Od kiedy BJ??

Ogólne tematy.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

ciekawy życiorys Uśmiech... taki dla odmiany przyjemniejszy dla oka jak opwieści z "krypty" Adriana Suszę zęby
Yee That's my girl :)
rzed HAND myślałam, że pozostanie tylko sentyment - wszyscy mówili, że już nie wypada być "fanką", ale jak koleżanka sprawiła mi HAND, to wariacja zaczęła się na nowo!Wykrzyknik Novocaine czy DLS - BOSKIE!Wykrzyknik
A teraz spotykam tutaj ludzi, którzy podzielają moje preferencje i to jest fajna siła! DZIęKI, ?E JESTEŚCIE!Wykrzyknik Suszę zęby
Super, że są jeszcze osoby "starszego pokolenia BJ" którym HAND się podoba :) (i to bardzo)
zastanawiam sie czemu ja w cczasie gdy wlasnie "krolowało" always zajmowalam sie jakimis szmirami typu fan facory albo coolio
Podejrzewam, że z tego samego powodu co ja czyli było to melodyczne, puszczane wszędzie i słuchane przez większość rówieśników na około.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
adanuta
It's My Life
It's My Life
Posty: 143
Rejestracja: 5 października 2006, o 15:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adanuta »

A ja zaczęłam w czasa prehistorycznych od " living on na prayer".
Pierwsza kaseta Slippery... prezent od koleżanki...
A potem John i chłopaki ukształtowali moją drogę życiową.
jako 14 latka poszłam z siostrą do czytelni w konulacie amerykańskim i zobsaczyłam okładkę "The Rolling Stone" z Jonem na okładce, w środku 4 stronicowy wywiad... A ja nie rozumiałam z niego ani słowa:(
Wtedy postanowiłam, że szybko się nauczę angielskiego i wrócę po ten numer. Poszłam do liceum na poszerzony angielski:)
Jak wróciłam po latach do owej czytelni to oczywiście już w archiwum nie mieli tego numeru ale za to miłość do angielskiego mi została i skończyłam filologie. W miedzyczasie miałam przerwę w słuchaniu BJ ( tak jakoś mi przeszło).:)

A potem "It's my life" i mój skruszony powrót do żródeł.... :mruga:
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

Podejrzewam, że z tego samego powodu co ja czyli było to melodyczne, puszczane wszędzie i słuchane przez większość rówieśników na około.
Tak,wiele w tym prawdy. Tylko zastanawiam sie jak moglo mi przemknac kolo uszu i oczu always w tym czasie? Przeciez ogladalo sie tv a zwlaszcza 30 ton :mrgreen: ktos pamieta na czeskim kanale taka liste- eso??
Wychodzi na to ze zylam w bardzo hermetycznym swiecie, siostra tkwila wylacznei w muzyce polskiej a ja moglam liczyc tylko na 30 ton jako "okno ma swiat" :D ale w 98 nie dalo sie przejsc obojetnie obok tej piosenki...i wtedy w moim domu zapanował szał :P

Własnie,takie pytanie do seniorow tego forum :)
Jak bylo w latach 80'? gdyz sama jakos nie pamietam,bo pamietac nie moglam.. chowalam sie wtedy jeszcze za spodnica mamy. Czy w tamtych latach...mozna bylo o bj w polsce uslyszec wiele?? Czy ograniczalo sie do jakiejs krotkiej wzmianki gdzies tam?
10 czerwca 2006 - Milton Keynes
11 czerwca 2006 - Milton Keynes
25 maj 2008 - Lipsk
28 maj 2008 - Hamburg
3 czerwca 2008 - Frankfurt
8 czerwca 2010 - Londyn
10 czerwca 2011-Drezno
25 czerwca 2011-Londyn
19 czerwca 2013 - GDANSK
21 czerwca 2019 - WEMBLEY
12 lipca 2019 - Warszawa
Loading... please wait...
Sorry, your time has expired.
Awatar użytkownika
Grzesiek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 508
Rejestracja: 2 listopada 2006, o 09:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesiek »

