Fotografia

Piszesz piosenki, rysujesz? Pokaż się!

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Super, Tomker! Strasznie się cieszę, że fach fotografa jest u nas na forum coraz popularniejszy.
Ja dla odświeżenia daję link do mojego portfolio. Kiedyś już podawałam, ale w ostatnim czasie nieco się ten adres zmienił ;)
www.matuszewskaphoto.art.pl

Zapraszam :)
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

...
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2014, o 18:30 przez usunięty użytkownik 4858, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Tomker pisze:[ Dodano: 2013-02-03, 03:46 ]
Agata, widzę, że naprawdę umiesz tworzyć zdjęcia...
Do skomentowania Twojego portfolio nie sposób dobrać odpowiednich słów nie będąc poetą...
Dla mnie te zdjęcia są idealne.
Ciekawi mnie czy uchwycasz także florę, faunę, przedmioty bez ludzi?
P.S. Ciekaw jestem Twojej fachowej, szczerej oceny moich "fotek" - jeśli ocena będzie zbyt druzgocząca, to proszę na prv ;)
Dopiero teraz to doczytałam, wybacz.
Po pierwsze BARDZO dziękuję za miłe słowa. Głównie zajmuję się fotografią portretową. W ogóle najchętniej fotografuję ludzi, więc czasem też mam do czynienia z fotografią reportażową i pokrewnymi. Fauna i flora zdecydowanie dużo rzadziej gości w moim aparacie :) Sama nie wiem czemu, nigdy nie przekonałam się do tego typu fotografii. Jednak doceniam tych, co ją tworzą bo potrafią to być piękne prace.

Co do Twoich zdjęć...fachowej oceny nie wydam bo też fachowcem nie jestem :) Mogę tylko napisać co mi się podoba, a co nie. Na przyszłość rób nieco mniejszy podpis bo niestety wiele on na tych zdjęciach zasłania i utrudnia ich odbiór :(
Ale do rzeczy..mi się zdjęcia podobają. Moje typy to zdjęcie z koniem w biegu, zdjęcia ptaków i fotografia kobiety z chustą na głowie. Bardzo udane ujęcia.
Uwielbiam zabawę głębią ostrości, lubię wyraziste zdjęcia. Twoje takie są, zwłaszcza te ze zwierzętami. Jeśli faktycznie jesteś początkujący to zdecydowanie dobrze Ci idzie :) Moje początki były o wiele gorsze.
Czasem wystarczy tylko spostrzegawcze oko i zdjęcie jest niesamowite. Myślę, że masz do tego jakąś smykałkę. Trzeba ją tylko trochę trochę w sobie rozbudzić, a będzie dawała niesamowite efekty :)
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

...
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2014, o 18:31 przez usunięty użytkownik 4858, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
solb
I Believe
I Believe
Posty: 67
Rejestracja: 18 maja 2009, o 19:46
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: solb »

Super

Fajnie, że znalazłem temat bliski moim zainteresowaniom.
Kilka słów o mnie: amator, samouk, bawiący się fotografią bardziej poważniej od 4 lat (czyt. lustrzanką). Zdecydowanie najbardziej lubię fotografować motorsport, po części reportaż.
Nieskromnie :cfaniak: wspomnę o moich "sukcesach": jedna publikacja książkowa, kilkanaście publikacji prasowych; moje zdjęcia można znaleźć na kilku stronach www.

Moja tymczasowa strona:

http://createdbysolb.flog.pl/pf

Sugestie zarówno pozytywne jak i negatywnie mile widziane.
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Dobra muza na twojej stronce :) Fotki skomentuję jak spokojnie obejrzę:)

Jeździsz może na włoskie zloty Ducati, albo rajdy pojazdów zabytkowych pezetmotu?
Awatar użytkownika
solb
I Believe
I Believe
Posty: 67
Rejestracja: 18 maja 2009, o 19:46
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: solb »

Jeżdżę głównie wkoło "komina". Głównie ograniczają mnie środki finansowe, a jeżeli już takowe posiadam to wolę zainwestować w sprzęt (a to jak wiadomo studnia bez dna).

