Co wolą fani BJ bardziej niż obecne BJ

Ogólne tematy.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Co wolą fani BJ bardziej niż obecne BJ

Post autor: EVENo »

Tą Paktofoniką to mnie zniszczyłeś.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Co wolą fani BJ bardziej niż obecne BJ

Post autor: M »

EVENo pisze:Tą Paktofoniką to mnie zniszczyłeś.
Pociesz się, że zawsze mogło być gorzej? Mógł to być np. Linkin Park...
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Co wolą fani BJ bardziej niż obecne BJ

Post autor: EVENo »

M pisze:
EVENo pisze:Tą Paktofoniką to mnie zniszczyłeś.
Pociesz się, że zawsze mogło być gorzej? Mógł to być np. Linkin Park...
Albo sraczka.

Zabawnie wyglądają Twoje zarzuty, że to niby ja piszę tylko po to, żeby pisać, kiedy to Ty, po raz kolejny, wrzucasz coś zupełnie bez kontekstu.

Przede wszystkim, po co mam się czymkolwiek pocieszać? To są Twoje topy i to, czego Ty słuchasz nie ma żadnego wpływu na moje samopoczucie. Obecność PFK była dla mnie tylko zaskoczeniem, czymś, czego się nie spodziewałem na tyle, że aż o tym napisałem. Nie poczułem się ani lepiej, ani gorzej z tego powodu.

Po drugie, czym się pocieszać? Tym, że mógłby to być zespół, którego, bądź co bądź, słucham częściej? Jeśli odpowiadasz konkretnej osobie, w tym przypadku mi, to warto zrobić jakiś research, dowiedzieć się czegoś o tej osobie, bo potem wychodzą takie głupoty. Jesteś w stanie wytłumaczyć jak obecność LP zamiast PFK miałaby mnie pocieszyć? Bo ja zupełnie nie wiem.

No i po trzecie, czemu gorzej? Skoro Linkin Park "mógł" być w tym top 3, to chyba oznacza, że też ich słuchasz. A skoro słuchasz, to znaczy że lubisz. I gdyby dotarli na to trzecie miejsce zamiast Paktofoniki... no nadal byliby na tym samym trzecim miejscu. Czyli ani lepiej, ani gorzej. Tak samo. Czemu więc uważasz, że miałoby być gorzej?

Pozdrawiam.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Co wolą fani BJ bardziej niż obecne BJ

Post autor: M »

EVENo pisze:
M pisze:
EVENo pisze:Tą Paktofoniką to mnie zniszczyłeś.
Pociesz się, że zawsze mogło być gorzej? Mógł to być np. Linkin Park...
Albo sraczka.

Zabawnie wyglądają Twoje zarzuty, że to niby ja piszę tylko po to, żeby pisać, kiedy to Ty, po raz kolejny, wrzucasz coś zupełnie bez kontekstu.

Przede wszystkim, po co mam się czymkolwiek pocieszać? To są Twoje topy i to, czego Ty słuchasz nie ma żadnego wpływu na moje samopoczucie. Obecność PFK była dla mnie tylko zaskoczeniem, czymś, czego się nie spodziewałem na tyle, że aż o tym napisałem. Nie poczułem się ani lepiej, ani gorzej z tego powodu.

Po drugie, czym się pocieszać? Tym, że mógłby to być zespół, którego, bądź co bądź, słucham częściej? Jeśli odpowiadasz konkretnej osobie, w tym przypadku mi, to warto zrobić jakiś research, dowiedzieć się czegoś o tej osobie, bo potem wychodzą takie głupoty. Jesteś w stanie wytłumaczyć jak obecność LP zamiast PFK miałaby mnie pocieszyć? Bo ja zupełnie nie wiem.

No i po trzecie, czemu gorzej? Skoro Linkin Park "mógł" być w tym top 3, to chyba oznacza, że też ich słuchasz. A skoro słuchasz, to znaczy że lubisz. I gdyby dotarli na to trzecie miejsce zamiast Paktofoniki... no nadal byliby na tym samym trzecim miejscu. Czyli ani lepiej, ani gorzej. Tak samo. Czemu więc uważasz, że miałoby być gorzej?

