Moja muzyka

Piszesz piosenki, rysujesz? Pokaż się!

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Din_Winter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 788
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 21:16
Lokalizacja: Mława

Post autor: Din_Winter »

panie ROCKSTAR, piosenka świetna :brawo:
wokal idealnie pasuje do gitary, która jest najlepsza z całej piosenki, ten charakterystyczny dźwięk przypomina mi rocka z lat 90 :ok: :brawo:
to jest właśnie coś o czym wszyscy zapomnieli i zostawili to, i za to uwielbiam twoją twórczość, grasz tak jak grało sie kiedyś a nie ulegasz zmianom, które wprowadzają tylko ujmowanie dobrego imienia gatunku jakim dana muzyka ma być wypuszczona na światło dzienne.
świetna piosenka :brawo:
Keep The Faith, because I Believe that Good Things Come To Those Who Wait
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

Super kawałek, bardzo podoba mi się tekst i muzyka, jednak wymieniłabym wokal na bardziej delikatny, bo zupełnie nie pasuje do całokształtu i brzmi nienaturalnie.
Mimo to kawał dobrej muzyki. Instrumental brzmiałby świetnie ;)
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 627
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Post autor: michael »

ROCKSTAR pisze:Dzieki wszystkim za opinie, poswiecony czas, a szczegolnie dziekuje tym z Forum, ktorzy byli wczoraj wirtualnie z nami na malym release party :D

Przepraszam, ze dopiero odpisuje teraz... Mialem naprawde ciezki tydzien, tuz przed wydaniem singla ( ten, kto ma mnie w znajomych na facebooku, ten wie :( ...). Dzis masa roboty z press release.. I tak to czasami hobby, przemienia sie w cos wiecej ;)

Generalnie- Patryk wyjasnil juz wszystko po trochu! :)) Dand- nawet nie wiesz jak sie ciesze, ze te moje instrumentale tak ci przypadly do gustu, skoro ciezko ci sie przekonac do The One :) !! Pisze to cholernie serio !! Ale moge Ci obiecac, ze kolejny numer z ACE, ktory zaspiewa Oliver zawladnie Twoim sercem i zapomnisz o pierwotnej wersji instrumentalnej- slowo Rockstara ;) :D

Przepraszam Was, ze tak odpisuje w nieladzie, ale naprawde tydzien przed premiera The One byl dla mnie niezwykle ciezki i tak naprawde ten projekt trzymal mnie na powierzchni optymizmu...

Marzenie spelnione... Co dalej? Zobaczymy... W kazdym razie, bedziemy ze soba grac, bedziemy przygotowywac EP oraz material na nowa plyte. Co najwazniejsze- wyniknela z tej naszej kolaboracji nieslychana przyjazn i jeszcze wieksza radosc zycia, wiec te wszystkie trudy byly tego warte!! :)

Raz jeszcze raz naprawde, ale to naprawde bardzo dziekuje za kazde slowo, komentarz... I prosze piszcie- pozytywy, negatywy... To dla mnie.. Dla nas... Jest niezwykle wazne!

Klaniam sie nisko :)
Dzięki za pozytywną i szczerą energię :brawo: :brawo: :brawo:
Fajnie, że to robisz Andrzej. Więcej takich ludzi i będzie pokój na świecie. Jeszcze raz Brawo :brawo:
Let's get rocked!
Dolkin

Post autor: Dolkin »

Po kolei…
Siłą „Ace Of Hearts” były emocje zawarte w dźwiękach. Piosenki są niemal empiryczne. Album możemy porównać do „pisania” historii albo malowania obrazów za pomocą topografii gryfu. Dodatkowym atutem jest wyjątkowa – z całą odpowiedzialnością bez przesadnego wazeliniarstwa –melodyjność Andrzeja. Kompozycje są raczej softowe, z reguły rozmarzone ale mimo prościutkich tematów (np. główny riff piosenki tytułowej) – elegancko rozwijane. Bardzo fajna przypadłość. Są momenty elektryzujące jak mój ulubiony „Luvmageddon”, stylowe jak cholera (into „Rock Heart”) czy wręcz magiczne (najlepszy na albumie „We All Fall Down”). Miła odtrutka, odskocznia od popkulturowej papki osaczającej nas zewsząd… Brak wokali jest w gruncie rzeczy plusem. Można się skupić na poszczególnych „historiach” dźwięk po dźwięku w oczekiwaniu na to „co On za chwilę wymyśli?”. Być może pojawienie się wokalu mogłoby spłycić te utwory, wręcz trącić banałem. Na koniec pozostaje artysta (Andrzej) i wyobraźnia słuchacza…

Do rzeczy…

The One” jest bez wątpienia kolejną odsłoną nie tylko twórczej osobowości Andrzeja Citowicza. Wcześniej Rockstar dał się poznać jako stylista i przede wszystkim człowiek mający coś do powiedzenia. Niekoniecznie słowami lecz muzyką.
Obecnie – gdy utwory są „bardziej przystępne”, piosenkowe – głębiej wkraczamy w świat muzycznych inspiracji naszego formowego herosa gitary.

