2018 Rock N Roll Hall Of Fame

Ogólne tematy.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: 2018 Rock N Roll Hall Of Fame

Post autor: Agata BJ »

prezes1 pisze:
Agata BJ pisze:Wiem, że jest wiele osób, które są głównie fanami Richiego, mniej zespołu. Dlatego też ciężko podejmować ten temat i dobierać słowa by pisane brzmiały tak, jak bym tego faktycznie chciała.
No właśnie, chyba znów źle dobrałaś słowa... ;)
Znam tylko jedną osobę na tym forum, która mówi wprost że Richie jest bliższy jego sercu niż Jon. Ale o zespole nie wspomina.
Dam inny przykład: mam kolegę, który przestał słuchać BJ gdy odszedł Richie, nie kupił płyty, nie był w Gdańsku. Ale nie ma też płyt Richiego i nie słucha go. Po prostu nie wyobraża sobie zespołu bez Richiego.
Ja nie wyobrażam sobie Aerosmith bez Perry'ego, Gunsów bez Slasha i Stonesów bez Keitha. Czy jestem fanem tych panów solo? Nie. Po prostu sobie nie wyobrażam.
Jestem fanem zespołu BJ, fanem Jona solo i fanem Richiego solo już prawie od 30 lat. Bez żadnych kategorii i dzielenia na mniej/więcej. :)
Tribe - piękny wpis! :) :ok:
Widocznie nie zaliczasz się do grupy, o której pisałam :) Znam fanów, dla których Bon Jovi przestało istnieć bez Richiego, ale kochają jego samego o wiele bardziej niż zespół, który bez niego pozostał. I tyle. Tak więc nie wycofuję się z tego co napisałam. Zwyczajnie nie odnosiło się to do Ciebie.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Re: 2018 Rock N Roll Hall Of Fame

Post autor: ROCKSTAR »

5 maja... Mozesz sie pospieszyc?
Maly fragment Its My life... dobra jakosc dzwieku... no, doslownie umieram, aby obejrzec uroczystosc w doskonalej jakosci...

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=x10hWLzCwXA[/BBvideo]
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: 2018 Rock N Roll Hall Of Fame

Post autor: EVENo »

ROCKSTAR pisze:5 maja... Mozesz sie pospieszyc?
Maly fragment Its My life... dobra jakosc dzwieku... no, doslownie umieram, aby obejrzec uroczystosc w doskonalej jakosci...
Nie tylko Ty. Ja to nawet chciałem unikać informacji do tego czasu, aby wszystko dostać później, ale za to w najlepszej jakości. Uległem jednak, gdy pojawił się news na stronie głównej (jeszcze raz Ricky, świetna robota!). Tam wszystko ogarnąłem na raz i choć było tego dużo, to wciąż jestem głodny :D
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Re: 2018 Rock N Roll Hall Of Fame

Post autor: teken020 »

czyli 5 maja ma być w 1080p proshots? poczekam ;p
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
M.J.
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 832
Rejestracja: 2 listopada 2012, o 21:17
Ulubiona płyta: These Days

Re: 2018 Rock N Roll Hall Of Fame

Post autor: M.J. »

Agata BJ pisze:Chyba po prostu minęła mi faza złości na którąkolwiek ze stron i kłótni o to kto ma rację a kto nie (z resztą i tak nie wiemy jak było, więc na co nam gdybanie..). Najważniejsza jest braterska więź. Myślę, że podczas ostatnich wydarzeń panowie udowodnili, że ona wciąż tam jest.
Pewnie, że gdzieś jest. Jeśli przez 30 lat dwójka ludzi żyła ze sobą bliżej niż rodzina, powiedzieć o nich "bracia" to mało, a "przyjaciele" to tyle co nic, to przecież nie może zgasnąć ot, tak. Nawet, jeżeli więź miałaby się wypalać czy psuć przez rok... to nadal za mało w perspektywie takiej historii. Więź jest i będzie, pytanie brzmi co oni z tym zrobią.
His momma said he was crazy - he said 'Momma, I've got to try'.
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Re: 2018 Rock N Roll Hall Of Fame

Post autor: ROCKSTAR »

Przez ostatnie pare dni, zapisalem na swoim dysku wiecej zdjec BJ, niz przez ostatnie 10 lat :))

Obrazek
Obrazek
Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: 2018 Rock N Roll Hall Of Fame

Post autor: Miracle-BJ »