Pozdrawiam.
Nie, EVENo, nie słucham Linkin Park (chyba, że znajomość 3 kawałków to już słuchanie). Nie rozumiem tym bardziej Twojej dość agresywnej reakcji.

Wiesz, ja nie oceniam czy Parkin Limp albo Linkin Park to zła/kiepska/dobra muzyka, ponieważ z automatu przyjmowalbym, że mój gust jest lepszy od gustu innych ludzi, co w samym sobie byłoby dość groteskowe.

Życzyłbym Ci też nieco powściągliwości w reakcjach, ponieważ ciężko się z taką osobą polemizuje.

PFK, jak napisałem - "grzechy" liceum. Nie słuchałem tego dobre 20 lat, a tu nagle - patrz? swoista odmiana. Od rocka, pop rocka, psychodelii, metalu...

Tyle, że dziś już daleko mi do tamtego chłopaka ? "Przesyłania" Magika, Fokusa, Rahima, nieco trącają myszką, ten gniew jakby mniej prawdziwy, "rozwiązania" naiwne.

Jest o dziwo w tym nadal pewna nostalgia, ból, tęsknota za czymś utraconym/nieuchwytnym, ale również sporo pozytywnych wibracji.

Tymczasem... CZERWIEC.

Pierwsze miejsce "utrzymała" )w domyśle Most Listened) Katatonia, na drugie wskoczył nie stąd nie zowąd fiński...HIM (może jakiś refresh do Skandynawii?), a singiel "Dangerous" wystarczył by do trójki wrócił Seether...

P.S. "Numb" to świetny kawałek EVENo?
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Co wolą fani BJ bardziej niż obecne BJ

Post autor: EVENo »

Hipokryzja przez Ciebie przemawia i nic więcej. Znów cofasz się do defensywy, zmieniasz temat i liczysz na to, że nikt nie zauważy. Po co w ogóle wspominasz nazwę Linkin Park, a zaraz potem "Młe, ja nie oceniam"? Wydźwięk poprzedniej wypowiedzi jest taki, że chciałeś po prostu ogłosić swoją niechęć do Linkin Park i nic więcej. Następnym razem skorzystaj więc z działu "Offtop" i napisz coś w stylu "Nie lubię Linkin Park i **uj", zamiast publikować kolejny post nie mający się nijak do czegokolwiek.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Co wolą fani BJ bardziej niż obecne BJ

Post autor: M »

EVENo pisze:Hipokryzja przez Ciebie przemawia i nic więcej. Znów cofasz się do defensywy, zmieniasz temat i liczysz na to, że nikt nie zauważy. Po co w ogóle wspominasz nazwę Linkin Park, a zaraz potem "Młe, ja nie oceniam"? Wydźwięk poprzedniej wypowiedzi jest taki, że chciałeś po prostu ogłosić swoją niechęć do Linkin Park i nic więcej. Następnym razem skorzystaj więc z działu "Offtop" i napisz coś w stylu "Nie lubię Linkin Park i **uj", zamiast publikować kolejny post nie mający się nijak do czegokolwiek.
Z czym Ty masz chłopie problem? Grzecznie, ładnie Ci odpisałem, a Ty nadal się ciskasz... Wrzucenie porównania w tym miejscu mogłoby już być pretensjonalne i mało błyskotliwe.

Jednak jeśli poczułeś się urażony w kwestii LP to nie mam problemu, żeby przeprosić Cię za poniesione szkody moralne? (Tak, tak... Celowo uderzam tutaj w ironię).

Hipokryzja jest z kolei ostatnią rzeczą Miszczuniu, którą możesz - wnioskując po Twoich wpisach - komuś zarzucać. Piszemy tutaj o rzeczach zbyt błahych, by czepiać się jednego słówka, pół-słówka, uszczypliwości (chociaż one stanowią często wisienkę na torcie).