Tutaj jest bardzo wiele zapożyczeń… Def Leppardowskie, histeryczne brzmienie, unoszący się nad zagrywkami (prowadzenie gitar) Borysewiczowski duch… Jest coś również z Bon Jovi z epoki New Jersey, a dzięki barwie wokalu, który w tym kawałku zalatuje lekko Joelem Ellisem – kojarzy mi się z „Turn It On” Heavy Bones. W przełomowym momencie wyobraźnia sama odpala petardy.

Pierwsze 20-30 sekund świetne, rozbudzające apetyt. Przede wszystkim sensowne intro, eteryczne gitary i ciekawy wokal. Utwór fajnie się rozkręca ale… No właśnie. Piosenka jest niestety prześpiewana. W pewnym momencie, chyba po refrenie - niestety - śpiew irytuje i kłóci się z melodią. Osobiście parę fraz bym wyciął. Ale to tylko moje skromne zdanie.

Cóż…

Jak świat światem gusta są różne. Niektórzy znajdują przyjemność w słuchaniu utworów instrumentalnych inni preferują bardziej piosenkowe kompozycje. Jedni wybiorą „Pictures…” inni „The One”.
Ja czekam na w pełni premierowy materiał…
Pozdrawiam
sheena033
I Believe
I Believe
Posty: 63
Rejestracja: 15 listopada 2012, o 19:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sheena033 »

Odkąd usłyszałam demo, nie mogłam się doczekać całości. Teraz słucham na okrągło. :D Świetna robota! :brawo:
Awatar użytkownika
Collie
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 510
Rejestracja: 13 lutego 2013, o 12:35
Ulubiona płyta: Keep The Faith
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Collie »

Warto było czekać :) Jestem pełna podziwu, że udało Wam się stworzyć taką współpracę, czekam na więcej. Miło było usłyszeć The One w Radio Rzeszów, gratuluję!
In a world that gives you nothing, we need something to believe in
https://www.instagram.com/qeeriefire/
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Post autor: ROCKSTAR »

Dla wszystkich ciekawych poczynan TACE uchylamy rabka tajemnicy... :)
Nie- to jeszcze nie jest oficjalny teaser ale mala... zapowiedz z nowym utworem w tle !!
Kawalek nazywa sie "Holdin' The Key" i pojawi sie na nadchodzacej epce "Jack Of Hearts"- premiera juz tej jesieni, a wiecej szczegolow- juz wkrotce :)

Na razie- dzielie sie tym linkiem- jesli wytrzymacie do refrenu ;) , dajcie znac co myslicie o tym fragmencie! :)

https://www.youtube.com/watch?v=GE10V1hqjFc
EVENo

Post autor: EVENo »

"Dupek kier"? Dobrze, że doskonale wiemy, na co Cię stać, bo bez tej wiedzy raczej byś nas nie zachęcił :P
Awatar użytkownika
medicineman90
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 425
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, o 11:36
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Post autor: medicineman90 »

Siemka ludzie!

Informuję Was o tym ja - na prośbę Rockstar'a :
28 listopada 2014 roku wypuszczamy w eter nasze najnowsze EP - "Jack Of Hearts" :)
Są już pierwsze recenzje, jest oficjalny (króciutki) teaser, więc w imieniu The Andrzej Citowicz Experience zapraszam do wysłuchania i dzielenia się wrażeniami :)


Audio-teaser:

https://soundcloud.com/acexperience/jac ... dio-teaser

Recenzja serwisu Hard Rock Service:

http://rockhard.pl/index.php?post%2Fthe ... ckofhearts


Tracklist:

1) "The One" (dawniej "Picture This")
2) "Holdin' The Key" (nowy utwór!)
3) "Fisher Of Men" (dawniej "Heart Rock"
4) "Comin' Home" (dawniej "Without Warning")
5) "The One" (acoustic) (dawniej "Picture This")


Line-up:

Andrzej Citowicz - electric guitars;
Oliver Monsieur - vocals;
Patryk Szymański - electic & acoustic bass, acoustic guitar;
Dirk Arnicke - drums & keys, mix, mastering & production;
Tamas Angyan (special guest) - backing vocals;
Harlem rain coming down,
Another shattered soul, in the lost and found.
One more night, on the street of pain,
Getting washed away by the Harlem rain.
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2759
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

medicineman90 pisze: 2) "Holdin' The Key" (nowy utwór!)
A będzie jakaś możliwość wysłuchania samego instrumentala tej piosenki ? ;>
Obrazek
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Post autor: ROCKSTAR »

Dand pisze: medicineman90 napisał/a:

2) "Holdin' The Key" (nowy utwór!)

