Dyskusja o gustach

Ogólne tematy.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Post autor: michael »

Z tego co czytam to płyta wyjdzie w przyszłym roku. Bez względu na opinie na pewno posłucham. Bo ten jeden raz wypada to zrobić, a jak będzie dobrze to kto wie :))
Adrian pisze:Zamiast zmieniać BJ zmień siebie. Zakceptuj, że ostatnie płyty to dobry rock i po problemie.
To taki żarcik? Czy płyty są dobre czy nie to jaki niby jest problem? To tylko muzyka. Nie rozmawiamy o głodzie na świecie. To paradoks dla mnie wielki, że ze wszystkich płyt BJ tobie podoba się największy muzyczny blichtr zespołu HAND. Masakra.
Adrian pisze:Ja żyje w świecie w któym Circle to dobry współczesny rock i daje mi to dużo radości. Zmień siebie zamiast całego świata pod siebie.
Jaką trzeba zażyć tabletkę żeby znaleźć się w muzycznym matriksie w którym ty od 7 lat jesteś? ;) Bez urazy.
Idę słuchać New Jersey, a nowy album gorszy od HAND czy LH nie będzie. To niemożliwe.
Let's get rocked!
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

Nie chcę by to forum zapisało się w mojej podświadomości jako skupisko ludzi nieuprzejmych i wytykających sobie odrębne gusta bądź ułomności, a powoli zaczyna się tak dziać. Myślałam, że muzyka łączy, nie dzieli. Wątek Rosie nt Richiego i Jona przeistacza się we wzajemne przekrzykiwanie się kto słucha większej szmiry...!
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

A ja mam pomysł na małą zabawę. Abstrahując od podejścia krytyków do twórczości BJ jako całości znajdźcie mi chociaż jedną rzeczową recenzję z poważnego źródła, która stawa HAND, czy też "współczesną" twórczość BJ ponad tą z lat 80 i 90... Ja się osobiście nigdy jeszcze nie spotkałem z czymś takim. Z jeszcze większą chęcią zobaczę, recenzję, która określa HAND mianem płyty chociażby bardzo dobrej, bo o określeniach takich jak wybitna, przełomowa (które towarzyszą SWW) nawet nie śmiem śnić :))
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

Żaden zespół wypromowany w latach 80tych nie nagrał aktualnie lepszego albumu jak za czasów swojej świetności. A to dlatego, że dziś nie produkuje się piosenek wywołujących rewolucję w świecie muzyki. Moim zdaniem wszystko zostało już odkryte, dlatego cholernym błędem jest oczekiwanie od BJ, że będą nagrywać dobre, porywające publikę albumy. Niczego nowego już od nich nie dostaniemy. Sad but true.
TheRock
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 735
Rejestracja: 21 września 2006, o 14:59
Lokalizacja: Belfast

:)

Post autor: TheRock »

Scrooge pisze:A ja mam pomysł na małą zabawę. Abstrahując od podejścia krytyków do twórczości BJ jako całości znajdźcie mi chociaż jedną rzeczową recenzję z poważnego źródła, która stawa HAND, czy też "współczesną" twórczość BJ ponad tą z lat 80 i 90... Ja się osobiście nigdy jeszcze nie spotkałem z czymś takim. Z jeszcze większą chęcią zobaczę, recenzję, która określa HAND mianem płyty chociażby bardzo dobrej, bo o określeniach takich jak wybitna, przełomowa (które towarzyszą SWW) nawet nie śmiem śnić :))
W ogóle, recenzji Bon Jovi nie ma teraz zbyt dużo gdziekolwiek, bo wbrew temu co większość z Was uważa Bon Jovi to teraz kompletnie niekomercyjny zespół, niemalże undergroundowy w porównaniu do lat 80/90.