Daj już na zgodę Przyjacielu i nie ciskają się jak karp w Wigilię (ewentualnie proszę o wiadomość priv gdybyś jeszcze miał do mnie jakiś problem). Pozdrawiam
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Co wolą fani BJ bardziej niż obecne BJ

Post autor: EVENo »

Ciskam się, bo Ty zawsze tak "ładnie" i "grzecznie" odpisujesz, po drodze wbijając kolejne szpile. A potem robisz z siebie tego wybielonego i "kończysz dyskusję". Nie czuję się urażony w kwestii LP, bo uważam połowę ich płyt za totalną klęskę. Bardziej urażony jestem poziomem, do jakiego się zniżyłeś pisząc tamtego posta. Nie szukam na forach internetowych tego rodzaju dziecinady. Dlatego zasugerowałem, że równie dobrze mógłbyś wstawić w miejsce Linkin Park sraczkę i ten post wnosiłby dokładnie tyle samo, ile wnosi teraz.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Co wolą fani BJ bardziej niż obecne BJ

Post autor: M »

EVENo pisze:Ciskam się, bo Ty zawsze tak "ładnie" i "grzecznie" odpisujesz, po drodze wbijając kolejne szpile. A potem robisz z siebie tego wybielonego i "kończysz dyskusję". Nie czuję się urażony w kwestii LP, bo uważam połowę ich płyt za totalną klęskę. Bardziej urażony jestem poziomem, do jakiego się zniżyłeś pisząc tamtego posta. Nie szukam na forach internetowych tego rodzaju dziecinady. Dlatego zasugerowałem, że równie dobrze mógłbyś wstawić w miejsce Linkin Park sraczkę i ten post wnosiłby dokładnie tyle samo, ile wnosi teraz.
Oj, przeginasz?

Trzymaj się
Ewelina

Re: Co wolą fani BJ bardziej niż obecne BJ

Post autor: Ewelina »

Tak właśnie szukam pomysłu, co zamiast Bon Jovi, bo ten zespół właśnie dla mnie umarł. Zostanę przy starszych kawałkach, ale po kilku kolejnych rozczarowaniach już wiem, że szkoda czasu i nerwów na nowsze pieśni.
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Co wolą fani BJ bardziej niż obecne BJ

Post autor: M »

Ewelina pisze:Tak właśnie szukam pomysłu, co zamiast Bon Jovi, bo ten zespół właśnie dla mnie umarł. Zostanę przy starszych kawałkach, ale po kilku kolejnych rozczarowaniach już wiem, że szkoda czasu i nerwów na nowsze pieśni.
Ewelina, nie przesadzaj... Serio pisze. Bon Jovi to przecież coś więcej niż stadionowe hiciorki i uśmiech Jona?

Ja już dawno przestałem mieć z tym problem, ale to Twoje życie więc "Do What You Can"? Coś czuję w kościach, że "2020" będzie ostatnią płyta Bon Jovi, chociaż sam nie wiem czy JBJ powinien jeszcze tej nazwy używać.

Czy obrażanie się na zespół ma jednak jakikolwiek sens? Co to zmieni?
Awatar użytkownika
JonetteBJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 2 października 2017, o 12:07
Ulubiona płyta: These Days

Re: Co wolą fani BJ bardziej niż obecne BJ

Post autor: JonetteBJ »

Muszę się w tym miejscu zgodzić z M (a to rzadko mi się zdarza :P). Bycie prawdziwym fanem ma niewiele wspólnego zarówno z bezkrytycznym przyjmowaniem wszystkiego, co zostanie nam podsunięte pod nos, jak i z odwracaniem się od zespołu w momencie, kiedy uznamy, że ten nie ma już dla nas nic do zaoferowania. Bo skąd w takim układzie na świecie tylu fanów np. Nirvany, skoro zespół nie istnieje od 26 lat i, oprócz paru starych albumów, nie ma nic do zaoferowania? :P

Nie zamierzam nikogo zmuszać do czegokolwiek ani mówić, co ma robić, ale wydaje mi się, że to nie fair tak nagle rezygnować. Może warto po prostu zrobić sobie przerwę od zespołu, a z takimi mocnymi deklaracjami zaczekać do momentu, kiedy więź z zespołem rzeczywiście zaniknie? ;)