Ja mam 14 lat, a naszego zespoły słucham od kwietnia 2004 roku. Zaczęło się od tego że jakoś tak przez przypadek natrafiłem na New Jersey i z nudów przesłuchałem ją całą. Bardzo mi się spodobała (szczególnie Born To Be My Baby, I'll Be There For You). Zaraz później z ciekawości przesłuchałem Blaze Of Glory i Crossroad (te trzy miał mój brat). Blaze Of Glory mnie zachwyciło. Polubiałem ją bardziej od NJ. Zachwyciło mnie Santa Fe no i oczywiście Blaze Of Glory. Z Crossroad uwielbiałem Always i Bed Of Roses, po raz pierwszy usłyszałem Wadnted. Poza tym nie miałem pojęcia że Blaze to płyta solowa i wogóle nie wiedziałem że to zespół.
It's My life znałem od dawna ale jak skojarzyłem że to "ten sam gość od NJ i BL" :P to byłem bardzo zdziwiony. A później to już po kolej zbierałem wszytko i słuchałem jak leci :mruga: .
Awatar użytkownika
adanuta
It's My Life
It's My Life
Posty: 143
Rejestracja: 5 października 2006, o 15:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adanuta »

jovizna pisze:Czy w tamtych latach...mozna bylo o bj w polsce uslyszec wiele?? Czy ograniczalo sie do jakiejs krotkiej wzmianki gdzies tam?
No raczej krótkie wzmianki, i jeden kawałek puszczany a Przebojach Dwójki ewentualnie w wideotece, bo to były jedyne programy muzyczne na antenie tych dwóch dostępnych kanałów TV. No i lista Trójki. Moja pierwsza kaseta Slippery... z stranganu, nagrana pewnie w garażu.... Plakaty były z Bravo, ale trzeba było pohandlować, bo to mieli ci, którzym rodzina z Niemiec przywoziła.
W Poznaniu był tak zwany fotoplastikon, w którym kupowało się zdjęcia zrobione z jakiś zachodnich gazet. Ale to były czasy...
Awatar użytkownika
lunar_piano
I Believe
I Believe
Posty: 89
Rejestracja: 4 listopada 2006, o 15:35
Lokalizacja: ...

(r)ewolucja mojego zycia...

Post autor: lunar_piano »

Własciwie po raz pierwszy usłyszałam Bon Jovi prawdopodobnie jak miałam 7-9 lat (nawet nie wiedziałam ze to oni :mruga: ). Tata puszczał Crossroad w aucie, a ja tylko go prosiłam "pusć to uba-uba" - chodziło mi o Livin' On A Prayer :). W wakacje 2004 i 2005 jechalismy długoooo i dalekooo wiec, żeby tata nie zasnał za kierownicą non stop szło to samo (Crossroad).... I wtedy zaczełam ogladac ksiażeczkę z płyty, zastanawiac się czy Jon ma zonę i dzieci :jezor: i zanudzać tatę pytaniami ile moze mieć lat... Gdy wróciłam do domu ściagnełam sobie teksty z całej płyty, ale i tak tylko nauczyłam się pierwszej zwrotki Livin' (nigdy nie zostały wydrukowane...)...
Tak całkiem zaczęłam się interesować BJ w sierpniu 2006, tylko dlatego, że jechalismy nad morze i ja miałam wziać słynny Crossroad... wzięłam tylko opakowanie.... BLONDYNKA... chociaz niektórzy twierdzą, że szatytnka... Po powrocie do domu spędzałam całe godziny na bonjovi.pl, bonjovi. com i youtube.com. Dowiedziałam się o noch wszystkieog, do tego stopnia, ze pamietam wszystkie daty, a historię mogłabym opowiadac godzinami... :D

Szalenie się zakochałam w Jonie, potem w Rysku (ale oczywiscie jak ktos powiedział ze ja fall in love, to wprost krzyczałam). Jako ze gram na fortepianie, wymysliłam, ze wykurzę Dave'a z grupy i JA tam bede grać... potem stwierdziłam, że to nic zostać perkusista albo gitarzystą i już byłam gotowa tam jechać... :o ależ to było głupie i infantylne... teraz tylko stwierdzam ze rysiu, jon sa przystojni, a szególnym senstymentem darzę DAVE"A, ponieważ gdy się dowiedziałam ze jest wychowankiem JULLIARDU stwierdziłam że jest geniuszem... W międzyczasie doszłam do wniosku, ze wyjade studiowac prawo na Harvardzie (w tym samym czasie byłąm fanką ksiazek Grishama), zbiję fortunę itd. itp....