A będzie jakaś możliwość wysłuchania samego instrumentala tej piosenki ? ;>
Dobre pytanie- Dand! ;) Napisze enigmatycznie- kto wie ;)
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

medicineman90 pisze: 28 listopada 2014 roku wypuszczamy w eter nasze najnowsze EP - "Jack Of Hearts" :)
Są już pierwsze recenzje, jest oficjalny (króciutki) teaser, więc w imieniu The Andrzej Citowicz Experience zapraszam do wysłuchania i dzielenia się wrażeniami :)


Audio-teaser:

https://soundcloud.com/acexperience/jac ... dio-teaser
1) "The One" (dawniej "Picture This")
2) "Holdin' The Key" (nowy utwór!)
3) "Fisher Of Men" (dawniej "Heart Rock"
4) "Comin' Home" (dawniej "Without Warning")
5) "The One" (acoustic) (dawniej "Picture This")


Line-up:

Andrzej Citowicz - electric guitars;
Oliver Monsieur - vocals;
Patryk Szymański - electic & acoustic bass, acoustic guitar;
Dirk Arnicke - drums & keys, mix, mastering & production;
Tamas Angyan (special guest) - backing vocals;
Świetna wiadomość! :)

Oczywiście nie mogę się już doczekać premiery! "The One", wiadomo klasa znana z singla, ale zaskakująco ciekawie brzmią w tych fragmentach znane nam z instrumentalnych wersji "Comin' Home" i "Fisher Of Men".
Po zapowiedziach myślę jednak, że prawdziwym hiciorem tej EP-ki będzie "Holdin' The Key"! Żywiołowy refren bardzo wpada w ucho :)
"Help me, hold me
Way that you told me
You´re leavin´, in my hands - holding the pieces
Anything is hiding"
:))
I jeszcze "The One" zagrany bez prądu, no, no jest na co czekać :)
KondZik

Post autor: KondZik »

Tomker pisze:
medicineman90 pisze: 28 listopada 2014 roku wypuszczamy w eter nasze najnowsze EP - "Jack Of Hearts" :)
Są już pierwsze recenzje, jest oficjalny (króciutki) teaser, więc w imieniu The Andrzej Citowicz Experience zapraszam do wysłuchania i dzielenia się wrażeniami :)


Audio-teaser:

https://soundcloud.com/acexperience/jac ... dio-teaser
1) "The One" (dawniej "Picture This")
2) "Holdin' The Key" (nowy utwór!)
3) "Fisher Of Men" (dawniej "Heart Rock"
4) "Comin' Home" (dawniej "Without Warning")
5) "The One" (acoustic) (dawniej "Picture This")


Line-up:

Andrzej Citowicz - electric guitars;
Oliver Monsieur - vocals;
Patryk Szymański - electic & acoustic bass, acoustic guitar;
Dirk Arnicke - drums & keys, mix, mastering & production;
Tamas Angyan (special guest) - backing vocals;
Świetna wiadomość! :)

Oczywiście nie mogę się już doczekać premiery! "The One", wiadomo klasa znana z singla, ale zaskakująco ciekawie brzmią w tych fragmentach znane nam z instrumentalnych wersji "Comin' Home" i "Fisher Of Men".
Po zapowiedziach myślę jednak, że prawdziwym hiciorem tej EP-ki będzie "Holdin' The Key"! Żywiołowy refren bardzo wpada w ucho :)
"Help me, hold me
Way that you told me
You´re leavin´, in my hands - holding the pieces
Anything is hiding"
:))
I jeszcze "The One" zagrany bez prądu, no, no jest na co czekać :)
Zgadzam się :D !!
Holdin' - czuje hit. Ogólnie brzmi to świetnie. Czekam.
EVENo

Post autor: EVENo »

Właśnie dostałem od Andrzeja kopię Jack Of Hearts do wstępnego ocenienia. Od pierwszych dźwięków EP-ka trzyma świetny poziom. To zdumiewające, że w XXI wieku ktoś jest w stanie oddać klimat dawnego rocka w tak przekonujący sposób. Piosenki w niczym nie ustępują największym przebojom typu power ballad, nawet samo Def Leppard powinno posłuchać i przekonać się, że w 2014 roku nadal można to robić dobrze.

Wokal dodaje odpowiedniego charakteru, aczkolwiek cieszę się, że wcześniej mogliśmy to dostać w wersji instrumentalnej. Ace Of Hearts nadal jest miłą odmianą w moim katalogu, porównywalną chyba jedynie do Dream Theater. Powodzenia dla całego zespołu. Dobra robota.
Awatar użytkownika
medicineman90
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 425
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, o 11:36
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Post autor: medicineman90 »

Dzięki Panowie :) W imieniu Andrzeja, swoim i całego TACE :)
Harlem rain coming down,
Another shattered soul, in the lost and found.
One more night, on the street of pain,
Getting washed away by the Harlem rain.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Twórczość fanów”