep When Im Dead, a ostatnio nawet Get Ready! :D Nie ma co, trzymają poziom.
A tak na końcu witam ponownie po tej dłuuuugiej przerwie, tęskniłam ;)
"Nawet jeśli coś jest twoim przeznaczeniem, to wcale nie znaczy, że wyniknie z tego coś dobrego."
witektok

Post autor: witektok »

..
Ostatnio zmieniony 3 lipca 2013, o 07:31 przez witektok, łącznie zmieniany 1 raz.
emenemsy
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 17
Rejestracja: 10 maja 2011, o 15:12
Lokalizacja: Miechów

Post autor: emenemsy »

Podpisałam :)
Don't look up on your movie screens
In record stores or magazines
Close your eyes and you will see
That you are all you really need
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

Ale pierdzielicie... komercyjne stacje radiowe grają to czego chce słuchać większość ludzi, bo z tego się utrzymują. Chyba nie sądzicie, że wszyscy zmówili się i postanowili na złość Wam promować tandetną popową szmirę. Utrzymują się z reklam, a stawki za reklamę rosną wraz z liczbą słuchaczy tak więc logiczne jest to, że grają to co zapewnia im wielu słuchaczy -> kasę, a tym samym nie strzelą sobie w kolano puszczając muzykę dla garstki fanów BJ - wasza petycja nic tu nie zmieni.

Po drugie abstrahując temat jakości dzisiejszej muzyki POP to logiczne jest, że w radiu najczęściej lecą piosenki, które są aktualnie na wysokich miejscach list przebojów - a o tym decydują słuchacze (chyba też o tym zapomnieliście...). Także miejcie pretensje do słuchaczy lub ewentualnie waszych ulubionych zespołów o to, że nie potrafią się przebić na szczyt. Z resztą gdyby wszystkie stacje grały tylko klasyczne utwory to rozwój muzyki skończyłby się kilka lat po wynalezieniu radia.

Po trzecie w końcu, kto wam każe słuchać najbardziej komercyjnych stacji takich jak Zetka, czy RMF? Jest masa stacji tematycznych, grających klasyki rocka, techno, czy kto co woli...

Reasumując petycja jest nielogiczna, bezsensowa i bezcelowa. Równie dobrze mogliście stworzyć petycję pod tytułem wprowadzenie sprzedaży obuwia w sklepach mięsnych - a nie łatwiej po prostu iść do obuwniczego?
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

Scrooge pisze:
Po trzecie w końcu, kto wam każe słuchać najbardziej komercyjnych stacji takich jak Zetka, czy RMF? Jest masa stacji tematycznych, grających klasyki rocka, techno, czy kto co woli...
Święta racja. Antyradio (genialne audycje Piotra "Makaka" Szarłackiego - Makakart i Makakofonia, wcześniej związany z nieodżałowaną Radiostacją), Trójka, Eska Rock, stacje internetowe, poza tym w typowo komercyjnych stacjach można posłuchać tematycznych audycji i list przebojów typowo rockowych.
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Zastanawiałam się nad podpisaniem tej petycji, ale Scrooge ma niestety rację. Pomysł może i fajny, ale nie do zrealizowania. Radio kieruje się pewnymi zasadami (których wymieniać nie będę bo zrobił to mój poprzednik) i nie ma szans by je przeskoczyć w taki sposób. Dla radia BJ skończyło się na "It's My Life", niestety. I z tym należy się pogodzić bo choć byśmy nie wiem jak chcieli to media zawsze będą silniejsze od nas ;)
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
rosie1996
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 291
Rejestracja: 3 kwietnia 2011, o 13:52
Lokalizacja: Płock

Post autor: rosie1996 »

