Co się dzieje?

Ogólne tematy.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Co się dzieje?

Post autor: sobol_77 »

No tak, wracam do tematu, o którym myślałem chyba z 2 lata temu.
Co dzieje się z naszym forum? Tematów w których warto pisać brak, same zapchajdziury, nic więcej. Rozumiem, że ostatnimi czasy trochę się nam tu młodziej zrobiło, ale chyba odmłodzenie forum nie idzie w parze z jego spłyceniem i sprowadzeniem do tak marnej jakości? Mniejsza aktywność zespołu niczego nie tłumaczy.
Poddałem się już nawet z zakładaniem tematów, które prowokują dyskusję, bo albo są pomijanie (zbyt ciężkie sprawy wymagające więcej słów niż standardowe: zgadzam się, eh, dzięki itd.), albo jestem bluzgany w tematach, które są "zbyt kontrowersyjne" i ciężko je niektórym przełknąć. Tym bardziej dziękuję wszystkim, co mieli choć kilka słów do napisania w temacie o śmierci mojego przyjaciela, który to temat zakładem naprawdę w mękach i z wieloma wątpliwościami - a kilka osób jednak zareagowało - i za to wielkie dzięki.
Może ja jestem na to forum już zbyt stary, ale naprawdę wk...wia mnie nabijanie ilości postów gównianymi wypowiedziami, pisanie o niczym, zakładanie tematów czasem tak żenujących w swojej treści aż przeraża... Warto w pewnych chwilach po prostu pomilczeć, zamiast wyrzucać z siebie słowa, które naprawdę niczemu nie służą i zwyczajnie są zbędne.
Nie chcę więcej marudzić, dziękuje raz jeszcze wszystkim tym, którzy mają na tym forum do powiedzenia coś więcej, jak również tym, których już tu nie ma, a czasem popiszemy na gg.
Kończąc liczę na większą naszą aktywność, odpalam The Gathering "Souvenirs" i lecę do barku po whiskey.
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Trudno się nie zgodzić z kolegą Sobolem tym bardziej jak się pamięta stare dobre czasy forum.
Nie chodzi o to, ze ktoś kogoś nie lubi, ale chodzi o to, że jak są nowe tematy to tylko w stylu Sourvivour (dobra zabawa, ale co jakiś czas) czy "Zęby Jona", "Nadwaga Richiego" itp. Jeśłi jest jakiś temat "ważniejszy" to jest to prawdopodobnie ten sam temat o którym dyskutowaliśmy przez ostatnie kilka lat.

Dlatego proponuje zamiast kilku bezwartościowych postów zrobić jeden konkretny temat w którym nie będziemy offtopować i pisać o tym co już pisaliśmy tysiąc razy.

Moja propozycja w mojej ocenie wartościowego tematu poniżej:
http://bonjovi.pl/forum/viewtopic.php?p=33460#33460

Czekam na opinie i wasze tematy.
Layne_Staley

Post autor: Layne_Staley »

Stary ja to forum obserwuje od lat, ale nie wypowiadam się na nim ponieważ jest jak jest... zawsze śmieszyła mnie jedna rzecz, statystyczny użytkownik tego forum z jednej strony wylewa gorzkie żale z powodu iż BJ nie są w Polsce traktowani poważnie tylko jak popowy boysband, a z drugiej najchętniej dyskutuje na tematy typu "w jakim okresie Jon miał najlepszą fryzurę"... sorry ale sami tworzycie wokół BJ taką otoczkę... osoba postronna wchodząc na to forum czuje się jakby była nie na oficjalnym forum jednego z najważniejszych zespołów rockowych dekady tylko na forum Backstreet Boys... jakieś 8 lat temu było tu zupełnie inaczej, był klimat którego obecnie NIE MA...
Skoro już zacząłem pisać to może wyleje z siebie resztę moich spostrzeżeń... zawsze miałem szacunek do Bodzia za wkład pracy jaką wkładał w tą stronkę ale jej cukierkowa oprawa, również przeczy temu jak byście chcieli aby zespół był postrzegany. Szkoda szkoda i jeszcze raz szkoda, żal mi takich osób jak ty Sobol, które cenią BJ za ich muzykę a nie wygląd, które chciałby podyskutować o swoim ulubionym zespole na jakimś poziomie a najzwyczajniej w świecie nie mają gdzie... doskonale Cię rozumiem...
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