Nie wiem co się uparliście na ten HAND - ja uważam, że to bardzo dobra płyta. Zawsze słucham ją z przyjemnością !!! Ba, nawet uważam, że The Circle gdyby miał trochę więcej solówek Richiego byłby elegancki. Mam 33 lata.

wszystko zależy od nastawienia, klimatu, humoru, pogody, nagłośnienia, miejsca, rodzaju alkoholu, towarzystwa, długości włosów, ubioru, czy ma się doła czy górę itp...
...and just only rock...
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Scrooge pisze:A ja mam pomysł na małą zabawę. Abstrahując od podejścia krytyków do twórczości BJ jako całości znajdźcie mi chociaż jedną rzeczową recenzję z poważnego źródła, która stawa HAND, czy też "współczesną" twórczość BJ ponad tą z lat 80 i 90... Ja się osobiście nigdy jeszcze nie spotkałem z czymś takim. Z jeszcze większą chęcią zobaczę, recenzję, która określa HAND mianem płyty chociażby bardzo dobrej, bo o określeniach takich jak wybitna, przełomowa (które towarzyszą SWW) nawet nie śmiem śnić :))
Hmm.
1.Jaki jest cel "udowadniania" czegoś takiego?
2.Scrooge to co piszesz jest naprawde słabe. Bo chyba nie chcesz powiedzieć, że słuchasz płyty i ci się ona podoba, bo ktoś cos o niej napisał dobrego?
3.Poprosiłeś to masz, tylko się nie przestrasz. Masz oceny najważniejszego magazynu muzycznego na świecie, gdzie Jon popadł w niełaske po kłótni z wydawcami/redaktorami i m.in dlatego nie chcą ich włączyć do RNR hall of fame.
http://www.rollingstone.com/music/artis ... albumguide

Jak widzisz takie LHighway jest wyżej ocenione niże "w Twoim" wyłącznie mniemaniu (i osób Tobie gustowo podobnym - co wcale nie oznacza prawdy) mistrzowskie i artystyczne These Days, rewolucyjne KTFaith czy prawdziwie rockowe New Jersey.

Z wszystkich tych płyt które zestawiłeś tylko SWW udało się pobić Lost higway i to zaledwie o pół punktu ;/

Chcesz powiedzieć po tym co podałem, ze cofasz wszystko o zespole po 2000 roku?? Że jednak są dobrzy, a to Twój gust buduje sobie wizję ich jako wypalonych, chciwych na kasę, pseudo artystów?? Że jednak to nie wszyscy uważają These Days jako cud artystyczny, ale to ty sobie tak ubzdurałeś i dajesz sobie prawo mówić, ze taki HAND to gniot i głosić to jako fakt, co absolutnie nie jest prawdą?

Jak widzisz specjaliści muzyczni najpopularniejszego magazynu muzycznego w odróżnieniu od Ciebie mają inne zdanie. A pracują tam zarówno byli muzycy jak i wieloletni znawcy muzyki... czyli wydawałoby się osoby bardziej kompetentne do oceny albumów i muzyki niż Ty, Sobol i masa innych "fanów" wieszających psy na współczesnym BJ i piszących o wyjściu Richiego z zespołu.

Naprawde ludzie spójrzcie momentami w lustro i pomyślcie, że opinia ego tego Pana w lustrze nie świadczy o absolutnej prawdzie, a jest tylko i wyłącznie subiektywną opinią jego ego.

Chcesz więcej takich recenzji?? zerknij do najpopularniejszej PL gazety muzycznej - Teraz Rock. tylko nie przestrasz się, bo Crush tam również oceniany jest wyżej zarówno zarówno od KTF jak i ubustwianego przez Ciebie TDays.