ROCKSTAR chciałam ci powiedzieć (i nie tylko Tobie), że dla mnie fana, który słucha Bon Jovi prawie od początku (tak jak i Ty), te ostatnie wydarzenia są takim szokiem i niedowierzaniem, że jeszcze długo nie dojdę do siebie. Pamiętając na własnej skórze czasy z przed 20 - 30 lat, zespół grający rocka na najwyższych obrotach, każdą kolejno wydaną płytę, rzeczy wspaniałe i tragiczne w historii zespołu, pozwalają mi w tym momencie przeżyć to jeszcze raz od nowa. Z chwilą gdy na RNRHOF pojawili się wszyscy w komplecie i zagrali razem, wszystkie lata mojej młodości zjednoczyły się w jedną całość i poczułam znowu na mojej skórze ciarki i ten dreszcz emocji z przed lat, mimo, że ta młodość nabrała trochę innego wymiaru. Znowu doświadczyłam takiej ekstazy duchowej jak dawniej, gdy się czekało na jakikolwiek program o BJ, nagrywało się na kasetę nową piosenkę czy biegało do kiosku po gazetę z plakatem i było się najszczęśliwszym człowiekiem po zdobyciu tego skarbu związanego z zespołem. Tym razem dostałam od zespołu skarb w postaci tych szczególnych wspaniałych chwil i wspomnień, które będę wyjątkowo przechowywać w mojej pamięci i w moim sercu do końca moich dni. Pisząc to łezka mi kapie ze szczęścia i wzruszenia, że przeżyłam coś szczególnego i ze smutku, że taka chwila już się nie powtórzy. :))
BJ - It's my life - Always !
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 2018 Rock N Roll Hall Of Fame

Post autor: Kuba80BJ »

Agata BJ pisze:Wiem, że jest wiele osób, które są głównie fanami Richiego, mniej zespołu. Dlatego też ciężko podejmować ten temat i dobierać słowa by pisane brzmiały tak, jak bym tego faktycznie chciała.
prezes1 pisze:Znam tylko jedną osobę na tym forum, która mówi wprost że Richie jest bliższy jego sercu niż Jon. Ale o zespole nie wspomina.
Dokładnie tak. Mało tego wydawało mi, się że napisałem to dość wyraźnie, że właśnie jak zobaczyłem ich razem na scenie to serce zabiło inaczej. Ponieważ wydaje mi się, że oboje z Agatą pijecie do mnie (między innymi być może) więc dopowiem parę rzeczy. Przyznam, że ja do dziś się nie mogę pozbierać mentalnie po tym weekendzie. Emocje cały czas są ogromne ale jakbym miał tu wrzucić wszystko co napisałem to byłoby drugie tyle, a prezes tego nie zniesie ;) 4 piosenki, parę wywiadów, wspólne zdjęcia, uśmiechy itd. i wszystko odżyło. Dla mnie zespół Bon Jovi zawsze był najważniejszy. Po prostu każdy z nas inaczej definiuje zespół Bon Jovi. A to nie jest takie czarno-białe jak widać. Dla mnie takowym będzie tylko ten z nimi dwoma w składzie. To była siła twórcza i napędowa tego zespołu. Obecne BJ dla mnie jest już tylko wersją Jon solo + koledzy z oryginalnego zespołu i zupełnie nowe osoby, które stanowią już prawie 50% składu. Brakuje jednak jednego z dwóch najważniejszych składników. Można powiedzieć, że „Stranger” Richiego to też BJ, bo był prawie ten sam skład co obecne „stare” BJ. Ale jednak to album solo, bo nie było Jona dla odmiany. I to samo czuję teraz w drugą stronę.