Mówienie o zawiedzionych nadziejach teraz, w tym momencie, nie jest dla mnie poważne, bo już od Limitless wszyscy doskonale wiedzieliśmy, czego się spodziewać po następnych utworach.
...And I guess I'd rather die than fade away!
aLittleRunaway
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 45
Rejestracja: 5 czerwca 2020, o 19:13
Ulubiona płyta: Slippery When Wet

Re: Co wolą fani BJ bardziej niż obecne BJ

Post autor: aLittleRunaway »

Prawdopodobnie będę tutaj za wypowiedzenie "na głos" tej opinii niekoniecznie lubiana, gdyż moje poglądy mocno różnią się od poglądów innych osób na tym portalu.
Możliwe również, że nikt na mój post nie odpisze, że nikt nie weźmie tego sobie do serca i generalnie nikt się moim przemyśleniem zbytnio nie przejmie. I właściwie nawet niezbyt mnie to obchodzi - dawno minął już czas, w którym przejmowałam się wszystkim co ludzie będą o mnie sądzić, kiedy będę mówić to co myślę.

Ogólnie rzecz biorąc, bardzo mi się nie podoba to forum. Ciężko powiedzieć o tym nawet "fanklub", bo wiele osób tutaj nie zachowuje się moim zdaniem w porządku wobec zespołu. Poza tym wiele spraw jest tu kompletnie olewanych - czasem aż boli, że nikt nie wspomina ani nie ma ochoty rozmawiać o bieżących sprawach związanych z Bon Jovi. Jakimś dziwnym trafem jednak wszyscy uaktywniają się po wydaniu nowych piosenek, zazwyczaj po to żeby narzekać i zjechać wszystko od gitary po głos Jona. Powiem tyle - wydaje mi się to żałosne, śmieszne i po prostu kompletnie bez sensu. "Nie podoba się, bo się nie podoba."
"Nieważne jaka ta piosenka jest, czy są jakieś mocniejsze strony, o których można wspomnieć, ja i tak powiem że mi się nie podoba."
Drugiego It's My Life nie będzie, a zdaje się że na to właśnie wszyscy czekają. Gdyby w 2000 roku ludzie czekali na wyjście nowego Livin on a prayer, słysząc It's My Life prawdopodobnie rozczarowaliby się.
Tylko ileż można w kółko powtarzać, że zespół się po prostu zmienił? Można to albo zrozumieć i cieszyć się tym co mamy, albo bez przerwy narzekać. A... tutaj najwyraźniej chodzi głównie o to, aby wspólnie się nakręcać i narzekać. Super. Ale to zdecydowanie nie dla mnie. Może się to wydać totalnie dziwne, niezrozumiałe lub żałosne, ale ja naprawdę chcę szukać jak najwięcej powodów do radości.
Ponadto odniosłam wrażenie, że tu na forum ten, kto najbardziej zjedzie za coś Bon Jovi, jest najbardziej cool. To naprawdę ma być fanklub? :hahaha:
Okej, ja naprawdę rozumiem, że nie każdy nowy utwór Bon Jovi można przyrównać do Dry County, Livin on a prayer, It's My Life czy Keep the Faith. Wiem o tym doskonale. Widzę również, że Jon miał pewien czas temu spore problemy z głosem - ale czy to jego wina? Czy on chce tak śpiewać i robi to specjalnie?
No raczej nie.
Hmm, myślałam, że w takim wypadku rolą fanów jest wspierać naszego idola i cieszyć się każdą oznaką poprawy jego formy, które ewidentnie widać. Tymczasem tutaj przede wszystkim wykorzystuje się każdą możliwą okazję żeby go za coś skrytykować. Może się mylę. Może bycie fanem oznacza właśnie zjeżdżanie idola jeśli tylko można :PPPP
Zdaje się że ludzie z czatu pod multicamem, których ekscytowało wszystko, którzy byli tak pozytywnie nastawieni to nie są ci sami z portalu.
Ponadto znam wielu fanów Bon Jovi. W różnym wieku, od nastu do czterdziestu paru lat, i z różnych miejsc na świecie. I wśród nich nie ma ludzi, którzy mienią się "fanami", po czym narzekają na wszystko na co się da. Oczywiście, jednym się coś podoba bardziej, innym mniej, i to jest całkowicie zrozumiałe, ale nikt z nich nie zamierza krytykować praktycznie bez sensu, byle wydać gorszą opinię.
A tutaj? Doskonale rozumiem, że coś może podobać się mniej a coś bardziej. No bo to normalne. Przecież nie chodzi o to żeby zachwycać się wszystkim bez znaczenia jakie jest. Ale trochę nie w porządku i nielojalne wydaje mi się takie nagłe opuszczanie zespołu - było fajnie, ale już się skończyło, to żegnam. BJ właśnie w tej chwili najbardziej potrzebują wiernych im fanów.
Osobiście uważam, że zespół zrobił dla nas tak dużo - stworzyli kawał świetnej muzyki, z rewelacyjnymi tekstami, sprawili że zaczęliśmy wszyscy mieć wspólną pasję, dali nam wiele chwil ogromnej radości, których nigdy nie zapomnimy. Myślę, że teraz nasza kolej, żeby coś dla Bon Jovi zrobić. A konkretnie, pozostać lojalnymi i nie opuścić ich.
Dołączyłam do tego forum mając nadzieję na poznanie ludzi którzy tak jak ja kochają ten zespół i można z nimi sympatycznie pogadać. Na szczęście, znalazła się jedna taka osoba, której bardzo wiele zawdzięczam i tak się cieszę, że miałam okazję ją poznać. ❤
Ale co się dzieje z samym forum? Czy to nie zaczyna być niepokojące?
I, odwołując się do pewnego komentarza z wczoraj, coś mi się wydaje, że to nie zespół umarł, ale ten polski "fanklub". Cieszę się tylko, że Jon Bon Jovi nie wie, co tutaj się dzieje, bo z pewnością nie miałby ochoty w naszym kraju już więcej zawitać.