sorry ale sami tworzycie wokół BJ taką otoczkę... osoba postronna wchodząc na to forum czuje się jakby była nie na oficjalnym forum jednego z najważniejszych zespołów rockowych dekady tylko na forum Backstreet Boys... jakieś 8 lat temu było tu zupełnie inaczej, był klimat którego obecnie NIE MA...
Skoro już zacząłem pisać to może wyleje z siebie resztę moich spostrzeżeń... zawsze miałem szacunek do Bodzia za wkład pracy jaką wkładał w tą stronkę ale jej cukierkowa oprawa, również przeczy temu jak byście chcieli aby zespół był postrzegany. Szkoda szkoda i jeszcze raz szkoda, żal mi takich osób jak ty Sobol, które cenią BJ za ich muzykę a nie wygląd, które chciałby podyskutować o swoim ulubionym zespole na jakimś poziomie a najzwyczajniej w świecie nie mają gdzie... doskonale Cię rozumiem...
Teoretycznie każdy kto słucha BJ jest ich fanem. Nie będę się patyczkował i powiem wprost! Bez urazy ale moim zdaniem problemem są niektórzy fani nowego BJ. Są to z reguły osoby powiedzmy młode, zauroczone It’s My Life , białymi zębami, fryzurami Jona i którego plakat można domniemywać wisi w ich pokoju w sąsiedztwie Britnej. Poza tym zespół sam pracuje trochę na taki wizerunek. Pomijając już muzykę i image, wystarczy spojrzeć na ICH oficjalną stronę. Jedna z najbardziej cukierkowych stron rockowego zespołu jakie widziałem. I również z całym szacunkiem do Bodzia ale zgadzam sie również Layne_Staley; polska strona też nie do końca przypomina strony rockowego zespołu.
Jak widać też mnie to wszystko trochę irytuje i od jakiegoś czasu nie udzielam się zbyt aktywnie bo nie ma o czym pisać!! Jest cała masa postów które składają się z jednozdaniowych, durnych sformułowań o tym ze ja chce, mnie się podoba/niepodobna, białe …itd
Ale kończąc i pomijając to wszystko może zastanówmy się lepiej jak to wszystko poratować. Może podzielić forum, ,zmienić trochę szatę graficzną, wstawić na czołówkę zdjęcia z dawnych lat; nie wiem, jakieś pomysły. Temat w którym wszyscy będziemy tylko narzekać jest równie bezproduktywny co temat o zębach Jona
Ostatnio zmieniony 28 kwietnia 2009, o 07:45 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hey Bon - where have all your good songs gone? ..
Awatar użytkownika
witw
It's My Life
It's My Life
Posty: 233
Rejestracja: 23 września 2008, o 09:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: witw »

Hm...skoro nie ma o czym pisac,to powinniscie wymyślic jakies ciekawe tematy które by wszystkich zaciekawiły albo niech moderatorzy usuną te beznadziejne waszym zdaniem. ?Atwo jest tylko narzekac,ale zeby poprawic warunki i atmosfere może zaczelibyście działac???
'' Lay Your Hands On Me'' ;***
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

Będe pisał co myślę; Więc skoro wypowiadasz się w tym temacie to nie powinnaś mieć pretensji jak powiem "o wilku mowa" (jednym z wielu z resztą)
Witw przeglądnij swoją historię postów, a zrozumiesz. Dolewasz oliwy do ognia.

Chodzi o to, że przez pewne osoby których jest coraz więcej i które zakładają durne tematy, ciągną je i nie potrafią albo nie chce im się argumentować znikają m.in z pierwszej strony tematy wartościowe, a z nimi ludzie.
Hey Bon - where have all your good songs gone? ..
Layne_Staley

Post autor: Layne_Staley »

witw pisze:Hm...skoro nie ma o czym pisac
Problem nie w tym, że nie ma o kim pisać tylko z kim...

witw pisze:to powinniscie wymyślic jakies ciekawe tematy które by wszystkich zaciekawiły
Wymyślcie... <lol> a co napisał Sobol? Przecież chłop właśnie o tym mówi, że stara się dawać poważniejsze tematy do rozmów ale takie osoby jak Ty ich nie podejmują bo wolą dyskutować o włosach, zębach i zadzie Jona...
witw pisze:albo niech moderatorzy usuną te beznadziejne waszym zdaniem.
znowu by była awantura pt. cenzura
witw pisze:?Atwo jest tylko narzekac,ale zeby poprawic warunki i atmosfere może zaczelibyście działac???
;] bez komentarza
emilka
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 357
Rejestracja: 26 maja 2008, o 19:22
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Post autor: emilka »

Być może częściowym rozwiązaniem problemów byłoby zlikwidowanie magicznej linijki, która znajduje się pod avatarem każdego użytkownika: posty... Zamiast tego można np. umieścić datę dołączenia do forum, a liczba postów byłaby widoczna jedynie po kliknięciu na profil danej osoby.