W końcu doszło do kupna płyty HAND. Byłam mocno zawiedziona, bo jedyne piosenki jakie znałam to CROSSROAD i it's my life z radia. prezesłuchałam pare razy i juz mi sie podoba... Załamałam się ,gdy dowiedziałam się ze byłam w niemczech w czasie koncertów majowych HAND... :evil:

To co opisałam wyzej jest prawda, a;e czytajac to teraz nie mogę uwierzyc jak mogłam być taka głupia.... W tej chwili podoba mi sie muzyka, w drodze jest płuyat solowa Sambory "undiscovered soul", ucze sie angielskiego jak szalona i cwicze na fortepianie, mając w planach wyjazd do USA. :mrgreen:
teraz moim najwiekszym idolem oprócz BJ jest David Bryan... Lubie też słuchac guns 'n' roses, the beatles itp.... gdy moi znajomi dowiedzieli się że lubie rock, hardrock i rock 'n' roll zostałam wyśmiana, W szkole powszechnej dlatego, ze garm na forteoianie i słucham takiej muzyki ("chyba cie porąbało..."), a w szkole muzycznej dlatego, ze w tej chwili jest tam modny pop (szmira), metal i marylin manson. koszmar.

W tej chwi;li nie obchodzi mnie co o mnie myśla lidzie, bo ja i tak wiem ze nic nie pobije BJ. zadne kelly clarkson itp. dlatego jestem tiutaj, bo czuje, jakbyśmy się wszyscy znali.


Wiem że troche przynudziłam, ale przynajmnie mozna się posmiac z mojej głupoty!!!!

:lol:
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2007, o 12:42 przez lunar_piano, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Misiek
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 329
Rejestracja: 13 października 2006, o 18:17
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Post autor: Misiek »

lunar_piano pisze:W tej chwi;li nie obchodzi mnie co o mnie myśla lidzie, bo ja i tak wiem ze nic nie pobije BJ.
tak trzymaj !! :D :D
"If You believe in something,
You can't give up"
R.S.
Awatar użytkownika
adanuta
It's My Life
It's My Life
Posty: 143
Rejestracja: 5 października 2006, o 15:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adanuta »

gusta muzyczne nie powinny podlegać dyskusji. ( oprócz tego, że BJ są the best :D )
Awatar użytkownika
KM
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 680
Rejestracja: 11 marca 2006, o 22:48
Lokalizacja: Toruń

Post autor: KM »

Fajnie, że David ma taką sympatyczną fankę!! I do tego taką, która wie, o czym mówi (=pisze).... :D
20.05.2008 - Leipzig
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa!!!
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1219
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Post autor: teken020 »

hmmm to było lato 2000, zogaczyłem fragment It's My Life masakratycznie sie mi spodonało, ale nic o tym zespole nie wiedziałem nawet jego nazwy, kilka dni poznie jechałem z kumplem do lasu na jagody (on zbieraz a ja zarłem wszystkie :P) do drodze sie go pytałem czy słyszał piosenke Its My Life, odpowieda ze tak-ja mowie fajne nie?>on ta, ja sie go pytam ""a jak ten zesp[ół sie nazywa?"" odpowieda ze Bon Jovi__ja do niego BON co? znowu odpowieda Bon Jovi, BON JOVI? jaka pedalska nazwa, sobie pomyslałem, ale szybko mi sie spodobała:P.

Tak ten kawałem mnie wkrecił ze zatrzymywałem sie wszedzie jak tylko gdzies to słyszałem:D (wmiedzy czsie kupiłem kasete Crush :P )



I tak w srodku lipca starzy skrecili antene sakelitarna :o :lol:
i tak sobie latałem po kanałach az trafiłem na niemiecka Vive i akurat leciał, a wzasadzie to cały dzień prawie nonstop było o bon jovi, wtedy nie interesowało mnie to wcale ale ogladałem wyczekiwajac az poleci IML i poszło ale urywek. I tak co jakis czas właczałem TV zeby sprawdzc czy moze znowu cos bedzie, i był jakis koles grał na gitarze na jakis skałach, to było Bed Of Roses jak teraz sobie to przypomne, i tak leciały jakies teledyski naprzemian z jakimis wywiadami itp. az cos zpbaczyłem, usłyszałem...ten refren tylko to zapamietałem (i długie włosy+kolorowe szmatki :lol: )
ze słow to tylko pamietałem cos z Take my hand i cos tam dalej.