Pozdrawia czternastoletnia fanka Bon Jovi, kochająca zespół i wierna mu forever and a day - Always.
"...But I'm gonna die believin'
Each step that I take
Ain't worth the ground that I walk on
If we don't walk it
our own way..."
Awatar użytkownika
JonetteBJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 2 października 2017, o 12:07
Ulubiona płyta: These Days

Re: Co wolą fani BJ bardziej niż obecne BJ

Post autor: JonetteBJ »

aLittleRunaway - :brawo:
Zgadzam się w 100%, dobrze, że w końcu parę rzeczy zostało powiedziane na głos :)
...And I guess I'd rather die than fade away!
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Co wolą fani BJ bardziej niż obecne BJ

Post autor: EVENo »

Chyba mówimy o innym fanklubie, bo ten tutaj odwalił kawał nieziemskiej roboty przy koncercie, budowaniu portalu i aktywności w mediach społecznościowych. Ale jak Ty widzisz tylko marudzenie to spoko, niektórzy tak mają, że widzą tylko to, co chcą zobaczyć.

Napiszę to po raz enty - Jon nie zasługuje na takich fanów, jakich ma. Bo ten portal udowadnia, że ma najlepszych.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
JonetteBJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 2 października 2017, o 12:07
Ulubiona płyta: These Days

Re: Co wolą fani BJ bardziej niż obecne BJ

Post autor: JonetteBJ »

To akurat prawda, przy okazji koncertu wszyscy potrafili się zjednoczyć i działać wspólnie dla jednej sprawy. Wykazali się wielkim zaangażowaniem i jestem za to wdzięczna, że są jeszcze ludzie, którym zależy, bo dzięki temu koncert był jeszcze bardziej wyjątkowy.

Ale jednak uderza mnie fakt, że w innych okolicznościach to forum nie tętni życiem tak samo jak 3 lata temu, kiedy zdecydowałam się tu dołączyć. Choćby patrząc na ludzi - kiedyś znacznie więcej osób było aktywnych, a teraz posty pisze raptem kilka w kółko tych samych. Większość zdaje się być fanami "od koncertu do koncertu", a cała reszta (m.in. funkcjonowanie portalu), to zasługa poświęcenia tych nielicznych bardziej zaangażowanych.

Ja po prostu tęsknię za tym, co mnie tu przyciągnęło 3 lata temu, a obecnie tu tego nie dostrzegam.
...And I guess I'd rather die than fade away!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”