Jovizno, czy takie coś jest technicznie możliwe?
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Dobra, Rozmawiałem z Bodziem i myślę, ze jak da mi odpowiednie uprawnienia, to będzie można doprowadzić forum do porządku.
Przydałoby się uporządkować pewne sprawy, które dawno powinniśmy zrobić (mówię o osobach odpowiedzialnych za stronkę).

Dlatego jeśli jest już taki temat i nawiązała się dyskusja to proponuje abyście dali propozycje zmian których chcielibyście aby zostały wprowadzone na forum.

Moje propozycje:
1.Zamiana licznika postów na datę zarejestrowania się na forum.

2.Stworzenia nowych działów:
- Gry / Oceny - dla wszystkich tematów związanych z sourvivourami, bitwami, ocenami itp Wystarczy wejść do tematu albumy i zamiast dostać tematy o poszczególnych wydawnictwach widzimy same sourvivory, Chciałbym aby takie tematy (w których pogląd np oceny piosenek) zmienia sie co chwile byly w jednym osobnym temacie a nie porozrzucane po róznych działach.

- Zadaj pytanie - dla tematów w których nowe osoby (stare też) mogłoby pytać o wszystko. Czyli np "Czy miał Jon kiedyś czarne włosy" albo "Czy w Japońskim wydaniu HANDa usłyszymy Nothing" itp.

3.Nie wiem czy się da, ale wprowadziłbym "akceptacje" tematów wprowadzanych na stronę główną. Tak aby nie pojawiały się tam błahe tematy czy gry.

4.Dobrym aczkolwiek niekoniecznie rozwiazaniem mogłoby być wprowadzenie "minimalnej" ilości słów które należy użyć pisząc posta. Jest to dość ryzykowne jeśli odpowiedź jest krótka, ale wymusza konkretną odpowiedź.

5.Wprowadziłbym też ostrzejsze pilnowanie tematów, aby unikać offtopów.

6.Można pomyśleć o zamknięciu dostępu do działu wymiana plików dla osób "nowych". Dostęp do tego działu byłby na hasło a dostawaliby je tylko osoby aktywne, nie offtopujące i kulturalne.
Atrakcyjnych Linków miałbym setki które mógłbym tam umieszczać.

Jak na razie tyle pomysłów. Ustosunkujcie się do moich pomysłów i podawajcie swoje propozycje.
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

Dobra, Rozmawiałem z Bodziem i myślę, ze jak da mi odpowiednie uprawnienia, to będzie można doprowadzić forum do porządku.
\

Definitywnie odpada :P

Wszystkie twoje pomysły są ok poza 5
5.Wprowadziłbym też ostrzejsze pilnowanie tematów, aby unikać offtopów.
Wiadomo jak tworzy się niekontrolowanie prywatny spór czy.. awantura to należy ją/go uciąć i tyle. Tak zawsze było, jest i na tyej płaszczyźnie kontrola forum jest w zupełności wystarczająca.


Ja dodam punkt:
7.
Z bardziej wizualnych spraw to zmieniłbym kolorystykę ogólną (ten brąz nie przypadł mi do gustu już na samym początku :P )
Przede wszystkim na pierwszej stronie, w miejsce zdjęcia z LH zamieściłbym starsze zdjęcia + te nowsze oczywiście tak by się na przykład zmieniały co jakiś czas itp.
Wydaje mi się, że wizualna zmiana nie jest bez znaczenia. Wymaga to chyba trochę więcej pracy ale myślę, ze warto.
Hey Bon - where have all your good songs gone? ..
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Zgadzam sie zarówno z tym co pisze Sobol jak i z propozycjami Adriana.
Jadnak musimy wziąć też pod uwage , ze teraz jest taki okres ,że wiele ciekawostek nie wynika, niewiele wiadomo o nowej płycie a wszystko o starych zostało juz przedyskutowane. Stąd też trudno o nowy ambitny temat , przynajmniej mi , może wy jesteście bardziej ogarnięci i twórczy :P

Ja to forum widze jako dwie części. Jedna grupa osób wypowiadająca sie bardziej na tematy muzyczne a druga na tematy około muzyczne ( jeśli można to tak nazwać). Nie wiem czy zauważyliście ale te młodsze osoby, uwielbiające ząbki Jona, i tak sie w tematach głębszych nie wypowiadają. Ja bym więc zostawił im przestrzeń zabawową ( choc z takim założeniem ,że cukierkowe tematy nie pojawiały by sie na głównej jako najnowsze i były by pisane w osobnym dziale).