Nie wyobrażam sobie tego zespołu bez nich dwóch. Tak jak wspomnianych przez prezesa innych zespołów. Dopiero jak Slash wrócił do Gunsów to poszedłem na ich koncert. Z tego samego powodu. Inaczej to nie było GNR. I też nie słucham Slasha solo. Jon & Richie razem to siła duuużo większa niż KAŻDY z nich z osobna. Ale jak już ich rozdzielimy to mi bliższy jest Richie, ze względu na umiejętności gry na gitarze, bo dzięki niemu sam złapałem za gitarę, ze względu na wg mnie ciekawszą barwę głosu itd. Nie widzę w tym absolutnie nic dziwnego. Jona uwielbiam z zupełnie innych powodów, i jako osobę i jako muzyka, kocham jego solowe poczynania i baaardzo chętnie poszedłbym na jego solowy koncert. Bardzo. Ale serce czy chcę czy nie jest po którejś stronie bardziej. Nie ma w tym żadnej złośliwości albo kalkulacji. Wyobraźcie sobie, że jednego dnia w jednym mieście obaj panowie grają solowe koncerty i musicie wybrać, na który pójdziecie. Chciałoby się pójść na oba ale się nie da. I sami sobie odpowiedzcie gdzie byście poszli. I to nie ma nic wspólnego z tym, że drugiego nie lubicie.
Agata BJ pisze:Znam fanów, dla których Bon Jovi przestało istnieć bez Richiego, ale kochają jego samego o wiele bardziej niż zespół, który bez niego pozostał. I tyle. Tak więc nie wycofuję się z tego co napisałam.
Tego, że Richie solo jest mi bliższy niż obecne „Bon Jovi” (czytaj „Jon solo” wg mnie, ale każdy może i definiuje to inaczej), to nie ukrywam, mi.in. z tych powodów co podałem wyżej. Dla mnie zupełnie obiektywnie, nowe utwory BJ są słabe muzycznie i mnie nie porwały (szczerze uwielbiam tylko Rollercoaster i Devil i Fingerprints z BB). Odstają jakościowo od YG i DA bardzo. Tekstowo momentami genialne, ale dla mnie jednak muzyka miała zawsze większe znaczenie. I muzycznie też bardziej do mnie trafiło RSO, mimo tego że cały czas nie w każdym numerze mogę się przełamać co do obecności Ori, mimo że jest świetnym muzykiem, i że niektóre są zbyt popowe (dużą robotę robi świetna produkcja Rocka). Ale każdy z nas ma prawo czuć inaczej. Richie solo wg mnie jest i zawsze był lepszy niż Jon solo, co nie znaczy że nie kocham Jona solo. Jednak Richie solo, nie jest mocniejszy niż oni oboje razem. Oddałbym wszystko, żeby choć jeszcze jeden raz zobaczyć ich obu na scenie na żywo czy piszących wspólnie utwory. Wtedy jest ta MAGIA. I to właśnie zobaczyłem „przez szybkę” w sobotę. Rozpaliło głód, który być może nigdy już nie będzie zaspokojony. Nie licytujmy się więc o to kto bardziej kocha zespół BJ. Powiedzmy, że wszyscy kochamy kolor fioletowy (choć chyba nie wszyscy ten sam odcień) ale nie oznacza to, że wszyscy musimy kochać równo kolor niebieski i czerwony, z którego się składa. I nie ma w tym wg mnie nic złego. Gusta się ma a każdy niech słucha swojego głosu serca.
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: 2018 Rock N Roll Hall Of Fame

Post autor: Agata BJ »

Kuba, dokładnie znam Twoje podejście i sentyment do Richiego :) Obserwuję Twoje poczynania w sieci i wiem co dla Ciebie znaczy jego twórczość. Wiedziałam to odkąd tylko się poznaliśmy i zawsze szanowałam to całkowicie i bezkrytycznie. Nic się w tej kwestii nie zmieniło. Nic, co napisałam wcześniej, nie miało mieć negatywnego wydźwięku :) Nigdy nie powiedziałam, że jeśli dla kogoś ważniejszy jest Sambora to jest to coś złego, gorszego, nie zasługującego na bycie fanem BJ. Absolutnie nie! Stwierdziłam jedynie fakt, który chociażby Ty potwierdzasz swoją osobą - że dla niektórych Bon Jovi bez Richiego to już nie Bon Jovi. I tylko tyle. Nie miałam nigdy zamiaru nacechować tego faktu negatywnie i myślę, że tego nie zrobiłam. Bo nie ma w tym nic złego.
Kuba80BJ pisze:Nie licytujmy się więc o to kto bardziej kocha zespół BJ. Powiedzmy, że wszyscy kochamy kolor fioletowy (choć chyba nie wszyscy ten sam odcień) ale nie oznacza to, że wszyscy musimy kochać równo kolor niebieski i czerwony, z którego się składa. I nie ma w tym wg mnie nic złego. Gusta się ma a każdy niech słucha swojego głosu serca.
Myślę, że licytacja nie miała tu nawet miejsca.. W moim mniemaniu każdy kto tu jest - jest fanem Bon Jovi. W takiej czy innej formie. Nigdy nie oceniałam i nie oceniam kto jest fanem "lepszym" czy "gorszym" i tak bardzo jest mi dalekie takie myślenie, że czuję się wręcz niezręcznie musząc to tłumaczyć..
Zgadzam się również co do sprawy gustu. Każdy z nas jest inny. Każdy będzie kochał Bon Jovi po swojemu. Jedni z Richiem, inni bez niego, jeszcze inni tylko Bon Jovi lat 80. Dla mnie to nie jest żaden problem, wręcz przeciwnie. To daje nam wiele tematów do dyskusji, wymiany poglądów, sprawia że takie miejsca jak forum mogą wciąż żyć.
Mam nadzieję, że wystarczająco wyjaśniłam swoje stanowisko bo czuję, że zostałam zrozumiana zupełnie opacznie niż tego chciałam.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: 2018 Rock N Roll Hall Of Fame