Pewnie że chciałbym "więcej, lepiej, wyżej". Stanie na trybunach, za barierkami już mnie nie interesuję.
studentmibm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 582
Rejestracja: 14 maja 2006, o 16:38
Lokalizacja: Bytom

Post autor: studentmibm »

no to jak wszyscy to wszyscy :)
Ja zajmuje się głównie fotografia ślubna.
Moje www:
www.marcinlangner.com

jakby ktoś brał ślub to polecam się :P
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

No, no widzę, że mamy wielu profesjonalnych fotografów :) O zdjęcia z koncertu BJ nie będę się martwił ;)

Marcin - fotografujesz ludzi w ruchu, jaki masz sposób na sportretowanie dzieci, które się ciągle wiercą, nie chcą lub nie potrafią pozować...?
alicjasz
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 36
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, o 21:47
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: alicjasz »

Właśnie, może ktoś mi poleci dobry aparat kompaktowy, który będzie lekki, nagrywał filmiki w miarę dobre i robił ładne zdjęcia :) Chcę wydać tak do 700 zł . Lustrzankę chcę sobie kupić w trochę dalszej przyszłości, natomiast kompakt jest mi potrzebny na koncert :D przede wszystkim ! :D
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Tomker pisze:Aha - co do zabawy ostrością - jaki masz sposób na sportretowanie dzieci, które są ciągle w ruchu, nie chcą lub nie potrafią pozować...?
To jest dosyć ciężka sprawa bo dziecko jednak trudno opanować.
Gdy fotografowałam swoją bratanicę starałam się ją czymś zainteresować. Np. trzymałam w ręku coś, co lubiła (jakąś zabawkę - coś, czym właśnie miała ochotę się bawić). Trzymałam to na poziomie aparatu, a drugą ręką robiłam zdjęcie ;) Efekt był taki, że patrzyła mi niemal w obiektyw :) Do tego zastygała na chwilę, zainteresowana tym co trzymam, także udawało się ją bez większego problemu uchwycić. Polecam taki sposób :) Żadnych profesjonalnych sposobów raczej nie znajdziesz, dziecko to tylko mały człowieczek i trzeba zwrócić odpowiednio jego uwagę :)

alicjasz - poszukam Ci czegoś jak znajdę dłuższą chwilę;)
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

A co sądzisz o aparatach wykorzystujących wiązkę światła? Czy to nadal dziecinny gadżet? Chyba z dwa lata temu weszły do masowej produkcji, ale miały kiepściutkie parametry (chyba cos koło 10megarays).
Gdyby zwiększyć zakres rejestrowania promieni świetlnych, kąt padania światła, a przede wszystkim ich głębię to byłyby ciekawą propozycją dla reportera.
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

@alicjasz Jak na koncert to z pewnością coś płaskiego, kieszonkowego. Mój ojciec wymienił ostatnio krowę Sony H10 na Olympus VG 130. Nagrywa niezłe filmy w HD, czego nie robił H10 i jest dosyć tani, bo około 500 zł za nówkę, a jak się lepiej poszuka to i taniej. Wydaje mi się, że na kompakt to aparat wystarczający, a resztę pieniędzy zostaw sobie na lustro. Pod żadnym względem nie jestem zaś przekonana do kompaktów z wymienną optyką, rozsławionych przez nowobogackich. Lustro ma być lustrem i robić zdjęcia jak lustro. Nie ufam hybrydom...

Odnośnie zdjęć w ruchu udało mi się wykonać w styczniu takie zdjęcie. Co prawda ostrość nie zachwyca, ale czego sobie życzyć po tele Sigmie za 500 zł ;)
Obrazek

Ja zamierzam wymienić body Nikona D80 na D90. Szukam tylko okazji do sprzedania starego. Jeżeli jest ktoś zainteresowany kupnem, zapraszam na pw :)
Awatar użytkownika
solb
I Believe
I Believe
Posty: 67
Rejestracja: 18 maja 2009, o 19:46
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: solb »

misstwisted pisze:Odnośnie zdjęć w ruchu udało mi się wykonać w styczniu takie zdjęcie. Co prawda ostrość nie zachwyca, ale czego sobie życzyć po tele Sigmie za 500 zł
Tylko ten ruch bardzo "zamrożony" ;)
Można wiedzieć dokładnie co to za sigma?
70-300?
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Biorę udział w portretowym konkursie fotograficznym. Gdyby ktoś chciał wspomóc to moje zdjęcie jest tu: http://fototurniej.wix.com/50mm#!Zdjcie ... h/imagez0g
;)

P.S - Oczywiście link się źle wkleja, więc trzeba go kopiować..
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Twórczość fanów”