Tylko ja się się pytam po co Ci to? Co chesz udowodnić?
Że HAND to gniot w porównaniu do TD?? Dla Ciebie tak. I to jest fakt. Dla innych, cąłego świata? Nie. I to też fakt. Każdy ma swój gust, swoje opinie i jak widzisz również zdarzaja się specjaliści muzyczni którzy wyżej cenią znienawidzone tutaj przez duża część Lost Highway niż ubóstwiane These Days czy KTF.
To ja bym mógł teraz poprosić o recenzję równie popularnego magazynu muzycznego co RStones, który oceniłby chcociaż na równi These Days, KTF z Lost Highway... Nie dasz mi, bo nie ma popularniejszego i bardziej szanowanego magazynu muzycznego. Tyle
KondZik

Post autor: KondZik »

Mam troche promili teraz ale wiecie co...
Znów porównam...
AC/DC nagrywa wiecnzie to samo, żeby trafić do swoich słuchaczy i nic nie zmienia, żeby się nie niespodobało.
To nie jest komercja?
A przechodzenie pewnych etapów muzycznej dojrzałości i granie to co się czuje, próbując być na czasie jest komercyjne?
Różnie to można zrozumieć.
"komercja
1. «działalność nastawiona jedynie na osiągnięcie zysku"
Awatar użytkownika
misiek_93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 763
Rejestracja: 24 września 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misiek_93 »

TheRock pisze:W ogóle, recenzji Bon Jovi nie ma teraz zbyt dużo gdziekolwiek, bo wbrew temu co większość z Was uważa Bon Jovi to teraz kompletnie niekomercyjny zespół, niemalże undergroundowy w porównaniu do lat 80/90.
No bez przesady.... Ciekawe jaki inny "undergroundowy" zespół podczas swoich tras zapełnia kilkudziesięciotysięczne obiekty?
Na pewno niegdyś byli dużo bardziej popularni ale to nadal komercyjny band, nawet w Polsce, za przykład może posłużyć to, że We Weren't Born To Follow kilkukrotnie zdobywał szczyt listy NRD na Esce Rock. Nawet No Apologies utrzymywała się na tej liście przez 23 notowania dochodząc do 3 pozycji
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

Nie dasz mi, bo nie ma popularniejszego i bardziej szanowanego magazynu muzycznego. Tyle
Dawno się tak nie uśmiałem jak teraz :D Adi przechodzisz samego siebie ;)

Proszę Cię, RS od dobrej dekady ma tyle samo wspólnego z muzyką co MTV nie ośmieszaj się :) jeżeli dla Ciebie to jest najpoważniejsza gazeta muzyczna świata to nie dziwi mnie już fakt, że postrzegasz HAND jako płytę wybitną :D Równie dobrze mogłeś dać recenzje z Bravo... Nie wiem kiedy (o ile kiedykolwiek) zaglądałeś do tej gazety, ale to już nie to samo co w latach 60,70,80, czy jeszcze 90... została tylko nazwa.

Nawet nie chce mi się zniżać w tym momencie do Twojego poziomu i wdawać się w dyskusję, z sympatii do Ciebie uznam to za dowcip ;)
Ostatnio zmieniony 20 października 2012, o 20:54 przez Scrooge, łącznie zmieniany 1 raz.
TheRock
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 735
Rejestracja: 21 września 2006, o 14:59
Lokalizacja: Belfast

Post autor: TheRock »

Scrooge pisze: Nawet nie chce mi się zniżać w tym momencie do Twojego poziomu i wdawać się w dyskusję, z sympatii do Ciebie uznam to za dowcip ;)
nie no Skródżu jak możesz do kogoś wyrażać sympatię jak w tym momencie temu komuś ubliżasz hehe :) wyrażeniem "zniżać do czyjegoś poziomu..."
...and just only rock...
yanni
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 408
Rejestracja: 3 czerwca 2007, o 13:35
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: yanni »

Panowie dajcie spokój... przecież taka dyskusja o wyższości HAND nad TD lub odwrotnie nie ma w ogóle sensu/// chill out
http://kolekcjamuzyczna.blogspot.com/

22-06-2014 - Berlin, D - RS
19-06-2013 - Gdańsk, PL - BJ
13-10-2012 - Berlin, D - RS
10-06-2011 - Dresden, D - BJ
04-06-2008 - Vienna, A - BJ
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Adrian proszę Cię, RS od dobrej dekady ma tyle samo wspólnego z muzyką co MTV nie ośmieszaj się :) jeżeli dla Ciebie to jest najpoważniejsza gazeta muzyczna świata to nie dziwi mnie już fakt, że postrzegasz HAND jako płytę wybitną :D Równie dobrze mogłeś dać recenzje z Bravo...