Post autor: prezes1 »

Spoko Kuba, mi się tłumaczyć nie musisz...A i pewnie że o Tobie mówiłem. My tu na forum mamy swoją ryśkową grupę lojalsów(Dand, Tomker, Damned, ja, Rockstar, Eveno, Ricky itd.) ale każdy z nas jest też wielkim fanem BJ i Jona solo też. Tylko Kuba mówił wprost kto jest number 1 dla niego i o to mi chodziło. :)
Myślałem że Agata do nas pije, ale być może chodziło jej o znajomych ogólnie. Ja dałem przykłady od siebie, nie znam osobiście żadnego fana Rycha. Generalnie jest deficyt fanów BJ a bycie fanem Ryśka to już underground totalny i 'kuriozum' jakieś w naszym kraju... ;)
I jak widać nawet taki lojals jak Ricky potrafi RSO dowalić(choćby ostatnio!) ;) :)
A to że każdy z nas wolałby Rycha z powrotem to jasne jak słońce ale nie neguje bycia oddanym fanem BJ2 i kupowania płyt. Shanksa też każdy by się pozbył. Tutaj pełna zgoda! :D
I chodziło mi także, że nie każdy kto odrzuca obecne BJ jest automatycznie fanem Richiego. Tyle ode mnie. :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: 2018 Rock N Roll Hall Of Fame

Post autor: Ricky Skywalker »

prezes1 pisze: I jak widać nawet taki lojals jak Ricky potrafi RSO dowalić(choćby ostatnio!) ;)
Hehe, wychodzę z założenia, że lojalność nie jest równa bezkrytyczności. A że w działaniach Ryśka i Ori dostrzegam mnóstwo niekonsekwencji czy wręcz głupot, to i po tyłku czasem muszą dostać :P Recka płyty już w drodze, hehe ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Re: 2018 Rock N Roll Hall Of Fame

Post autor: ROCKSTAR »

W miedzyczasie... Shanks wrzucil takowa fotke na Insta...

https://www.instagram.com/p/Bhx8sgCjv5l/?hl=en
Obrazek
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 2018 Rock N Roll Hall Of Fame

Post autor: Kuba80BJ »

Agata BJ pisze:Mam nadzieję, że wystarczająco wyjaśniłam swoje stanowisko bo czuję, że zostałam zrozumiana zupełnie opacznie niż tego chciałam.
Spoko, faktycznie może troszkę źle Cię zrozumiałem ale już wszystko jasne :) Dobrze, że wszystko wyjaśniliśmy :przytul:
prezes1 pisze:Spoko Kuba, mi się tłumaczyć nie musisz...A i pewnie że o Tobie mówiłem. My tu na forum mamy swoją ryśkową grupę lojalsów(Dand, Tomker, Damned, ja, Rockstar, Eveno, Ricky itd.) ale każdy z nas jest też wielkim fanem BJ i Jona solo też. Tylko Kuba mówił wprost kto jest number 1 dla niego i o to mi chodziło. :)
:peace: :piwo:
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 2018 Rock N Roll Hall Of Fame

Post autor: Damned »

Oficjalne zapowiedzi emisji w HBO :boje:

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=DCk_NMVBX2k[/BBvideo]
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=3kqPVZmvWwM[/BBvideo]
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: 2018 Rock N Roll Hall Of Fame

Post autor: Agata BJ »

Damned pisze:Oficjalne zapowiedzi emisji w HBO :boje:

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=DCk_NMVBX2k[/BBvideo]
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=3kqPVZmvWwM[/BBvideo]
No muszę powiedzieć, że apetyt rośnie.. Mam nadzieję, że będzie nam dane gdzieś przyczaić całość do obejrzenia!
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”