Muzykalni fani BJ

Wszystkie sprawy dotyczące fanów nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Mod's Team

Scrooge

Muzykalni fani BJ

Post autor: Scrooge »

No właśnie... zapewne są wśród Was osoby grające na różnorakich instrumentach. Osobiście gram na gitarze i z chęcią podyskutowałbym na ten temat z innymi fanami BJ. Piszcie na jakim sprzęcie gracie, jaki preferujecie, od czego zaczynaliście, a co z chęcią byście "dorzucili" do kolekcji. Mam nadzieję, że nie wywołam tu kolejnej w historii Internetu wojny Fender Vs. Gibson... ;)
Awatar użytkownika
rockdk
It's My Life
It's My Life
Posty: 238
Rejestracja: 3 czerwca 2006, o 11:15
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Post autor: rockdk »

super temat ;)
Z tego co wiem to parę osób na tym forum to mniejsi lub więksi muzykanci :P sam zaliczam się do tych mniejszych na razie.

Gram oczywiście na gitarce. Zaczynałem standardowo na tanim staggu (klasyk) później był akustyczny Squier a niedawno przerzuciłem na el-akustycznego T.burtona. Firma ogólnie mało znana ale produkty naprawdę dobre a w rozsądnej cenie, nie jak wśród wielkich producentów gdzie się płaci głównie za markę.

Jeśli w przyszłości finanse pozwolą to myślę o czymś elektrycznym żeby można się było pobawić nie tylko czystym kanałem :PPPP


Jeśli chodzi o granie, to gram wszystko co tylko jestem w stanie zagrać :P no i nie ukrywam że BJ dominuje :lol:
Lubie także klimaty blues-rock i wszelakie akustyczne przygrywki.
For those about to rock - we salute you ;)
Scrooge

Post autor: Scrooge »

Skoro temat chwycił to napiszę o sobie ;)
Osobiście od samego początku jestem fanem Stratocasterów. Zaczynałem od szitu made in china swego czasu zalewającej polski rynek firmy Tenson... był to wyrób "strato-podobny" SSH w kolorze cherry sunburst. Kolejną moją gitarą był relatywnie niepopularny model yamahy - pacifica 312 również w kolorze cherry sunburst ;) gitara moim zdaniem miażdżąca jakością wykonania konkurencję ze swojego przedziału cenowego. Obecnie posiadam Fendera Stratocastera Richie Sambora Signature MIM delikatnie przeze mnie zmodyfikowanego oraz e-akustyka firmy Marris.

Wzmacniacz to hybrydowy VOX (tranzystor z lampą) AD30VT z wbudowanym procesorem efektów... z tym, że mam zamiar go sprzedać i kupić małą lampę 5-10W + kostki, nie wiem czy widziałeś nową serię VOX'ów bodajże 5W lampek vintage... od sierpnia są dostępne w Polsce
rockdk pisze:niedawno przerzuciłem na el-akustycznego T.burtona. Firma ogólnie mało znana ale produkty naprawdę dobre a w rozsądnej cenie, nie jak wśród wielkich producentów gdzie się płaci głównie za markę.
Bardzo porządne gitary, jaki konkretnie model posiadasz? Greengo? Jakieś 3 miesiące temu stałem przed wyborem e-akustyka i właśnie wybierałem między Burtonem a Marrisem - wybrałem Marrisa ze względu na dość nietuzinkowy wygląd i matowy lakier.
Awatar użytkownika
PePe
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 738
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 20:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: PePe »

Temat bomba. Zaczynalem od starej rosyjskiej gitary ktora miala cos kolo 25 lat :P Pozniej byl do tego tani chinski shit czyli elektryczny Skyway :D Dzis gram na elektroakustyky Ibaneza 6-strunowym i elektroakustyku Takamine 12-strunowym (ach to Wanted :D ). Do tego dochodzi paczka Fendera FM FM100H + FM412SL. Najnowszy nabytek to Fender Baja Telecaster.
Troche nagrywam, szczyce sie zdolnosciami wokalnymi (watpliwymi :P ) i mam wlasny zespol w Poznaniu. :cfaniak: Tak wiec nie narzekam :P Mamy nawet nagrana wlasna piosenke ktora hula gdzies po necie i naszych stronach ale jak sie kiedys odwaze to moze sie podziele :P Oczywiscie do tego dochodzi mnostwo coverow z lub bez wokalu.