Nawet nie chce mi się zniżać w tym momencie do Twojego poziomu i wdawać się w dyskusję, z sympatii do Ciebie uznam to za dowcip ;)
1.Czy zawsze jeżeli nie zgadzasz się z czyjąś opinią, to mówisz o nim źle i podważasz jego wiarygoność? To nie jest argument tylko zabieg manipulacyjny jaki zastosowałeś. Stać Cie na coś lepszego.
2.Ja nie czytam RS, ale to iż jest to opiniotwórczy magazyn jest raczej nie do podważenia, ale możesz próbować.
3.Podaj tytuły magazynów/gazet które w Twoim mniemaniu są godne wysłuchania, a z chęcią zerknę jakie u nich albumy miały recenzje.. i wiesz co.. mam przeczucie, że będę mógł dać podobne zestawienia jak te z Rolling Stoens.

Dlatego jeśli nie chcesz wyjść na osobę, która nie ma nic do obrony i dlatego obniża wiarygodność gazety, to czekam na 3-4 propozycję takich magazynów, które w Twoim mniemaniu są godne, rzetelne itd.

Bo coś mi się wydaje, że nie wiarygodność RS jest tu przeszkodą, am brak argumentów w zderzeniu z faktami.

ps. Nie wymieniaj Teraz Rocka bo jak wspominałem Crush miał tam świetne recenzje.
W Metal Hammer natomiast Lost Highway miał rewelacyjną recenzję o której kiedyś Sobol pisał. Dostał 4.5/5. Nie wiem czy był lepiej oceniony album BJ w tym magazynie.
W popularnym allmusic niestety Crush kolejny raz bije TDays i KTFaith. Jest jeszcze np sputnik music, ale lepiej tam nie zerkaj.

To takie moje sugestie, aby Cię ostrzec przed rzuceniem niewłaściwego tytułu. I mam nadzieje, że coś podasz, bo w tym momencie jesteś w punkcie w którym jest Twoje ego kontra RStones, Teraz Rock, Allmusic, i Metal Hammer. Całkiem duże te ego jeśli stawia się za lepszego znawcę od wielu wykształconych muzycznie ludzi i pasjonatów z wieloletnim doświadczeniem.
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

Daj zatem linki z chęcią poczytam :)

A RS sobie kup i sprawdź zawartość tej gazety, bliżej jej do Playboya, czy Logo niż do gazety muzycznej. Mam wrażenie, że jesteś daltonistą gadającym o kolorach... miałeś chociaż raz w rękach tą gazetkę? Jeżeli nie to przestań się ośmieszać :)

Poza tym ciągle Crush i Crush - tą płytę akurat lubię, tylko dlaczego genialny HAND nie wiedzie prymu w rankingach? ;)

p.s. Podaj mi nazwiska tych wykształconych muzycznie ludzi, na których się powołujesz (żeby wiedział z kim mam zestawić swoje ego)... chyba, że znowu walisz jakieś swoje wyobrażenia i fantazje :)
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Scrooge pisze:Daj zatem linki z chęcią poczytam :)
Pfff ;) Znajdź sobie w internecie. O Metal Hammerze masz tutaj na forum, a RS wkleiłem.