Mi też wiele z postów składających sie z jednego słowa czy nawet z 4 zdań ale szalenie dziecinnych sie nie podobaja i kiedyś mnie nawet ku**ica łapała ale teraz zdaje sobie sprawe ,że tych osób co to piszą nie można po prostu wykluczyć ze społeczności. Trzeba znależć jakieś rozwiązania,choćby te co napisał Adrian choć przyznam ,że troszku obawiam sie tych jego "odpowiednich uprawnień" :D
Obrazek
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Adrian pisze:7.
Z bardziej wizualnych spraw to zmieniłbym kolorystykę ogólną (ten brąz nie przypadł mi do gustu już na samym początku :P )
Przede wszystkim na pierwszej stronie, w miejsce zdjęcia z LH zamieściłbym starsze zdjęcia + te nowsze oczywiście tak by się na przykład zmieniały co jakiś czas itp.
Wydaje mi się, że wizualna zmiana nie jest bez znaczenia. Wymaga to chyba trochę więcej pracy ale myślę, ze warto.
_________________
i co osobom z wolniejszym łączem stronka się będzie ładowała pół godziny? no ale będzie lepiej spoko, super pomysł ;]

[ Dodano: 2009-04-28, 16:10 ]
Dandi pisze:Ja to forum widze jako dwie części. Jedna grupa osób wypowiadająca sie bardziej na tematy muzyczne a druga na tematy około muzyczne ( jeśli można to tak nazwać). Nie wiem czy zauważyliście ale te młodsze osoby, uwielbiające ząbki Jona, i tak sie w tematach głębszych nie wypowiadają. Ja bym więc zostawił im przestrzeń zabawową ( choc z takim założeniem ,że cukierkowe tematy nie pojawiały by sie na głównej jako najnowsze i były by pisane w osobnym dziale).
zapewne przewertowałeś wszystkie tematy i posty skoro takie wnioski wysuwasz ;]
Layne_Staley

Post autor: Layne_Staley »

bartekbb23 pisze:
i co osobom z wolniejszym łączem stronka się będzie ładowała pół godziny? no ale będzie lepiej spoko, super pomysł ;]
Stary nie wiedziałem, że jak się zmieni kolor tła i logo na inne to od razu stronka będzie się wolniej ładowała... wiesz to zależy raczej od wielkości grafiki a nie tego co na niej jest... :PPP
Awatar użytkownika
Tatar
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 941
Rejestracja: 12 grudnia 2007, o 19:44
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Post autor: Tatar »

Na początku chce powiedzieć, że bardzo mnie cieszy tego typu temat (mam nadzieje, że poniekąd sprowokowany powtarzającymi się offtopami, w tym moimi). Przejdę od razu do merytorycznych zdań, ominę wylewanie swoich żali, jak to dotąd było źle. :]
1.Zamiana licznika postów na datę zarejestrowania się na forum.
Nie mam nic przeciwko, ale jeśli cel tego zabiegu jest taki jaki myśle (ograniczenie „nabijania postów”) to współczuje Bon Jovi „fanów”, którzy do tego używają forum. Jeśli takie zjawisko zostałoby zaobserwowane to ja bym nie usuwał licznika postów, tylko delikwenta karał banem, albo warn’em. Uspokoiłby się na pewno.
2.Stworzenia nowych działów:
- Gry / Oceny - dla wszystkich tematów związanych z sourvivourami, bitwami, ocenami itp Wystarczy wejść do tematu albumy i zamiast dostać tematy o poszczególnych wydawnictwach widzimy same sourvivory, Chciałbym aby takie tematy (w których pogląd np oceny piosenek) zmienia sie co chwile byly w jednym osobnym temacie a nie porozrzucane po róznych działach.