Ps. Jestem zakochany w Telecasterach wiec jesli ktos posiada to chetnie wymienie sample i foty haha :D
dario_esik
It's My Life
It's My Life
Posty: 189
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 20:39
Lokalizacja: Kaszczor/ Leszno

Post autor: dario_esik »

A ja jestem początkującym graczem, gram na fenderze akustyku :D
ale brzmienie nie jest zadowalające ale dla początkujących polecam :lol:
muszę perfekcyjnie opanować akustyka i przerzucam się na elektryka Fender Stratocaster, model tego stratocastera można zobaczyć w koncercie na żywo Crush tour Zurich - livin' on a prayer :D
Ma piękne brzmienie, co do telecastera :D jest boski słyszałem obie gitary więc mogę się wypowiedzieć :D
Awatar użytkownika
JasonJovi13
It's My Life
It's My Life
Posty: 188
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, o 10:59
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: JasonJovi13 »

A ja , jak można zobaczyć w dziale twórczość> pisze swoje teksty, (nie wiem ile razy już to mówiłem)
Osiem zapałek
Scrooge

Post autor: Scrooge »

dario_esik pisze: Stratocaster, model tego stratocastera można zobaczyć w koncercie na żywo Crush tour Zurich - livin' on a prayer :D
chyba poniosła Cię nieco wyobraźnia ;>
dario_esik pisze:
Ma piękne brzmienie, co do telecastera :D jest boski słyszałem obie gitary więc mogę się wypowiedzieć :D
jakiego konkretnie tele i jakiego strato ogrywałeś ;>

[ Dodano: 2009-09-05, 22:42 ]
dario_esik pisze:A ja jestem początkującym graczem, gram na fenderze akustyku :D
ale brzmienie nie jest zadowalające ale dla początkujących polecam
lol :D
Awatar użytkownika
PePe
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 738
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 20:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: PePe »

Dario pociska ostro :D kto by nie chcial zaczac od Fendera :)) ja gram 7 lat i dopiero niedawno moglem sobie zafundowac ten luksus.....ciezko bylo :P
Awatar użytkownika
rockdk
It's My Life
It's My Life
Posty: 238
Rejestracja: 3 czerwca 2006, o 11:15
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Post autor: rockdk »

Bardzo porządne gitary, jaki konkretnie model posiadasz?
do sklepu jechałem z zamiarem kupna modelu Moonshine, ale nie mieli na sanie no więc zacząłem ogrywać inne no i... się zakochałem :P T.Burton Foresthill http://www.tburtonguitars.com/foresthill.html tyle że ja mam model z cutaway'em i bez płytki ;) szkoda że nie kupiłeś T.burtona to byśmy porównali :P
Ps. Jestem zakochany w Telecasterach wiec jeśli ktoś posiada to chetnie wymienie sample i foty haha :D
powiem Ci że od pewnego czasu mnie kusi ta gitara ale boję się że ma mały zakres możliwości, sam wolę delikatne blues'owe brzmienia (dlatego faworyzuje akustyki) i z tego co wiem to w takim wypadku Telecaster były dla mnie idealny, ale.. jak bym miał kupować elektryka to chciałbym się pobawić również z mocniejszymi brzmieniami ;) a nie jestem przekonany czy dawał by mi on taką możliwość (jeśli jestem w błędzie to mnie z niego wyprowadź gdyż sam nigdy niestety nie miałem przyjemności go ogrywać)
For those about to rock - we salute you ;)
Scrooge

Post autor: Scrooge »

PePe pisze:Dario pociska ostro :D kto by nie chcial zaczac od Fendera :)) ja gram 7 lat i dopiero niedawno moglem sobie zafundowac ten luksus.....ciezko bylo :P
I na dodatek jeszcze niezadowolony :D ehhh
rockdk pisze:
do sklepu jechałem z zamiarem kupna modelu Moonshine, ale nie mieli na sanie no więc zacząłem ogrywać inne no i... się zakochałem :P T.Burton Foresthill http://www.tburtonguitars.com/foresthill.html tyle że ja mam model z cutaway'em i bez płytki ;) szkoda że nie kupiłeś T.burtona to byśmy porównali :P
A to widzę, że w nieco wyższych modelach szukałeś - ja miałem budżet na akustyka ok. 800zł z racji, że byłem spłukany po zakupie Fendera, a po drugie co tu dużo gadać akustyka kupiłem tylko dlatego, że raz na jakiś czas dostawałem głodu na akustyczne brzmienie ;) - generalnie preferuję elektryka.