Scrooge pisze: A RS sobie kup i sprawdź zawartość tej gazety, bliżej jej do Playboya, czy Logo niż do gazety muzycznej. Mam wrażenie, że jesteś daltonistą gadającym o kolorach... miałeś chociaż raz w rękach tą gazetkę? Jeżeli nie to przestań się ośmieszać :)
Scrooge na litość. Ja nie gadam o zawartości, nie gadam o tym czy mi się RSTones podoba czy nie, bo jak pisałem wyżej nie czytam. Nie interesuje mnie czy przypomina Ci to gazete typu Logo czy Twój Weekend.
Ja tylko mówię, że w powszechnej opinii jest to nadal gazeta opiniotwórcza w której:
a) Pracują / pracowali ludzie którzy współdecydują o dostaniu się zespołów do RNR Hall Of fame
b) Wielu artystów w tym Bon Jovi za Twoich ulubionych czasów (wystarczy poszukać wywiadów) chwalą się, że byli na okładce tego magazynu.
c) dostać się na okładkę tego magazynu oznaczało, że jesteś popularny i słuchany przez ludzi.
I ok. Możesz podejśc do tego w kategorii "Kto się tam pokazuję tego ja nie szanuję". Jednak nie zmienisz faktu, że przez lata RS to nr 1 w świecie muzyki.
Twój argument w stylu Kazika jest fajny na dana chwile i potrzebę, jednak później się okazuje, że po kilkunastu latach lecisz do TVP i na festiwalu grasz swój cały koncert z okazji ileś lecia.
I te teksty o trzymaniu w rękach.. no słabe to.
Scrooge pisze: Poza tym ciągle Crush i Crush - tą płytę akurat lubię, tylko dlaczego genialny HAND nie wiedzie prymu w rankingach? ;)
Moment moment. Sam postawiłeś absurdalną tezę, że żaden album po 2000 roku nie ma lepszych recenzji w najważniejszych pismach muzycznych niż twórczośc BJ z lat 80/90
Ty tą teze podałeś czy ja??
Absurdalna?? Tak. absurdalna i czysto egoistyczna. Co najważniejsze mija się w zupełności z faktami o których wspominałem.

Tylko wiesz, jak blefujesz to ktoś może powiedzieć "sprawdzam". W tym momencie mówie kolejny raz sprawdzam, a Ty zamiast pokazać swoje karty to zaczynasz podważać to, że : w nie odpowiednim momencie powiedziałem sprawdzam, że złą tonacją, nie patrzałem się w odpowiednim kierunku itp.

Pokazuje Ci, że Crush, Lost Highway mają przeważnie lepsze recenzję niż ta w twoim mniemaniu genialna twórczośc zespołu w tych gazetach co wymieniłem.
Najgorsze jest to, że ja ją też cenie, a musze tutaj przez Ciebie burzyć ich forumowy mit, co nie daje mi w ogóle satysfakcji.

Aby udowodnić swoją rację chcesz teraz podważyć swoją teze?? Ja od razu powiedziałem, ze to absurd słuchać muzyki bo gdzieś ktoś tam coś napisał. Ty ciągle piszesz, że HAND to gniot a dla mnie dalej to świeża, modern rockowa płyta z pasją.
Celowo nie podaje HANd bo zazwyczaj ma takie same oceny jak TD, KTF lub o pół oceny niższe, ale co z tego?? Crush i LHighway mają wyzsze jak podałem i zaczniesz teraz mówić, że to kwintesencja genialności i są lepsze niż TD i KTF?? Bo takich argumentów próbujesz używać w stosunku do TD i KTF względem HANDa.

I przypominam, że to Ty chciąłeś dowodu, że JAKAKOLWIEK płyta po 2000 roku jest wyżej oceniana niż te w latach 80/90
Scrooge pisze: p.s. Podaj mi nazwiska tych wykształconych muzycznie ludzi, na których się powołujesz (żeby wiedział z kim mam zestawić swoje ego)... chyba, że znowu walisz jakieś swoje wyobrażenia i fantazje :)
Pod recenzjami zazwyczaj masz imie i nazwisko takiej osoby. Sprawdź sobie.

A ja dalej wołam "SPRAWDZAM" i czekam na 3-4 tytuły tych mega profesjonalnych w Twoim mniemaniu serwisów/gazet o muzyce.
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Dziwne,że nasze Bon Jovi całą karierę było absurdalnie oceniane przez krytyków a wy sie teraz prześcigacie w recenzjach i opiniach dziennikarzy. Jakby one miały jakąkolwiek wartość to JBJ i spółka powinni dawno dać sobie spokój z jakimkolwiek graniem.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”