Przez kilka tygodni miałem tylko to w głowie :P

był juz wrzesień powoli zapominałem o tej melodi, tak sobie z kumplem wpadlismy do sklepu muzycznego (był wielkosci kiosku LOL) by polukac jakies kasety Techno ew. kupic, a ja zaczełem ogladac dział z płytami CD i zobaczyłem płytkę z napisem Bon Jovi. Odrazu mi sie przypomiala tamta melodia z refrenu, wie postanowiłem sak najszybciej zdoby kase na ten CD, kase kreciłem chyba z 3 tygodnie wkońcu jakos miałem juz te 59zł. wczesniej nie wyobrazałem sobie ze kiedykolwiek wydam tyle kasy na jakakolwiek płyte. Płyte kupiłem pojechałem do domu posłuchac, a w zasadzie to tylko jeden numer mnie interesował. puszczałem pierw po kawałku kazdą i jakos tak pomyslałem ze to chyba gedzie nr.1 czyli RUNAWAY i pusciłem, z jednej strony bardzo mi sie spodobało a z drugiej zdenerwowany ze to nie to czego szukam i tak przez cała [płyte i szok nie mam tej piosenki 59zł w plecy :placze:

Z nudów zaczełem ogladac opakowanie i kolejny szok ""CO 1984!!?? to oni tacy starzy? na klipie IML wygladaja na jakies 20 pare'' sobie pomyslałem
i dalej przegladam okładki itp i była tak kartka ze wszystkimi albumami BJ
patrze ze na NJ i Crooss jest jakas piosenka z "hand " w tytule i zaraz sobie przypomiałem ze była w sklepie jeszcze jedna płyta Cross Road, kase szybko skreciłem, kupiłem wpadłem do kumpla bo blizej było i lece kawałkami az do numeru 6 z nadzeja która juz po 1,30min zastała rozwiana. Reszta piosenek juz leciały od opczaktu do konca nawek niektore mi sie spodobały po pierwszym przesłuchaniu, płyta zaczeła leciec od poczatku ja siedze leci pierwszy utwor nawet fajmy motyw gitarowy sobie mysle. I wrescie usłyszałem ten refren ten chorek, wzieła mnie taka euforia, podniecenie ze szybko zabrałem CD i pojechałem do domu zeby w spokoju usłyszec to jeszcze raz, nie pamietam zebym doswiadczył podobnego uczucia pozniej (moze w 2004 kiedy miałem juz na kompie usłyszałem ten motyw klawiszowy ktory przesladował mnie od dziecka mowa oczywiscie o The Final Countdown >>ale to temat na oddzielny post))
wtedy wiedziałem ze musze miec wszysktie płyty, juz totalnie zo\stałem pochlomiety magio BJ po przesłuchaniu 7800 nawek zaczelem załowac ze sie urodziłem tak pozno i jeszcze w polsce LOL, i nawek zapusciłem włosy wzorem chłopaków z New Jersey :jezor: , tkore niedawno sciałem bo zaduzo osób mylił mnie z dziewczyną LOL LOL
I tak zaczełm zbierac wszystkie płytki z czym najiwekszy problem miałem ze zdobycie These Days zwłaszcze ze napaliłem sie na nia po usłyszeniu fragmetu pierwszej zwrokti TD. Zreszta prawie wszystkie płyta kupowali mi zanjomi mojej matki z warszawy co nas czesto odwiedzli.

To tyle w skrocie. długi post wyszedł, kto to przeczyta??
Narka :aniol:
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
adanuta
It's My Life
It's My Life
Posty: 143
Rejestracja: 5 października 2006, o 15:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adanuta »

Oj przeczytałam, przeczytałam.... Good story... :)
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Aż miło sobie poczytać takie długie posty :) Wszystkie historie oczywiście fajne. Każdy mógłby wypowiedzieć się w taki dłuższy sposób.