Wracając do tele... są to niezwykle klimatyczne gitary dlatego w 100% rozumiem ich miłośników, ich jedyną wadą jest jak wspomnieliście to, że nie są tak uniwersalne jak strato. Generalnie uważam, że stratocaster w wersji FAT - SSH to najbardziej wszechstronna gitara. Są oczywiście ludzie przerabiający tele np. poprzez wstawienie humba ale dla mnie to profanacja :D

Jeżeli będę miał wolna gotówkę w odpowiedniej kwocie to na 100% kupię sobie w przyszłości porządnego tele, najlepiej jakiegoś japończyka z lat 80' bo na porządnego vintage USA zapewne długo nie będzie mnie stać ;)
Awatar użytkownika
PePe
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 738
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 20:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: PePe »

Akurat jest jeden Tele Fendera z humbem :)) Nazywa sie bodajze Nashville Tele czy jakos tak :P czyli takie kombo strata z tele ;)

http://www.theminorchord.com/images/tele3.jpg to wlasnie on :)
dario_esik
It's My Life
It's My Life
Posty: 189
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 20:39
Lokalizacja: Kaszczor/ Leszno

Post autor: dario_esik »

Niezadowolony bo 2 progi mi brzęczą, co do brzmienia słyszałem lepsze gitary :D Na takiego stratocastera wiem ile trzeba kasy ;/ na allegro stoją od 2500 tys do chyba 8000 tys ;/ więc na najbliższe 10 lat nici z tej gitarki :D
Sorki chłopcy ale zbierałem na tego akustyka prawie 5 lat :D i tak babka mi musiała dołożyć, a jaka radość po tych 5 latach trzymać to cudo w ręce :D
co do tych 2 progów ponoć mała wada przy produkcji gitary i naprawa jej kosztuje nie wiele chyba 90 zł :D chyba że wciskano mi kit :P
,,Ogrywałem" American Deluxe Stratocaster :D A telek to był American Standard Telecaster :D

[ Dodano: 2009-09-06, 13:44 ]
o ! i mam jeszcze jedną gitarę ale basową Orlik 2 :D Ale muszę troszkę w nią włożyć potrzebuję mostek, klucze, struny, a pickupy i cała reszta są sprawne :D
Awatar użytkownika
Frankie
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 939
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 16:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Frankie »

Jeśli o mnie chodzi to jestem początkujący w aspekcie grania na
gitarze akustycznej. "Gram" na takim modelu Elypse w kolorze czarnym.
http://muzyczny.pl/szczegoly.pl?id=117427
Narazie daleko mi do perfekcji, ale jak to mówią praktyka czyni mistrza :)
Everybody lies...but not about June 19th 2013, PGE Arena Gdansk and July 12th 2019, PGE Narodowy, Warsaw!!!
Scrooge

Post autor: Scrooge »

dario_esik pisze:Niezadowolony bo 2 progi mi brzęczą, co do brzmienia słyszałem lepsze gitary :D Na takiego stratocastera wiem ile trzeba kasy ;/ na allegro stoją od 2500 tys do chyba 8000 tys ;/ więc na najbliższe 10 lat nici z tej gitarki :D
Wiesz na takiego fendera z Zurychu o jakim wspominałeś to i 8000 by było mało obawiam się ;>
dario_esik pisze: Sorki chłopcy ale zbierałem na tego akustyka prawie 5 lat :D i tak babka mi musiała dołożyć, a jaka radość po tych 5 latach trzymać to cudo w ręce :D
co do tych 2 progów ponoć mała wada przy produkcji gitary
Hmm jaki masz konkretnie model tego akustyka? Bo są Fendery akustyczne za 600zł ale też takie za kilka tasiów... z tym, że nie sądzę żeby uzbieranie 600zł zajęło ci 5 lat, a jeżeli kupiłeś coś z wyższej półki to skoro to takie cudo to nie sądzę, żeby Ci brzęczały struny... Swoją drogą gdybym zbierał 5 lat na gitarę to kupiłbym taki egzemplarz który nie miałby żadnych wad... :D

Btw. gratuluję samozaparcia... ja wieku 9 lat bo tyle zapewne miałeś gdy zacząłeś zbierać raczej całą kasę przepuszczałem na lego i gumy turbo :P

dario_esik pisze: o ! i mam jeszcze jedną gitarę ale basową Orlik 2 :D Ale muszę troszkę w nią włożyć potrzebuję mostek, klucze, struny, a pickupy i cała reszta są sprawne :D
haha całą resztę masz sprawną czyli drewno / sklejke :D - uwierz, że nie warto w takie coś inwestować bo nie będzie to brzmiało dobrze, jak chcesz grać na basie to kup coś używanego ale 1 kawałku ;)


Co do tego tele z humbem to z chęcią bym to ograł, chociaż i tak wolałbym klasycznego tele :D
Awatar użytkownika
rockdk
It's My Life
It's My Life
Posty: 238
Rejestracja: 3 czerwca 2006, o 11:15
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Post autor: rockdk »

są nawet dwa :P

http://300guitars.com/wp-content/upload ... le-gib.jpg

jak dla mnie cudny (chodzi oczywiście o wygląd :D )
ktoś na takim grał (identyczny - biały z czarną płytką + 2xhumb) tylko nie mogę sobie przypomnieć kto :PPPP jak sie dowiem to napisze ;)

ps: Frankie - fajny avatar ;)
For those about to rock - we salute you ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fanforum”