- Zadaj pytanie - dla tematów w których nowe osoby (stare też) mogłoby pytać o wszystko. Czyli np "Czy miał Jon kiedyś czarne włosy" albo "Czy w Japońskim wydaniu HANDa usłyszymy Nothing" itp.
Absolutnie popieram.

Nie wiem czy się da, ale wprowadziłbym "akceptacje" tematów wprowadzanych na stronę główną. Tak aby nie pojawiały się tam błahe tematy czy gry.

Weto. Ja jestem zwolennikiem pewnej cenzury, ale nie żeby aż tak. Obserwując forum, autorami nowych tematów są w większości ludzie ogarnięci i nie prowadzą do destrukcji ładu i porządku forumowego. Wolałbym zamiast „akceptacji” szybką reakcje moda na tematyczy gry "błahe".
4.Dobrym aczkolwiek niekoniecznie rozwiazaniem mogłoby być wprowadzenie "minimalnej" ilości słów które należy użyć pisząc posta. Jest to dość ryzykowne jeśli odpowiedź jest krótka, ale wymusza konkretną odpowiedź.
Sorry, ale jest już śmiech na sali. Na żadnym forum internetowym się z takim czyms nie spotkałem. :] Wybaczcie, ale czasami nie chce mi się formować zdań w skomplikowane konstrukcje gramatyczne i ograniczam się do trzech słów, a wprowadzenie takiego minimum prowadziłoby do takich paradoksów, że zamierzenie sztucznie przedłużałbym swój post tylko po to, żeby wyrobić minimum (sic!). Coś takiego sprawiłoby też sporo roboty modom, bo musieliby interpretować, czy post wyżej wymuszał konkretną i krótką odpowiedź, czy nie. Ja dla mnie idiotyczny pomysł.

5.Wprowadziłbym też ostrzejsze pilnowanie tematów, aby unikać offtopów.

6.Można pomyśleć o zamknięciu dostępu do działu wymiana plików dla osób "nowych". Dostęp do tego działu byłby na hasło a dostawaliby je tylko osoby aktywne, nie offtopujące i kulturalne.
Atrakcyjnych Linków miałbym setki które mógłbym tam umieszczać.
Zdecydowanie tak.

Zmiane kolorystyki i ogólnego wyglądu też popieram, aczkolwiek wiem ile jest z tym roboty, wiec nie jest to konieczne i lepiej to traktować jako sprawe przyszłościową. To by było tyle ode mnie, fajnie, że coś się rusza i czekam na swojego pierwszego warn’a. :] Pozdrawiam!
Bon Jovi skończyło sie na Kill 'em All
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Wszystkie twoje pomysły są ok poza 5
Cytat:
5.Wprowadziłbym też ostrzejsze pilnowanie tematów, aby unikać offtopów.

Wiadomo jak tworzy się niekontrolowanie prywatny spór czy.. awantura to należy ją/go uciąć i tyle. Tak zawsze było, jest i na tyej płaszczyźnie kontrola forum jest w zupełności wystarczająca.
Wiesz co bardziej chodzi mi o to, że często sie spieramy zupelnie nie na temat. Ostatnio Jovizna się zdenerwowała i przeniosła nasz spór do innego tematu. Po prostu myślę, ze trzeba by robić to częściej tak aby pod konkretnym tematem była dyskusja w miarę na temat.


Co do spraw
Stąd też trudno o nowy ambitny temat , przynajmniej mi , może wy jesteście bardziej ogarnięci i twórczy :P
Wydaje mi się, że przydałoby się uporządkować to co jest teraz i pilnować, aby nowe tematy powstawały tam gdzie powinny a dyskusje niech się toczą tam gdzie ich miejsce.
Ja bym więc zostawił im przestrzeń zabawową ( choc z takim założeniem ,że cukierkowe tematy nie pojawiały by sie na głównej jako najnowsze i były by pisane w osobnym dziale).
Właśnie o to mi chodzi. Bez ograniczania swobody, ale tak aby tematy zastępcze była na drugimi planie tego forum a nie tak jak jest teraz.
Sorry, ale jest już śmiech na sali. Na żadnym forum internetowym się z takim czyms nie spotkałem. :]
1wszy lepszy przykład -> Filmweb
Zresztą coraz więcej stronek coś takiego wprowadza.


Co do części graficznej. To Bodzio wspominał, że ma zamiar nad nią popracować, ale nie teraz. Myślę, ze najpierw możemy się skupić na zawartości merytorycznej forum a potem na wyglądzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”