Swoją drogą czytam i czytam i wnioskuje, że 99% osób piosence It's My Life zawdzięca to, że a) słuchają zespół b) że przypomnieli sobie o zespole c) chociaż nie dokońca przepadają za nią to dzięki niej poznali inne piosenki.

:)[/i]
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

Swoją drogą czytam i czytam i wnioskuje, że 99% osób piosence It's My Life zawdzięca to, że a) słuchają zespół b) że przypomnieli sobie o zespole c
Tak więc ja jestem tym "jednym" procentem ktory nie slucha bj dzieki crush i wcale sobie o nich nie przypomnialam dzieki tej plycie :)

X-Generation
10 czerwca 2006 - Milton Keynes
11 czerwca 2006 - Milton Keynes
25 maj 2008 - Lipsk
28 maj 2008 - Hamburg
3 czerwca 2008 - Frankfurt
8 czerwca 2010 - Londyn
10 czerwca 2011-Drezno
25 czerwca 2011-Londyn
19 czerwca 2013 - GDANSK
21 czerwca 2019 - WEMBLEY
12 lipca 2019 - Warszawa
Loading... please wait...
Sorry, your time has expired.
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1219
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Post autor: teken020 »

Ja to chciał bym doznac chwilowej amnezji, miec prze sobą wszystkie albumy BJ (i nie tylko) i tak na nowe je usłyszec, przezyc:P

Ah jak ja zazdroszcze osobom co lubia taką muzyke a jeszcze nie słyszeli piosenek Bon Jovi....... :)
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
Frankie
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 939
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 16:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Frankie »

Witam
Moja historia z Bon Jovi zaczęła się dosyć dawno temu (tak dawno, że dokładnie nie pamiętam). To był chyba 1994/1995 rok. Były to czasy kiedy moje muzyczne zainteresowania ograniczały się tylko do rodzimych produkcji i to nienajwyższych lotów (chyba nie muszę pisać jaki polski gatunek muzyki wtedy w Polsce królował). Wszystko zmieniło się pewnego dnia, którego prawdopodobnie nigdy nie zapomnę. Moja mama robiła akurat porządki w domu i natknęła się na dwie kasety (trochę wstyd się przyznać, ale niebyły oryginalne). Były to: składanka z gatunku the best of - kompilacja najlepszych przebojów do czasu Keep the Faith, nie będąca oficjalnym wydawnictwem zespołu i właśnie wspomniany ''Keep the Faith''. Do dzisiaj nie umiem powiedzieć skąd się one wzięły w domu. Prawdopodobnie ktoś je gdzieś wsadził i o nich zapomniał. Tamtego dnia przeszły na moją własność. To było to, pamiętam, że tamtego dnia od momentu włączenia słuchałem ich nieustannie, aż do późnej nocy. Ten rytm, werwa, mógłbym rzec nawet ''rockandrollowa'' dusza tych utworów mnie powaliła. Wtedy nie wiedziałem komletnie nic o zespole, zupełnie nic.
Nie wiem, ciekaw jestem czy ktoś z was też doświadcza pewnej rzeczy. Mianowicie u mnie tak się zdarza, że każde ważniejsze wydarzenie w życiu mógłbym przypisać piosence chłopaków z New Jersey, która akurat, czy to w radiu, telewizji, na studniówce, imprezie sylwestrowej w klubie, mi towarzeszyła i towarzyszy. Chyba się uzależniłem, żaden zespół tak na mnie nie działa. Każdy band porównuję z nimi. Jedyne płyty (tylko oryginalne) jakie kupuję to płyty Bon Jovi (innych wykonawców słucham w radiu).
I mam marzenie......jedno.....skryte.......abym mógł przeżyć ich występ na żywo.
Najlepsze jest jednak to, że moja historia z Bon Jovi wcale się jeszcze nie skończyła i będzie trwać i trwać i trwać. Nie ważne jaką płytę wydadzą, country czy specjalne wersje przebojów w wersji akustycznej, ja zawsze będę zbierał fundusze, aby kupić ich nowy album.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”