Hm. Ja jako jedna z głównych zainteresowanych(pomysłodawca) wypowiem się tak. W 100% macie racje, że to wszystko jest dla kasy... Ale ja pisząc tą petycje chciałam coś innego zmienić ... Pewna osoba napisała, że gdyby nie pojawianie się nowych kawałków muzyka by się nie rozwijała... a ja się pytam czy teraz się rozwija? Puszczanie gorszych poziomem nawet kawałków popowych w porównaniu z 70s, 80s, 90s. Ja już nawet nie mówię o rocku... Ogólnie każdy styl muzyczny się zmienił i moim skromnym stanie spadł na poziomie, no może alternatywa nie aż tak ... A wracając do tego co chciałam zmienić, gdyby w radiach leciała różnorodna muzyka np. od metalu(choć to byłoby dziwne, ale ja lubię) po reggea albo bollywodzkie piosenki(choć ich nie cierpię) ludzie by zauważyli "Aha to jest fajne, choć wcześniej tego nie znali a niektórzy ludzie są skazani na radio... ;/" Więc wydaję mi się, że pojawienie się starych kawałków w rozgłośniach radiowych, pokazałoby, że ludzie nadal to lubią i to jest fajniejsze od tego co teraz leci, i powstawały by nowe kawałki lepsze(mam na myśli tekst i taką charyzmę muzyków by stali się prawdziwymi artystami, i śpiewali dla ludzi a nie dla dolarów) choć w nowoczesnym stylu... A propos np. Antyradia niestety nie do każdego miasta dociera :( Podsumowując uważam, że powrót starych kawałków zmotywowałby ludzi do pisania czegoś bardziej wartościowego a może również "kombinowania z gitarą" że się tak wyrażę. Kiedyś był Hendrix, Page itp oni robili z gitarą takie rzeczy, że się ludziom to w głowie nie mieściło i grali jak to wszystko dopiero wchodziło teraz gdy mamy świetną jakość dźwięku muzycy powoli wychodzą z gitar a na pewno z solówek i wszystko tworzą elektrycznie...


Choć pewni ludzie mają racje na tym forum to czy ja do nich nie należę ???

[ Dodano: 2011-08-31, 16:34 ]
A i ktoś powiedział zdanie, że zapomnieliśmy o słuchaczach którzy na to głosują ok ok :D ale gdyby ktoś im pięć razy na dobę nie puszczał danej piosenki to by nawet nie wiedział że taki ktoś i takie coś istnieje... :P Więc winę ponosi radio przeciętny człowiek jest tylko biernym słuchaczem i przetwarza to co mu radio podsunie :(
Where are u now? Only in my dreams...
Rosie
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

Czy tak trudno zrozumieć, że wystarczy zmienić stację? Jak zrobię ankietę, żeby na Esce Rock puszczali techno bo mam taką ochotę to podpiszesz się czy uznasz mnie za idiotę? Bo teraz robisz generalnie to samo... próbujesz zmienić koncepcję na której opiera się działanie radia...
EVENo

Post autor: EVENo »

Zwracacie uwagę na repertuar, który jest typowo popowy, jednak ja chciałbym zwrócić uwagę nie na to, co jest puszczane w najpopularniejszych stacjach radiowych, ale na to jak często. Mój kolega wyjeżdżając z rodziną na wakacje był skazany przez dwa tygodnie na RMF FM. Jak sam stwierdził po tym czasie - zna ich playlistę na pamięć. Codziennie to samo. Czemu Jesus He Knows Me Genesis jest puszczane dzień w dzień, a Land of Confusion, które również jest wielkim przebojem już nie? Dlaczego ciągle wałkowane są te same utwory (plus nowości, takie jak radosna twórczość Honoraty), a niegdyś wielki przebój Come Along Titiyo, który wygrywał pierwsze notowania Poplisty da się usłyszeć raz na jakiś czas?

Koncepcja każdej stacji jest oczywista, ale dlaczego w tych największych panuje taka monotonia? I to co mnie najbardziej zadziwia: czemu ta monotonia zanika po wybiciu północy, by znowu powrócić z samego rana?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fanforum”